לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 69

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
גם השבוע ירושלים במוקד תשומת הלב הלאומית והבינלאומית, והדבר מחייב אותנו להתגייס לפעילות הסברתית ברחוב, בתקשורת ומול מקבלי ההחלטות על מנת לבלום צעדים הרי אסון ובלתי הפיכים שמשמעותם ההיסטורית והמדינית חמורה.
 
 
אמת אחת ולא שתיים: אין שתי ירושלים - כעם אחד מתייצבים מאחורי אחדות ירושלים
 
ברוח זו נחזק את ידיו של חבר הכנסת ניר ברקת על אזהרותיו הפומביות בכלי התקשורת המרכזיים נגד הכוונה האמריקאית להקים קונסוליה עבור הרש"פ בלב בירת ישראל, מהלך שמשמעותו המיידית היא הכרה חלילה בחלוקתה בפועל של ירושלים כצעד לקראת המהלך החמור יותר אליו חותר הממשל האמריקאי, הקמת מדינה פלשתינית שבירתה במזרח ירושלים.
 
לחצו כאן וקיראו את הדיווח המרכזי על משמעות הקמת הקונסוליה ועל אזהרותיו של חבר הכנסת ברקת.
 
עוד בעניינה של ירושלים. במהלך השבוע פרסמנו מאמר המבטא גם הוא את החשש והדאגה מרעיון הקונסוליה האמריקאית עבור הרש"פ, אך גם מציג את המענה שלטעמנו יוכל להוות תשובה ציונית הולמת לכל המפקפקים והמערערים על ריבונות מדינת ישראל בעיר בירתה.
 
נשוב פעם נוספת על קביעתנו מהעבר: אסור לנו לאפשר מצב בו ירושלים הופכת לקלף פוליטי ולחלק ממשחקי המאבקים בין אופוזיציה וקואליציה. על נבחרי הציבור להתנתק מההתגוששות הפוליטית כאשר הם מעצבים את עמדתם בסוגיה כה קריטית כמו חלוקת ירושלים. נבחרי ציבור מהקואליציה ומהאופוזיציה צריכים לעמוד מול הראי האידיאולוגי והערכי שלהם ולהבין שבחירתם על ידי העם בישראל נועדה בראש ובראשונה כדי למנוע צעדים מסוכנים שכאלה, וברוח זו חובתם לפעול כאיש אחד מתוך קונצנזוס לאומי ומנהיגותי רחב למען ירושלים, למען ההיסטוריה והעתיד של עם ישראל בארצו.
 
אין בנו ספק שהגורמים הלאומיים והימניים בממשלת ישראל, ובראשם ראש הממשלה נפתלי בנט, אינם חפצים להגיע למחוזות מסוכנים שכאלה, אך לא פעם זקוקים מנהיגים לעידוד ורוח גבית מאיתנו, העם. משום כך על כולנו, התומכים בממשלה והמתנגדים לה, להבהיר שוב ושוב שעל ירושלים אין בינינו מחלוקת וכל צעד מצידה של ממשלת ישראל לחיזוקה של ירושלים ולדחיית רעיונות לחלוקתה יזכה לתמיכה, עידוד וגיבוי ציבורי נרחב מכולנו.
 
לחצו כאן לקריאת המאמר המלא
 
אנחנו נהיה שם כדי לתמוך בהם במאבק הזה.
 
 
משילות וריבונות בשטחי C?
 
עוד בעניין בניה ביהודה ושומרון. הדיווח על אישורי בנייה לאלפיים יחידות דיור בהתיישבות לאלף יחידות דיור של ערביי שטחי C זכו להתייחסויות שונות ולעיתים סותרות בקרב אוהביה של ארץ ישראל.
 
לכאורה ההיגיון מחייב שאישורי בנייה שכאלה הם חלק מביטוי הריבונות והמשילות הישראלית בשטח, אך ביטוי לריבונות ומשילות לא יוכל לבוא רק מכיוון אחד, מכיוון אישורי הבניה, ולא מהכיוון ההפוך, כיוון הרס הבתים הבלתי חוקיים.
 
לו הייתה ממשלת ישראל מקפידה למנוע בכל דרך בנייה בלתי חוקית והורסת בתים שאינם חוקיים, היה מקום לבחון מתן אישורים בסדר גודל כזה או אחר, אך כאשר מדובר באישורי בניה בלבד, ע”פ האינטרסים של הערבים והרשות הפלשתינית, המתווספים על עשרות אלפי יחידות הדיור הבלתי חוקיות שבשטח, המשמעות היא כניעה לתכתיב הערבי התובע עוד ועוד ואינו יודע שובע.
 
ועוד עצוב ומיותר היה הפינוי השבוע של הישיבה בחומש. פינוי זה מצטרף לפינוי באדוריים, לתשובת המדינה אודות המבנים שעלולים להיהרס בישוב עלי ולהרס מספר מאחזים קטנים ברחבי יהודה ושומרון.
 
נראה שכל אלה מבטאים מדיניות חדשה ותקיפה אותה מנהל משרד הביטחון לאכיפה מוגברת כלפי מתיישבים יהודים, בעוד סביבם עשרות אלפי מבנים נבנים על ידי ערבים בניגוד מוחלט לחוק, אך אלה אינם מפונים ואינם נהרסים.
 
אישורי בניה לרש"פ לצד הבלגה ישראלית כלפי הבנייה הממומנת והמתוזמרת היטב כחלק מתכנית פיאד, ובנוסף פינוי והרס אצל היהודים, נראים בהחלט כמו החלטה מודעת, כואבת ומקוממת, להכשיר את השטח למו"מ מדיני על הקמתה של מדינה פלשתינית. מול מגמה זו נעמוד יחד אתכם בכל תוקף ובכל עוז.
 
 
התגייסות בחברון
 
מנהיגות הציבור הערבי בעיר חברון מזהה היטב את המחלוקות והשסעים בעמדותיהם של חברי ממשלת ישראל, ובעקבות תחילת העבודות להנגשת מערת המכפלה מחד ומאידך בקשת משרד התיירות לעצור את העבודות, ניתנה ההוראה לסגור את כל המסגדים על מנת שערביי העיר יגיעו בהמוניהם לתפילה במערת המכפלה.
 
איפה הרבנים שיקראו לסגור את בתי הכנסת ולנהור למערת המכפלה?
 
אם חפצי חיים אנו, עלינו ועל המנהיגות הישראלית כולה להתייצב בעצמה מול כל צעד, קטן כגדול, המקדם את מגמותיה של הנהגת ערביי יו"ש. בתקופה כזו נראה ששיח הריבונות אופסן, אך רק שיח זה ומעשים שיקדמו אותו לביצוע יהוו מענה ראוי ומוחלט להמשך הכרסום הערבי במשילות הישראלית ביהודה ושומרון כמו בשאר חלקי הארץ.
 
 
מפקירים את העבר
 
יהודה ושומרון הם ערש הולדתו והיווצרו של העם היהודי. ביהודה ושומרון התהלכו האבות, ביהודה ושומרון ניבאו הנביאים וביהודה ושומרון התרחשו כמעט כל סיפורי התנ"ך. עם כל זאת מתברר שבמשך 40 שנה אנחנו זונחים את החקר הארכיאולוגי ביהודה ושומרון.
 
במשך עשרות שנים, מטעמים פוליטיים צרים ותוך זניחת ערכי המחקר ההיסטוריה והאמת, לא מצאה לנכון אף אוניברסיטה ישראלית לקיים חפירה ארכיאולוגית מקיפה וגדולה, ולפי שעה נאלצים ארכיאולוגים לגייס משאבים לחפירות קטנות אך ורק בתחומי הישובים ולא מחוצה להם (עדות נוספת לחשיבות קיומם של הישובים).
 
לחצו כאן כדי לקרוא את הפוסט המכעיס אך החשוב של נתנאל אלינסון החושף את האופן שבו אנחנו מפקירים את עברנו לידי זרים וזדים.
 
 
נוער ריבונות בגליל
 
ביום רביעי יצאו עשרות רכזי נוער ריבונות לסיור לימודי בגליל על מנת להכיר את חוסר המשילות בגליל, לאחר שעל המצב בנגב למדו בסמנריון הקיץ לפני כחודש.
 
 
 
שבת שלום
בברכת "וירשת את הארץ אשר ה' אלוקיך נותן לך" (מהפרשה)
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

13-08-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.