לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

למרות המצור: תנועת הריבונות הצליחה להגיע לחומש

עשרות חברי תנועת ריבונות הגיעו לביקור בשומרון ובמהלכו ביקרו גם בישוב חומש. חברי התנועה הצליחו לעבור את המחסומים המונעים הגעה למקום, ומצומת הכניסה לישוב צעדו ברגל. "חומש חייבת להישאר".

במסגרת סדרת הסיורים שעורכת תנועת הריבונות בכל חלקי הארץ, הגיעו (15.6.22) חברי התנועה לביקור בשומרון, במהלכו בין היתר הצליחו להגיע לישוב חומש ולחזק את תלמידי הישיבה שבמקום. בשל המחסום בכניסה למקום, צעדו משתתפי הסיור, חלקם בני למעלה מגיל 80, רגלית מצומת הכניסה לחומש עד הישוב עצמו. מדובר בחלק מסדרת סיורים של התנועה שבמסגרתה הם ביקרו גם בנגב, בירושלים ובערים המעורבות.

"שמענו את הקריאה של אחינו בחומש לבוא – והגענו" מספרת אחת ממשתתפות הסיור. "תנועת הריבונות הגיעה לחומש ועברנו את כל המחסומים ואנחנו עולים לחומש. היה לנו סיור מדהים ואנחנו מאוד מתרגשים". שרהל'ה, בת 75, שהשתתפה אף היא בסיור של תנועת 'הריבונות', מספרת שזו פעם ראשונה שהיא עולה לחומש אחרי הגירוש. לעומתה, עבור יצחק בן ה-90 זו הפעם השנייה שהוא מבקר מאז הגירוש. 

יו"ר תנועת 'הריבונות', יהודית קצובר, מנתה בתום הביקור את הסיבות להגעה לחומש, מקום שלדבריה נעשה בו העוול הנוראי ביותר. לדבריה של קצובר: "ראשית, עצם הפינוי מחומש, דבר שני שלא מאפשרים לבנות את חומש, דבר שלישי לא מאפשרים כאן את הקיום של הישיבה, עם כל מסירות הנפש שלהם. דבר רביעי, היה פה רצח נוראי ואחרי הרצח עוד חושבים להוריד את חומש ואת הישיבה מלמעלה, והדבר הכי חמור הוא שעושים מזה מסחרה פוליטית כשמדברים על הישארות בקואליציה תמורת ההישארות בחומש".

"זאת ארץ ישראל, איזה מסחרה אפשר לעשות מארץ ישראל? חומש חייבת להישאר. היא העיניים של המדינה, וגם אם היא לא הייתה זה חלק מארץ ישראל. חוק ההתנתקות הוא לא חוקי יש חוקים לא חוקיים, וזה אחד החוקים הלא חוקיים שיש" הוסיפה קצובר.

את הסיור של תנועת 'הריבונות' בשומרון הוביל מנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני. במהלך הביקור אמר דילמוני: "הגענו לכאן היום עם תנועת 'הריבונות' לבקר בחומש ולחזק את הנוכחות הישראלית של המקום הזה. אנחנו נמצאים כאן ממש בלב החלת שבט מנשה, בלב ארץ ישראל, בלב השטח של מדינת ישראל. לא יכול להיות מצב שבו יהודים לא יוכלו לחיות בארץ ישראל, לא יכול להיות מצב שישיבה שנמצאת פה תהיה בסכנת פינוי בגלל כל מיני שאיפות פוליטיות של שר הביטחון או משהו אחר". 

"אנחנו קוראים לבטל את ההנחיות שמורות לא להשאיר פה את הישיבה. אנחנו קוראים להחזיר את הישוב חומש למקומו ולהקים אותו מחדש ובכלל זה את כל צפון השומרון. ככל שנחזק את אחיזתנו בארץ ישראל, כך נמנע מהמחבלים ומהמפגעים להתפתח ולצמוח בעיקר במרחב שנמצא כאן על ידינו, בג'נין. חומש היא חלק מארץ ישראל וכך זה צריך להישאר" הוסיף מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני.

מנכ"ל ישיבת חומש, שמואל וונדי, בירך על הגעתם של תנועת הריבונות ואמר: "שמחנו לארח היום בחומש את תנועת הריבונות, שלמרות המחסומים הצליחו להגיע לחומש. אנשים בני 80 ו-90 שצעדו דרך ארוכה ברגל, העיקר להגיע לחומש. מרגש ממש. אנחנו מזמינים את כולם להמשיך ולהגיע לחומש, ולומר בקול ברור, שחומש תמשיך. לחומש יש רוב בעם ורוב בכנסת, לא ניתן להרוס את חומש".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

15-06-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.