לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

את ארץ ישראל לא מחביאים

קובי גדעון. לע"מ

מי שמסתיר את ארץ ישראל לפני הבחירות צפוי להתעלם ממנה אחרי הבחירות. מנהיגי הימין, הניפו את דגלי ארץ ישראל ונעמוד מאחוריכם.

מאמרנו הקודם, בו קראנו למנהיגי הימין שלא לזנוח ולא לשכוח את דגלי המחנה הלאומי  בשם המאבק על הבריאות והכלכלה, זכה לתהודה רבה והניב תגובות רבות.

לצד התומכים הרבים שעודדו וחיזקו את דברינו, היו גם מי שטענו שטשטוש האידיאולוגיות הוא אופנה מוכרת ומקובלת בתקופת בחירות. הדרך לקלפי עוברת דרך פנייה אל המכנה המשותף הפוליטי הרחב ביותר וגריפת קולות מימין ומשמאל, הם הסבירו וניסו להרגיע כשהוסיפו בקריצה: ביום שאחרי הבחירות הכול ייראה אחרת.

ואכן, גישה זו מוכרת וידועה, ועם זאת ממנהיגי המחנה הלאומי נכון ומותר לנו לדרוש אמירת אמת ציבורית וערכית. אם זו האידיאולוגיה בה המנהיג מאמין, עליו להתייצב איתה בפני העם בגלוי ולבקש את אמונם בו ובה. הדברים מתחדדים כאשר מדובר במועמדים הרואים עצמם בעתיד בתפקיד ראש הממשלה. ראש ממשלה עומד על ערכיו, מקדם את עמדות המחנה ששלח אותו לכהונתו ועם זאת מתייחס בסוגיות אזרחיות (בריאות, כלכלה וכו') לכלל האזרחים באופן שיוויוני ומכבד, בין אם הצביעו לו ובין אם לאו. טעות חמורה היא לראות בהנפת דגלי מחנה הימין סתירה ליכולת לקיים מנהיגות ממלכתית, הגונה וראויה.

כאמור, היה מי שטען שביום שאחרי הבחירות ניתן יהיה לשוב ולקדם את עקרונות וערכי המחנה הלאומי. לטוענים כך נזכיר כי באותו יום שאחרי הבחירות צפוי ציבור הבוחרים לתבוע, ובצדק, מהמנהיגים שנבחרו לעמוד בדיבורם. מנהיג שיתעתע ולא יעמוד במילתו ימצא עצמו בבחירות שיבואו בעתיד סביב או מתחת לאחוז החסימה. יעידו על כך 'כחול לבן' ו'העבודה' שכזכור זנחו את הבטחתם מלפני הבחירות וכיום נותרו ללא מצביעים. עצמתה של מפלגה נבנית סביב האמון שרוחש הציבור למנהיג לערכיו ולהבטחותיו.

משום כך ניתן לצפות ולהאמין שמנהיג שמאפסן לפני הבחירות את ערכיו בשם המאבק הכלכלי והבריאותי לא יוכל לחזור בו ביום שאחרי הבחירות. השיקול הפוליטי הקר ושאיפותיו העתידיות יביאו אותו למסקנה שהוא מחויב לדרך המטושטשת שאותה הבטיח לבוחריו. כך שאל לנו להאמין שביום שאחרי הבחירות דברים ייראו אחרת. מה שנראה לאחר הבחירות הוא בדיוק מה שאנחנו רואים כעת. העובדה שמנהיג ימין ימשיך להישבע בליבו פנימה שבועת אמונים עקרה מתוכן מעשי לערכי ארץ ישראל היא חסרת משמעות עבור המחנה ששלח אותו להנהגה.

אך מעבר לכך קיים נתון חשוב נוסף. תכליתן של הבטחות לטשטוש ואיפסון עמדות היא פתיחת פתח ליצירת קואליציות עתידיות עם מפלגות מרכז שמאל, בשם שעת החירום שבה כולנו נמצאים. ואכן, כבר כעת ניתן לשמוע יותר מקול אחד בקרב הנהגת הימין שמצהיר שאינו פוסל ישיבה בממשלה אחת עם מפלגות שמאל לסוגיהן. האם מישהו מעלה בדעתו שבממשלה מעורבת שכזו יוכל מנהיג ימין כלשהו לשוב ולקדם את ערכי הזהות היהודית, ההתיישבות, הריבונות, המשפט ועוד? הרי גם אם ימצא את עצמו על כס ראש הממשלה לא יוכל לקדם דבר מכל אלה במבנה ממשלה ימני-שמאלי שכזה, ולראיה די לנו שנתבונן ביכולותיה של הממשלה שזה עתה עושה את צעדיה האחרונים.

ממשלת נתניהו-גנץ הוקמה על בסיס צורך שעת החירום. לשם כך יישארו בצד הדרך מאבקי עבר, כך הובטח לנו, ואכן התכנסו אליה מפלגות בעלות אג'נדות הפוכות זו מזו, אך בתוך ימים ספורים היא הפכה לממשלת שיתוק, ממשלת מאבקים פנימיים שהדבר היחיד שהיא מסוגלת לקדם היא דרכנו למערכת בחירות נוספת.

נסכם, טשטוש עמדות אולי יצליח לבלבל כמה בוחרים ולקושש עוד כמה קולות, אבל משמעותו תהיה בהכרח שיתוק לאומי בפועל וזניחה של ערכי המחנה הלאומי. זה לא יהיה תעתוע פוליטי שממנו ניתן לשוב לאחור ביום שאחרי הבחירות. מנהיג שהתחייב לא לעסוק בעניינים לאומיים ייאלץ גם לקיים.

אשר על כן אנו חוזרות על קריאתנו למנהיגי הימין: דגלי הכלכלה והבריאות חשובים ביותר, אך הם יכולים וצריכים להתייצב לצד ולא במקום דגלי הנאמנות לארץ ישראל, למסורת ולזהות היהודית. מנהיגות שתעמוד על כך תמצא אותנו מתגייסים בכל מאודנו להצלחתה בבחירות.

אגב, עד כה זה הוכיח את עצמו גם בקלפיות. אמירה נחושה וברורה למען הארץ הניבה גם מספרי מנדטים מרשימים. מפלגות ומנהיגים שפעלו למען ריבונות ישראל בארצו זכו לתמיכה רחבה ברחוב ובקלפי.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

04-01-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הזמן פועל לרעתנו. אנחנו מאבדים את אדמות המדינה
מערכת ריבונות
23-06-2021
דו"ח המודיעין על השתלטות הרש"פ על אדמות מדינה מלמד על כרסום מסוכן, מתמיד ושיטתי בקרקעות שבידי ישראל. מחיר היעדר הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
לבלום השתלטות הערבית על אדמות המדינה
מערכת ריבונות
25-06-2021
פעילי תנועת הריבונות השתתפו במשמרת מחאה וקריאה לממשלה לבלום את השתלטות הרש"פ על אדמות המדינה ביהודה ושומרון. צפו בתמונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 61
מערכת ריבונות
18-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 61 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 60
מערכת ריבונות
11-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ועידת נוער הריבונות ה-3 בתמונות
מערכת ריבונות
11-06-2021
צפו במאות בני הנוער התקבצו מכל רחבי הארץ והשתתפו בוועידת 'ארצי' והשקת מיזם 'ירושלים רבתי' עם אורחי הכבוד, יהונתן ואסתר פולארד.
ריבונות - כתב עת מדיני
להקים ישובים כי אנחנו חיים כאן ולא כי אנחנו מתים כאן
מערכת ריבונות
10-06-2021
המחנכת יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, מספרת על ההחלטה לקבור את בעלה בחוות גלעד, הקשר למערת המכפלה והתקווה לישובים שיקומו מתוך צו חיים ולא רק לזכר נופלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד
מערכת ריבונות
10-06-2021
יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'
מערכת ריבונות
10-06-2021
סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.
ריבונות - כתב עת מדיני
'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'
מערכת ריבונות
10-06-2021
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*
מערכת ריבונות
10-06-2021
הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.