לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 16

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 16 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום חברים יקרים
 
הימים ימים קשים, ימי משבר כלכלי שיש המנצלים אותו להעמקת הקרע בעם, זעקה אמיתית הבוקעת מליבם של ציבור קשה יום מנוצלת למופעי אנרכיה ושנאה. זו השעה לטעת אמונה ותקווה בעתידה של מדינת ישראל ובעתידו של עם ישראל.
 
זו השעה לשוב אל ערכי הציונות שליכדו את עם ישראל לאורך כל שנותיו, ערכי ערבות הדדית, אכפתיות, נתינה וחסד. זו העת לשוב אל ערכי הציונות היסודיים של כמיהה לריבונות של עם הנצח בארץ הנצח ומתוך ערכים אלה להקרין את הטוב המוטמע בעם ישראל אל העולם כולו, להיות ממלכת כהנים וגוי קדוש המפיץ אור לגויים כולם.
 
מנהיגות שלא מתבלבלת
 
משבר הקורונה דוחק מעל סדר היום הישראלי את סוגיית הריבונות. גוברים הקולות הטוענים כי לעת הזו נכון לעסוק רק באפיקי המאבק בקורונה, אך מדינאים בעלי שיעור קומה לא נתנו למשברים גדולים כקטנים להסית אותם מהיעד אליו הם חותרים.
 
קשיים פוליטיים, כלכליים, חברתיים ומדיניים לא היו מכשול בפני לוי אשכול המנוח או בפני מנחם בגין המנוח כאשר הביאו להחלת הריבונות הישראלית על ירושלים ועל רמת הגולן. ברוח זו גוברות בתוך תנועת הליכוד ובקרב חברי הכנסת של המפלגה הקריאות לראש הממשלה להתחזק ולנהל את המערכה המדינית לצד זו הכלכלית-חברתית.
 
כתנועה ציבורית בעלת מעגלים רחבים של תומכים בכל רחבי הארץ נמשיך לחזק את נושאי הקריאה הזו ובהם השר זאב אלקין, חברת הכנסת שרן השכל, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, חברת הכנסת מיכל שיר, השרה ציפי חוטובלי, חבר הכנסת אריאל קלנר ובכירים נוספים בליכוד שהתבטאו ברוח זו. דבריהם הפומביים הקוראים לריבונות גם ובעיקר בעת הזו מוכיחים מנהיגות שרוחות הזמן, משברים ומעקשים אינם מסיתים אותה מדרכה ומעקרונותיה החותרים אל היעד.
 
להקשיב לאמריקאים
 
ג'ייסון גרינבלט, שליחו לשעבר למזרח התיכון של נשיא ארה"ב, פרס בראיון לגלי צה"ל את עיקרי המשנה העומדת מאחורי תכנית המאה. מהדברים עולה שוב אישוש לחשש הגובר ולפיו התכנית כוללת את כל סעיפיה וסכנותיה, כולל את פרק הקמת המדינה הפלשתינית בלב ארץ ישראל.
 
גרינבלט מגדיר זאת 'הרמת מדינה ריאלית' ומדגיש כי אם אכן יתקדמו הצדדים במו"מ על פי מתווה טראמפ הרי שהיעד הוא הקמתה של מדינה פלשתינית העומדת בקריטריונים הנפרסים על פני כמה עמודים בתכנית. הדברים תלויים אלה באלה, הוא אומר בצורה ישירה וברורה.
 
לנוכח דברים אלה עלינו לשוב להזכיר ולהזהיר: הליכה במתווה טראמפ אינה אלא ציפוי מתוק של ריבונות שקרית וחלקית המכסה על רעל הסכנה הקיומית שמסתתר בהקמתה של מדינת טרור בלב ארצנו. לא נוכל להסכים בשום פנים למתווה כזה. העיקרון 'כן לריבונות, לא לפלשתין' צריך להמשיך ולהנחות אותנו בכל שיח על סוגיית הריבונות. נתמוך ונקדם מתווה של ריבונות רק אם יעמוד תחת הכותרת העקרונית הזו. על מולדת לא עושים עסקים ומסחר, לא באופן עקרוני-תיאורטי, ובוודאי שלא באופן מעשי-מדיני.
 
לבד מאמירה עקרונית זו נמשיך לקדם במרץ את שלבי הריבונות הציונית שאינה כרוכה במחירים מסוכנים לעתידה של ישראל, נמשיך לפעול להרחבת הקונצנזוס הישראלי סביב הריבונות בבקעת הירדן כצעד ראשון בדרך אל הריבונות המלאה.
 
למהלך הריבונות בבקעת הירדן מתנגדים בודדים בלבד במשכן הכנסת. החל מ'ימינה' דרך הליכוד, הסיעות החרדיות, 'כחול לבן', 'דרך ארץ', תל"מ, מרבית סיעת 'יש עתיד' וחלק ממפלגת העבודה, כל אלה מסכימים לכורח הריבונות בבקעת הירדן. בשם קונצנזוס זה נפעל לצעד ראשון של ריבונות שתלכד את העם סביב החזרה לערכי היסוד של הציונות, שיבת עם ישראל לארצו היחידה.
 
ריבונות - זכות הקיום של הממשלה
 
נזכיר כאן את דבריה הברורים והחדים של חברת הכנסת שרן השכל מהליכוד בדבר יעדיה האמתיים והמהותיים של הקואליציה הנוכחית לנוכח רוחות חוסר היציבות המנשבות מהזירה הפוליטית:
 
באירוע אינטרנטי של ה-ZOA העריכה חברת הכנסת השכל כי הקואליציה לא תחזיק מעמד אלא תתפרק במידה ולא תוחל הריבונות. בדברים שאמרה בפני משתתפי הכנס האינטרנטי קבעה כי דבריה אינם מבטאים רק את עמדתה, אלא את עמדתם של חברי כנסת נוספים מהליכוד. לדבריה, הקואליציה הקיימת איננה טבעית ואחת הסיבות היחידות שהסכימו חברי הכנסת בליכוד לתמוך בה הייתה הצורך לנצל את ההזדמנות להחלת הריבונות לפני הבחירות בארצות הברית בחודש נובמבר.
 
בביקור שקיימה יחד עם חברת הכנסת מיכל שיר בחברון ובמערת המכפלה אמרה השכל בראיון לאתר 'כיפה': "זו בהחלט ממשלה שעבורי היא מאוד קשה. יש לנו פערים אידאולוגיים אדירים. זכות הקיום של הממשלה הזו היא הריבונות. אם לא תוחל הריבונות כמו שאנחנו רוצים איזה הישג אנחנו מביאים לבוחרים שלנו?".
 
בביקור זה ציטטה השכל גם את דבריו של ראש הממשלה עצמו ובדברים שהובאו בערוץ 7 קבעה: ''כפי שאמר ראש הממשלה, החלת ריבונות היא חלק מההסכמים הקואליציוניים, בלי החלת ריבונות אין זכות קיום לממשלה הזו''.
 
גם בראיון לערוץ 20 אמרה חברת הכנסת השכל דברים ברוח זו וקבעה כי אם בשבועות הקרובים לא תוחל הריבונות לא יהיה מנוס מהליכה לבחירות. לדבריה הנכונות לשבת בממשלה אחת עם מי שמחזיקים בדעות מנוגדות כל כך לעמדות הליכוד הגיעה רק כדי לקדם את המהלך ההיסטורי של החלת הריבונות. "אם בשבועות הקרובים לא תהיה ריבונות נצטרך ללכת לריבונות. יש מהלכים שאנחנו צריכים לעשות".
 

 

ריבונות עבורי היא...
 


והפעם בפינתנו סגן שר הבריאות, חברת הכנסת יואב קיש (הליכוד):
 
"ריבונות עבורי היא צו השעה"
 
היסטוריה ואקטואליה נושקות
 
השבוע צוין מלאת 80 שנה לפטירתו של מנהיג התנועה הרוויזיוניסטית, זאב ז'בוטינסקי. נצטט בהזדמנות זו מתוך מאמרו של ראש ההנהגה העולמית של תנועת בית"ר, נריה מאיר, כפי שפורסם באתר ערוץ 7:
 
"בעת הזו, בה נפתח צוהר מדיני יוצא דופן, היה קובע ז'בוטינסקי כי צריך לבצע ריבונות מיידית ומלאה על כל שטחי יהודה ושומרון. לצד זאת, היה פועל בשעה קשה זו לעודד את אחינו שבתפוצות לשוב הביתה לישראל, ולו בשל העובדה כי הגלות מחסלת את אחינו באופן ממשי בימים אלו".
 
נקווה ונאמין כי בכוחה של תנועת הליכוד, ממשיכת דרכה של התנועה הרוויזיוניסטית, ובכוחם של מנהיגיה הנושאים את דגלו של זאב ז'בוטינסקי, יהיה להציב קיר ברזל ריבוני מול שאיפות אויבינו לסלקנו מארצנו ולהקים מדינה על חורבותנו.
 
לקריאת המאמר המלא

 
ואף על פי כן ממשיכים לצעוד
 
תחת מגבלות הקורונה הקפדניות נקיים גם השנה, זו השנה ה-26, את צעדת ליל תשעה באב. נניף את דגלנו הריבוני גם במזרחה של ירושלים, אזור שלדאבונינו עדיין אינו זוכה לנוכחות יהודית.
 
במרוצת שנותיה של הצעדה, המחדשת מסורת יהודית עתיקה, צעדנו באלפינו כשאנו נושאים את דגל הלאום בגאון וללא מורא. השנה יעשו זאת רק חמישים נציגים מטעמנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, אך כולנו, כל אחד ואחת מאיתנו, ממקומות שונים ברחבי הארץ ומחוצה לה, נעקוב דרך השידור החי בעמוד הפייסבוק של תנועתנו ובאתר ערוץ 7 אחרי הצעדה, ההדרכה ההיסטורית שתלווה את הצועדים ואחר דבריהם של הנואמים בעצרת הסיום.
 
בליל זכר החורבן נניף את דגלנו ונישא יחד אתכם את בשורת הריבונות המתהווה בירושלים המאוחדת.
 


שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

23-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הרבנית מרים לוינגר – ברוך דיין האמת
מערכת ריבונות
29-09-2020
תנועת הריבונות מבכה את לכתה של הרבנית מרים לוינגר, ליבה הפועם של ההתיישבות מראשיתה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 25
מערכת ריבונות
24-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 25 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
וכיפר אדמתו עמו - כספי כפרות לתנועת הריבונות, ליישוב ארץ ישראל
מערכת ריבונות
24-09-2020
לבקשת תנועת הריבונות נועץ הרב ברוך אפרתי ברבנים, בהם הרב אביגדור נבנצל, שחיזקו את ידיו בקריאה להעביר כספי כפרות לתנועת הריבונות. קראו את מכתבו
ריבונות - כתב עת מדיני
המכה האקולוגית של היעדר הריבונות
מערכת ריבונות
23-09-2020
בהיעדר ריבונות ואכיפה נמשכת ההזנחה האקולוגית החמורה המזהמת את הטבע ביהודה ושומרון. עדות נוספת והפעם מואדי חרמייה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 24
מערכת ריבונות
18-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 24 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
הסיוע הישראלי להשתלטות הערבית על אדמות מדינה
מערכת ריבונות
17-09-2020
קראו קטעים נבחרים ומקוממים מתוך כתבתו של יהודה יפרח על תפקוד המינהל האזרחי הבולם את ההתיישבות ביהודה ושומרון. תוצאה נוספת של היעדר ריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 23
מערכת ריבונות
10-09-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 23 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
קושנר: תכניתנו מצילה את חזון שתי המדינות
מערכת ריבונות
10-09-2020
ג'ראד קושנר: התכנית שלנו היא להציל את פתרון שתי המדינות ולבלום את המשך נוכחותה של ישראל ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלחיאני: גאה בבלימת תכנית טראמפ. נתניהו נטש את עמדות הליכוד
מערכת ריבונות
10-09-2020
ראש מועצת יש"ע דוחה את הביקורת על תגובתו לתכנית טראמפ: זו תכנית שתכליתה הקמת מדינה פלשתינית. אני גאה בבלימתה. נתניהו נטש את ערכי הליכוד.
ריבונות - כתב עת מדיני
עורו עורו! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-09-2020
בפנינו שורת סימנים המדליקים נורה אדומה על כך ש"השלום" עם האמירויות ומדינות ערביות נוספות אינו באמת "שלום תמורת שלום", אלא חלק בלתי נפרד מתכנית המאה בדרך למדינה פלשתינית.