לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C

בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.

בדיון מיוחד שהתקיים בועדת החוץ והביטחון (שלישי 18.1.22) ביוזמת שדולת א״י הוצג לראשונה דו"ח משרד המודיעין החושף את פרוייקט התכנון הפלסטיני להשתלטות על שטחי C, המימון האירופי ואוזלת היד של המינהל האזרחי באכיפת החוק כלפי הפלסטינים״ ראשי שדולת א״י: ״המערכה על שטחי יו״ש הגיעה לשלב קריטי״

לפי הדוח, הרש"פ באמצעות "הרשות להסדרת המקרקעין והמים" מעסיקה כ-600 עובדים בכ-100 שלוחות רישום בפרויקט אדיר מימדים של הסדר מקרקעין הכולל את שטחי C, וזאת במטרה מוצהרת לתפוס בעלות על השטח. פרוייקט ההסדר שתפס תאוצה בשנת 2019 וצפוי להסתיים עד סוף 2022 נעשה לעיתים תוך איומים על בעלי הקרקעות, והוא כולל גם אזורי התיישבות יהודיים בנויים, שטחי אש ומחנות צה"ל. 

לפי הדוח ״בהעדר הסדר רישום חלופי (ישראלי), קיימת סבירות לא מבוטלת כי בשלב זה או אחר, תאמצנה הערכאות השיפוטיות בארץ או בעולם את הרישום הפלסטיני״. הדוח חושף שהיקף ההשקעה של האיחוד האירופי בפרויקט ההשתלטות הפלסטיני על שטחי C מגיע לכחצי מיליארד דולר.

הדוח חושף את פרויקט התכנון הפלסטיני, המתבצע באמצעות חבירה בין כפרים פלסטינים לבין משרדי תכנון פרטיים מהבכירים בתחום, כשגופים זרים מממנים את עבודתם, וגורמי הרש"פ משתתפים בכל הפגישות ומוודאים התאמה של התכניות לאינטרסים הלאומיים של הרש"פ. השיטה מכוונת ליצירת עומס יתר על לשכת התכנון במנהל האזרחי, כדי למנוע כל יכולת להתמודד עם גל הפניות וכן לנצל לרעה את הנחיית המנהל האזרחי להפסיק הליכי אכיפה בכל מקום בו הוגשה תכנית.

הדו"ח חושף עוד את הלחימה המשפטית שמנהלת הרש"פ על כל בית וכל דונם, בהיקף של 475 עתירות לבג"צ בשנתיים. המדיניות היא הצפת המערכת בעתירות בכמות שלא מאפשרת התייחסות משפטית עניינית, ומייצרת פשרות בין הצדדים, לפיהן העתירות נמחקות בתמורה להתחייבות לא להרוס את המבנים. מדובר בשיטה שמטרתה לאיין את יכולת האכיפה נגד ההשתלטות.

ראשי שדולת ארץ ישראל ח"כ אורית סטרוק וח״כ יואב קיש: "המערכה על השטח ביו"ש הגיעה לשלב הקריטי שלה, אחרי שנים רבות של הזנחה מצד ישראל, המצב השתנה לרעה ובחודשים האחרונים המנהל האזרחי, בהנחיית שר הבטחון, ובהעלמת עין של הקואליציה כולה, פועל לטובת האינטרס הפלסטיני ונגד האינטרס הישראלי".

תנועת הריבונות מברכת על קיומו של הדיון ומברכת את מוביליו ויוזמיו חברי וראשי שדולת ארץ ישראל. בתנועה קובעים כי שוב מתברר שהוואקום שיוצר העדר ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון מתמלא במהירות מקוממת במפעלי ההשתלטות של הרש"פ. "על ממשלת ישראל להתעשת, להפנים שארץ ישראל הולכת ונכבשת מתחת רגלינו ללא ירייה אחת. בעוד יש המנופפים במדיניות הסטטוס קוו ממשיכים הפלסטינים בתנופה אירופית לקבוע עובדות בשטח, וככל שישראל תעכב את החלת ריבונותה תהפוך משימת ההתעשתות לקשה ומורכבת הרבה יותר".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

19-01-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.