לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 14

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 14 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה

עוד שבוע חלף בתוככי חודש יולי, החודש בו אמורה הייתה ממשלת ישראל לפתוח בהליכי הריבונות. אנו בתנועת הריבונות לא בהכרח מצטרפים לאוחזים בסטופר ומבקרים את הממשלה על הימים שחלפו מאז ראשית החודש בהיעדר ריבונות. אנו מנסים להבין באופן רציני ומהותי את המניע האמתי לעיכוב.
 
במידה ואכן, כפי שנאמר לנו על ידי גורמים בכירים, העיכוב נובע ממאמץ ישראלי להשיג הסכמה אמריקאית למתווה ריבונות תואם האינטרסים הישראליים, כלומר כזה שאינו כולל בתוכו הסכמה למדינה פלשתינית ולהקפאת ישובים וחנק ישובים במובלעות, הרי שנברך על העיכוב ועל צעדי ריבונות ישראלית בריאים התואמים את החזון הציוני. לעומת זאת, במידה והעיכוב נובע מלחצים פוליטיים-קואליציוניים וכניעה לתכתיבי 'כחול לבן' ושרי העבודה, הרי שנבקר את אזלת היד המנהיגותית שמתגלה בכך.
 
בימים האחרונים התבטא שר החוץ, גבי אשכנזי, ודיווח על שיחות שהוא מקיים עם עשרות שרי חוץ אירופיים לקראת מהלכיה הראשונים של תכנית טראמפ, אותה הוא רואה כתכנית שיעדה הוא היפרדות משלושה מיליון פלשתינים, כלשונו. דבריו אלה של השר אשכנזי מטרידים ומדאיגים, שכן גם מהם עולה התחושה שמשמעות קבלת התכנית תהיה גם קבלה חלילה של מתווה שתכליתו הקמת מדינה פלשתינית. למתווה שכזה נתנגד בכל תוקף ובכל דרך, נגייס יחד אתכם את הכוחות הפוליטיים מהקואליציה ומהאופוזיציה למאבק איתן למען עתידה ושלמותה של הארץ.
 
שש שנים למהפך
 
 (צילום: גרשון אלינסון)

ביום שישי שעבר ציינו מלאת שש שנים לעלייתנו לקרקע בשמורת 'עוז וגאו"ן', השמורה שהוקמה לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, גיל-עד, אייל ונפתלי הי"ד. באירוע השתתפו עשרות ובהם גם רחלי פרנקל, אמו של נפתלי, שנשא דברים נרגשים אותם תוכלו לראות ולקרוא באתר 'ריבונות'.

אנו רואים בהיאחזות היהודית ב'עוז וגאו"ן' סמל רב עוצמה לא רק לתקומה ופריחה מתוך העצב והשכול, אלא גם למהותה של הריבונות. עד שהגענו לשמורה בעזרתם של עשרות פעילים ומתנדבים היה המקום מוקד לעזובה ולהזנחה, מרכז פשע לצעירי הערבים מכפרי הסביבה, מקום ללא חוק וללא סדר. מאז הגענו לשמורה והתחלנו בפעילות החינוכית והמעשית בה הפך המקום לנקודת אור המפיצה ביטחון ושלווה על הסביבה כולה, מוקד לצמיחה ופריחה, היאחזות ובנייה, חינוך ועשייה.

כזו היא גם ריבונות ישראל בארצו. ככל שהריבונות הישראלית איתנה ותקיפה יותר המקום פורח ומשגשג יותר. ככל שישראל נסוגה חלילה לאחור, נוטשת ונמנעת מלהוכיח את ריבונותה במקום כלשהו, הוא הופך למרכז פריעת חוק, טרור, הזנחה ופשע.

את התמורה המדהימה שהתחוללה ב'עוז וגאו"ן' במשך שש השנים האחרונות ביצענו בזכותכם, תומכים ותורמים יקרים שנרתמו למשימה וסייעו ברעיון ובתרומה לשיקום המקום, להפעלתו, לשכלולו ולהוספת עוד ועוד מתקנים ויוזמות ההופכות את המקום למה שהוא. המעוניינים לזכות ולהצטרף למעגל העשייה בשמורה ולתרום לה מוזמנים ליצור איתנו קשר ישיר.

לצפייה וקריאת דבריה של רחלי פרנקל ביום השנה השישי לשמורה לחצו כאן:

 
ריבונות עבורי היא...
 


והפעם, עם שובו השבוע לפעילות בכנסת, אנו מארחים את חבר הכנסת אריאל קלנר (הליכוד):
 
"הריבונות עבורי היא הגשמת חלום הדורות של העם היהודי והשבת הארץ שנגזלה מהעם היהודי לבעליה החוקיים. דווקא בימים אלו, ימי בין המיצרים, בהם אנו מתאבלים על אובדן הריבונות היהודית בארץ ישראל, החלת ריבונות היא התיקון הגדול. אסור להחמיץ את השעה".
 
ריבונות זה מדליק
 
ומסתבר שריבונות זה גם סוחף. במבצע החתמה מיוחד שהתפרס על פני הארץ כולה, עלה בידי נוער הריבונות להחתים למעלה מאלף בני נוער על עצומת קריאה לראש הממשלה להחיל ריבונות ללא הכרה במדינה פלשתינית.
 
מבצע ההחתמה זכה להתעניינות תקשורתית רבה ולסיקור אוהד רב. בני הנוער שהיו שותפים למבצע מספרים על מפגשים מרתקים עם בני נוער ומבוגרים בדוכני ההחתמה. ההתעניינות סביב התגייסותו של הדור הצעיר למען החזון צוברת תאוצה עניין והערכה רבה. אין לנו ספק שאכן, כאן צומח דור המנהיגים הבא של ישראל.
 
קיראו בהרחבה על מבצע ההחתמה וצפו בתמונות:

 
מתחברים להיסטוריה היהודית
 
שימו לב, אנו בימיה האחרונים של ההרשמה למחנה הארכיאולוגי ב'עוז וגאו"ן'.
 
רק 25 בני הנוער הראשונים שיירשמו ייכללו במחזור הראשון של המחנה הארכיאולוגי שיתקיים במשך שלושה ימים מיום י"ג באב עד ט"ז באב (3-6.8.20) בהדרכתו של ארכיאולוג מקצועי.
 
צועדים אל ההר

 (צילום: גרשון אלינסון)


ימי בין המיצרים החלו השבוע ואנו נערכים כבר כעת לחתימתם בצעדת ליל תשעה באב המסורתית, שהפעם, בשל מגבלות הקורונה, תתקיים במתכונת מצומצמת של לא יותר מחמישים איש.
 
קיומה של הצעדה מתאפשר אך ורק משום שמדובר באירוע המתקיים באופן קבוע ורציף מדי שנה. אירועים שאינם כאלה בוטלו על ידי המשטרה. גם משום כך חשוב להשאיר את גחלת הצעדה בוערת, גם אם בהיקפים מצומצמים, ובלבד שלא תנותק שרשרת המסורת גם עבור השנים הבאות, במידה והגאולה והמשיח לא יגיעו עד אז.
 
מאחר והשתתפות כולכם חשובה מאוד גם לנו וגם לכם, נקיים שידור חי של הצעדה המצומצמת באתר ערוץ 7 ובעמוד הפייסבוק שלנו. כך תוכלו להיות חלק בלתי נפרד מהצועדים, לשמוע את קריאת איכה, לעקוב אחר התקדמות הצעדה ולשמוע את הסבריו ותיאוריו של ההיסטוריון אריה קליין שכמדי שנה יוביל את הצעדה ויחשוף בפנינו פרטים היסטוריים על נקודות שונות לאורכה.
 
מאחר והיקפה המצומצם של הצעדה אינו מצמצם באופן מהותי את עלויות הפקתה של הצעדה (הגברה, שידור חי, גידור, אמבולנס, רכב מלווה ועוד), חמישים משתתפי הצעדה יהיו הראשונים שיגייסו\יתרמו אלף שקלים לסיוע בכיסוי ההוצאות.
 
למעוניינים נציע גם להעניק חסות לצועד. תרומה של אלף שקלים תהפוך נער או נערה מתנועת נוער הריבונות לנציגים האישיים שלכם בצעדה. גם כאן, כמובן, הסכום כולו ייועד להפקת אירוע הצעדה וההוצאות הנלוות לה.
 
מאבל לתקומה וריבונות
 
מיד אחרי תשעה באב, ביום י"ב באב, נקיים את סמינריון הקיץ לנוער הריבונות, וגם הוא יתקיים במתכונת מוגבלת. רק חמישים בני הנוער הראשונים שיירשמו יוכלו להשתתף בו.
 
בסמינריון נשמע בין השאר את ח"כ בצלאל סמוטריץ', ד"ר חגי בן ארצי, יואל זילברמן מנכ"ל 'השומר החדש' ועוד. הפעם מדובר בסמינריון המשך המיועד למי שכבר השתתפו באחד מסמינריוני העבר. מהרו להירשם דרכנו.


שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

09-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 18
מערכת ריבונות
06-08-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 18 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מחנה ארכיאולוגי חשף מבנה עתיק בשמורת עוז וגאו"ן
מערכת ריבונות
06-08-2020
המחנה הארכיאולוגי בו השתתפו בני נוער מכל רחבי הארץ ב'עוז וגאו"ן' חשף ממצאים היסטוריים בשמורה שבלב גוש עציון.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות פועלת גם ב'כחול לבן'
מערכת ריבונות
04-08-2020
בעקבות פגישה שקיימו עם השרה ינקלביץ' מבהירות ראשי תנועת הריבונות: פונות לכל מפלגה ציונית. גנץ הכריז כי הבקעה היא הגבול המזרחי.
ריבונות - כתב עת מדיני
​המבקר: רישומי המינהל סייעו להשתלטות הערבית
מערכת ריבונות
03-08-2020
מבקר המדינה מחזק את טענת תנועת הריבונות בדבר הכורח לבטל את המינהל האזרחי ולהכפיף את ההתיישבות ביהודה ושומרון לממשלת ישראל. ריבונות היא המענה לעיוותים ולכשלים החמורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
למרות הקורונה, סמינריון נוער הריבונות ה-5
מערכת ריבונות
03-08-2020
סמינריון נוסף של תנועת נוער הריבונות, והפעם תחת מגבלות הקורונה, התקיים בגוש עציון. כך הופך חזון למעשה.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב תש"פ בתמונות
מערכת ריבונות
30-07-2020
צפו בתמונות מצעדת ליל תשעה באב שהתקיימה במתכונת מצומצמת תחת מגבלות הקורונה, אך שמרה על מסורת הכיסופים לירושלים ושאיפת הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
​צעדת ליל תשעה באב: ריבונות כתיקון לחורבן
מערכת ריבונות
30-07-2020
בירושלים התקיימה כסדרה, גם אם במתכונת מצומצמת בשל אילוצי הקורונה, הצעדה המסורתית סביב חומות העיר. שרים, ח"כים ואישי ציבור שיגרו ברכות.
ריבונות - כתב עת מדיני
שקד: הריבונות יכולה להיות תיקון לעקירה
מערכת ריבונות
28-07-2020
15 שנים אחרי העקירה והגירוש מגוש קטיף מזכירה ח"כ שקד מי הצביע בעד וקובעת כי הריבונות היא המחויבות של ראש הממשלה והתיקון ההיסטורי אותו עליו לבצע.
ריבונות - כתב עת מדיני
אין ריבונות? הערבים קובעים עובדות בשטח
מערכת ריבונות
28-07-2020
באין ריבונות האיחוד האירופי והרש"פ קובעים עובדות בשטח. 15.2 מיליון אירו הוזרמו למימון השתלטות ערבית נוספת בשטחי C.
ריבונות - כתב עת מדיני
​'מדינה מפורזת? אין דבר כזה. זו תרמית'
קרני אלדד
15-07-2020
האלוף במיל' גרשון הכהן קובע כי רעיון המדינה המפורזת הוא תרמית וקצינים בדימוס המזלזלים בסכנת המדינה הפלשתינית אינם מגיבים מקצועית לסכנה.