לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 38

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 38 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום רב לכם
חברים ושותפים
 
בחיבוק גדול ובאהבה אין קץ מקבלת ארץ ישראל אליה את בנה, יהונתן פולארד, השב אליה לאחר שנות ייסורים קשות שהושתו עליו רק בשל תרומתו הגדולה לביטחונה ולביטחון העם היהודי.
 
אנו תקווה שיהיו בנו היכולות להביע את הוקרתנו והערכתנו האדירה ליהודי המיוחד הזה שלמען שחרורו התלכדנו בתפילה ובמעשה ועתה עלינו לדעת כיצד לקבל אותו במאור הפנים לו הוא ראוי.
 
לאסתר, רעייתו שהלכה עמו בשנות מדבר הכלא האמריקאי, נאחל החלמה מהירה, בריאות איתנה וכוחות רבים לבניין חייכם המשותפים בארץ הקודש.

 


המאהל המושתק זועק
 
יבורכו ראשי פורום ההתיישבות הצעירה על הקמת מאהל המחאה המבטא בעיצובו הבדואי את הפער הבלתי נתפס בין יחסה של ממשלת ישראל למגזר הבדואי, אותו מבקשים להסדיר, לעומת היחס להתיישבות החלוצים האמתיים של דורנו, חלוצי הישובים הצעירים ביהודה ושומרון הנבלמים שוב ושוב אינספור תואנות ותירוצים.


 
המאהל מושך אליו אנשי ציבור ופוליטיקאים שאבסורד ההסדרה הבדואית אל מול בלימת ההסדרה היהודית זועק לנגד עיניהם באופן ברור ומקומם. גם מי מאנשי הציבור שעדיין אינם מודעים לגודל החרפה, רואים ושומעים אודותיה במאהל, מתוודעים למצוקת המשפחות הנושאות את חזון הציונות וההתיישבות על גבן ומבטיחים לפעול להסדרה מהירה וצודקת.
 
מי שנעדר מהמאהל הוא התקשורת הכללית שיודעת להניח זכוכית מגדלת על כל גחמה של פרובוקטור מהשמאל ולהעצים אותה לממדי מחאה לאומית, ובמקביל להתעלם לחלוטין ממאהל ציבורי המבטא מצוקה של ממש והתעמרות ארוכת שנים באזרחי שווי חובות אך נעדרי זכויות במדינת ישראל.
 
הסדרת ההתיישבות הצעירה היא חובה וזכות מוסרית וציונית ראשונה במעלה, אך גם כאן הפתרון האמתי והמלה הוא בהחלת ריבונות ישראל על כלל מרחבי ארץ ישראל, מה שיוביל בין השאר ובהכרח גם להשוואת תנאיה של ההתיישבות ביהודה ושומרון לזו שבשאר חלקי הארץ.
 
 (חברי תנועת הריבונות בביקור ההזדהות עם ההתיישבות הצעירה במשמרת המאהל שלהם)


לא מורידים דגלים. מניפים אותם גבוה
 
 (צילום: מאיר אלפור)

לקראת הבחירות מצהירים מנהיגים שונים מהמחנה הלאומי על גניזה זמנית של תפיסת עולמם הימנית לטובת אחדות ו"מירכוז" מפלגתם, אולי מתוך שאיפה לקושש עוד קולות בתקווה להגיע להנהגה.
 
במאמר שפרסמנו ביקרנו את המגמה הזו המנטרלת ומאפסנת את ערכיו של המחנה הלאומי, את ערכי ההיאחזות בארץ ישראל ואת הזהות היהודית בשם אחדות מזויפת שאינה אלא מחיקת זהויות וחיפוש אחר המכנה המשותף הנמוך ביותר.
 
אם זהו המצע שמציגים בפנינו מנהיגי המחנה הלאומי מתחזק החשש ממציאות בה אין עבור מה לצאת לרחובות לפני יום הבחירות ולקלפיות ביום הבחירות עצמו.
 
המאבק לחיים בעידן של מגיפה חשוב, אך הוא לא הכול. החזון הציוני טרם הוגשם כולו ועלינו להמשיך ולצעוד בנתיב המוביל אליו מבלי להוריד דגלים אלא להיפך, בהנפה של דגלים נוספים המחזקים את אלה הקיימים.
 
לחצו כאן לקריאת המאמר

 

חשבון נפש לכולנו
 
הפרטים המסתננים לתקשורת סביב חקירת מותו של אהוביה סנדק ז"ל מטרידים מאוד. החשש מניסיונות טיוח והסתרה של גורמי אכיפה ומשפט מתחזק והולך ועל פרקליטי המשפחה, עיתונאים, אנשי ציבור, פוליטיקאים והציבור שוחר הצדק לעמוד על המשמר ולוודא שהאמת היא שתצא לאור ושלא ינוצל גם האירוע הטראגי והקשה הזה להכפשתם של בני הנוער אוהבי ארץ ישראל המוסרים נפשם עליה גם במחיר הכתמת שמם והוקעתם.
 
המעקב אחרי הפרשה ובכלל אחרי היחס לו זוכים נערי הגבעות מגלה ליקוי מאורות חמור ביחסן של הרשויות, וככל הנראה לא רק הן, לנוער זה. מישהו התבלבל. מישהו סבור שהנוער היקר הנאחז באדמת אבות, העוסק בחקלאות, בהתיישבות ובלימוד תורה, הוא האויב שבו יש להיאבק. אירועים שבהם יצאו נערי גבעות לגונן על שטחי חקלאות מהשתלטות ערבית, התלקחו לכדי עימותים ומראה הנערים שאינם חוששים מעימות ועומדים איתן על זכותם בארץ ישראל נראה למישהו כהתגרות וכאלימות לשמה.
 
כך בנקל התקשורת שבעיניה אויב הוא אוהב הפכה כאן אוהבים לאויבים. אך הדברים אינם מתחילים ומסתיימים ביחסה של התקשורת וביחסה של מערכת המשפט. על כולנו לערוך חשבון נפש עמוק סביב יחסינו לנוער הגבעות, להכיר מקרוב את המיית ליבם אל ארץ ישראל ולהעניק להם את היחס הראוי להם.
 

הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו יו"ר 'האיחוד הלאומי', חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ':
 
"הריבונות עבורי היא המשך החזון הציוני. משימה ראשונה במעלה בחשיבותה. הריבונות קרובה, בע"ה, ואמשיך לשאת אותה בראש התורן עד שנצליח".
 

מסתפקים באי לוחמה
 
במאמר שפרסם מתריע עורך הדין ניר בן צבי, מומחה לקרקעות יהודה ושומרון, מהשלכותיהם של הסכמי השלום עליהם חתם ראש הממשלה ואלה שעל פי ההערכות עוד צפויים להיחתם בתקופה הקרובה.
 
להסכמים אלה יש השלכות סמליות עקרוניות של אחיזה ערבית בירושלים ובהר הבית, הכשרה ישראלית לשרצי ההתנהלות של מדינות כמו סודן ומרוקו, השלכות צבאיות וביטחוניות הנוגעות למאזן הכוחות במזרח התיכון ועוד.
 
לחצו כאן וקראו את המאמר החשוב במלואו.
 

שפיות בתל אביב
 
נחזק כאן את ידיה של שפי פז שהשבוע הוגש נגדה כתב אישום בשל המשך מאבקה חסר הפשרות על השבת ריבונות ישראל על דרום תל אביב.
 
שפי מוכיחה עקשנות ראויה להערכה בדרישתה להשבת המסתננים ומהגרי העבודה לארצות מוצאם. המסתננים הקובעים עובדות בשטחה של העיר העברית הראשונה, מניפים דגלים ומקבעים את נוכחותם בה מפרים ברגל גסה את החוק, מטילים אימה על תושבי דרום העיר הוותיקים, מדירים סוחרים מבתי העסק שלהם, הופכים בתי כנסת לכנסיות וחנויות למאורות סמים ועבריינות. כל אלה זוכים למעטפת כלכלית של האיחוד האירופי.
 
מאבקה של שפי פז אמור היה לזכות אותה באות הוקרה והערכה מהעם כולו, אך אבדן דרך ורפיון ריבוני הניבו השבוע את כתב האישום נגדה, אך שפי איתנה בעמידתה למען תושבי דרום תל אביב וזהותה היהודית של העיר כולה.
 

נפרדים ומנציחים את זכרה של מירי צחי
 
 (צילום: חגי הוברמן)

השבוע נפרדנו בכאב גדול מהצלמת של ארץ ישראל, מתעדת ההתיישבות, מתנחלת ברוחה ובנשמתה, חברתנו היקרה מירי צחי ז"ל.
 
מירי הצליחה להעביר את אהבתה העצומה לארץ ישראל דרך עדשת המצלמה לציבור הרחב. בדרכה הייחודית חיזקה בכולנו את הקשר והמחויבות ההיסטורית לנופי האבות, לדמויותיה של ארץ ישראל ולרגעים היסטוריים אותם תיעדה ברגעי צער, שמחה, כאב והתרגשות.
 
מירי ליוותה אותנו ואת אחרים במשימות ההתיישבות וההיאחזות בארץ ישראל, תמיד הייתה שם לצד המיישבים והמתיישבים, בימים ובלילות, לתעד, לחזק ולהנציח למען הדורות הבאים. בסיפורה של ההתיישבות ביהודה ושומרון היה נפער חלל עצום אלמלא הייתה שם מירי צחי עם המצלמה ברגעים הנכונים ובמקומות הנכונים.
 
מירי צחי תרמה לתנועת הריבונות גם דרך עולמה המקצועי כאשר מיהרה לנדב ממיטב תצלומי ארץ ישראל שלה לפרסומי התנועה. היא ראתה בכך את שליחותה האישית, לתרום מכישוריה הייחודיים לקידום חזון הריבונות.
 
לכבודה של מירי פתחנו באתר 'ריבונות' עמוד מיוחד ובו נשלב צילומים שצילמתם אתם ברוח צילומיה של מירי, צילומים המקרבים ומחזקים את אהבת הארץ בלבבות ובמעשים.
 
אם ברצונכם לשלוח לנו תמונות של נופי יהודה ושומרון, רגעים מיוחדים של התיישבות ובנייה שתיעדתם במצלמתכם תוכלו לשלוח אלינו למייל: ribonut@gmail.com
 
תוכלו להוסיף לצילום או הצילומים תיאור מילולי קצר של המצולם או להוסיף מילים אחדות לזכרה של מירי. הערה חשובה: מאחר והצילומים יועלו לאתר עליהם להיות משוחררים מזכויות יוצרים ואת זאת יש לציין במפורש במשלוח הצילומים.
 

תורמים בדרך גאולה
 
במעמד מרגש ומיוחד הנחנו בשבוע שעבר בשמורת 'עוז וגאו"ן' את אבן הפינה למיזם ההנצחה והזיכרון לגאולה כהן ז"ל 'הצריף של גאולה'. המיזם יהיה אבן שואבת למבקרים מהארץ ומחו"ל, קבוצות ובודדים, בני נוער ומבוגרים המבקשים להתוודע למורשתה של אשת הרוח והמעשה, החולמת והלוחמת שהותירה את עקבותיה בכל פינה בארץ ישראל והנחילה מורשת של תרבות לדורות הבאים.


 
עלותו של המיזם צפויה להיות גבוהה אך אתם, שותפינו וחברינו, הוכחתם כבר בעבר שיחד בכוחנו להוציא מיזמים חשובים שכאלה אל הפועל.
 
אם באפשרותכם וברצונכם לתרום למיזם, אנא צרו קשר טלפונית או במייל: ribonut@gmail.com
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

31-12-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 66
מערכת ריבונות
22-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 66 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
נאומי עצרת צעדת ליל תשעה באב - וידאו
מערכת ריבונות
19-07-2021
צפו בנאומיהם של אישי הציבור בעצרת הסיום של צעדת ליל תשעה באב תשפ"א, בפני המוני צועדים שהגיעו מכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת סובב החומות - ליל תשעה באב תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
18-07-2021
צפו בהמונים שהתקבצו מכל רחבי הארץ לצעדת ליל תשעה באב סביב חומות ירושלים בקריאה: 'עתידה ירושלים להיעשות מטרופולין'
ריבונות - כתב עת מדיני
צעדת ליל תשעה באב: להפוך את ירושלים למטרופולין
מערכת ריבונות
19-07-2021
בפעם ה-27 צעדו מאות מכל רחבי הארץ סביב חומות ירושלים בליל תשעה באב וקראו לחיזוק ריבונות ישראל בירושלים והרחבתה למטרופולין.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 65
מערכת ריבונות
16-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 65 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכה זהירה לח"כים זוהר וברקת
מערכת ריבונות
14-07-2021
תנועת הריבונות מברכת בזהירות על מהלכי החקיקה שמקדמים חברי הכנסת זוהר וברקת להחלת ריבונות ונגד הקמת קונסוליות זרות לרש"פ בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון 'ירושלים רבתי' לנוער בתמונות
מערכת ריבונות
13-07-2021
צפו בעשרות בני הנוער שהגיעו מכל רחבי הארץ להשתתף בסמינריון 'ירושלים רבתי' של תנועת נוער הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
דור המנהיגות הבא מביט למציאות בעיניים
מערכת ריבונות
13-07-2021
עשרות חברי נוער הריבונות קיימו סמינריון בן יומיים ובו נחשפו להיעדר המשילות בירושלים, ביו"ש ובנגב. מהמפגשים עם אישי הציבור יצאו עם תובנות, לקחים משימות להמשך.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 64
מערכת ריבונות
09-07-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 64 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'השנה חשובה הצעדה יותר מבעבר'
מערכת ריבונות
07-07-2021
גם השנה תתקיים צעדת ליל תשעה באב. "קיום הצעדה חשוב השנה יותר מבעבר לנוכח המבקשים, מבית ומחוץ, לקעקע את ריבונותנו בירושלים".