לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

הקונסוליה – רק תחילת המאבק

מאיר אליפור

ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.

הדיווחים מארה"ב מעודדים ועל פיהם ממשל ביידן החליט לחדול מהפעלת לחץ להקמת קונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים. אישים וארגונים רבים ראויים לברכה על פועלם לבלימת המהלך האמריקאי, אך מעל כולם ראוי לשבח עם ישראל האיתן והבריא ברוחו על שידע לעמוד להגנת בירתו הנצחית.
 
יחד עמד עם ישראל וקרא בקול גדול לנשיא האמריקאי 'אל תשלח ידך אל ירושלים', 'אל תפגע בידידה האמתית של ארה"ב', 'אל תיתן פרס לטרור', 'אל תפר את החוק האמריקאי ואל תפגע בחוק הישראלי'. ברכות למאות שעמדו ברחובה של ירושלים, ברכות למאות האלפים שתמכו ועודדו וברכות למיליונים שביטאו את רוחו ההיסטורית של עם ישראל הדבק בירושלים.
 
ואכן הקולות הדהדו והמאבק החל נושא פרות. הצלחת המאבק ניכרה כבר באמירה הנחושה והברורה של ראשי הממשלה, נפתלי בנט ויאיר לפיד, ואיתם שרים מובילים כדוגמת גדעון סער וזאב אלקין, וכעת אליה מצטרפים הדיווחים לפיהם המסר הופנם בוושינגטון והחתירה לקונסוליה צפוי להיפסק.
 
ברגעים אלה של ברכות עלינו לזכור שהמאבק על ירושלים לא תם. האויב עודו רואה בירושלים יעד. את חיצי הטרור המורעלים שלו הוא משלח בראש ובראשונה אליה, את ההסתה נגד העם היהודי ומדינת ישראל הוא ממקד סביבה ואת מאמצי הנגיסה שלו בריבונות ישראל הוא מוביל דווקא בה. בירושלים הם מבקשים לקבוע עובדות בשטח, בירושלים הוא מבקש להוכיח אדנות, בירושלים הוא מבזה ורומס כל סממן אפשרי למשילות ישראלית, כי היא גולת הכותרת של המאבק בין עם ישראל לאויביו.
 
המאבק על ירושלים, ברור לכל בר דעת, אינו מאבק על טריטוריה או שליטה. המאבק על ירושלים הוא מאבק על מהותו ודמותו הלאומית והרוחנית של עם ישראל לדורותיו. החתירה הערבית לריבונות בירושלים מבטאת את השאיפה האיסלאמית ההיסטורית הנמשכת לעקר את עם ישראל ממהותו ומתפקידו ההיסטורי, לסלק אותו מארצו ולעשוק ממנו את בכורתו. משום כך מאבק זה לא צפוי להסתיים במערכה מקומית כזו או אחרת.
 
לא לשווא שבים וקובעים כי מי שניסו לקדם מהלכים מדיניים, החל מימי אוסלו הארורים, דרך ניסיונות קימפ דיויד של אהוד ברק ועד מפגשי אנאפוליס של אהוד אולמרט, כי הגיעו למסקנה אחת ולפיה כל עוד לא תיכנע ישראל ותוותר על "האגן הקדוש", לא יושג הסדר כלשהו. למעשה מתברר שוב ושוב כי יותר משעם ישראל שומר על ירושלים, שומרת ירושלים על עם ישראל מקריעת ארצו והקמת מדינה פלשתינית בליבה.
 
לנוכח מסקנות אלה ניתן לשער ולהעריך בעיניים פקוחות כי המאבק על ירושלים לא יסתיים עם הנסיגה האמריקאית מרעיון הקונסוליה. הערבים ימשיכו לנסות ולדחוק בכל סדק דיפלומטי ומדיני את תביעתם לשליטה על ירושלים. מולם עלינו להמשיך ולהתייצב מתוך אמונה עמוקה בצדקת דרכו של העם היהודי, לשמור על ירושלים באדיקות וללא פשרות.
 
זו השעה להעלות מחדש וביתר שאת בפני מנהיגי ישראל את התביעה להרחיב את גבולה של ירושלים ולהפוך אותה למטרופולין כמקובל בבירות רבות בעולם. יש לחבר לירושלים את הישובים שסביבה, מבשרת ציון, מעלה אדומים, גוש עציון וחלק מיישובי בנימין ולהקים את 'ירושלים רבתי' עליה יוחל חוק ירושלים הריבוני.
 
גם אם מהלך שכזה לא יהיה פשוט לביצוע בהרכבה הממשלה הנוכחית, הוא יהיה אבן בוחן ליכולותיה ומחויבותה של הממשלה להיסטוריה של עם ישראל. סביב ירושלים קיים קונצנזוס היסטורי בין ימין ושמאל, ראשי ממשלות מימין ומשמאל נשבעו לה אמונים, ובשם קונצנזוס זה נקבע חוק ירושלים המעגן את מעמדה המיוחד של עיר הנצח. מהלך 'ירושלים רבתי' יהווה בלם לגלי הטרור המסתערים עלינו שוב ושוב, מהלך זה יחזק את מעמדה של ירושלים כבירת ישראל רחבת ידיים בעל רוב דמוגרפי יהודי ברור. בנוסף, בכך ניתן יהיה להוביל לתנופת בנייה והתרחבות נוספת של העיר, מה שכמעט ולא ניתן בגבולותיה המוניציפאליים כיום.
 
החלת חוק ירושלים על מרחבים אלה תהיה צעד ראשון, חשוב מאין כמותו, להמשך מבורך בהחלת ריבונות ישראלית גם על יהודה ושומרון.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

19-12-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.