לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*

גלעד פילבר

הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ורב תנועת הריבונות, נשא דברים בכנס נוער הריבונות וקבע כי המאבק האמתי על הארץ הוא מאבק על תודעה ורוח. "בפרעות בערים המעורבות ובעזה לא ניצחנו כי לא הייתה אמונה בצדקת הדרך, לא הייתה נחישות ולא היו מספיק ערכים. לצה"ל יש כוח להכריע את המערכה ולמחוק את עזה בתוך כמה שעות, אבל מה שחסר לו זו אמונה, ואנחנו נקראים להוסיף אמונה, עצמה ומלכות".
 
על הפסוק 'אל תגעו במשיחיי ובנביאי אל תרעו' העלה הרב אליהו את הפירוש הקבלי: "מי אלו משיחיי? בתוך כל אחד מאיתנו יש ניצוץ משיח. אם הוא כבוי בתוכנו הוא כבוי גם במלכות, אבל אם הוא מתעצם בתוכנו מגיע מלך המשיח. מלך המשיח נמצא בתוך כל אחד ואחד מאיתנו. אם אנחנו פחדנים הוא לא מתגלה, אבל אם אנחנו מתעצמים מתגלה מלך המשיח. אם נשב בחיבוק ידיים וצפה שהוא יגיע מהשמים נחכה הרבה זמן. אנחנו נדרשים להוסיף בתוכנו אומץ".
 
"את צפת תל אביב וירושלים כבשנו במלחמת העצמאות כמעט ללא נשק, אבל עם הרבה אמונה ועצמה ומסירות וחכמה וגרשנו מהארץ למעלה מחצי מיליון ערבים. לא היו אז נקיפות מצפון כי כולם הבינו שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואם נשאיר אותה בידיהם לא תהיה לנו מדינה ולא תהיה לנו זכות קיום. 'אני שלום והמה למלחמה', כי זו התרבות שלהם, גם בינם לבין עצמם...", אמר הרב אליהו וקבע כי "את ירושלים נכבוש בכוח העצמה שבתוכנו".
 
עוד קבע הרב כי הניצחון אינו תלוי בממשלה כזו או אחרת. "ממשלה היא בבואת העם ואם העם מלא עצמה הממשלה תפעל בעצמה. זה התפקיד שלנו", אמר והטיל על נוער הריבונות משימה:
 
"כשאני מגיע מצפת לירושלים אני עובר בכבישים מרכזיים, אבל על כל גשר יש שלט של תנועות השמאל, הסתה נגד נתניהו, נגד יהודה ושומרון וכו', כך מנסים באמצעים פשוטים לשנות את התודעה הלאומית וליצר תחושה שכאילו זה רוחו של כל העם. המשימה הבאה שלנו צריכה להיות לכבוש את כל הגשרים במדינת ישראל, שכל אחד מאיתנו ידאג לכבוש את הגשר שליד הבית שלו ולתלות שלטים על אהבת ירושלים והחלת הריבונות. כך המסרים הללו יכבשו את כל העם. זה התפקיד שלנו. להוציא את האור שלנו לכל עם ישראל".
 
ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב אהרון פרידמן, נשא גם הוא דברים והדגיש כי הריבונות בארץ ישראל מתחילה מתוך ההבנה העמוקה שהארץ שייכת לקב"ה ומשום כך בניו של הקב"ה הם שחיים בה.
 
"עלינו לדרוש מהפוליטיקאים את החלת הריבונות בכל ארץ ישראל", אמר הרב פרידמן וציין כי "הריבונות מתחילה בצעידה והחיים שלנו, 'כל מקום אשר תדרוך כף רגליכם לך יהיה', הריבונות מתחילה בחיים בכל מקום בארץ, בטיול ובצעידה בה".
 
את הדברים אמרו הרב אליהו והרב פרידמן בוועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.
תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.