לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד

גלעד פילבר

יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.

בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון התקיימה ועידת נוער הריבונות השלישית תחת הכותרת 'ארצי' ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, מיזם 'ירושלים רבתי' המבקשת להפוך את ירושלים למטרופולין שיכלול גם את מבשרת ציון, גוש עציון, מעלה אדומים וישובים מישובי בנימין.

האירוע נפתח בקבלת פנים של מאות בני הנוער משתתפי הוועידה, שהגיעו מכל רחבי הארץ, לכבודם של יהונתן ואסתר פולארד שהתכבדו בנטיעת עץ בשמורה כשברקע שירת 'ושבו בנים לגבולם'.

הוועידה עצמה נפתחה בנאומו של ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, שציין בפני פולארד על עברו שלו כמי שגדל במדינה של אסירי ציון ועל פעילותו כפעיל עלייה לפני כעשרים שנה: "קבוצת יהודים כתבה מכתב לממשל האמריקאי בדרישה לשחרר את אסיר ציון, יהונתן פולארד. במכתבם כתבו שכאשר ברית המועצות הייתה סגורה יהודי ארה"ב הפגינו לשחרור יהודי ארה"ב, ואילו היום אנו חשים חוב לפעול לשחרורו של פולארד", סיפר נאמן.

"המכתב נשלח לבתי כנסת ברוסיה ובאוקראינה ונאספו עשרות אלפי חתימות שנשלחו לממשל האמריקאי. לך, יהונתן לא יצא מזה כלום, אבל לנו יצא מזה הרבה, זה הופך אותנו לעם מלוכד וערכי יותר", קבע נאמן.

בפנותו לבני ובנות הנוער משתתפי הוועידה אמר: "משימת הריבונות היא ערך של שליטת העם בארצו והסרת סימני שאלה על עתיד ארצנו. לא לשאול איך ומתי ובאיזו ממשלה כי אתם, הנוער, תהיו ממשלת העתיד, כאן יושבים השרים של העתיד, אתם דבקים במשימה כדי לממש אותה ולנצח".

יהונתן פולארד נשא דברים בפני באי הוועידה, הודה לקצובר ומטר על פעילותן והתייחס לסוגיית הריבונות ומשמעותה של ירושלים עבור העם היהודי: "במשך אלפי שנים לא הייתה שאלה מדוע אנחנו כאן. התשובה היא כי קיבלנו את הארץ הזו מהקב"ה, לא ארה"ב, לא הבריטים ולא האו"ם אלא הקב"ה. אין צורך להסביר את האמונה שלנו שהארץ הזו שלנו. היא תמיד תהיה שלנו ואף אחד לא יגיד לנו איפה לגור. ימי הגטו הסתיימו. אנחנו עם יהודי חופשי, ולא נשיא אמריקאי יגיד לנו איפה מותר לנו לגור ואיפה אסור לנו לגור".

בדבריו הזכיר את הישוב אביתר והכוונה לפנותו. פולארד ציין את תחושתו האישית לנוכח הירצחו של יהודה גואטה הי"ד בצומת תפוח. "היינו שם, אני ואסתר, בהכנסת ספר תורה בקבר יוסף, ומה שראינו לא היה טוב", אמר וסיפר כי אמר לרעייתו שתחושתו לא טובה לנוכח המציאות הביטחונית במקום, ואכן ימים אחדים לאחר מכן נרצח במקום יהודה גואטה. "כנראה לשר הביטחון אין בעיה להחריב ישוב יהודי", אמר.
עוד העלה פולארד בדבריו את פרשת הריקודגלים "הם לא רוצים שיהודים יצעדו אל הכותל, איפה זה יסתיים? לגורמי הביטחון שלנו אין בעיה לראות ערבים עם דגלי פלשתין בהר הבית. תחשבו על זה. בהר הבית, וזה בסדר? הם בבירה שלנו עם דגלי חמאס! צריך לשנות את המנטאליות שלנו. אנחנו פוחדים רק מה' ולא מאף אחד אחר".

בהמשך הדברים קבע פולארד כי בעוד במלחמת ששת הימים השבנו לעם ישראל את ריבונותו עם החיבור לליבו של העם הרי שכעת אנו מאבדים את העיר, צעד אחר צעד. בדבריו העלה חשש מהתנהלותה הצפויה של הממשלה הבאה והוסיף: "אל תחששו. הקב"ה רואה אותנו ושומר עלינו. הוא גם שופט את האנשים שייכנסו לממשלה הבאה. אל תחששו".

"בממשלה הבאה יש לנו ראש ממשלה חדש, נפתלי בנט, ואני בטוח שזו הפתעה גם עבורו וגם עבור מי שהצביע לו. הוא יצטרך לעשות משהו כדי לשמור על כבודו בעתיד", אמר פולארד וקרא למחות ולדרוש בפני שרי הממשלה להשיב לידינו את ארבעת הישובים שנעקרו בצפון השומרון. עוד קרא לבנייה בכל שטחי C כצעד שאותו ניתן לדרוש גם מהממשלה הבאה. "צריך להיות מודעים לצורך להרחיב את ירושלים, משום שאם אנחנו לא דואגים רק להפרחת ירושלים. המטרה שלנו היא גם לדאוג לרוב היהודי ולמנוע בידוד של העיר. המטרה של ממשל ביידן היא לבודד את ירושלים ואל תתנו למילים המרגיעות שלהם לשכנע אתכם. הם לא ידידים שלנו".

עוד התייחס לפרעות בערים המעורבות וקבע כי מדובר היה בניסוי שביצעו האויבים על מנת לראות את התגובה הישראלית ובניסוי זה נכשלנו כישלון חרוץ. "אנחנו מתמקדים עכשיו בירושלים. יש עדיין חלקים בירושלים שצריך להיאבק עליהם, שמעון הצדיק, כפר התימנים, קברות המלכים ועוד".

"כשביקרתי בכפר התימנים לא יכולתי להאמין. יהודי לא צריך לחשוש כשהוא הולך בארץ, ממטולה לאילת. האחרים הם שצריכים לפחד. הם שגנבו את העיר שלנו ואת העבר שלנו ורוצים לגנוב גם את העתיד שלנו חס ושלום. אנחנו צריכים לא להסתפק בניצחון בקרב אלא בהכרעת המלחמה על ירושלים ויהודה ושומרון".

"אני מתבייש לומר שהממשלה הנוכחית איפשרה במשך 12 שנה את הבנייה הבלתי חוקית בשטחי C והפכה כל סגירת מרפסת של יהודים לכמעט בלתי אפשרית", אמר פולארד והוסיף: "אני משער שהדברים שלי מאיימים עם הדמוקרטיה ואני נחשב "דפוק מנטאלית", וזה מה שדפוק...".

בפנייה למאות באי הוועידה אמר פולארד: "אתם, צעירים וצעירות, חלק מהמאבק הזה. ואני מקווה שבעתיד הלא רחוק תחשבו על המצב ותדעו שנחלצנו מהמצב הזה מתוך אמונה ולתפארת ה' ועם ישראל".

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, סיפרו על תפילת נשים מיוחדת שהתקיימה לפני כעשור יחד עם אסתר פולארד במערת המכפלה, תפילה שחוברה במיוחד לכבוד יהונתן ובסופה הבטיחו קצובר ומטר לאסתר כי בהגיע בעלה ארצה יקיימו לכבודו קבלת פנים מיוחדת ואת הבטחתן זו הן מקיימות בקבלת הפנים המיוחדת של נוער הריבונות.

השתיים הדגישו את חשיבות הרחבת גבולה של ירושלים מכל עבריה על מנת להבהיר לעם בישראל ולעולם כולו את מרכזיותה של העיר בחייו של עם ישראל, בעיקר לנוכח האיומים על שלומה של ישראל בתואנה של הגנה ערבית על ירושלים.


תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.