לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות

הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.

בעוד הפוליטיקאים של מפלגות הימין עסוקים בהתכתשות פנימית וקושי בשיתוף פעולה סביב חזון אידיאולוגי אחד, מוכיח הדור הצעיר שניתן גם אחרת. בהובלת הנהגת נוער הריבונות התגבשה קבוצה של מאות בני נוער מכל רחבי הארץ ומכלל מפלגות הימין לפעילות ערכית משותפת תחת דגל האהבה לארץ ישראל.
 
לפורום החדש, אותו יזמו כאמור בני נוער מתנועת נוער הריבונות, חברו נציגי נוער מטעם הליכוד, ימינה, תקוה חדשה, הציונות הדתית ויעוד. אליהו פרידמן, יו"ר נוער הריבונות, מספר על המגמות שמאחורי היוזמה ועל הפעילות המשותפת:
 
"פורום צעירי ארץ ישראל בכנסת מאגד בתוכו את מטות הנוער של כל המפלגות המאמינות בחזון ארץ ישראל, מהקואליציה ומהאופוזיציה. בהובלת נועריבונות הפורום מקדם בקרב הנוער הפוליטי שיח שאומר - ארץ ישראל היא מעל המחלוקות הפוליטיות".
 
"הפורום נערך לפעילות הסברתית ותודעתית בכנסת ומחוצה לה סביב האתגרים השונים העומדים בפני אוהבי ארץ ישראל בתקופה הזו - המשילות בנגב ובגליל, אתגר ירושלים, ההשתלטות הפלסטינית על שטחי סי, המשילות בדרום תל אביב ועוד", מספר פרידמן ומציין כי "הפעילות מלווה בסיור ולמידה של הנושא ולאחר מכן פעילות על מנת להציב אמירה ברורה בנושא על ידי כלל המפלגות מהקואליציה ומהאופוזיציה".

כצעד ראשון החתימו הפורום אלף בני נוער מכל רחבי הארץ, חברי מפלגות ימין שונות, על עצומה הקוראת לראות בארץ ישראל ערך מהותי הנתון מעל לכל מחלוקת פוליטית.
 
עצומת הנוער נפתחת בציטוט של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, שקבע כי "בלי אדמה יהודית, הציונות נעשית פלסטר ונהפכת לחזון בדים". בעצומה עצמה נכתב: "בימים אלו, בהם רוב העם היהודי יושב בארצו סביב בירתו המאוחדת, ערביי יו"ש כובשים דונם אחר דונם, הבדואים מטילים אימתם על הנגב, והתושבים היהודים בערים המעורבות איבדו מביטחונם.
 
לשם כך התכנסנו אנו, ראשי מטות הנוער בקריאה משותפת להשבת ערכי הציונות, ארץ ישראל, ההתיישבות והביטחון. בכדי להעלות את ארץ ישראל לראש סדר היום. אנו מבינים את גודל השעה, ואת חשיבותה, וזועקים יחד את זעקתה של אדמתנו. יחד הקמנו את "פורום צעירי ארץ ישראל", פורום שפועל למען השבת ארץ ישראל לראש סדר העדיפויות הלאומי והפוליטי. הפורום מאגד בתוכו בני נוער משלל מטות נוער, בקריאה אחת ומשותפת למען ארץ ישראל הריבונית והשלמה.
 
אנו קוראים לכם, בני הנוער, הצטרפו אלינו, ויחד נפעל למען ארצנו. כי ארץ ישראל, היא לא נושא פוליטי. היא מהות קיומנו ומהות עמנו!".

 
הפורום מתעתד לקיים מפגשים חודשיים ופעילותו זוכה לעידוד מצד מטות המפלות עצמן. על השיח בישיבות המשותפות מספר פרידמן: "בישיבות שמקיים הפורום אנו שומרים על שיח מכובד ועניני, לפעמים זולגים לוויכוחים על מפלגות וכו' אבל גם הוויכוחים נעשים מתוך כבוד והערכה אחד לשני. אנחנו לא מתעסקים עם שאלות של קואליציה אופוזיציה, אנחנו פועלים בצורה חדה למען ארץ ישראל".
 
בין השותפים לישיבות הפורום ניתן למצוא גם בני נוער המתנדבים בלשכות חברי הכנסת ואחרים הרואים עצמם שותפים ומעורים בעשייה הפוליטית. בצעד ראשון פרסמו חברי הפורום קריאה לבני נוער בכל הארץ לחבור לפעילות ולעדכונים.

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

21-01-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.