לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

יהודים לארץ ישראל! לא לשוב לגרמניה ואוקראינה!

משה מילנר. לע"מ

לצד ההערכה לנחלצים לעזרת היהודים באוקראינה עלינו לדחות מכל וכל את החתירה להחזרתם בעתיד לאוקראינה או לשגר אותם לגרמניה ופולין. ביתם הוא ארץ ישראל. זה תפקידה וזו משימתה של מדינת ישראל.

כולנו נתונים בתחושת הערצה והערכה לעשרות הארגונים הפועלים להצלת יהודים מאוקראינה. אין מספיק מילים להביע את ההתפעלות מהאומץ, המסירות, האכפתיות, התעוזה והגבורה, אבל בנושא אחד לא נוכל לשתוק:

נציגים שונים מהארגונים המסייעים מכריזים בתקשורת הצהרות בנוסח "עוד נחזור לאוקראינה ונקים מחדש את הקהילות שהיו". בנוסף ניתן לשמוע כי ישנם מי מפועל בקרב הפליטים היהודים כדי להפנות אותם לפולין, גרמניה או להשאיר אותם במקומם.

נראה שמדינת ישראל, על שלוחיה וארגוניה, שכחה את תפקידה העיקרי, להוות מוקד לקיבוץ גלויותיו של העם היהודי. מדוע עולה ונשמעת השאיפה לחזור או להחזיר יהודים לאוקראינה? למה לשלוח יהודים לשיקום בגרמניה או פולין? למה לחתור להקמתן מחדש של קהילות שביתן האמתי הוא ארץ ישראל?

מאז 1948 לא אמור להיות קיים עוד המונח "פליט יהודי" כי לכל יהודי יש בית! על כל הארגונים לחתור להעלות את כל היהודים לארץ ישראל ולהבטיח להם ולבני משפחותיהם עתיד יהודי בטוח. אנו מכירים היטב את נתוני ההתבוללות המזעזעים ויודעים כי בחוץ לארץ אין עתיד ליהודים, גם לא במדינות ידידותיות. 

מעבר לדאגה לעתידם האישי של אותם יהודים, החתירה להעלאתם ארצה היא גם צורך מהותי למדינת ישראל עצמה, מדינה שעודה תחת חשש דמוגראפי וזקוקה להגדלת מספר היהודים שבה. מדובר בקריאה שהיא רווח והכרח לשני הצדדים.

נזכיר כאן את דבריו של ידיד שלפני כשלושים שנה שימש כשליח באירופה שם ניהל בית ספר יהודי באחת הקהילות הגדולות. הוא נשאל אז מה החזון שלו לבית הספר ותשובתו הייתה ברורה, שבית הספר ייסגר בעוד 15 שנה, כי כל התלמידים והוריהם יעלו לארץ ישראל. בזכותו של אותו מנהל בית ספר ובזכות תפיסת עולמו הברורה עלו עשרות רבות של משפחות לארץ ישראל. זהו תפקידו האמתי של שליח, לעודד ולחתור לעליית כלל היהודים לארצם, אך משום מה התקבעה בשנים האחרונות תפיסה שגויה, מוטעית ומסוכנת לפיה תפקיד השליחים הוא לפתח, להגדיל ולהנציח את אותן קהילות חוץ לארץ.

תפקידה וייעודה ההיסטורי והערכי של מדינת ישראל הוא להיות בית מעשי לכלל יהודי העולם ולא רק חזון רחוק ובלתי ממומש, אך שליחיה של מדינת ישראל חוששים להעלות על דל שפתותיהם את הקריאה ליהודי הגולה 'בואו הביתה', 'ארץ ישראל שייכת לכם ואתם שייכים לה'. במקום זאת הם עסוקים בשימור היהדות אי שם מעבר לים. לא לשם כך נוסדה מדינת ישראל ששלחה אותם למשימתם.

עלינו להפנים את גודל השעה. אכן, באוקראינה מתחוללת טרגדיה אנושית נוראה, אך גם בה גלומה הזדמנות נוספת שמציב בפנינו רבש"ע לאסוף את נדחי ישראל לארצם. זו השעה להכריז בקול גדול ליהודים באשר הם 'בואו הביתה', להוקיע את הגלות ולהזהיר מפניה ללא בושה וללא כניעה לתכתיבי הפוליטקלי-קורקט ולמאמציהם של ארגונים עתירי ממון זר המבקשים להפוך את ישראל למדינת כל לאומיה כדי למסמס ככל הניתן את דמותה היהודית של מדינת ישראל. 

זו השעה לחזור לחזון הציוני-יהודי האמתי. בכוחנו להביא בעת הזו עוד רבע מיליון יהודים לארץ ישראל כחלק מתנופת עלייה שתביא ארצה עוד רבים טובים ואהובים מכל רחבי תבל.

אם נרצה, אין זו אגדה, אך חובתנו היא לרצות ולעשות!

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

24-03-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
​בקרוב מאוד: הוועידה הרביעית של נוער הריבונות
מערכת ריבונות
15-05-2022
תנועת הריבונות נערכת במרץ להובלתה של הוועידה ה-4 של נוער הריבונות. מאות בני נוער מכל רחבי הארץ לצד אישי ציבור, אנשי רוח ומעש יקראו להעצים את מרכזיותה של ירושלים בחיי העם בישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ריבונות היא חלק ממצוות וירשתם'
מערכת ריבונות
02-05-2022
צפו בדברים שנשא הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל ביום העצמאות 1958 על חשיבותה הרוחנית של ריבונות עם ישראל בארץ ישראל. (אידיש בתרגום לעברית)
ריבונות - כתב עת מדיני
הנשים הסתננו מסולם שהוצב על גב המשאית
מערכת ריבונות
23-05-2017
השעה הייתה שתיים אחר חצות כאשר קבוצת נשים וילדים עלו על משאית בדרך לחידוש הישוב היהודי בעיר האבות. יהודית קצובר מספרת. 43 שנים ללילה ההיסטורי.
ריבונות - כתב עת מדיני
חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית
מערכת ריבונות
27-04-2022
בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!
ריבונות - כתב עת מדיני
יום יבוא ותהיה פה הנהגה אמיצה שתגיד: ירושלים והר הבית כולם שלנו - קלמן ליבסקינד
מערכת ריבונות
27-04-2022
במאמרו חושף העיתונאי קלמן ליבסקינד את ליקוי המאורות בהתייחסות התקשורת למאבק הערבי בישראל ומבהיר את מרכזיות וחשיבות ירושלים והר הבית לעתיד האומה.
ריבונות - כתב עת מדיני
במשפט הבינלאומי רק לעם אחד זכויות בארץ ישראל
מערכת ריבונות
26-04-2022
אחרי ששמע ממו"ל אמריקאי השוואה בין זכויות העם היהודי על יהודה ושומרון לבין תיאוריית כדור הארץ השטוח, הבין פרופ' אברהם ציון שהוא חייב לכנס את התיעוד ההיסטורי לספר שיוכיח את האמת המושתקת של המשפט הבינלאומי.
ריבונות - כתב עת מדיני
מעבדות לריבונות - פסח כשר ושמח
מערכת ריבונות
14-04-2022
המרימים את הדגל הם נוער ריבונות המדהימים שבזכותם אנחנו אופטימיות שבע"ה נצליח.
ריבונות - כתב עת מדיני
שום גדר לא תעצור את הטרור
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-04-2022
הניסיונות לבצר את הגדר ולהתבצר מאחוריה לא יתנו מענה לשאלה האמתית של זהות העם לו שייכת הארץ. בנוסף תעצים גדר את התחמשות הטרור שמאחוריה.
ריבונות - כתב עת מדיני
המשימה: ביצור חומת המגן המזרחית של ישראל
מערכת ריבונות
04-04-2022
עשרות השתתפו בסיור מיוחד של תנועת הריבונות לבקעת הירדן, שם נחשפו לאתגרי המשילות והריבונות מול טרור חקלאי מאבקי קרקעות, אך גם לרוחם החלוצית של המתיישבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכתב פומבי לנוער הריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-03-2022
ראשי תנועת הריבונות במכתב גלוי ופומבי לחברי תנועת נוער הריבונות בעקבות הרמת הראש של הטרור ברחבי הארץ כולה והכרסום המתמיד במשילות ובריבונות.