לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

חלוצי דורנו לא מתקפלים מול הפיתוי ואומרים לא לדיל החשמל תמורת הלבנת בנייה ערבית

בהתיישבות הצעירה מוותרים על עסקת החיבור לחשמל תמורת אישור לבנייה ערבית בשטחים הפתוחים. בתנועת הריבונות מברכים: זו רוחו הבריאה והציונית של העם!

תנועת הריבונות מברכת את ראשי ההתיישבות הצעירה על עמידתם האיתנה מול הצעות החיבור לחשמל בתמורה להכרה בבנייה ערבית בלתי חוקית בשטחים הפתוחים של יהודה ושומרון.
 
בתנועה רואים בהתנגדות להצעה הוכחה להבנה עמוקה של אנשי ההתיישבות לתפקידם ההיסטורי בגאולת אדמות ארץ ישראל ובלימת רעיון הקמתה של מדינה פלשתינית בליבה של ארץ ישראל.
 
בתנועה מציינים את דבריו הברורים של אליהו עטייה מראשי הפורום בראיון לערוץ 7 שם הגדיר את הרעיון אותו מקדם שר הביטחון להסדרה ערבית במקביל לחיבור לחשמל כרעיון הזוי המנוגד לאינטרס הישראלי וכזה שההתיישבות תסרב לו. מדובר, אמר עטייה בבנייה ערבית בלתי חוקית "המנוגדת לאינטרס הישראלי ומתבצעת על ידי ממשלות זרות מתוך תפיסה הפוכה למטרות שלנו".
 
"מדובר ברצון מוצהר לקחת אדמות ישראליות ולהעביר אותן ליישות אחרת. להגיד שאם נותנים לנו ניתן גם להם זה אסון בהיבט המערכה על שטחי C. זו בעיה תפיסתית עמוקה שאנחנו לא יכולים לקבל אותה", אמר והדגיש כי שר הביטחון וממשלת ישראל אינם פועלים מטעם האו"ם ומגמת תפקודם אינה לאזן בין שני כוחות הפועלים בשטח. "אנחנו שליחים של מדינת ישראל, כמו שנעשה במשך מעל מאה שנות ציונות. אסור לנצל את מצבנו ואת הצו הזה כדי לאפשר שאיפות לאומיות סותרות".
 
לדבריו מתברר כי "מנסים להנחיל כאן יצירת נזק על הגב שלנו", ואם אכן זו המטרה "אז לא, תודה. אם דרך הצו הזה הממשלה ושר הביטחון מנסים לייצר מהפך תפיסתי ולאשר בניה ערבית מאסיבית פי כמה מההתיישבות הצעירה, נתנגד. בשום פנים ואופן לא להעביר את הצו. אם הם יעבירו את צו וינסחו אותו בצורה ברורה שהוא מתקן את ההפקרה של ההתיישבות הצעירה בלי נזקים אז מצוין, ואם לא אז לא".
 
בדבריו הביע עטייה קושי להבין את הרעיון המשווה בין האינטרס הציוני לאינטרס הפלשתיני "שרוצה לראות את כולנו בים. אם הצו יהיה צו רע אז לא תודה. על הגב שלנו ועל הצורך המוצדק של הסדרת ההתיישבות הצעירה לא יעשו נזקים לעם ישראל".
 
ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מביעות הערכה רבה לדברים הנחושים הנאמרים בשם מאות משפחות ההתיישבות הצעירה המוכיחה נחישות ועמידה איתנה על עקרונות הציונות וההיאחזות באדמת ארץ ישראל גם במחיר חיים תחת תנאים קשים. "דבריהם הברורים של אנשי ההתיישבות הצעירה הם רוחה האמתית של הציונות, הם רוחו הבריאה של עם ישראל מול המבקשים לפגוע בו בכל דרך, בין ביד חזקה ובין בלשון משחדת".
 
"לחלוצי דורנו, תושבי ההתיישבות הצעירה, נאמר בקול גדול המשיכו בדרככם זו כי סופה של דרך זו היא הניצחון. חלוצי חדרה וגדרה חיו לאורך שנים רבות במיעוט מזהיר מול אתגרי טרור ערבי ותנאים קשים אך בעמידתם קבעו את אחיזתנו הריבונית באדמת ארץ ישראל. כעת זוהי שעתכם הגדולה להוביל את נשמתו ורוחו של העם. עלה נעלה וירשנו אותה", דברי קצובר ומטר.
 
 
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

27-04-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מה מיוחד במפות האלה של מדינת ישראל?
מערכת ריבונות
30-06-2022
מה מיוחד במפות ישראל שאותן מציג מארק לנגפן, ראש שדולת 'אמריקאים למען ישראל חזקה', במסעות ההסברה שלו? קראו את דבריו של ברוך גורדון.
ריבונות - כתב עת מדיני
ברכת הרב שמואל אליהו לנוער הריבונות
מערכת ריבונות
23-06-2022
צפו בקבלת הפנים לרב תנועת הריבונות, הרב שמואל אליהו, ובברכתו למאות בני הנוער שהתכנסו לוועידת הנוער הרביעית בירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
לא לבחירות נוספות!
יהודית קצובר ונדיה מטר
23-06-2022
אין כל עילה לצאת שוב למערכת בחירות שתניב את אותן תוצאות. זה מכבר הביע העם את רצונו בממשלת ימין. חובת המנהיגות ליישם זאת.
ריבונות - כתב עת מדיני
נוער הריבונות מציג: עלון מס' 16
מערכת ריבונות
16-06-2022
לקראת ועידת נוער הריבונות הרביעית הפיקו בני הנוער עלון נוסף בסדרת עלוני התנועה. קיראו בו על תכניות הריבונות השונות, פעילויות הנוער ועוד.
ריבונות - כתב עת מדיני
למרות המצור: תנועת הריבונות הצליחה להגיע לחומש
מערכת ריבונות
15-06-2022
עשרות חברי תנועת ריבונות הגיעו לביקור בשומרון ובמהלכו ביקרו גם בישוב חומש. חברי התנועה הצליחו לעבור את המחסומים המונעים הגעה למקום, ומצומת הכניסה לישוב צעדו ברגל. "חומש חייבת להישאר".
ריבונות - כתב עת מדיני
זה הזמן להתאחד תחת דגל הריבונות
מערכת ריבונות
15-06-2022
תנועת הריבונות מחזקת את ידיו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' על כוונתו להעלות לוועדת שרים את הצעת חוק הריבונות על יהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מאות בני נוער עומדים על החומה ודורשים ריבונות
מערכת ריבונות
10-06-2022
במעמד אישי ציבור ופוליטיקאים התכנסו מאות בני נוער מכל רחבי הארץ בקריאה לריבונות, משילות והרחבת גבולה של ירושלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הרמנו טלפון ליהודית קצובר..."
מערכת ריבונות
02-06-2022
קראו את הראיון שהעניקה יהודית קצובר למוסף השבוע של 'ידיעות אחרונות' (27.5.22) על שאלת מעמד הערבים ביום שאחרי הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
הארץ נגזלת מאיתנו כשטכנולוגיה מתקדמת מרדימה אותנו
יהודית קצובר ונדיה מטר
30-05-2022
לתמונה קשה של אזלת יד ריבונית ואבדן משילות ישראל נחשפנו בסדרת סיורים בנגב, ביו"ש, בירושלים ועוד. בכוחנו ומחובתנו לחולל תפנית ציונית מיידית.
ריבונות - כתב עת מדיני
מדרון תלול של אבדן ריבונות בירושלים
מערכת ריבונות
22-05-2022
מול תכנית סדורה של הרש"פ להשתלטות על מרחב ירושלים אין תכנית ישראלית לעתיד העיר. אפשר וצריך לתת מענה לאיום הדמוגרפי והמדיני על בירת ישראל.