לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 4

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 4 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים

זה עתה ציינו את חג העצמאות ה-72 של מדינת ישראל והשנה במתכונת שונה מהרגיל. כמו בחג הפסח, חג הולדתו של העם היהודי, שבו צוונו להתכנס כל משפחה ומשפחה בפני עצמה, לקיים מצוות והגדת לבנך ועם זאת להפנים את היותנו חלק מעם ישראל, כך גם בחג העצמאות האחרון. במקום לצאת אל הפארקים והשמורות בהמונינו התכנסנו פנימה אל התא המשפחתי הגרעיני, למדנו ולימדנו בתוככי המשפחה את גודל הנס לו אנו שותפים מזה 72 שנים, נס תקומת ישראל בארצו, וחשנו את הזכות להיות חלק מהמשפחה הגדולה של עם ישראל.

ניצני החזרה לשגרה כבר איתנו ואנו תפילה שאכן יתברר שניתן להמשיך בצעדים אלה מבלי לסכן ולהסתכן, ואת חזרתנו לאתגרי תקומת ישראל בארצו נעשה מתוך אותן תעצומות שגילינו בימים אלה של התמודדות עם מגיפת הקורונה. את הלכידות, האחדות, הכרת הטוב, אמירת התודה, האיכפתיות, הערבות ההדדית וההתגייסות הכללית נאמץ ככוח חדש ומתחדש לקראת הבאות.

אחד האתגרים החשובים הניצבים בפנינו הוא גם אחד מצעדיה הראשונים הצפויים של הממשלה המסתמנת, אתגר הריבונות. יחד אתכם נמשיך לעמוד על המשמר ונתריע מכריכה מסוכנת של החלת הריבונות החלקית בהסכמה טראגית להקמתה בעתיד של מדינה ערבית בלב מולדתנו, כפי שנרקם במתווה טראמפ המכונה 'תכנית המאה'.
 
חדשות בחדשות

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, הבהיר השבוע כי ארה"ב תתמוך במהלך הריבונות, אך כוונתה היא שהמהלך יבוצע כחלק ממו"מ מול הערבים. בהחלט יתכן ודברים אלה רומזים לכוונתה של ארה"ב להמשיך וללחוץ על מנהיגי ישראל לקבל את העסקה\הדיל המסוכן שאחריתו הקמתה, לראשונה בהיסטוריה, של מדינה פלשתינית בלב מולדתנו, תוך סיכון קיומי לעתידה של ישראל ולחיי אזרחיה ופגיעה אנושה בחזון הציוני. לא נאפשר זאת, ויחד עם אוהבי ארץ ישראל בממשלה ומחוצה לה נבלום כל מהלך שכזה.

חשוב להזכיר לעצמנו, לארה"ב ולעולם כולו כי בהצהרותיו תומכות הריבונות של הממשל האמריקאי זוכה ארה"ב להתחבר לצדק, למוסר ולאמת. ארה"ב היא שמרוויחה היסטורית מתמיכתה ברעיון הריבונות ובהגשמתו. אנו איננו זקוקים להצהרות פומפאו או להבטחות טראמפ כדי לזכור את ייעודינו ואת זכותנו על ארץ ישראל. את הזכויות הללו אנו שואבים ממקור ההבטחה האלוקית. המשתתף בהגשמתה של הבטחה זו הופך שותף להנעת גלגלי הצדק ההיסטורי וכל הפוגם ופוגע בהבטחה זו מעיד על עצמו כמנותק מהתקדמות ההיסטוריה אל ייעודה.
 
ריבונות עבורי היא

והפעם מתארח בפינתנו יו"ר סיעת הליכוד בכנסת, ח"כ מיקי זוהר:

"החלת ריבונות עבורי היא מהלך קריטי שיש לעשותו בהקדם האפשרי ויש לעשות זאת על כל שטחי מדינת ישראל. כעת, כשיש ממשל אמריקני אוהד, על מדינת ישראל להזדרז ולנצל את ההזדמנות ההיסטורית בהקדם על מנת שלא נחמיץ את השעה". 
מפרשה לפרשה

בפינתו מתייחס הרב ברוך אפרתי, ראש רבני 'דרך אמונה', לקשר בין מצוות כיסוי הדם, חזון הצמחונות ומעלתה המיוחדת של ארץ ישראל:


 
ללמד בני יהודה קשת

אנו ממשיכים במסעינו ברחבי ארץ ישראל יחד עם ההיסטוריון, הסופר והעיתונאי חגי הוברמן שמזכיר לנו את האירוע שהתרחש ממש בימים אלה לפני 46 שנים:

חידה: מהו היישוב הראשון שהקימה תנועת 'גוש אמונים'?

אני כבר שומע אתכם זורקים את השמות 'עפרה', 'קדומים', 'אלון מורה'. אז אחסוך את ההתלבטות: היישוב הראשון של גוש אמונים היה מושב קשת בגולן.

זה היה במהלך המו"מ של ישראל עם סוריה על נסיגה חלקית מהגולן אחרי מלחמת יום הכיפורים. ועד יישובי הגולן הקים מאחז אזרחי בבונקר שבפאתי קוניטרה. לעזרתו נרתמו אנשי גוש-אמונים, שהבינו שנסיגה בגולן היא ראשית הנסיגות שיימשכו גם ביו"ש. מתוך הקבוצה המעורבת של דתיים וחילוניים, שישבו יחדיו בבונקר, צמח המושב קשת.

היישוב הוקם ב-כ' באייר תשל"ד, 27 באפריל 1974, בפאתיה הצפון-מערביים של קוניטרה. השם רומז לשמה של קוניטרה (גשר הקשתות הקטן), והוא גם ראשי תיבות של "קוניטרה שלנו תמיד". אל חברי הקיבוצים והמושבים בגולן הצטרפו בחורים מישיבת מרכז הרב בירושלים ותומכים מכל רחבי הארץ אשר התנגדו למסירת שטחים לסוריה.

אחרי הנסיגה מקוניטרה עבר היישוב כמה תחנות, במהלכן התגבש יישוב דתי. בחודש אלול תשכ"ח, ספטמבר 1978, לאחר כארבע שנים של המתנה לסיום בנייתה של נקודת הקבע, עברו החברים סופית לנקודת הקבע למרגלות תל טליה, כחמישה ק"מ מהגבול עם סוריה, מתוך הבנה שההתיישבות היא הקובעת בסופו של דבר את הגבול.
 
ריבונות זה מדליק

נוער הריבונות ממשיך לעורר התפעלות בהתגייסות לחזון הריבונות וביוזמות שהוא מעלה, מפיק ומוציא לפועל.

לקראת חג העצמאות הובילו חברי נוער ריבונות מכל רחבי הארץ טקס וירטואלי אליו גייסו אישים רבים בהם השרים בצלאל סמוטריץ', הרב רפי פרץ, מירי רגב, השרה לשעבר איילת שקד, ראש מועצת יש"ע דוד אלחיאני, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן, הרב שמואל אליהו, הרב יוסף צבי רימון ועוד. לטקס הוסיפו תיעוד מצולם ומרהיב של מגוון הפעילויות בהן היו בני הנוער שותפים בשנה האחרונה וגם סרטון מיוחד של חבורת 'אנדרדוס'. צפו בסרטון ופרגנו. מגיע להם:

לצפיה לחצו כאן


 

בברכת “עלה נעלה וירשנו אותה”

יהודית קצובר ונדיה מטר

תנועת הריבונות מייסודה של נשים בירוק

הצטרפו! https://nirshamti.co.il/ribonut/

לתרומות https://secure.cardcom.solutions/e/9R5/

050-7161818 050-5500834

ribonut@gmail.com

 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-04-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​המבקר: רישומי המינהל סייעו להשתלטות הערבית
מערכת ריבונות
03-08-2020
מבקר המדינה מחזק את טענת תנועת הריבונות בדבר הכורח לבטל את המינהל האזרחי ולהכפיף את ההתיישבות ביהודה ושומרון לממשלת ישראל. ריבונות היא המענה לעיוותים ולכשלים החמורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
למרות הקורונה, סמינריון נוער הריבונות ה-5
מערכת ריבונות
03-08-2020
סמינריון נוסף של תנועת נוער הריבונות, והפעם תחת מגבלות הקורונה, התקיים בגוש עציון. כך הופך חזון למעשה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 17
מערכת ריבונות
31-07-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 17 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב תש"פ בתמונות
מערכת ריבונות
30-07-2020
צפו בתמונות מצעדת ליל תשעה באב שהתקיימה במתכונת מצומצמת תחת מגבלות הקורונה, אך שמרה על מסורת הכיסופים לירושלים ושאיפת הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
​צעדת ליל תשעה באב: ריבונות כתיקון לחורבן
מערכת ריבונות
30-07-2020
בירושלים התקיימה כסדרה, גם אם במתכונת מצומצמת בשל אילוצי הקורונה, הצעדה המסורתית סביב חומות העיר. שרים, ח"כים ואישי ציבור שיגרו ברכות.
ריבונות - כתב עת מדיני
שקד: הריבונות יכולה להיות תיקון לעקירה
מערכת ריבונות
28-07-2020
15 שנים אחרי העקירה והגירוש מגוש קטיף מזכירה ח"כ שקד מי הצביע בעד וקובעת כי הריבונות היא המחויבות של ראש הממשלה והתיקון ההיסטורי אותו עליו לבצע.
ריבונות - כתב עת מדיני
אין ריבונות? הערבים קובעים עובדות בשטח
מערכת ריבונות
28-07-2020
באין ריבונות האיחוד האירופי והרש"פ קובעים עובדות בשטח. 15.2 מיליון אירו הוזרמו למימון השתלטות ערבית נוספת בשטחי C.
ריבונות - כתב עת מדיני
​'מדינה מפורזת? אין דבר כזה. זו תרמית'
קרני אלדד
15-07-2020
האלוף במיל' גרשון הכהן קובע כי רעיון המדינה המפורזת הוא תרמית וקצינים בדימוס המזלזלים בסכנת המדינה הפלשתינית אינם מגיבים מקצועית לסכנה.
ריבונות - כתב עת מדיני
הצעת חוק הריבונות תבלום גם את ההשתלטות הערבית
מערכת ריבונות
15-07-2020
ח"כ סמוטריץ': הצעת חוק הריבונות תקדם ריבונות ללא מחיר מסוכן של מדינה פלשתינית ותביא לבלימת השתלטות ערבית בשטחי C.
ריבונות - כתב עת מדיני
החלטת גנץ - שילוב של הומאניות וריבונות
מערכת ריבונות
15-07-2020
תנועת הריבונות מברכת על הנחיית שר הביטחון להנגיש את מערת המכפלה לנכים: שילוב של צורך הומאניטארי והפגנת ריבונות מעשית.