לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מה מיוחד במפות האלה של מדינת ישראל?

מה מיוחד במפות ישראל שאותן מציג מארק לנגפן, ראש שדולת 'אמריקאים למען ישראל חזקה', במסעות ההסברה שלו? קראו את דבריו של ברוך גורדון.

נכתב בידי ברוך גורדון:

כשפגשתי לראשונה את מארק לנגפן, הוא תלה מפות של מדינת ישראל, בכניסה ל'דינר' של ישיבת בית אל שהתקיים בניו יורק.
 
תהיתי לעצמי: 'מדוע האיש הזה תולה מפות של ישראל באירוע כל כך פרו-ישראלי שבו כולם מכירים את מדינת ישראל והמפה שלה', אך לא ייחסתי לכך חשיבות והמשכתי הלאה.
 
כמה חודשים לאחר מכן, פגשתי את מארק בביתו ואחרי ששמעתי את ההסבר שלו למפה שהוא מציג, נדהמתי. הייתה לו גישת הסברה 'מחוץ לקופסה' שהבהירה מדוע מדינת ישראל חייבת לשמור על ריבונותה ביהודה ושומרון, גישה שאני – תושב האזור במשך עשרות שנים – מעולם לא שמעתי אותה.
 
אפרט שתיים מתוך הנקודות המרכזיות שלו:
 
1) כאשר מחבלים יורים מעזה רקטות, הם לרוב פוגעים באדמות חקלאיות ובשטחים פתוחים סמוכים. ברוך השם שהם מחמיצים כל כך הרבה. אבל, אם לאותם מחבלים הייתה גישה חופשית לכל פינה ביהודה ושומרון, זה היה כמו לירות רקטות מברוקלין למנהטן על כל המשתמע מכך. מכיוון שהאזורים הישראלים מתחת להרי השומרון מאוכלסים בצפיפות רבה, כאשר 70% מאוכלוסיית ישראל ו-80% מבסיס התעשייה של המדינה מרוכזים בשטח שנשלט מהרי השומרון. הדבר אף מסומן במפה של מארק לנגפן בנקודות ירוקות.
 
יתירה מזאת, ישראל יכולה לעקוב אחרי תנועת טילים ארוכי טווח מכיוון שצריך רכב גדול יחסית כדי להעביר אותם. אלא שניתן להבריח רקטות קצרות טווח באמצעות מכוניות פרטיות וחלקן אף נכנסות למזוודות, כך שמחבל ערבי יכול לעצור את רכבו במורדות המערביים של השומרון ותוך שניות לירות רקטה המשבשת את התנועה האווירית לנמל התעופה בן גוריון. ללא שליטה בשטח, אין שום סיכוי שישראל יכולה לסכל שיגור רקטות קצרות טווח כאלה. לכן, הענקת ריבונות על שטחים מיהודה ושומרון לערבים תהווה איום ביטחוני גדול בהרבה על ישראל מהאיום הקיים מעזה.
 
לפני ארבע שנים הגיע הרמטכ"ל לשעבר ושר הביטחון בהווה בני גנץ לפאלם ביץ' שבפלורידה כדי לפגוש את מארק לנגפן. הוא דיבר על נכונותו לוותר על חלקים מיהודה ושומרון. כאשר מארק הציג את הטיעון הנ"ל, ענה גנץ: "אנחנו חזקים. נוכל במידת הצורך לכבוש את השטח מחדש". זו אכן, התשובה הקלאסית של השמאל הישראלי למי שמתנגדים לכל נסיגה. הם טוענים שאם הפלסטינים יירו רקטות, ישראל תכבוש את השטח מחדש.
 
2) הטקסט שבגב המפה שמציג לנגפן שומט את הבסיס לטענות הדמוגרפיות של השמאל שגורס כי אם מדינת ישראל לא תמסור את שטחי יהודה ושומרון על יותר ממיליון הערבים החיים באזור, הם יהפכו לרוב וישנו את אופייה של מדינת ישראל כולה.
 
לנגפן מסביר מה יהיו ההלשכות של מסירת השטחים לערבים. לדבריו, הצעד הראשון שהערבים יעשו לאחר השגת השליטה ביהודה ושומרון הוא לפתוח את השערים לנהירה של למעלה ממיליון מאחיהם ממדינות באזור כמו לבנון, סוריה וירדן - בתוך שנים ספורות. לאחר ירי מתמשך של טילים על נמל התעופה בן גוריון ומרכזי אוכלוסייה בישראל, ייאלץ צה"ל לכבוש מחדש את יהודה ושומרון, בדיוק כפי שהשמאל אומר שיעשה בעת הצורך. אלא שבמצב החדש, האוכלוסייה הערבית תגדל באופן אקספוננציאלי. כך, בעצם הניסיון לצמצם את השפעת האוכלוסייה הערבית באמצעות מסירת שטחים, יגרום בהפוך על הפוך לגידול עצום בכמות הערבים שיגורו בשטח מדינת ישראל.
 
זה כל כך פשוט, כל כך מבריק, וזה בדיוק מה שמאפיין את הטיעונים של מארק לנגפן. 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

30-06-2022

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.