לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 42

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 42 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלומות
 
השבוע ציינו יחד את חגה של ארץ ישראל, חג פירותיה של הארץ, חג שבחה של הארץ, יום ט"ו בשבט, ובשל מגבלות הקורונה לא ביטאנו את אהבתנו לארץ ישראל בנטיות המוניות, בצעדות ובסיורים בין נופיה של הארץ, כאלה שמחזקים בנו את הקשר החי והתמידי לארץ הנצח.
 
את קשר הזה של אהבה לארצנו אנו מבטאים השנה בצמצום ומתוך ערבות הדדית של דאגה לבריאות הזולת ובריאותנו אנו. עם זאת, בימים אלה בהם אנו מתכנסים אל בתינו פנימה עלינו להדגיש גם ובעיקר בפני עצמנו את מחויבותנו לארץ ישראל ואת אהבתנו אליה. ננצל את הימים הללו ללימוד מעמיק של ההיסטוריה של ארץ ישראל, להיכרות עם עברה, עתידה וייעודה של הארץ בדור הגאולה בו אנו זוכים לחיות. מתוך כל אלה נתחבר כולנו למחויבותנו למאמצים הציבוריים והאישיים לקידום מצוות ירושת הארץ, מצוות החלת הריבונות על הארץ כולה.
 
ניערך היטב לקראת הימים שאחרי המגיפה, הימים שבהם נצא מהבתים חזרה אל נופי הארץ, אל הרחובות והמפגשים בין חלקי העם השונים, על הדעות החלוקות ועל הפערים שביניהם, וכמי שהטעינו את עצמם במצברי האהבה לארץ והמסירות לה נקרין זאת הלאה, נרחיב את מעגלי הקוראים לריבונות ונחזק את ידיהם של מנהיגי ישראל המחויבים לחזון ומניפים את דגלו בכל עת.
 
 
ציון נכשל
 
ברבים ממוסדות החינוך מחולקת בט"ו בשבט תעודת המחצית. בתעודה שנחלק לעצמנו נוכל להתהדר בציונים טובים יותר או פחות, אך בסעיף אחד לא נוכל להעניק לעצמנו ציון גבוה יותר מאשר נכשל. זהו סעיף השבתם של חללי צה"ל מרצועת עזה.
 
ניתן לשער שהממונים על הסוגיה עושים מאמצים חשאיים לא מבוטלים, נכון לזכור את ההתגייסות הציבורית למען משפחות גולדין ושאול, אך במבחן התוצאה נכשלנו והאשם מוטל לפתח כולנו.
 
השבוע השתתפנו בהפגנה שהובילו משפחות גולדין ושאול בדרישה מממשלת ישראל להתנות את מעבר החיסונים לרצועת עזה בהשבת הבנים לגבולם ולאדמת מולדתם. אין דרישה צודקת ומוסרית מזו. אויבינו המתהדרים בפשע המלחמה של החזקת גופות חללינו אינם ראויים ליחס הומניטארי כל עוד הם דבקים במעשיהם הנפשעים.
 
צפו בדברים שאמרנו לצוות ערוץ 7 מזירת ההפגנה
 
 
ריבונות ברגל ימין
 
לקראת הבחירות המתקרבות קיימנו פאנל מיוחד בו השתתפו ארבעה נציגים מארבע מפלגות ימין: יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד, חבר הכנסת מתן כהנא מ'ימינה', עו"ד שמחה רוטמן ממפלגת הציונות הדתית והשר לשעבר זאב אלקין ממפלגת 'תקווה חדשה'.
 
הפאנל, אותו הנחתה העיתונאית אמילי עמרוסי, שודר ברשתות החברתיות ובערוץ 7 ועסק ביחסן של מפלגות הימין לחזון הריבונות, להתיישבות בארץ ישראל ולאופק המדיני בשנים הקרובות.
 
בפאנל כולו תוכלו לצפות כאן ועיקרי דבריהם של המשתתפים יובאו בגיליון 'ריבונות' הקרוב, אותו נוציא לאור בע"ה לקראת הבחירות ובימים אלה נשלמת עבודת עריכתו. 
אורחת בשמורה
 


חברת הכנסת אסנת מארק מהליכוד התארחה בט"ו בשבט בשמורת 'עוז וגאו"ן', נטעה גפן לזכר שלושת הבנים ופרסמה דברים נרגשים על המקום, על ארץ ישראל ועל הצמיחה והשורשים במקום בו נגדעו חיים.
 
לחצו כאן וקיראו את דבריה
 
 
הנוער מדבר אליכם
 
הנוער ממשיך להוכיח יצירתיות בכל דרך, בעיקר בימים אלה של סגר. נוער הריבונות מרכז כעת את פעילותו בעיקר במדיה החברתית, אך נערך היטב גם לימים של יציאה החוצה אל הרחוב הישראלי עם מסרים ברורים ונחושים.
 
צפו בסרטון ראשון מתוך קמפיין נוער הריבונות 'ימין אמתי מחיל ריבונות':


 
 
שליחות נאמנה
 
ברכותנו לידיד תנועת הריבונות, סגן ראש מועצת שומרון, דוידי בן ציון, על בחירתו במקום הראשון ברשימת מועמדי 'הבית היהודי' לכנסת הבאה.


 
דוידי שליח נאמן של חזון הריבונות ויישומו בפועל כסגן ראש מועצה נמרץ ונחוש. בחירתו ברוב אדיר למקום הראשון מבשרת על אמירה ברורה ואיתנה של חברי מרכז המפלגה אודות מחויבות המפלגה כולה לארץ ישראל כולה.
 
נברך את דוידי שיזכה יחד עם יו"ר המפלגה, חגית משה, שעשתה רבות לחיזוקה של ירושלים, להיות שליח נאמן של העם, התורה והארץ בזירה הפוליטית הגועשת. חיזקו ואימצו, חזקו ואמצו.
 
 
התחדשנו
 
בימים אלה נוסף ערוץ חשוב חדש לתרומותיכם לפעילותה של התנועה. הצטרפנו ל JGive, פלטפורמה דיגיטלית לתרומות מקוונות מאובטחות וקלות.
 
לחצו כאן כדי להצטרף ולתרום
 
תרומותיכם מחזקות את התנועה ומשימותיה הציבוריות בהסברה ובשטח ומחזקות בנו את תחושת השליחות כמי שפועלות בשמכם למען עם ישראל וארץ ישראל.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

29-01-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.