לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 25

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 25 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
גמר חתימה טובה
 
עם ישראל שוב נכנס לסגר מתוך תקווה לבלום את המשך התפשטות נגיף הקורונה. יחד עם הצער הגדול על כל נפטרי המחלה ועם איחולי הבריאות האיתנה לנדבקים בה, אנו נכנסים לתקופה זו מתוך אמונה גדולה בכוחו של העם בישראל, שצלח קשיים רבים לאורך קורותיו, לעמוד איתן באתגרי התקופה הקשה והמסובכת הזו.

תקופת החגים עוברת עלינו מתוך ריחוק חברתי קשה ומתוך ניתוק פיזי מיקירינו וחברינו, אך ליבו הפועם של עם ישראל פועם כאחד בלב כולנו. הקשר החי בין כלל חלקי העם יתחזק מתוך תחושת הסולידריות, האיכפתיות והוויתור ההדדי של כל פרט ופרט על נוחיותו למען בריאות וחיי הכלל. עם ישראל איתן ברוחו על אף רוחות הפרצים המנשבות בו לעיתים, ומתקופה זו הוא ייצא איתן פי כמה.


דומה דודי לצבי

בימים אלה נראה לכאורה שיישום חזון הריבונות עושה צעדים מסוימים אחורה לנוכח ההסכמים שבכתב ושבעל פה עליהם חתם ראש הממשלה. עלינו לזכור את דברי חז"ל שדימו את גאולת ישראל לריצתו של הצבי שלעיתים הוא נגלה ולעיתים נכסה.
 
בתקופה מורכבת זו עלינו להתגייס מחדש ובכוחות מחודשים לחיזוק תודעת הריבונות בציבור ובהנהגה ולהחייאתה מחדש של מגמת החתירה ליישומו.
 
לא עת להרפות ידיים ולחלישות הרוח היא העת הזו. זו השעה לחשיבה מחודשת של האופן בו ניתן ונכון לקדם את מהלכי הריבונות בציבור ובמנהיגות בישראל. תנועתנו, ואיתה תומכי חזון הריבונות ואוהבי ארץ ישראל רבים ויקרים, הובילה לתפנית התודעתית המדהימה מאפיקי נסיגה והתקפלות לחזון של ריבונות והתעצמות. עם ישראל קרוב יותר מאי פעם להגשמת החזון הציוני של שיבת ריבונותינו לארצנו, וכעת עלינו להתחזק, לא להיסחף אחר חלושי דעת ולהמשיך את המהפכה. בכוחנו ובידינו הדבר. יחד אתכם זה יקרה. נוביל לריבונות אמת של עם ישראל על כל ארצו, לא כעסקה, לא כדיל ולא כחלק מהסכמה לגזילת חלקים ממולדתו של העם היהודי.
 
נמשיך, נעשה ונצליח!
 

לא ישתיקו
 
בהזדמנות זו נבקש לחזק את ידיו של הרב שמואל אליהו שליט"א, רבה של תנועת הריבונות, מול המבקשים להצר את צעדיו ולהשתיק את קולו הצלול והברור, קולה של היהדות האמתית, הזקופה ושאינה מתרפסת ואינה מתייפייפת בפני איש.
 
החלטתו של בג"ץ להעמיד את הרב אליהו לדין משמעתי בשל עמדותיו התורניות היא המשך למגמת רדיפת כל מי שעמדתו אינה תואמת את עמדת השמאל ונספחיו. דבריו של הרב אליהו בדבר החובה לקום ולהשיב מלחמה שערה כלפי כל מי שמנסה להרים יד על יהודי להורגו הם אמת פשוטה ובסיסית שנקבעה במקורותיו של העם היהודי, הקם להורגך השכם להורגו. דבריו על מגמת הטרור הערבי הרואה בכל יהודי מטרה, בין אם באלון מורה, תל אביב או פריז, הם ראיית המציאות נכוחה ואינם פוליטיקה כלל ועיקר.
 
תחזקנה ידי הרב המורה דרך לרבים בתקופה נבוכה שכזו. לא נאפשר סתימת פיות אנטי דמוקרטית.
 

המלצה
 


בתוך בליל הדיווחים וההתייחסויות ל"הסכם ההיסטורי" שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות ולבחריין, חשוב לקרוא ולהפנים גם את דבריו המחכימים, הזהירים והמזהירים של פרופ' אריה אלדד, אידיאולוג אמתי שעבר דבר או שניים גם בשדה הפוליטי, יודע לקרוא בין השורות של ההסכמים ומבעד לתרועת החצוצרה של הטקסים.
 
לקריאת מאמרו לחצו כאן
 

מי המקומיים כאן
 
הסיפור הקשה שזכה לכותרות בכל מהדורות החדשות אודות המשפחה מגוש שילה שנקלעה למארב אבנים, הותקפה קשות ולאחר שנחלצה בזכות ירי באוויר נפתח תיק במשטרה נגד אב המשפחה הוא עדות נוספת לליקוי המאורות בו אנו מצויים כאומה וכמדינה.
 
גם סיפורו המקומם של איתן זאב, חקלאי תושב דולב שמוצא עצמו מול כתב אישום לאחר שהציל את עצמו ואת חבריו מלינץ' שפורעים ערבים ניסו לבצע בהם, הוא עדות לאותה תופעה קשה הנוגדת את השכל הישר.
 
למעלה מחמישים שנה בהן לא הוחלה ריבונות ישראל ביהודה ושומרון גרמו לרשויות השלטון והאכיפה לראות בערביי יו"ש את ילידי המקום וכמקומיים ואת היהודים כתושבי עראי זמניים. הגישה הזו היא שמביאה שוב ושוב להתרת דמם של המתיישבים ושל יהודים הנוסעים בצירי התנועה ובכבישים. את המציאות הזו יש לגדוע ולקטוע. נעשה זאת בהחלת הריבונות וככל שנקדים ייטב.

 
וכיפר אדמתו עמו
 
לקראת יום הכיפורים נקרא לכם להצטרף ולהפנות את כספי פדיון הכפרות להמשך פעילותה של תנועת הריבונות. בהקשר זה נביא את דבריו של הרב אביגדור נבנצל, רב הרובע היהודי, שנשאל על כך על ידי הרב ברוך אפרתי, ראש רבני 'דרך אמונה', והשיב כי "הנותן כסף לקופה זו זכותה של ארץ ישראל תעמוד לזכותו, שנאמר 'וכיפר אדמתו עמו".
 
הרב אפרתי מציין במכתב ששלח לתנועתנו כי מאחר והנוסח הוא 'אלו המעות ילכו לצדקה' ניתן לחלק ולתת חלק מכספי הכפרות לצדקה וחלק לתנועת הריבונות "ויקיים בכך גם מצוות יישוב ארץ ישראל שעליה אמרו חז"ל שהיא שקולה כנגד כל מצוות התורה".


 
ליצירת קשר ולתרומות לחצו כאן
 

תְּכַפֵּר עֲווֹנִי כִּי שִׂבְרִי בְּךָ מַלְכִּי. וְכוֹנֵן אֶת דַּרְכִּי אֱלֹהַי לְעָבְדֶּךָ

שנה טובה
גמר חתימה טובה
ושבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

24-09-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.