לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 67

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 67 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
הימים העוברים עלינו והצפויים בקרוב מחייבים אותנו לשוב ולמנף את חזון הריבונות בדרישה ליישומו והגשמתו. בימים הללו מתברר לעין כל כי הרפיית המשיכה בחבל המדיני לעבר חזון הימין מובילה בהכרח למשיכתו של חבל זה לעבר השמאל ותכניותיו לעקירת ישובים ולחלוקת הארץ.
 
מגמות מסוכנות אלה כבר החלו זוכות, והן עוד צפויות לזכות, לרוח גבית משמעותית מכיוון הבית הלבן וממשל ביידן, כמו גם מדינות האיחוד האירופי החשות אפוטרופסות וקולוניאליזם שיקריים על המתרחש במדינת ישראל.
 
עלינו להיאזר בכוחות מחודשים, נוספים ורעננים על מנת להמשיך ולדחוף להגשמתו של החזון המוסכם על רוב משמעותי בכנסת ישראל.
 
 
סנונית ראשונה ומסוכנת
 
השבוע חשנו בכאב רב את מה שעלול להתגלות כסנונית ראשונה של הרס ועקירה ברחבי יהודה ושומרון. בהנחיית משרד הביטחון פונו שבע משפחות חלוציות ויקרות מבתיהן באדוריים שבהר חברון.
 
חברינו, ראש המועצה האזורית יוחאי דמרי, סיפר כי התכנית לפינוי נשמרה בסוד עד הרגע האחרון, ועד אליו ניתנה לתושבים תחושה שפינוי לא יגיע והסדר קרוב לבוא, אך יממה קודם לכן נודע שכוחות המינהל האזרחי בדרכם למקום על מנת לבצע את המהלך המיותר והדורסני.
 
התקשורת הכללית כמעט והתעלמה מהפגיעה החמורה במשפחות צעירות שבחרו להקדיש את שגרת יומם לחלוציות והתיישבות בארץ ישראל.
 
הפינוי באדוריים הקדים בכיממה את הדיווח על תשובת המדינה לבג"ץ ולפיה היא מקבלת על עצמה הרס שני מבנים בישוב עלי. במבנים אלה מתגוררות ארבע משפחות שלא חטאו ולא פשעו, משפחות שביתן הוקם על אדמות שלא נגזלו חלילה ושאיש אינו טוען לבעלות עליהן.
 
בכוחה של הממשלה היה להביא לאישור הבתים בחקיקת חוק ההסדרה במשולב עם פיסקת ההתגברות. בכך היה מתאפשר המשך מגוריהן של המשפחות ללא הרס וללא עקירה, ובמידה והיה מגיע בעלים מוכח לקרקע הוא היה מפוצה כמקובל בחוק בכל מקום אחר במדינת ישראל, אלא שלא בדרך זו בחרה הממשלה, אלא בדרך ההסכמה להרס וחורבן.
 
הרס זה עלול חלילה להיות קדימון לצפוי למאות ואולי אף אלפי בתים ברחבי יהודה ושומרון. אסור לנו לתת לדבר להתרחש והדרך הנכונה הראויה והבטוחה לעשות זאת היא החלת ריבונות ישראלית על יהודה ושומרון, ובכך להביא להשוואת החקיקה ביהודה ושומרון לזו המקובלת בשאר חלקי מדינת ישראל.
 
לחצו כאן וקיראו את תגובת תנועתנו לאירועים הללו
 
 
ריבונות אינה קלף פוליטי
 
בצער רב ובאכזבה לא מבוטלת קיבלנו את הדיווח על הפלת חוק הריבונות אותו העלה להצבעה חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד.
 
מצער ומאכזב לראות אישים שהלכו עימנו כברת דרך לא מבוטלת בתמיכה מלאה בחזון הריבונות, ובהם ראש הממשלה נפתלי בנט, השרים זאב אלקין, גדעון סער, איילת שקד ואחרים, בוחרים להצביע נגד הצעת החוק התואמת את עמדתם האידיאולוגית, רק בשל יריבות פוליטית.
 
בתגובה שפרסמנו לאירוע הזכרנו את חשיבות הריבונות כצעד ציוני ראשון במעלה המבטא את כיסופי הדורות של העם היהודי, וככזה אסור לנו לאפשר את הפיכתו לקלף בהתנצחות ובהתנגחות הפוליטית בין קואליציה לאופוזיציה.
 
את הריבונות יש לקדם מתוך ראייה ציונית ארוכת טווח, מתוך הסכמה ותיאום עמדות בין כלל המפלגות תומכות ההתיישבות ואוהבות ארץ ישראל. הרוב הפרלמנטארי כבר קיים וכל שנותר הוא לדעת כיצד למנף אותו להגשמת החזון.
 
לחצו כאן לקריאת תגובתנו לאירועים בזירה הפוליטית
 
 
פטרונות וקולוניאליזם
 
באו"ם התקיים השבוע דיון מיוחד על החלטת בית המשפט הישראלי לפנות את המשפחות הערביות שפלשו לבתי היהודים בשכונת שמעון הצדיק שבירושלים.
 
קיומו של דיון שכזה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל ובפסיקותיו של בית משפט ישראלי אודות המתרחש בעיר הבירה של מדינת ישראל, הוא פגיעה חמורה בריבונות הישראלית. קיומו של דיון שכזה מחזק את התחושה בבירות העולם שעליהם לנהל את המתרחש בישראל מתוך פטרונות וקולוניאליזם שקרי.
 
מממשלת ישראל ובעיקר ממשרד החוץ נכון לצפות ולדרוש תגובה חריפה המגנה את ההתערבות הזו בענייניה הפנימיים והריבוניים של ישראל.
 
 
ממשיכים לפגוש את הדור הבא
 
במהלך השבוע פגשנו חניכים מתנועת הנוער 'עזרא' לשיחה על ריבונות ועל תכנית 'ירושלים רבתי', משמעויותיה ויתרונותיה.
 
השיחה התקיימה בפני כארבע מאות חניכי התנועה הבנים, ובשבוע הבא נפגוש מספר דומה של חניכות בנות. המפגשים הם חלק מאירועי מחנה הקיץ של התנועה.
 
בני הנוער גילו עניין רב בסוגיות שהעלינו בפניהם, שאלו שאלות חשובות וקיבלו מענה רחב. שוב מתבררת רוחו הבריאה של הנוער שבקרוב ישתלב בשדרות ההנהגה הלאומית של ישראל כולה.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-07-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.