לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 32

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 32 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים ושותפים יקרים
שלום וברכה
 
קידום חזון הריבונות הוא עדיין מטרה מובילה בזירה הפוליטית והמדינית בישראל. מבלי לזלזל בחשיבות העצומה של המאבק לבלימת נגיף הקורונה, במאמץ לשיקום הכלכלה הישראלית ולאיחוד השורות בחברה הישראלית אין אנו שוכחים לרגע את התוכן, את הבסיס ואת המהות, את הגשמת החזון הציוני שלשמו התכנסנו כאן בארץ ישראל לחיים משותפים ואיתנים, חזון ריבונות עם ישראל בארצו.
 
בהובלתו של חבר הכנסת הנמרץ אריאל קלנר מהליכוד התקיים השבוע בכנסת כנס מיוחד שעסק בהגשמתה בפועל של הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון תוך חיזוק וביצור ההתיישבות ועיגון ריבונותה של ישראל על אזורים אלה בחוק.
 
חברי כנסת, שרים, ראשי מועצות ואישי ציבור השתתפו ונשאו דברים בדבר מחויבותה של ממשלת ישראל להגשמת חזון ההיאחזות היהודית בכל רחבי ארץ ישראל עכשיו תוך ניצול חלון ההזדמנויות המדיני. הח"כים התייחסו גם לחובתנו להתגייס למאבק לבלימת ההשתלטות הערבית על שטחי C כחלק מהמגמה הערבית לקבוע עובדות מדיניות מעשיות בשטח.
 
בכנס ייצגנו את תנועת הריבונות והדגשנו את הצורך המיידי לגבש את הקונצנזוס הקיים כבר כעת לטובת החלת ריבונות ישראל בבקעת הירדן.
 
נוסיף ונציין כי על אף החשיבות הרבה של ההיאחזות המעשית בשטח וקביעת העובדות הריבוניות על ידי התיישבות, חקלאות, סלילת כבישים ועוד עלינו להישמר מלהותיר את החזון הגדול והנכון מאחור. אל לנו להסתפק בעשייה המעשית, חשובה ככל שתהיה, ועלינו להמשיך ולדרוש את הגשמת חזון הריבונות הישראלית על ארץ ישראל כולה. זהו הצעד ההיסטורי המוסרי, הצודק והמתבקש ביותר, זוהי משימתו הציונית של הדור הנוכחי.
 
לצפייה בכנס בעמוד הפייסבוק של חבר הכנסת קלנר לחצו כאן
 
 
בצעדיהם של ענקים
 
תנועתנו מברכת ומחזקת את ידיהם של העולים חזרה לשא-נור שבצפון השומרון. אשריכם שאתם מבקשים לתקן במעט את העוול הטרגי שהתחולל באדמת צפון השומרון ובגוש קטיף. בצעדכם החשוב אתם מחזירים את ברק החזון לעיניהם של המוני בית ישראל המצפים לראות שוב את דגל ההתיישבות מוביל אותם בדרך להגשמת החלום הציוני בארץ ישראל.
 
אל תראו ואל ייחת ליבכם גם אם תיתקלו בקשיים ובהתנגדויות. אין מעשה צודק ומוסרי מהשבת ההתיישבות לכל מקום בו הייתה ואף לתבוע את הרחבתה והגדלתה למען הדורות הבאים. חלוצים יקרים ומוסרי נפש, אתם הולכים בדרכיהם של ענקי ההתיישבות שסללו ברגליהם את הנתיב שהוביל לכחצי מיליון מתיישבים ביהודה ושומרון.
 

מקדמים רעיונות חדשים
 
במהלך שבוע האחרון השתתפנו בשיחת זום חשובה מאוד עם חברי AFSI בחו"ל. העלינו יחד נקודות לבירור ולמחשבה משותפת ואף רעיונות לפעולה מעשית אותם ניתן וחשוב לקדם כבר כעת.
 
הדגשנו בשיחה את החובה שלא להסיר מסדר היום את נושא הריבונות, את קידום מהלך הריבונות בבקעת הירדן תחילה, ובין השאר עלתה ההצעה להקים משרד ריבונות בוושינגטון, ובו נפעל ברציפות לקידום הרעיון בין אם בבית הלבן שוכן נשיא דמוקרטי ובין אם רפובליקני. משרד הריבונות יהווה כתובת לפעילות תומכת ומחזקת של חזון הריבונות מול גורמי ממשל אמריקאיים, שכפי הידוע לכולנו לא פעם ממשלת ישראל זקוקה לרוח הגבית מהם על מנת לקדם את מגמותיה ופעולותיה הציוניות.


נוער הריבונות מוחה

קיראו על מחאתם של חברי תנועת נוער הריבונות שהוגשה לשר החינוך, יואב גלנט, לאחר שבספר לימוד גיאוגרפיה נמצאה מפת מדינת ישראל ללא יהודה ושומרון.
 
מדובר במפת צפיפות האוכלוסין של מדינת ישראל ובה לא סומן אזור יהודה ושומרון בצבע כלשהו אלא הוגדר כאזור שאין לגביו נתונים.


 
המראה קומם את הודיה, אחת מחברות התנועה, והיא בחרה שלא לשתוק, פרסמה פוסט מחאה כואב בעמוד הפייסבוק שלה ובהמשך יחד עם הנהגת נוער הריבונות שוגר מכתב מחאה וקריאה לשר החינוך שלא לאפשר את הוצאתם של יהודה ושומרון מגבולות ישראל במפות ספרי הלימוד בישראל.
 
מחאת בני הנוער זכתה לסיקור בכל תקשורת שונים ותוכלו לקרוא עליה בהרחבה באתר ריבונות. לחצו כאן.
 

ריבונות אינה נכנעת לעבריינות
 
נבקש למחות כאן על ההחלטה שהתקבלה בימים האחרונים להקפיא את חוק קמיניץ שנועד לקיים את ריבונותה של מדינת ישראל וחוקיה על כל המגזרים. ההחלטה להקפיא את מהלכי הסנקציות נגד עברייני בנייה במגזר הערבי למשך שנתיים שבהן תקודם הסדרתם היא פגיעה חמורה בריבונותה של ישראל.
 
החלטה שהופכת את החוק הישראלי לגמיש, פריך ונתון ללחצים היא החלטה מבישה המעודדת עבריינים המפנימים כעת את התובנה לפיה עבריינות ואלימות מרתיעה את המחוקק הישראלי. תנועתנו קוראת לחברי הכנסת להתעשת ולעמוד איתן מול מגמה זו אותה מקדם שר המשפטים, אבי ניסנקורן.
 
ריבונות ישראל היא החלת חוקיה ומשפטה של מדינת ישראל על כל מרחבי ארץ ישראל, ללא כניעה ללחצים והפחדות.
 

בשער השמים
 
נחזק כאן את ידיו של יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, על דבריו הנכוחים והבהירים במהלך ביקורו באתר ההיסטורי שבמועצת בית אל.
 
חבר הכנסת זוהר קבע כי השלב המתבקש הבא הוא החלת הריבונות על כל ארץ ישראל ואליו יש לחתור ולהבהיר כי אנו כאן בזכות ואיש לא יזיז אותנו מארצנו.


 
לכתבה המלאה על ביקורו ודבריו של חבר הכנסת זוהר, לחצו כאן
 

האיש מן הבקעה
 
נחזק גם את דבריו של חבר הכנסת עוזי דיין בראיון לערוץ 7 ובו קבע כי תקופה זו של מעבר בין הממשלים בארה"ב ראויה ונכונה לקביעת עובדות ריבוניות בשטח, וניתן לבצען גם מבלי לייצר עימות עם הממשל החדש.
 
חבר הכנסת דיין הדגיש את חשיבות החלת הריבונות בבקעת הירדן כצעד המהווה קביעת גבולה המזרחי של מדינת ישראל, ואת חשיבות פיתוח וחיזוק ההתיישבות באזור זה, שעל אף חשיבותו ההיסטורית ולמרות הקונצנזוס הרחב סביבו חיים בו כעת רק 5000-6000 ישראלים ואין בו בית מלון, מרכז מבקרים או מסעדה המסוגלת להכיל מספר רב של אורחים.
 
לקריאת דבריו של חבר הכנסת דיין לחצו כאן
 

הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו השר לשעבר איוב קרא:
 
"הריבונות עבורי היא חתירה לאמת שזקוק לה עם ישראל. הריבונות עבורי היא עכשיו או אף פעם לא".
 
 
הנוער מתרים ומתרומם
 
יחד עם חברי נוער הריבונות אנו מודים לרבים שתרמו ותורמים למבצע ההסברה הגדול 'מסבירים ריבונות'. מבצע ההתרמה בעיצומו ועדיין ניתן וחשוב להצטרף. כל תרומה, קטנה כגדולה, תסייע לנוער לחולל את המהפך התודעתי המתחזק בציבור הישראלי.
 
אנו נפעמים מאיתנות רוחו של הנוער שמבין את הצורך במינוף הקריאה לריבונות גם ואולי בעיקר בתקופה זו. הנוער מבין שאין להסיר ולו לרגע קט את הריבונות מעל סדר היום הציבורי הפוליטי והמדיני. הנוער מבין שרק בעקשנות ובהתמדה נוכל להתקדם שלב ועוד שלב עד אל היעד עצמו. אנו מתקרבים, עשרות חברי כנסת ושרים כבר מבינים ומחויבים לריבונות, התקשורת כבר מכירה היטב את החזון ועוסקת בו ובהשלכותיו, הציבור הישראלי בהמוניו כבר יודע שזו התכנית המדינית היחידה שניתן וצריך לקדם והשאלה שנותרה היא רק הדרך והקצב. עד לפני שנים בודדות כל אלה לא היו. ההתקדמות במעלה תמשיך ותתרחש רק בזכות חתירה עקשנית ונחושה של פעילים יקרים בכל רחבי הארץ, ובהם שליחי נוער הריבונות היקרים.
 
הצטרפו אליהם, עיזרו להם להוביל!
 
לעמוד ההתרמה לקמפיין ההסברה של הנוער לחצו כאן
 

יורם אטינגר בעוז וגאו"ן

אנחנו ממשיכים בסדרת ההרצאות בזום. ביום ראשון הקרוב ו' כסלו 22/11 בשעה 19:00 נשמע את חברינו, השגריר בדימוס יורם אטינגר, מומחה לענייני ארה"ב ומזרח התיכון, שינתח את תוצאות הבחירות בארה"ב.

הפעם ההרצאה תהיה באנגלית. פרטים בפלייר המצורף:שבוע לאחר מכן נשמע את פרופ' אריה אלדד גם באנגלית. ההרצאה הבאה בעברית תהיה בע"ה בכ"ז כסלו 13/12 עם עו"ד ניצנה דרשן- לייטנר.

מי שכבר רשום, יקבל לינק ביום א. למי שעדין לא נרשם, אנו קוראים לכם להירשם לסדרת ההרצאות המרתקות שלנו.

ההרשמה כרוכה בתרומה של 100 ₪ לכל עונת ההרצאות, לכיסוי ההוצאות. מי שיירשם יקבל בלינק גם את 2 ההרצאות בעברית שכבר היו. 
להרשמה: https://secure.cardcom.solutions/e/x0Dm   (נא לוודא לבחור בסעיף של הרצאות). פרטים אודות ההרשמה: ribonut@gmail.com. 
או ליצור קשר עם רנה מרגוליס 054-7103240 או שירה שרייר

שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

20-11-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.