לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

משבר מנהיגות משילות וריבונות

התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.

 
חותמת פרלמנטרית לאבדן המשילות
 
האירועים סביב העברתו של חוק החשמל בכנסת הותירו את כולנו במידה לא מבוטלת של בלבול ותחושת חוסר אונים.
 
החוק המחיש לכולנו עד כמה תלותה של ממשלת ישראל במפלגה ערבית גורמת לאיבוד הריבונות היהודית של הממשלה. מאז הקמת ממשלה זו, אנחנו תלויים בתכתיבים שיכולים להרוס את כל אשר נבנה כאן בעמל רב כדי להקים בארץ ישראל את מדינת הלאום של העם היהודי, מדינה בה היהודים אמורים להחליט על גורלם.
 
כן, הערבים בישראל הם אזרחים, אבל ההזדהות הלאומית של נציגיהם בכנסת היא עם האויב, עם הרשות הפלשתינית והחמאס, שמטרתם פירוק המדינה היהודית. כל עוד ישראל היא מדינה יהודית לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל תיכנע לתכתיב ערבי-בדואי. איך בכלל התדרדרנו למצב הזה?
 
לא חוסר החיבור של ההתיישבות הצעירה היא הבעיה. גם אם יחברו אותם לחשמל בסופו של מהלך, זה מביש. חיבור שכזה צריך היה להיעשות מלכתחילה, ולא כפיצוי לחיבור של הבנייה הבדואית. לא ניתן ולא נכון להשוות בין השניים. ההתיישבות הצעירה היא כולה מעשה ציוני שנועד לחזק את אחיזתנו בארץ ישראל, ועל הממשלה לדאוג להתפתחותה. הרי אלו מטרות הציונות, להקים ישובים יהודים, להביא עליה ולדאוג לביטחון. כל מי שמזדהה עם המטרות האלה יכול להיות שותף במדינה היהודית, אך מטרת המפלגות הערביות הפוכה לחלוטין. יעדן הוא למנוע את אחיזתנו בארץ ישראל. האם לשם כך קמה הממשלה? ממשלה שכזו חמורה עשרות מונים מבחירות חמישיות ומהיעדר תקציב. הרי מה הטעם להעברת תקציב אם אנחנו מאבדים את הכיוון?
 
 
מנהיגות במשבר
 
ישיבת המליאה שהביאה לאישור חוק החשמל הייתה כרוכה באותו עימות מביש, בין ראש הממשלה לחברי האופוזיציה. נקודה נוספת הייתה הפגיעה  בכבודה של חברתנו, יו"ר שדולת ארץ ישראל הנאמנה לערכיה, חברת הכנסת אורית סטרוק, בביטוי הלא הולם שהטיח בה ראש הממשלה.
 
התחושה הגוברת היא שרגעים מבישים אלו במליאת הכנסת הן עדות נוספת לאבדן דרך ואבדן שליטה מנהיגותית. נטישת הערכים מביאה לתסכול, לתחושות אשמה ולהתפרצות.
 
המנהיגות הישראלית זקוקה למנהיג עם אידיאולוגיה עמידה שבכוחו לעמוד בלחץ פנימי וחיצוני, מנהיג שמסוגל לעמוד איתן מול אתגרים מורכבים באחת המדינות המורכבות בעולם, אם לא המורכבת שבהן.
 
אי אפשר להמשיך עם ממשלת סטטוס קוו של "נתינה" לכל צד ממרכיבי הממשלה, פעם מימין ופעם משמאל. אומרים לא לקונסוליה אמריקאית לפלשתינים בירושלים, שזה מצוין, אומרים כן להכפלת רמת הגולן, גם זה מצוין, אך מצד שני מוותרים על הנגב ועל הגליל ע"י עידוד בנייה בדואית בלתי חוקית, כניעה לחאק-אל-ערב וזניחת יהודה ושומרון מאחור, והחמור מכל: תלות באצבעות רע"ם. חייבים להתעשת! אסור ש"הנתינה" לימין תשתיק אותנו. אסור שזה יצדיק מעשים אנטי-ציוניים כמו פינוי חומש או עקירת כרם של 2000 עצים בחוות ערוגות בגוש עציון. חייבים להקים ממשלה שמטרותיה ברורות, ממשלה עם ערכים ציוניים כפי שרוב העם הצביע.
 
 
מה מלמדות ההשתלחויות?
 
ההשתלחות הקשה של סגן השר, חבר הכנסת יאיר גולן, בחלוצי חומש והגדרתם בביטוי 'תת אדם' זכתה לגינויים נרחבים, אך לא די בכך. התבטאות זו מגיעה זמן קצר לאחר התבטאותו של השר לביטחון פנים, עומר בר לב, על "אלימות המתנחלים", התבטאות שהגיעה זמן קצר אחרי דיון מיוחד שהתקיים בכנסת ונשא על נס את מה שהוגדר גם שם כ'אלימות המתנחלים'.
 
ההשתלחויות הללו מצטרפות לכל המקרים שתיארנו לעיל של הנהגה שיורדת מערכי הציונות ועולה לפסים מסוכנים של מדינת כל אזרחיה.
 
 
להתעורר
 
כל הנקודות הנ"ל חייבות לעורר אותנו ואת המנהיגות הימנית לחשבון נפש ולפעולה דחופה בזירה הפוליטית שתעצור את התלות במפלגות הערביות כדי למנוע התדרדרות.
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

06-01-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.