'ברש"פ מגדלים נאצים ואנחנו מכילים זאת'

איש ההסברה סניה ולדברג: הנאצים הסתירו מהעולם את תכניתם להרוג את היהודים. בעזה כותבים זאת בגלוי. נאציזם על סטרואידים.

מערכת ריבונות
23-11-2023

הפעיל החברתי סניה ולדברג ממובילי חזית ההסברה האזרחית, משוחח עם ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, על אתגריה ההסברתיים והאזרחיים של המערכה בדרום.

"בעזה מגדלים נאצים מגיל אפס. אני מעריך שקרוב לתשעים אחוז יענו בחיוב אם ישאלו אותם בסקר אם הם מעוניינים לרצוח יהודים. אחוז מסוים, כמו בגרמניה הנאצית שגם שם לא כולם הסכימו, יגיד שלא. תמיד יש גם דעות שונות, אבל כתשעים אחוז יגידו שכן", משוכנע ולדברג הקובע כי הנחת היסוד היא שהעזתי הממוצע ברחוב מעוניין להרוג אותנו, והשאלה שנותרה היא רק עד כמה הוא מוכן ללכת רחוק למען המטרה הזו.

"מדובר בגידול נאצים, אנשים שהאידיאולוגיה שלהם גלויה. הנאצים הסתירו את האידיאולוגיה שלהם והיטלר הסתיר את מחנות ההשמדה. לעומתם העזתים כותבים בגלוי, שחור על גבי לבן, שצריך להרוג את כל היהודים לא רק בארץ ישראל אלא בכל העולם, ובנוסף הם קובעים שצריך להרוג את כל הכופרים כלומר גם את כל הנוצרים ואת הבודהיסטים. באחד המקומות גם כתוב שצריך להרוג מוסלמים שלא התאסלמו כפי שהם רוצים שהמוסלמים ייראו".

"נאציזם על סטרואידים. זה מה שמגדלים בעזה", אומר ולדברג הרואה בחיים לצידה של עזה 'לא ניצחון' כהגדרתו. "אם ניקח חלק מהאדמה שלהם זה ניצחון קטן", הוא אומר ומדגיש כי מאחר והאדמה היא הדבר החשוב ביותר לערבים באדמה צריך לבוא הניצחון ואם ישראל תצא מהרצועה ותותיר בידיהם את האדמה כולה, האירוע לא ישתרש אצלם בזיכרון כהפסד אלא כהרג של יהודים רבים מאחר וההרוגים שאצלם נחשבים לשאהידים, לחלק מהאידיאל.

לעומת זאת ברגע שמדינת ישראל תתרחב קרקעית על חשבונם, הדבר ייחשב להפסד עבורם. "אם גם נסלק את כולם מכאן זה ישתרש אצלם בתודעה ככישלון טוטאלי שהוביל להתרחבות הישות הציונית ולנכבה נוספת. זה מה שצריך להשתרש אצלם בזיכרון. זה חשוב מאוד להיסטוריה כי בעוד שלושים שנה הם עלולים לנסות לעשות זאת שוב, אבל אם זה מה שישתרש אצלם בתודעה יתכן והם יחשבו פעמיים".
ולדברג מדגיש כי דבריו נוגעים לשליטה ישראלית על השטח ולא על שליטה זרה. רק שליטה שכזו היא שתוביל להפנמה שהמדינה הציונית התרחבה. "כל פיסת אדמה שלקחנו להם זו תחילת הניצחון", הוא אומר ומוסיף כי ככל ששטחי האדמה שיילקחו לשליטה ישראלית יגדלו כך גם הניצחון יגדל.

לטעמו מאחר וישראל אינה יכולה לפעול ללא גיבוי בינלאומי של ידידותיה, עליה להסביר היטב את עמדתה ואת המציאות, כמו גם את הצורך בפתרון שיכלול את העברת האוכלוסייה העזתית מכאן. "המלחמה הזו לא פרצה רק בגלל שהחמאס רוצה להשמיד אותנו. אני סבור שהסיבה העיקרית היא דחיפת רוסיה ואיראן בגלל השלום הצפוי של ישראל עם סעודיה מה שמפחיד את איראן ורוסיה מעבר לחיזוקה של ישראל בהסכם שכזה, כי לרוסיה יש סוג של מונופול על העברת גז דרך שטחה ממקום למקום. השלום עם סעודיה צפוי לאפשר צינור גז נוסף שיחבר את אירופה למזרח הרחוק וזה מפחיד מאוד את רוסיה ואת בעלת בריתה איראן, ולכן, כשהם ראו שהדבר הזה יכול לקרות, הם הבינו שמלחמה כוללת עם חמאס לא תאפשר לסעודים לחתום על הסכם עם ישראל, מבחינת דעת הקהל הפנים סעודית".

מוסיף סניה ומציין כי התמיכה החד משמעית של ביידן בישראל גרמה לתנודות בעולם הערבי וכך רשת אל ערבייה תיארה את המעשים שעשו אנשי החמאס כבלתי מוסלמיים ובלתי מוסריים. "זה איתות של סעודיה לכך שהם עדיין בעסקה. שכשהמלחמה תיגמר אנחנו עם העסקה ורוצים להתחיל להעביר את צינור הגז החליפי דרך ישראל. זה מה שבאמת מפחיד עכשיו את איראן ורוסיה".

האינטרס של המערב, מסביר סניה, הוא שצינור הגז הזה אכן יעבור דרך ישראל ולא דרך רוסיה שידעה לסחוט את המערב בנושא הגז. "למערב יש אינטרס שלא להיות תלויים בציר הרשע שזה רוסיה איראן חיזבאללה חמאס וכו' ולכן יש להם אינטרס שהמצב כאן יירגע, שהחמאס, שהוא שלוחה איראנית מובהקת שבאמצעותה איראן עושה כאן בלאגן, יצאו מפה. כשמוציאים אותם מכאן יש לפוטין הרבה פחות שליטה ברשות הפלשתינית. הוא לא יוכל לצוות על אבו מאזן לצאת למלחמה. לכן להעיף את העזתים מכאן זה חלק מהאינטרס של המערב ושל הכלכלה של המערב, ואני לא מדבר על האינטרס המוסרי של להעיף מכאן ניאונאצים".

מאחר וכך, הוא מוסיף ואומר, היעד המדיני של ישראל צריך להתמקד בהסברה בינלאומית שתבהיר לעמים עם מי יש לנו עסק ואיך מנצחים אותו. בנוסף לזה, הוא אומר, על ישראל לחדול מתקצוב תכנית הלימודים המסיתה להרג יהודים, תכנית לימודים המתוקצבת גם על ידי ישראל דרך אונר"א.

בעיני ולדברג המטרה הראשונית שישראל צריכה לשים לנגד עיניה היא סילוקם של העזתים מהרצועה, ולשם כך עליה להשקיע משאבי הסברה רבים. המטרה השנייה היא זהותו של השולט בשטח כאשר ההעדפה הראשונית שלו היא שאכן ישראל היא שתחזיק בשטח. בעיניו זה גם מה שאמור להיות המענה בגבול לבנון. "שאם חיזבאללה יוצא נגדנו למלחמה העונש שלהם יהיה שדרום לבנון יהפוך להיות שטח ישראלי. לא יכול להיות שתצאו למלחמה נגדנו ותצפו שלא נגבה מחיר טריטוריאלי. נגמרו הימים האלה. זה עונש שלפי הדין הבינלאומי הוא עונש לגיטימי לחלוטין".

לדבריו, כמי שאינו מגדיר את עצמו אדם מאמין וכמי שאינו מאמין בארץ ישראל השלמה, הוא נכון היה לאפשר הקמת מדינה לו היה מדובר בשווייצרים שאינם חפצים בהרג שכניהם, אך לא זו המציאות בפועל. כך או כך לא יתכן לאפשר הסתה להרג יהודים וישראלים במערכת החינוך של ערביי הרש"פ. "זה פשוט נאציזם וחלק מהאו"ם מכיל את זה".

עוד הוא מוסיף ומביע תמיכה ברעיון שאותו קידם בשעתו משה פייגלין למתן מענק הגירה לערבים המעוניינים, ובלבד שיעזבו את הארץ. צעד שכזה, הוא אומר, גם אינו בעייתי בזירת המשפט הבינלאומי שכן מדובר בהגירה מרצון תמורת תשלום. "זה פתרון שאנחנו צריכים לנסות אותו בנוסף לכל. הגז שמול הרצועה יוכל לשמש בחלקו לפיצוי הנפגעים (אצלנו) וחלק למי שירצה לעזוב מרצון".

בסוגיית היחס של האו"ם מזכיר ולדברג כי בעוד הארגון טוען שהוא מגונן על זכויותיהם של פלשתינים, הרי שכאשר הם נרצחים באכזריות על ידי פלשתינים אחרים, על ידי סורים או ירדנים איש אינו מדבר על כך. "זה לא מעניין אותם. הזכויות של הפלשתינים מעניינות אותם רק כאשר ישראל מעורבת. אנחנו לא יכולים לשתוק עוד מול התופעה הזו, וההסברה שלנו לא קיימת בעוד ההסברה אצל החמאס מנצחת אותנו כי הם משקיעים בזה ואנחנו מזלזלים בזה".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.