במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו

תנועת הריבונות

ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.

מערכת ריבונות
15-03-2024

ראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחיאני, קורא למהלכים ישראליים של ממש להחלת ריבונות בבקעת הירדן ולאכיפה משמעותית שתבלום את המשך הכרסום הערבי באחיזת ישראל באדמות הבקעה בסיוע ומימון אירופי.

את הדברים אמר אלחיאני בראיון לערוץ 7 לאחר חתימת האיחוד האירופי על מיזם להקמת פארק שעשועים בשטח C, הנתון בשליטה ישראלית מלאה. במעמד החתימה הודיה נציג האיחוד האירופי כי מדובר בחלק משורת מיזמים שבכוונת האיחוד להוביל לטובת הפלשתינים בשטחי C כחלק מהתפיסה לפיה אחיזה פלשתינית בשטחים אסטרטגיים אלה חשובה ביותר, גם כדי למנוע הקמה של ישובים ישראליים חדשים עליהם.

דוד אלחיאני סיפר בשיחה עמו על המהלך האירופי-פלשתיני שאינו חדש ועל היעדר תגובה ישראלית מתבקשת. "במשך שנים הפגנו יותר מדי סבלנות ורפיון יד כלפי האיחוד האירופאי. גם כשהצבענו והתרענו על כך שהאיחוד האירופי עובר על החוק כשהוא מאפשר לערבים לבנות בניה בלתי חוקית ומספק להם מערכות וחומרים לבניה בלתי חוקית בשטחי C על אדמות מדינה. המדינה התנהגה בכפפות של משי כלפי האיחוד האירופי. הגיע הזמן לשנות גישה וחשיבה ולראות באיחוד האירופי עבריינים ופורעי חוק ולא לתת להם יד להיכנס ליהודה ושומרון".

לדבריו "גם אם יש שיקולים ואינטרסים מדיניים, אפשר לפעול בצורה של אכיפה. אפשר להסביר להם את זה בדרך אחרת, להבהיר שאתם מספקים את החומרים ואנחנו נהרוס. חבל לכם לבזבז את הכסף על מה שממילא נהרוס. צריכה להיות מדיניות מאוד ברורה בהכוונה ממשלתית, מדיניות שבה הימין אומר אל תתערבו במה שקורה ביהודה ושומרון".

"מעבר לכך שגורם זר מתערב בקלחת ובמדיניות הישראלית, יש כאן מדינה ריבונית שהיא שאחראית על תא השטח הזה והיא שצריכה להחליט מה החשיבה האסטרטגית שלה לגבי יהודה ושומרון בוקעת הירדן. כל רגע שעובר ואין מדינית ברורה אגרסיבית וחזקה כלפי בניה בלתי חוקית אנחנו מאבדים את האחיזה שלנו בשטח. אנחנו נמצאים ב'חומה ומגדל'  של שנות האלפיים. ההתיישבות היא החזית של העתיד של מדינת ישראל", אומר אלחיאני המבהיר כי במילים 'מדיניות ברורה' כוונתו לא רק לאכיפה אלא גם להחלת ריבונות ישראלית שעדיין לא הוחלה על בקעת הירדן.

"ריבונות היא עניין של משילות. לריבונות בבקעת הירדן יש משמעות כי כשמדינת ישראל תקבל החלטה להחלת ריבונות בבקעת הירדן חלומם של הערבים למדינה נוספת ייעלם לגמרי. כל עוד זה לא קורה יש כאן מלחמה ומאבק קיומי יומיומי על השליטה בשטחי C ולצערי בגלל המדיניות הרופסת במשך שנים של הממשלות הערבים מנצחים אותנו לאט לאט".
על דברי הנציג האירופי לפיהם מדובר בתכנית אסטרטגית סדורה שתכליתה להעמיק אחיזה פלשתינית דווקא בשטחי C בהיותם שטחים אסטרטגיים חשובים, מבהיר ומחדד דוד אלחיאני כי הדברים ברורים ו"לרגע לא חשבנו אחרת. אנחנו מכירים את החלטות מועצת הרש"פ שמעודדת השתלטות על שטחי C בעיקר על אדמות מדינה, ומעניקה מענק למי שיעשה את זה. הם מבינם היטב את חשיבות המאבק שלהם, ואצלנו הממשלה עוד לא הבינה, מלבד משרד ההתיישבות שראה את חשיבות המאבק על שטחי C והקצה לכך משאבים, אבל בסופו של דבר אלו מחלקות שנועדו אך ורק לתעד ללא סמכויות".

לטעמו של אלחיאני מאחורי המדיניות הרדומה שמקרינה ממשלת ישראל לדורותיה עומדת אותה תפיסה המבקשת לקנות שקט במחיר האדישות. "זו אותה תפיסה שהייתה לפני השישה באוקטובר. הייתה לנו הזדמנות לשנות את התפיסה ולבוא חשבון עם כל הרעבים שבונים בניה לא חוקית באכיפה אגרסיבית כדי שיבינו שמה שהיה לא יהיה".
"אם המדינה תמשיך להתנהל בצורה כזו שבה לא אוכפים את החוק באגרסיביות נמצא את עצמנו במציאות שבה יהודה ושומרון יהפכו לעזה", חותם אלחיאני.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לימין צו 9
מערכת ריבונות
13-05-2024
פעילים מטעם תנועת הריבונות חברו לאנשי תנועת 'צו 9' בחסימת מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה. ריבונות ועצמאות 76.
ריבונות - כתב עת מדיני
כל יום שחולף בלי שהשגנו את הדבר הבא מחליש את ישראל
מערכת ריבונות
06-05-2024
החלת ריבונות על יהודה ושומרון וכיבוש רצועת עזה יסירו מעל צווארנו את החרב הפלסטינית, אך לשם כך צריך קודם לנפות את האחראים למחדל. מאמרו של פרופ' אריה אלדד במעריב.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות: דברי טראמפ - רוח גבית לריבונות. הגיעה שעת המעשה
מערכת ריבונות
02-05-2024
תנועת הריבונות מברכת על דברי נשיא ארה"ב לשעבר הרואה ברעיון שתי המדינות מהלך בלתי ישים, ומביעה תקווה לקידום האלטרנטיבה המתבקשת, ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: צעדי הרש"פ מחייבים - ריבונות
מערכת ריבונות
30-04-2024
בתנועת הריבונות מחזקים את קריאת שר האוצר לראש הממשלה להגיב בתוקף לצעדיה של הרש"פ, להביא לקריסתה ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
כך (בערך) זה נראה ללא ריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
21-04-2024
צפו בסרטון נוסף שהפיקה תנועת הריבונות, והפעם ה"ראיון" עם המבריח האיראני שגילה גבול ארוך נטול ריבונות בדרכו לחבריו ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
פסח – בקעת הירדן - ריבונות
מערכת ריבונות
19-04-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לתומכיה בארץ ובעולם על רקע קמפיין הקריאה לריבונות בבקעת הירדן ולכבוד חג הפסח.
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.