לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

ללא ריבונות - מתגבר מאבק ההשתלטות הערבית על שטחי C

דורית שכטר

ראשי מועצות יו"ש התכנסו לדיון בהול לנוכח החרפה מדאיגה במאמצי הרש"פ להשתלט על שטחים פתוחים וקביעת עובדות ערביות בשטח.

ראשי הרשויות ועובדי מחלקות הקרקעות ביו"ש התכנסו השבוע למפגש חירום שיזמה המועצה האזורית גוש עציון בנושא השמירה על אדמות המדינה בשטחי C. זאת לנוכח החרפה בהשתלטות הערבית על השטחים הפתוחים ברחבי יהודה ושומרון.
 
בין משתתפי הכנס: יו"ר מועצת יש"ע, וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחייאני, מארח הכנס, ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, ראש מועצת בית-אל, שי אלון, ראש מועצת קדומים, חננאל דוראני, ואנשי הקרקעות במועצות של יהודה ובשומרון.
 
במפגש, שהוגדר מפגש סגור, דנו ראשי המועצות בהתפתחויות חמורות ביותר בנושא אדמות הלאום ביו"ש ויצאו באמירה ברורה וחד משמעית: "המאבק הזה הוא להיות או לחדול, זו מערכה קיומית של כלל עם ישראל, כולנו מחויבים לפעול יחד כדי לעצור השתלטות עוינת על אדמותינו, וחשוב מכך על עתיד ההתיישבות".
 
ראשי הרשויות קיבלו שורת החלטות אופרטיביות וביניהן הקמת מערך משותף לכלל המועצות והקמת חזית אחידה אל מול גורמי צה"ל, המנהל האזרחי וכמובן מול מערכת פוליטית במערכה על אדמות המדינה.
 
בראיון לערוץ 7 פירט ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, מי שיזם את מפגש ראשי הראשויות, על המציאות שהובילה להתכנסות הדחופה: "אנחנו חשופים לפעילות הזו כבר שנים ארוכות. זו פעולה מתמדת של הרש"פ לגזילת אדמות המדינה במרחבי ההתיישבות ושטחי C. אנחנו נמצאים במעקב מתמיד ומדובר בהצטברות של פעולה הרבה יותר תקיפה שלהם בתקופה האחרונה, יש הרבה יותר הפרות הרבה יותר פלישות, פעילות הרבה יותר מאסיבי גם בכלים, אם בעבר פרצו דרכי עפר עכשיו הם סוללים דרכי אספלט באדמות מדינה, בשטחי C. ההפקרות החריפה מאוד ואנחנו עדים לזה".
 
לדבריו "יכול להיות שמאן דהו בצד השני רואה וחושב שהממשלה החדשה לא תעשה שום פעולה ולכן הם מרשים לעצמם להחריף את הצעדים נגדנו. לכן התכנסנו כדי לבחון צעדים ולדרוש מהממשלה מהלכים ולקחת את השלטון לידיים".
 
נאמן הוסיף וציין כי עוד בטרם יימצאו הפקחים שייכנסו לפעילות בהתאם לתקנים שאושרו בממשלה, יש לפעול מהיום להיום: "הבקשה פשוטה, יש לנו צבא. תנו פקודה למח"טים להיכנס בגזלנים האלה שרוצים לשנות את גבולות המדינה. זה לא פלאחים שרוצים להתפרנס, אלא פעולה מלחמתית של האויב ואפשר לראות את זה במפות במדויק. אין זמן ל-14 יום של הגשת מועמדות. בינתיים תשלחו חיילים לעצור את זה ובהמשך תחליטו אם להקים יחידות מיוחדות במג"ב או מסגרת אחרת, אבל לא ניתן לשתוק יותר. חייבים קודם להקפיא את המצב ואחר כך לפעול הלאה".
 
דוגמא לאופן בו ניתן לזהות את המגמתיות של ההשתלטות הפלשתינית על השטח הוא מוצא בגזרת המועצה שלו: "ידוע שכל ממשלות ישראל קבעו שגוש עציון יישאר תמיד בידי ישראל וכך גם שורטטו המפות של הסכמי אוסלו הארורים. השאירו את הכפרים הערבים כמובלעות ואיפשרו דרכים להתיישבות לאזור בית שמש. כעת מה שהצד הערבי עושה זה מאות פלישות, בנייה בלתי חוקית, הכשרת שדות ועוד באותם מעברים שהשארנו לחיבור לבית שמש. אפשר לראות דרך מפת הפלישות שהמטרה שלהם היא לנתק אותנו אחד מהשני ואת כל הגוש מאזור בית שמש. אני יכול להראות את זה בכל בית כביש או טרקטור שלהם".
 
בתנועת הריבונות רואים את עליית המדרגה בפעילות ההשתלטות הערבית על שטחי C כהוכחה נוספת למשמעות ההיסוס הישראלי בהחלת ריבונות על יהודה ושומרון. "הערבים אינם שומרים על סטטוס קוו ואינם מקפיאים את המצב. להחלטה הישראלית שלא להחיל ריבונות על יהודה ושומרון יש משמעות מיידית באבדן קרקעות הלאום לטובת האויב הערבי שאינו מרפה מהמאבק לסילוקנו מארץ ישראל. על ממשלת ישראל להבהיר את נחישותה ומשימתה הציונית על ידי החלת ריבונות שתוביל להחזרת המשילות והאחריות המדינית והשלטונית ליהודה ושומרון ותהווה בלם מול החתירה הערבית להקמת מדינה פלשתינית על חורבותיה של ישראל".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

11-11-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער קובע: ארץ ישראל מעל המחלוקות הפוליטיות
מערכת ריבונות
21-01-2022
הנוער מוכיח: אפשר גם אחרת. בהובלת נוער הריבונות הוקם פורום בני נוער מכלל מפלגות הימין, קואליציה ואופוזיציה כאחד, תחת דגלה של ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.