לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 70

אריאל קדם. רשות הטבע והגנים

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב חברים יקרים
 
הרי ירושלים בערו השבוע. להבות הענק איימו על שלומה של בירת ישראל, ומעבר לשאלת הגורם שהוביל לדליקה, ככל הנראה הצתה מכוונת, ניקח מהמראות הקשים את לקח אהבתנו שלנו לירושלים ולארץ ישראל, לעומת האחרים הטוענים לאהבתה, אך מוכנים להצית אותה ואת יערותיה באש שנאתם היוקדת.
 
 
מפגש מסוכן
 
ראש הממשלה, נפתלי בנט, יוצא לביקור בארה"ב ובו צפויות לעלות סוגיות מדיניות אותן מעוניין ממשל ביידן לקדם. אחת הסוגיות הללו היא רצונו של ביידן להקים בירושלים קונסוליה עבור הרשות הפלשתינית.
 
עבור הממשל המניע ברור ופשוט. הוא מעוניין לקדם הקמתה של מדינה פלשתינית שבירתה בירושלים והקמת קונסוליה שכזו תהווה עוגן מדיני משמעותי בדרך לצעדים נוספים שתכליתם, חלילה, קביעת עובדות מדיניות בליבה של בירת ישראל.
 
אך בעוד אלו מגמותיו של הממשל האמריקאי, על ראש הממשלה ואנשיו לזכור את שליחותם כנציגי העם היהודי הרואים לנגד עיניהם אך ורק את האינטרס הישראלי. זה תפקידם ולעת הזו הם הגיעו למלכות.
 
דווקא חולשתו הפוליטית של ראש הממשלה יכולה כאן לשמש לו כקלף חזק מול לחציו של ביידן. האמירה שיוכל בנט להשמיע היא שצעד שכזה, גם אם יזכה לתמיכת האגף השמאלי של הממשלה, יוביל לקריסתה של הממשלה מן העבר השני, שכן חלקיה הימניים של הממשלה לא יאפשרו זאת.
 
ברוח זו נביא את דבריו של ידידנו פרופ' יוג'ין קנטרוביץ' שכתב בפשטות ובבהירות: "להלן המסר הפשוט לשלוח לבנט: אם אתה מסכים לקונסוליה כעת, אינך יכול אפילו לטעון כי ביידן הכריח אותך. כולם רואים שהם לא מסוגלים לכפות דבר. במקום זאת, עליך להשתמש במתנה הדיפלומטית של ביקור זה כדי להכריז בתקיפות על מחויבותה של ישראל לריבונות מלאה בירושלים, ללא קונסוליות זרות, וכן לבניית בתים למשפחות ביהודה ושומרון. ביידן אינו מסוגל כעת לנהל מאבק דיפלומטי עם  אף בעל ברית".
 
קנה רצוץ
 
מעל וסביב השיח המדיני שאותו צפוי ראש הממשלה לנהל בארה"ב, עליו ועלינו לראות את התמונות מאפגניסטאן ולהפנים את לקחן: על צעדיה הנמהרים של ארה"ב לא היא זו המשלמת, אלא העם המקומי הנותר מאחור רגע אחרי שהכוחות האמריקאים אורזים ונעלמים.
 
הבטחות לערבויות ביטחוניות וסיוע כזה או אחר טובות לשעת אמירתן. ממשלים מתחלפים, נשיאים משתנים, החלטות משתנות, ומי שנותר להתמודד עם התוצאות יהיו אך ורק אנחנו.
 
 
לא להיכנס לאדישות – בכוחנו להשפיע
 
אסור לנו לתת לאדישות מסוכנת לפשוט בנו. ראשי מועצת יש"ע ושדולת ארץ ישראל בכנסת יצאו השבוע למפגן מחאה מול משרד ראש הממשלה בשל שורת תמרורי אזהרה שנדלקו השבוע:
 
לראשונה הפכו אישורי בנייה ליהודים ביהודה ושומרון לתלויים באישורים שניתנו לערבים. כאילו על מנת לייצר מאזן ניתנו אישורים לשני הצדדים, וזאת על אף ההשתוללות הבלתי מרוסנת של הבניה הבלתי חוקית של ערביי הרש"פ בשטחי C.
 
על פי התכנון ניתנים לערביי הרש"פ אישורי בנייה באזור המחלק את גוש עציון לשניים והופך חגורת חנק סביב הישובים.
 
לצד אישור של כאלפיים יחידות דיור להתיישבות הורדו מסדר היום אלפי תכניות בניה שעברו את כל האישורים המקצועיים. במועצת בנימין העוול זועק לשמים כאשר מתוך אלפיים יחידות דיור אושרו רק 14 וגם ביצועם של אלה נתון בספק גדול.
 
לכל אלה מתווספת הדאגה הממשית ממתן אישור ישראלי להקמתה שלקונסוליה אמריקאית עבור ערביי הרש"פ, צעד שמשמעותו אחת: הכרה בחלוקתה של ירושלים.
 
מחאתם החשובה של ראשי המועצות היא ראשיתה של דרך שחובת כולנו לקחת בה חלק. אנו בנקודת זמן קריטית המחייבת את התגייסותנו על מנת למנוע תוצאות הרות אסון לעתיד מדינת ישראל ועם ישראל. עלינו לבטא את מחאתנו ולתבוע מהמנהיגות לחזור את ערכי הציונות המגובים בקונצנזוס לאומי רחב: ריבונות, התיישבות, ביטחון, יהדות ועליה.
 
למען ערכים אלה נבחרתם. את הערכים הללו מחובתכם ומזכותכם לקדם ולהוביל.
 


 
לא זו דרכנו
 
בעקבות פניות רבות אלינו פרסמנו השבוע הבהרה באמצעי התקשורת סביב תופעת המסרונים התוקפים בבוטות את ראש הממשלה ושרי הממשלה וכל זאת תחת הכינוי Ribonut.
 
בתגובתנו ציינו את התנערותנו המלאה מהסגנון המתלהם של המסרונים, סגנון שמעולם לא היה דרכנו. עוד ציינו כי אנו בוחנים בימים האחרונים נקיטה בצעדים משפטיים נגד אותו גוף אלמוני המגדיר עצמו כRibonut  ומשגר את מסרוני הגנאי.
 
בעינינו מדובר בהתחזות חמורה של גורמים אנונימיים מאחורי השם 'ריבונות'. גם אם יש בצעדיה של הממשלה צעדים הראויים לביקורת נוקבת, השתלחות ומתקפות אישיות אינן דרכנו וסגנונינו.
 
השימוש שעושה גוף אלמוני בשמה של תנועת הריבונות על מנת להפיץ עמדות פוליטיות כאלה ואחרות, גורם נזק ומהווה פגיעה חמורה בתנועת הריבונות ובשמה הטוב. בחירתם של מפיצי המסרונים להסתתר מאחורי שמה של תנועתנו היא מעשה פחדני אותו אנו מוקיעים מכל וכל.
 
עד כה העברנו את הסוגיה להמשך טיפול בשני ערוצים מרכזיים: עם חוקר פרטי אנו פועלים לאיתור מפיצי המסרונים ועם עו"ד גלעד קורינאלדי אנו נערכים לצורך הכנה והגשת תביעה משפטית דחופה.
 
לקריאת הדיווח 'מי מתחזה לתנועת הריבונות' לחצו כאן

 
בברכת "בהניח ה' אלוהיך לך מכל אויביך מסביב בארץ אשר ה' אלוהיך נותן לך נחלה לרשתה" (מתוך הפרשה)
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

20-08-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.