לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 73

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה, חורף טוב ובריא
 
 
החגים מאחורינו ועם ישראל חוזר אל שגרת ימי העשייה, היצירה והבנייה האישית, הקהילתית והלאומית.
 
על אף ניסיון הדמים הקשה והכואב של שנות אוסלו, ממשיך השמאל גם בהזדמנות זו להציב את עמדתו בפתרון מדיני הגיוני. הוא מנצל גם את ההזדמנות שנקרתה לו על מנת לבקר את ראש הממשלה בחריפות על שלא כלל בנאומו את הסוגיה הפלשתינית.
 
בכך מוכיח לנו שוב השמאל הישראלי כי כל עוד לא נמשיך ונפעל במלוא הכוח והעצמה לקידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון, יפעל הוא במרץ ובקדחתנות על מנת להביא עלינו את אסון חלוקת הארץ והקמת מדינה ערבית בליבה.
 
עלינו לשוב ולפעול בכל דרך, בשדה הפוליטי וברחוב הישראלי, על מנת להעצים את תודעת הריבונות, לחזק את ידיהם של תומכי הריבונות בממשלה ומחוצה לה על מנת שיציבו את אמונתם המדינית ללא מורא על השולחן הציבורי, ואכן, כפי שתוכלו לראות בשורות הבאות, אנו בתנועת הריבונות נערכים להרחבה והעצמה של פעילות ההסברה שלנו, גם אם נדמה שההרכב הקואליציוני הקיים מסיג אותנו מעט אחור. עלינו לשוב ולזכור כי העם ברובו המוחלט תומך בעמדות המחנה הלאומי הקורא לריבונות וחיזוק הקשר בין עם ישראל לארצו.
 
 
אין ואקום. כשאין ריבונות ההשתלטות הערבית גוברת
 
עדות נוספת ומדאיגה לכך שכאשר אנו לא מחילים ריבונות הוואקום מתמלא בהשתלטות מעשית ומדינית ערבית, קיבלנו עם החתימה על יישום העברתם של 100 מיליון אירו מגרמניה לרש"פ לטובת ביצוע פרויקטים שונים גם בשטחי C.
 
העברת סכום זה הוא חלק מהתכנית הכוללת של ארצות האיחוד האירופי לסיוע לערביי הרש"פ להשתלט על עוד ועוד חלקים ביהודה ושומרון. כזכור, תנועת 'עד כאן' חשפה כי בין מדינות האיחוד האירופי נעשתה חלוקה בה כל מדינה קיבלה "לאחריותה" שטח משטחי יהודה ושומרון ובו היא אמורה לסייע להנהגת הרש"פ לקבוע עובדות בשטח תוך התעלמות מוחלטת ממדינת ישראל, ממשלתה ורשויותיה. סכום זה של 100 מיליון אירו הועבר על ידי ממשלת גרמניה לביצוע פרויקטים בשטח שעליו "אחראית" ממשלת גרמניה לקביעת עובדות ערביות בשטח.
 
שוב מתברר כי כאשר ישראל אינה מחילה את ריבונותה ביהודה ושומרון מתחזקת השליטה הערבית על השטח. תכנית פיאד להשתלטות על שטחי C מקבלת גושפנקה מדינית בינלאומית וכעת גם תמיכה רשמית כלכלית הנוגסת עוד ועוד בריבונותה של ישראל.
 
בתגובה למהלך הגרמני-ערבי פרסמנו באתר ריבונות את התיחסותנו ובה ביקורת על "עצימת העיניים בה נוקטות ממשלות ישראל האחרונות מול הפעילות הערבית העקבית להשתלטות על עוד ועוד קרקעות ברחבי יהודה ושומרון כחלק מתכנית פיאד לקביעת עובדות מדיניות ומעשיות בשטח, ולמעשה הקמתה של מדינה פלשתינית בפועל ללא הסכם וללא הסכמה ישראלית".
 
לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן
 
 
חוויה ארצישראלית
 
במהלך ימי חול המועד קיימנו פעילות ענפה לאורחים, מבוגרים וצעירים, בשמורת 'עוז וגאו"ן', כאשר מוקד הפעילות היה הקשר החי לארץ ישראל, עברה ועתידה. אלפים השתתפו מדי יום בפעילויות התוססות והמגוונות.
 
במסגרת זו קיימו חברי נוער הריבונות אירוע מיוחד שכלל סדנאות שונות ברחבי השמורה, ובהן משחקים, הפעלות, יצירות מקוריות ועוד, וגם אלה התנקזו כולם לרעיון חיזוק תודעת הריבונות והקשר לארץ ישראל, נופיה, ישוביה ואתריה.
 
על פעילותם זו, כמו על עוד פעילויות רבות אחרות ברחובות ישראל וברשתות החברתיות, ראוי נוער הריבונות להערכה רבה. העתיד עם נוער שכזה נראה צלול, ברור, בטוח ומבטיח.
 
 
שמחת התורה ושמחת הארץ
 
אירועי חג הסוכות ושמחת תורה נחתמו בהקפות שניות שקיימנו בשמורת 'עוז וגאון' בניצוחו של הרב יוסף צבי רימון, הרב האזורי החדש של גוש עציון. יחד איתנו חגגו ראש מועצת הגוש, חברינו שלמה נאמן, אנשי כוחות הביטחון, מתיישבים ואורחים רבים.
 
האירוע אורגן על ידי 'הפינה החמה' בראשות רותי גיליס, המועצה הדתית ומתנ"ס גוש עציון.
 


 
חוזרים למשימות
 
עם תום תקופת החגים והשיבה לשגרת ימי הפעילות אנו נערכים בתנועה, כמו גם בתנועת נוער הריבונות, לחידוש הפעילות ההסברתית בתנופה מחודשת, הן לחיזוק וקידום חזון הריבונות, הסברת חשיבותו והטמעתו בהנהגה ובציבור, והן בקידום תכנית 'ירושלים רבתי' להרחבת גבולותיה של בירת ישראל והקמת מטרופולין בעל משמעות מרכזית בחייה של מדינת ישראל.
 
כזכור, על פי התכנית יורחב שטחה של ירושלים מצפון עם הכללתם של כמה מישובי בנימין בתחומה, מדרום עם הכללת גוש עציון בתחומה, ממזרח עם הרחבתה של העיר עד מעלה אדומים, כולל, וממערב בהוספת מבשרת ציון למטרופולין הבירה.
 
תכנית זו, שזכתה בעבר לתמיכה מכלל המפלגות הציוניות, תפיח רוח חדשה בעם ישראל, תבהיר לנו ולסובבינו את מהות היותה של ירושלים ליבו הפועם של עם ישראל ותקבע את הקשר הבלתי ניתן לניתוק בין מדינת ישראל לארץ ישראל ותמנע הקמת מדינה פלשתינית.
 
בחודשים הקרובים נפעל ברחובות ישראל ומול הנהגת המדינה להפצת וקידום הרעיון הזוכה כבר כעת לתמיכת רבים מחברי הכנסת.
 
 
חברותא
 
בשבוע הקרוב נתחיל בע"ה שנת שיעורים וסדנאות חדשה בבית המדרש 'חברותא' שב'עוז וגאו"ן'. לעדכונכם מצורף קישור לחוברת הלימוד והפעילויות הכוללות בין השאר סדנת ציור בימי ראשון עם אביטל שרנסקי, סדנת נגרות בימי שני, שיעורי תנ"ך בימי שלישי וביום רביעי חידוש: סיורים עם התנ"ך ביד. 
 
לעיון בחוברת לחצו כאן
 
 
בברכת "ברצונו נטלה מהם ונתנה לנו" (רש"י על הפרשה)
שבת שלום
 
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-09-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
חזון הריבונות מושרש מדור לדור
מערכת ריבונות
01-12-2021
בהרצאות TED מיוחדות העבירו בוגרי תנועת נוער הריבונות מסרים, חוויות ולקחים לחברי התנועה לקראת המשך פעילותם ההסברתית בכל רחבי הארץ.
ריבונות - כתב עת מדיני
להסתנן ולחשוף את הסתת ארגוני שמאל קיצוני
מערכת ריבונות
01-12-2021
יו"ר תנועת 'עד כאן' חושף בפני נוער הריבונות את דרכי הפעולה המיוחדות של ארגונו במאבק נגד מכפישי ישראל וכוחות הביטחון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהפכת ההתיישבות ביו"ש – כך זה התחיל
מערכת ריבונות
01-12-2021
עד מלחמת ששת הימים דילגה ההתיישבות היהודית על גב ההר. על המהפכה שהחלה תוך כדי ימי המלחמה ועודה נמשכת מספר ההיסטוריון והסופר חגי הוברמן.
ריבונות - כתב עת מדיני
אלדד: ערביי יו"ש יהיו אזרחי ירדן ותושבי ישראל
מערכת ריבונות
01-12-2021
חבר הכנסת לשעבר, פרופ' אלדד, מציג את משנתו המדינית להחלת ריבונות ביו"ש, בהתבסס על עקרונות שנקבעו טרם קום המדינה: 'ריבונות הא לא פתרון. היא זהות'.
ריבונות - כתב עת מדיני
השכל: ריבונות בבקעה – צעד ראשון לקראת ההמשך
מערכת ריבונות
01-12-2021
חברת הכנסת שרן השכל מסבירה את הקמפיין שקידמה להחלת ריבונות בבקעת הירדן: ניסוי שהצלחתו תכשיר את דעת הקהל לריבונות בכל יו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
לחץ מדיני וטרור – שתי זרועות של צבת אחת
יהודית קצובר ונדיה מטר
21-11-2021
הפיגוע הרצחני בירושלים מקבל רוח גבית ומעודדת מהניצנים הראשונים של לחץ מדיני על ממשלת ישראל לנסיגות וויתורים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאבק הקונסוליה - הראיון המלא בערוץ 20
מערכת ריבונות
16-11-2021
צפו בראיון של יהודית קצובר ונדיה מטר בערוץ 20 על המאבק נגד הקמת הקונסוליה והעברת כובד המאמץ לפעילות בוושינגטון.
ריבונות - כתב עת מדיני
המאבק נגד הקונסוליה עובר לוושינגטון
יהודית קצובר ונדיה מטר
15-11-2021
לנוכח ההתפתחויות המעודדות בישראל והמדאיגות בארה"ב לא נחדש את משמרות המחאה בירושלים, נמקד פעילות מול הבית הלבן ונשוב לדרישת הריבונות הישראלית ביו"ש.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשמרת שלנו ב-CNN
מערכת ריבונות
14-11-2021
חשיפה תקשורתית רבה בארץ ובעולם למחאה השלישית נגד הקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
סיור ריבונות ירושלמית בצפון ומזרח הבירה
מערכת ריבונות
11-11-2021
המאבק על ירושלים כולל גם העמקת ההיסטוריה היהודית של העיר ועידוד הבנייה היהודית בה. סיור תנועת הריבונות בצפון ומזרח הבירה נועד בדיוק לשם כך.