לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 12

תנועת הריבונות

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 12 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים

שבוע רווי ורצוף פעילות עבר על תנועתנו ובעמוד זה נבקש לשתף אתכם לפחות בחלק מהאירועים, התחושות והמחשבות העולות בעקבותיו ולעדכן בהיערכות לבאות.

אנו מתקרבים לימי ההכרעה בהם ממשלת ישראל והעומד בראשה נדרשים להמשך דרכם בסוגיית יהודה ושומרון ותכניתו המדינית של הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ. התחושות העולות מהשטח ומגיעות גם מההנהגה הן של הפנמת סכנותיה של התכנית.

גם מי שבראשית הדרך סונוור מכותרת הריבונות שניתנה לתכנית, העמיק, קרא, בחן את הנתונים והבין שתכנית זו, כפי שהיא מוגדרת על ידי מנסחיה, היא למעשה תכנית להקמת מדינה פלשתינית בלב ארצנו, והריבונות על נתחים מהשטח אינה אלא עטיפת צלופן נעימה המסתירה את האמת הכואבת.

חברי כנסת ושרים עימם שוחחנו ערים יותר ויותר לאמת ומבטיחים לברר אותה עד תומה בטרם תובא להצבעה.
 
מסכמים ימי מילואים

בראשית ימי השבוע עלינו יחד עם רבים מכל רחבי הארץ למאהל הריבונות אותו הקמנו מול משרד ראש הממשלה כשמעליו הכותרת 'כן לריבונות על ארץ ישראל, לא לפלשתין'.

פגשנו נבחרי ציבור רבים, אנשי עשייה והתיישבות ובעיקר את העם עצמו. ואכן ההתרשמות היא שההתפכחות מתרחשת. קולה של ארץ ישראל נשמע ואיתו גם ההבנה שעל אימא מולדת לא עושים עסקים, לא מוותרים, גם לא כרעיון תיאורטי ורחוק.

כל זאת לבד מסכנותיה המיידיות של התכנית הדורשת מישראל להפקיר כבר בשלב ראשון את מרחבי השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון (שטחי C) ולהפוך אותם לקלפי מיקוח אמריקאיים במו"מ מול הערבים. המשמעות היא בנייה בלתי חוקית ללא אכיפה וללא פיקוח במקביל לדרישה קפדנית מישראל לעמוד על תנאיה של התכנית, קרי הקפאת הבנייה ובלימה מוחלטת של התפתחות הישובים.

התעניינות תקשורתית רבה גרף המאהל, הן מצד כלי תקשורת ועיתונאים ישראליים ובין אם כאלה מחו"ל, ובהחלט נראה שהמסרים הכל כך צודקים, פשוטים וברורים הללו נקלטו, נקלטים ועוד ייקלטו.
 
למי שבמקרה לא היה ולמי שרוצה להיזכר

באתר 'ריבונות' תוכלו לקבל הצצה לתמונות ממאהל הריבונות ולצפות בסרטוני נאומיהם ודבריהם של חברי כנסת ואישי ציבור שהגיעו למאהל והביעו הזדהות ומחויבות לריבונות לצד דחייה מוחלטת של רעיון המו"מ על הקמת מדינה פלשתינית.

לצפייה בתמונות

לצפייה בסרטונים

השתתפו בהפצה. שתפו

בימי המאהל המשכנו בהפצתו של הגיליון המיוחד של 'ריבונות' אותו הוצאנו לאור בעקבות ולקראת האירועים המדיניים.

העיתון זכה לתהודה רבה ולביקוש רב. מאחר וקיימת חשיבות ראשונה במעלה להפצתו מוקדם ככל הניתן, נצרף כאן קישור למהדורה המקוונת של העיתון כפי שהיא מופיע באתר ריבונות. נשמח אם תפיצו, תשתפו ותעבירו הלאה את הקישור לעיתון בעברית או באנגלית:

למהדורת גיליון 13 של 'ריבונות' לחצו כאן

 
עדכונים מול שרת ההתיישבות

לאחר קיפול מאהל הריבונות נפגשנו עם שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי לעדכון הדדי. סיפרנו לשרה על התחושה המרוממת שעלתה מהמאהל, על ההשתתפות הנלהבת של תומכים רבים, על החיזוק הרב שקיבלנו מהדוברים, מהשומעים ומעוברי אורח שמצאו לנכון לעודד את קריאתנו הציבורית והציונית.

מנגד עדכנה אותנו השרה במספר פרטים אודות תכנית טראמפ-נתניהו. לדבריה בבית הלבן ממשיכה הנסיגה מהיקף הריבונות הראשוני שבו דובר בתחילה. כזכור, עם הכרזת התכנית דובר על כך שממשלת ישראל תוכל להחיל ריבונות כבר ביום ראשון שלאחר מכן, אך מהר מאוד התברר שהבית הלבן מצפה שהדברים יקרו רק אחרי הבחירות בישראל, ובשל מחלוקות שהתגלעו בתוך הממשל האמריקאי יישום צעד זה של ריבונות לא התרחש עד כה. כעת, מספרת לנו השרה חוטובלי, מתכוונים האמריקאים לסגת גם מהיקף הריבונות, שככל הנראה לא תוחל על מלוא שלושים האחוזים מיהודה ושומרון, אלא על שטח קטן יותר.

בשיחתנו עלתה שאלת היחס הנכון למתווה מדורג כזה של החלת ריבונות. הבהרנו שכל עוד צעדי הריבונות מתקדמים ללא כל תלות, גם לא עקרונית, בהכרה כלשהי במדינה פלשתינית, הרי שיש לברך על כך. אשר על כן, אם האפשרויות הן ריבונות על שלושים אחוזים ונכונות למו"מ על מדינה פלשתינית או פחות מכך ללא מחויבות לנכונות כזו, הרי שנברך אך ורק על האפשרות השנייה.

השיחה עם השרה הסתיימה באווירה טובה ובהבטחה להמשך עידכון ושמירה על קשר הדוק.


 

לא עוזבים את השטח

בימים הקרובים נציין מלאת שש שנים לעלייתנו לקרקע שמורת 'עוז וגאו"ן' באותו לילה נורא בו נודע דבר הירצחם של שלושת הנערים גיל-עד אייל ונפתלי הי"ד.

הפעילות בשמורה נמשכת במלוא הכוח והמרץ. סיורים למבקרים בודדים וקבוצות, שיחות והרצאות, מפגשי שיח לבני נוער, סדנאות, קיימפינג, פינה חמה להתרעננות והיערכות עבור כוחות הביטחון ועוד.

עשרות אלפי מבקרים כבר היו בשמורה ואת חוויית הביקור הם מעבירים הלאה לבאים אחריהם. לכל אלה שותפים רבים שמגיעים מכל רחבי הארץ, בכל גיל ומתנדבים לעבודות חקלאיות ועבודות שימור ותחזוק השמורה ההולכת ומפיצה את אור ההתיישבות בלב גוש עציון.

פיתוח השמורה מתאפשר גם ובעיקר בזכות אותם שתרומתם מאפשרת לנו לרכוש ציוד, לשפר ולתחזק מתקנים ולהוסיף יוזמות ופעילויות לרוב.

את מלאת שש השנים מאז חזרתנו לשמורה נציין ביום שישי הבא, י"א בתמוז (3.7.20), בחנוכת משחקייה ציונית, מיזם חדש, מקורי, ציוני ומרענן שיעשה את צעדיו הראשונים בשמורה מיד לאחר חנוכתו.

את המשחקייה נחנוך יחד עם הוריהם של גיל-עד, אייל ונפתלי הי"ד, ראש מועצת גוש עציון, ידידנו שלמה נאמן ונשלב במופע של אמן החושים הרב ויקטור עטיה ובהפעלה מוסיקאלית של אמונה שטיין. נשמח לראות כל אחד ואחת מכם יחד אתנו.


 
חברותא

בית המדרש חברותא שב'עוז וגאו"ן' חתם עוד שנת לימודים (השנה הרביעית) פורה מהנה ומחכימה. עשרות נשים מיישובי הסביבה ומירושלים התגבשו סביב לימוד משותף של תנ"ך, אמונה, היסטוריה ואמנות. מרצים ומרצות מובילים ומעמיקים חלקו איתנו ידע עצום חשוב הבונה נדבכים נוספים בקשר המעמיק והולך של כולנו לאדמת ארץ האבות.

כבר כעת אנו נערכים לשנת הלימודים הבאה עם מרצים חדשים וותיקים, עם נושאים מרתקים ומעשירים. נעדכן אתכם כשהפרטים יגובשו לתכנית סדורה. הכינו מקום פנוי ביומן.
 
חופרים ומתחברים

בהזדמנות זו נעדכן אתכם גם על מחנה ארכיאולוגי שנקיים בקרוב בשמורת עוז וגאו"ן במשך ארבעה ימים.

נתחבר יחד בעבודה קשה, אך מלאת סיפוק הצופנת גם הפתעות לרוב, להיסטוריה הקדומה של עמנו. כבר כעת ניתן להירשם ולקבל פרטים אצלנו.

המחנה, שייפתח ביום י"ג אב (3.8.20), מיועד לקבוצה בת לא יותר מ-25 בני נוער. כל הקודם זוכה בחוויה נדירה מגבשת ותורמת.
 


ריבונות זה מדליק

כאן אנו שבות למאהל הריבונות ולפעילות המרשימה של חברי תנועת נוער הריבונות שהיו שותפים מלאים להפקתו והפעלתו של המקום במשך שלושת הימים.

נוכל לספר שמעורבותם האקטיבית של בני הנוער הותירה רושם עמוק בקרב רבים מוותיקי ההתיישבות ואישי הציבור שהגיעו למאהל. בשיחות אתנו סיפרו על התפעלותם מהנוער אותו הם רואים כדור הבא של המנהיגות הציונית בארץ ישראל, דור יוזם, פועל, מסור ובעיקר חדור תחושת שליחות והבנת תפקידו מול משימת הדור הזה, משימת הריבונות.

חיזקו ואימצו. אוהבים אתכם ומתפעלים מכם!

נוער יקר, קבלו עדכון: בימים אלה אנחנו כבר נערכים לסמינריון הקיץ. נמשיך להתחזק ולחזק יחד את תודעת הריבונות ואת היכולת לפעול כמסבירנים ושגרירי ריבונות בכל רחבי הארץ. היכונו לעדכונים ופרטים נוספים בהמשך.
 
שבת שלום,
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

25-06-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 41
מערכת ריבונות
22-01-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 41 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
דברנו לנוער הריבונות
מערכת ריבונות
21-01-2021
חזון הריבונות זקוק לרוח הגדולה של נוער הריבונות, בעיקר בתקופה זו.
ריבונות - כתב עת מדיני
אביבי: ביטחון ישראל מחייב ריבונות
מערכת ריבונות
14-01-2021
מנכ"ל תנועת 'הביטחוניסטים' בהרצאה מקיפה על המזרח התיכון, ביטחון, התיישבות וריבונות. בפניכם כמה קטעים מתוך ההרצאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​מחויבים להמשיך בדרכו של ז'ק קופפר ז"ל
מערכת ריבונות
12-01-2021
תנועת הריבונות מבכה את לכתו של ז'ק קופפר, מנהיג בעל תעצומות נפש ואמונה יוקדת בעם ישראל ובארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 39
מערכת ריבונות
08-01-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 39 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
את ארץ ישראל לא מחביאים
יהודית קצובר ונדיה מטר
04-01-2021
מי שמסתיר את ארץ ישראל לפני הבחירות צפוי להתעלם ממנה אחרי הבחירות. מנהיגי הימין, הניפו את דגלי ארץ ישראל ונעמוד מאחוריכם.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 38
מערכת ריבונות
31-12-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 38 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
(כמעט) אין למי להצביע
יהודית קצובר ונדיה מטר
31-12-2020
תנו לנו סיבה לצאת לקלפיות. אל תמחקו את החזון!
ריבונות - כתב עת מדיני
ברוחה של מירי צחי - מצלמים ומנציחים
מערכת ריבונות
31-12-2020
הצטרפו לעמוד ההנצחה והזיכרון לזכרה של חברתנו ושותפתנו, יקירת תנועת הריבונות, הצלמת מירי צחי ז"ל. צלמו והנציחו ברוח אהבתה את הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
אי-לוחמה עדיף משלום
עו"ד דורון ניר-צבי
30-12-2020
קראו את אזהרותיו של עו"ד ניר-צבי מהסכמי השלום הנחתמים באחרונה. הדברים פורסמו לראשונה ב'מקור ראשון' (27/12/2020)