לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים

עמוס בן גרשום לע"מ

לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!

תנועת הריבונות מברכת על דבריו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, לקנצלרית גרמניה היוצאת, אנגלה מרקל. ראש הממשלה הציב בפני מרקל עמדה ברורה כאשר שב על עמדתו נגד הקמתה של מדינה פלשתינית בארץ ישראל, וחשיבות יתרה יש לדברים כאשר הם נאמרים גם בפני מנהיגים מובילים בעולם.

ראש הממשלה הבהיר לקנצלרית כי אמנם ברור לו שהפלשתינים אינם הולכים לשום מקום, אך כלמודי ניסיון אנו יודעים ש"מדינה פלשתינית תביא מדינת טרור נוספת למרחק של שבע דקות מהבית שלי", כלשונו.

דבריו אלה של ראש הממשלה מצטרפים לדבריה של שרת הפנים, איילת שקד, בתקשורת האמירויות כאשר קבעה כי לא תקום מדינה פלשתינית בממשלה. בתנועת הריבונות הדגישו כבר לאחר דבריה של השרה שקד כי דברים אלו חשוב שיאמרו בצלילות ובבהירות דווקא בימים בהם שרים ממהרים לחלות את פניו של יו"ר הרש"פ, אבו מאזן, הרואה בחיילי ומפקדי צה"ל מי שראויים לעמוד למשפט בבית הדין בהאג.

עם זאת בתנועה מדגישים גם לאחר דבריו של ראש הממשלה, נפתלי בנט, כי לא די בהצהרות חשובות ויש לקדם מעשים מדיניים של ממש לבלימת סכנת המדינה הפלשתינית וחלוקת הארץ, חלילה. "פלגי השמאל בממשלה מקדמים את תפיסת עולמם במפגשים מדיניים בארץ ובעולם מבלי להתייחס לעקרון שהנחה את הקמת הממשלה ולפיו יקפאו הסוגיות שבמחלוקת. מענה מהיר ואפקטיבי חייב להגיע מכיוון ימין, ומענה שכזה הוא קידום מהלכי הריבונות ביהודה ושומרון", אומרות ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר.

יש לקדם יוזמה ישראלית להחלת הריבונות על יהודה ושומרון, וכצעד ראשון להתחיל בירושלים רבתי. רק כך ניתן יהיה לגדוע את התקווה הערבית להקים מדינה על חורבותיה של ישראל. החלת הריבונות היא צעד הכרחי לביטחונה של מדינת ישראל ולהגשמת ייעודו ההיסטורי של עם ישראל בארצו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

11-10-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.