לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*

גלעד פילבר

הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ורב תנועת הריבונות, נשא דברים בכנס נוער הריבונות וקבע כי המאבק האמתי על הארץ הוא מאבק על תודעה ורוח. "בפרעות בערים המעורבות ובעזה לא ניצחנו כי לא הייתה אמונה בצדקת הדרך, לא הייתה נחישות ולא היו מספיק ערכים. לצה"ל יש כוח להכריע את המערכה ולמחוק את עזה בתוך כמה שעות, אבל מה שחסר לו זו אמונה, ואנחנו נקראים להוסיף אמונה, עצמה ומלכות".
 
על הפסוק 'אל תגעו במשיחיי ובנביאי אל תרעו' העלה הרב אליהו את הפירוש הקבלי: "מי אלו משיחיי? בתוך כל אחד מאיתנו יש ניצוץ משיח. אם הוא כבוי בתוכנו הוא כבוי גם במלכות, אבל אם הוא מתעצם בתוכנו מגיע מלך המשיח. מלך המשיח נמצא בתוך כל אחד ואחד מאיתנו. אם אנחנו פחדנים הוא לא מתגלה, אבל אם אנחנו מתעצמים מתגלה מלך המשיח. אם נשב בחיבוק ידיים וצפה שהוא יגיע מהשמים נחכה הרבה זמן. אנחנו נדרשים להוסיף בתוכנו אומץ".
 
"את צפת תל אביב וירושלים כבשנו במלחמת העצמאות כמעט ללא נשק, אבל עם הרבה אמונה ועצמה ומסירות וחכמה וגרשנו מהארץ למעלה מחצי מיליון ערבים. לא היו אז נקיפות מצפון כי כולם הבינו שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואם נשאיר אותה בידיהם לא תהיה לנו מדינה ולא תהיה לנו זכות קיום. 'אני שלום והמה למלחמה', כי זו התרבות שלהם, גם בינם לבין עצמם...", אמר הרב אליהו וקבע כי "את ירושלים נכבוש בכוח העצמה שבתוכנו".
 
עוד קבע הרב כי הניצחון אינו תלוי בממשלה כזו או אחרת. "ממשלה היא בבואת העם ואם העם מלא עצמה הממשלה תפעל בעצמה. זה התפקיד שלנו", אמר והטיל על נוער הריבונות משימה:
 
"כשאני מגיע מצפת לירושלים אני עובר בכבישים מרכזיים, אבל על כל גשר יש שלט של תנועות השמאל, הסתה נגד נתניהו, נגד יהודה ושומרון וכו', כך מנסים באמצעים פשוטים לשנות את התודעה הלאומית וליצר תחושה שכאילו זה רוחו של כל העם. המשימה הבאה שלנו צריכה להיות לכבוש את כל הגשרים במדינת ישראל, שכל אחד מאיתנו ידאג לכבוש את הגשר שליד הבית שלו ולתלות שלטים על אהבת ירושלים והחלת הריבונות. כך המסרים הללו יכבשו את כל העם. זה התפקיד שלנו. להוציא את האור שלנו לכל עם ישראל".
 
ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב אהרון פרידמן, נשא גם הוא דברים והדגיש כי הריבונות בארץ ישראל מתחילה מתוך ההבנה העמוקה שהארץ שייכת לקב"ה ומשום כך בניו של הקב"ה הם שחיים בה.
 
"עלינו לדרוש מהפוליטיקאים את החלת הריבונות בכל ארץ ישראל", אמר הרב פרידמן וציין כי "הריבונות מתחילה בצעידה והחיים שלנו, 'כל מקום אשר תדרוך כף רגליכם לך יהיה', הריבונות מתחילה בחיים בכל מקום בארץ, בטיול ובצעידה בה".
 
את הדברים אמרו הרב אליהו והרב פרידמן בוועידת נוער הריבונות השלישית שהתקיימה בשמורת עוז וגאו"ן שבגוש עציון ובה הושקה היוזמה להרחבת גבולה המוניציפאלי של ירושלים, יוזמת 'ירושלים רבתי'.
תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-06-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 66
מערכת ריבונות
22-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 66 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
נאומי עצרת צעדת ליל תשעה באב - וידאו
מערכת ריבונות
19-07-2021
צפו בנאומיהם של אישי הציבור בעצרת הסיום של צעדת ליל תשעה באב תשפ"א, בפני המוני צועדים שהגיעו מכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת סובב החומות - ליל תשעה באב תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
18-07-2021
צפו בהמונים שהתקבצו מכל רחבי הארץ לצעדת ליל תשעה באב סביב חומות ירושלים בקריאה: 'עתידה ירושלים להיעשות מטרופולין'
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב: להפוך את ירושלים למטרופולין
מערכת ריבונות
19-07-2021
בפעם ה-27 צעדו מאות מכל רחבי הארץ סביב חומות ירושלים בליל תשעה באב וקראו לחיזוק ריבונות ישראל בירושלים והרחבתה למטרופולין.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 65
מערכת ריבונות
16-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכה זהירה לח"כים זוהר וברקת
מערכת ריבונות
14-07-2021
תנועת הריבונות מברכת בזהירות על מהלכי החקיקה שמקדמים חברי הכנסת זוהר וברקת להחלת ריבונות ונגד הקמת קונסוליות זרות לרש"פ בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון 'ירושלים רבתי' לנוער בתמונות
מערכת ריבונות
13-07-2021
צפו בעשרות בני הנוער שהגיעו מכל רחבי הארץ להשתתף בסמינריון 'ירושלים רבתי' של תנועת נוער הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
דור המנהיגות הבא מביט למציאות בעיניים
מערכת ריבונות
13-07-2021
עשרות חברי נוער הריבונות קיימו סמינריון בן יומיים ובו נחשפו להיעדר המשילות בירושלים, ביו"ש ובנגב. מהמפגשים עם אישי הציבור יצאו עם תובנות, לקחים משימות להמשך.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 64
מערכת ריבונות
09-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'השנה חשובה הצעדה יותר מבעבר'
מערכת ריבונות
07-07-2021
גם השנה תתקיים צעדת ליל תשעה באב. "קיום הצעדה חשוב השנה יותר מבעבר לנוכח המבקשים, מבית ומחוץ, לקעקע את ריבונותנו בירושלים".