לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 37

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 37 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
שני אירועים טראגיים בשבוע הקשה שעבר על כולנו. עם כל בית ישראל היכה בנו הרצח הברוטאלי של אסתר הורגן הי"ד, אשת חסד, אהבה ושלום שנרצחה כאשר הטרור הערבי הגיע עד לפאתי ביתה בטל מנשה שבשומרון.
 
אם לרגע נדמה היה לנו שהקורונה דחקה את מאוויי הטרור הערבי לסלקנו מארצנו, בא האירוע הקשה והכואב הזה והזכיר לכולנו שעוד רבה הדרך עד לביסוס נוכחותנו כאן באופן שלא יותיר ספקות בעיני איש שאנו כאן כדי להישאר, שכשם שצלחנו מאה שנות התיישבות וציונות למרות מתקפות בלתי פוסקות כך נמשיך וניאחז בארצנו היחידה. המענה המשמעותי היחיד לאותם טרוריסטים החפצים להקים מדינה על חורבותינו היא החלת ריבונות ישראל על כל יהודה ושומרון ובקעת הירדן. רק כך תיגדע תקוות הטרור לנשל אותנו מארץ חיינו.
 
גם אם הדברים לא יקרו באחת, הם יחלחלו לתודעת הערבים, לתודעת העולם, אך בראש ובראשונה לתודעתנו שלנו. כאשר נחיה מתוך תודעת ריבונות ננהג כריבונים בארצנו, נדע ונוכל להביא ליציבות, לביטחון ולמיגור הטרור.
 
 
לא לאפשר טיוח
 
האירוע הטראגי הנוסף שחווינו השבוע התרחש בגזרת בנימין עם מותו של אהוביה סנדק ז"ל בן ה-17 בתאונה שהתרחשה לאחר עימות בין המשטרה לנוער הגבעות.
 
נוער הגבעות מוסר את נפשו ואת גופו למען ארץ ישראל וההיאחזות בה, אך יש מי שהדבר לצנינים עבורו. יש מי שאינו מזהה את האהבה הבוערת בקרב הנוער לארץ ישראל ויש מי הרואה בהם אויב שיש להיאבק בו.
 
מאז האירוע הקשה העצורים היחידים בפרשה הם חבריו הפצועים של אהוביה ז"ל. יתכן ומתחזקות העדויות למה שנראה כראשיתו של טיוח. על דורשי האמת והיושר, על אוהבי ארץ ישראל ועם ישראל, על דוגלי זכויות האדם והמוסר לדרוש חקירת אמת שתחשוף את הנסיבות הקשות של האירוע. חשיפה שכזו יתכן ותמנע אירועים דומים נוספים בעתיד.
 
גם כאן, החלת ריבונותה של מדינת ישראל על השטח כולו, לא רק ככותרת אלא באופן מעשי, תותיר את המעש ההתיישבותי בידיה של המדינה ובידי רשויותיה ללא צורך במאבקים של צעירים הרואים כיצד הארץ נחמסת מתחת ידינו ללא מענה ציוני, ללא מעשה ריבוני.
 
 
זירה פוליטית רותחת
 
ושוב מדינת ישראל צועדת למערכת בחירות חדשה, וכדרכן של מערכות בחירות אין לדעת כיצד תסתיים מערכת זו, מי ייחשב בה למנצח ומי למפסיד, מי ינהיג ומי ייעלם אל מתחת אחוז החסימה, איך תיראה הקואליציה הבאה ומי יהיו שרי הממשלה.
 
בחירות חדשות הן הזדמנות למחנה הלאומי לגייס מחדש רוב המשקף את רצון העם כפי שהוא עולה בכל הסקרים, רצון למנהיגות לאומית, אוהבת ארץ ישראל, מיישבת ארץ ישראל, מחוברת למסורת ישראל ולערכיו. מחנה הימין גדל והולך בשורות העם, אך בשל מחלוקות פנימיות הדברים אינם באים לידי ביטוי בהנהגה ורעיונות מופרכים על חלוקת הארץ ואף חלוקת ירושלים עודם נשמעים, גם מאישים בולטים כדוגמת שר הביטחון בני גנץ.
 
אשר על כן עלינו להתגייס בחודשים הספורים שלפנינו למאבק עיקש על כל קול, לשכנע ולהשתכנע בצדקת דרכנו, לא לאפשר לשאננות להכריע אותנו, לנצל כל בימה (בדרך כלל וירטואלית, ברוח מגבלות הקורונה) על מנת להרחיב את מעגל תומכי ומצביעי המחנה הלאומי, ולהעביר למנהיגי מפלגות הימין את כמיהת העם לאחדות ולריבונות.
 
אתגרי הקורונה והכלכלה אינם צריכים לטשטש את מהותה של הציונות שבשמה שבנו לארץ אבותינו, ומהות זו היא השבת ריבונות עם ישראל לארצו. אל להם למנהיגי מחנה הימין להסתיר את עמדותיהם אלא להתייצב בגאון ובאמת ולהבהיר את כוונותיהם ביום בו יקבלו לידיהם מחדש את מושכות השלטון ובין הכוונות והיעדים הללו חייבת להיות גם החלת ריבונות מדינת ישראל על ארץ ישראל כולה. עבור מנהיגים כאלה נצביע, למען מנהיגים כאלה נתגייס ונירתם.
 
 
הריבונות עבורי היא
 


והפעם איתנו חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס):
 
"הריבונות עבורי היא האפשרות לכל יהודי לגור בביטחה בכל שיטחה של ארץ ישראל, ללא חשש. ריבונות הוא לתת לאזרחי ישראל דין שווה בכל תחומי החיים. ריבונות יהודית זה לפתח את חיי הרוח והתרבות על פי מסורת ישראל על פי תורת ישראל. לא לתת ליהודים בארץ ישראל חשמל, מים, וצרכים בסיסיים בגלל בעיות ביורוקרטיות לא מסמל על ריבונות ייתר, בלשון המעטה".
 
 
זוכרים, מנציחים, מצדיעים ומחנכים
 


ביום חמישי השבוע קיימנו טקס הנחת אבן פינה ל'הצריף של גאולה', מתחם זיכרון והנצחה ייחודי לזכרה של אחת ממובילות תנועת הריבונות בשנותיה הראשונות, כלת פרס ישראל גאולה כהן ז"ל.

את טקס הנחת אבן הפינה קיימנו במלאת שנה לפטירתה של גאולה, מי שהייתה לנו מגדלור אידאולוגי ומעשי, מורה ומנחה במשעולי הפוליטיקה וההסברה. האירוע התקיים במעמד בנה, שר ההתיישבות צחי הנגבי, בברכתו של נשיא המדינה ובהשתתפות אישי ציבור רבים שציינו את פועלה ותרומתה של גאולה כהן למדינת ישראל.
 
מיזם 'הצריף של גאולה' יכלול בתוכו מרכז מבקרים לזכרה שלך גאולה כהן ובו תערוכת מיצגים המספרים את סיפור חייה של גאולה כהן עוד מימיה במחתרת הלח"י ועד לימיה כאחת ממנהיגות הימין הפוליטי בישראל, ספרייה ציונית, אולם הקרנות לסרטי תעודה הנוגעים לקורותיה של גאולה כהן וחדר מיוחד שישחזר את חדר השידור ממנה שידרה גאולה כהן את שידורי מחתרת הלח"י.
 
בהודעה שפרסמנו בתקשורת לקראת האירוע כתבנו: "אנו בעיצומו של משבר מנהיגותי קשה, ובתקופה קשה שכזו עלינו להציב זרקור על דמויות מופת כגאולה כהן ז"ל שביטאה בכל צעדיה הציבוריים את קורותיה של מדינת ישראל ואת האהבה והמסירות לארץ ישראל. גאולה כהן ז"ל הייתה בגרעין המצומצם של הצוות המייעץ להקמתה והובלתה של תנועת הריבונות. גאולה הייתה לנו למופת באמונתה היוקדת בעתיד העם והארץ, באהבתה לארץ ישראל, בליבה המסור ובהבנתה את הדרך הנכונה לקידום מהלכים היסטוריים בזירה הציבורית והפוליטית. עצותיה וחזונה היו לנו למגדלור מנהיגותי החסר כל כך בימים אלה".
 
עם ישראל כולו חב לגאולה חוב אדיר של כבוד, הוקרה, הערכה והנצחה, אך לא רק למען כבודה של גאולה עצמה, אלא גם למען דור העתיד, החוליה הבאה בשרשרת החזון הציוני, שיכיר את פועלה וידבק ברוחה ובאהבתה נטולת הפשרות למולדת.
 
מאירוע הנחת אבן הפינה אנו עוברים לשלבי המעשה של הקמת הצריף. התכנון, הבנייה, השימור והתפעול של 'הצריף של גאולה' צפוי לעלות במשאבים כלכליים לא מבוטלים. נקרא לכם כאן, מוקירי זכרה ופועלה של גאולה כהן, להצטרף למפעל ההנצחה החשוב הזה ולתרום למיזם. עשו זאת בפנייה טלפונית או במייל: ribonut@gmail.com.
 


לדיווח המלא על האירוע לחצו כאן
לצפיה בתמונות מהאירוע לחצו כאן


 
פנייה אישית
 
בהזדמנות זו נשוב על תזכורת ששיגרנו אליכם: ימים אלה של סוף שנת המס הם הזדמנות לחזק את השותפות האיתנה בינינו, לקראת המשך תנופת פעילותנו בשטח, בהסברה ובחינוך. לריבונות ישראל!
קראו על כך בהרחבה, לחצו כאן
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

25-12-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 40
מערכת ריבונות
15-01-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 40 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אביבי: ביטחון ישראל מחייב ריבונות
מערכת ריבונות
14-01-2021
מנכ"ל תנועת 'הביטחוניסטים' בהרצאה מקיפה על המזרח התיכון, ביטחון, התיישבות וריבונות. בפניכם כמה קטעים מתוך ההרצאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​מחויבים להמשיך בדרכו של ז'ק קופפר ז"ל
מערכת ריבונות
12-01-2021
תנועת הריבונות מבכה את לכתו של ז'ק קופפר, מנהיג בעל תעצומות נפש ואמונה יוקדת בעם ישראל ובארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 39
מערכת ריבונות
08-01-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 39 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
את ארץ ישראל לא מחביאים
יהודית קצובר ונדיה מטר
04-01-2021
מי שמסתיר את ארץ ישראל לפני הבחירות צפוי להתעלם ממנה אחרי הבחירות. מנהיגי הימין, הניפו את דגלי ארץ ישראל ונעמוד מאחוריכם.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 38
מערכת ריבונות
31-12-2020
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 38 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
(כמעט) אין למי להצביע
יהודית קצובר ונדיה מטר
31-12-2020
תנו לנו סיבה לצאת לקלפיות. אל תמחקו את החזון!
ריבונות - כתב עת מדיני
ברוחה של מירי צחי - מצלמים ומנציחים
מערכת ריבונות
31-12-2020
הצטרפו לעמוד ההנצחה והזיכרון לזכרה של חברתנו ושותפתנו, יקירת תנועת הריבונות, הצלמת מירי צחי ז"ל. צלמו והנציחו ברוח אהבתה את הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
אי-לוחמה עדיף משלום
עו"ד דורון ניר-צבי
30-12-2020
קראו את אזהרותיו של עו"ד ניר-צבי מהסכמי השלום הנחתמים באחרונה. הדברים פורסמו לראשונה ב'מקור ראשון' (27/12/2020)
ריבונות - כתב עת מדיני
אבן הפינה לצריף של גאולה בתמונות
מערכת ריבונות
צפו בגלריית תמונות מאירוע הנחת אבן הפינה למיזם הזיכרון וההנצחה לזכרה של גאולה כהן, 'הצריף של גאולה'. (צילומים: גרשון אלינסון)