הצלחה מרשימה לסמינריון נוסף של נוער הריבונות

פעילות שיקום ראשוני בטרמינל עטרות הנטוש, הרצאות, סדנאות, מעגלי שיח ודיונים סביב חזון הריבונות לצד חילופי משמרות בהנהגת נוער הריבונות. סמינריון קיץ תשפ"ג. שלב הסיכומים.

מערכת ריבונות
18-07-2023

למעלה משמונים בני נוער מרחבי הארץ השתתפו בסמינריון נוסף של נוער הריבונות בשמורת עוז וגאו"ן תחת הכותרת 'לגדול'.

הפעילות בסמינריון החלה בטרמינל הטוש בעטרות, שם מתוכנת לקום שכונה יהודית חדשה בת כ-9000 יחידות דיור. בני הנוער התגייסו למשימת שיקום וניקיון המקום שבמרכזו הטרמינל עצמו המתוכנן להפוך למוזיאון מיוחד לתעופה.

סביב הפעילות בעטרות שמעו בני הנוער מחיים סילברשטיין ובני שפרן סקירה על ההיסטוריה הרחוקה והקרובה של המקום בו הייתה שכונה יהודית שננטשה מחשש לפרעות הכפרים הערבים שמסביב בשנת תש"ח. כמו כן שמעו פרשו השניים, הפועלים נמרצות בשנים האחרונות להשבת המקום לידיים יהודיות, על התכניות המוניציפאליות לעתידו של המקום.

מעטרות עברו בני הנוער להמשך פעילות שנמשכה יומיים בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, פתחו את המפגש עם בני הנוער בהרצאה קצרה בה סיפרו על הקמת השמורה ועל הקמת תנועת הריבונות והיעדים שהציבה לעצמה להגשמת חזון הריבונות הישראלית בכל מרחבי ארץ ישראל. השתיים הרחיבו אודות חשיבות יישומו של החזון לעתידה של ישראל וכחלק בלתי נפרד ממורשתו ההיסטורית של עם ישראל.

יו"ר מועצת יש"ע, ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, בירך את בני הנוער ועודד את פעילותם לאורך השנה כולה ובמהלך הסמינריון עצמו. בני הנוער עצמם השיבו לנאמן בהערכה רבה על היותו ממובילי דרישת הריבונות ומתומכיה המרכזיים של תנועת הריבונות. נאמן הציג בפני בני הנוער את השאלה מי מהם מתגורר בתוך הקו הירוק ובני נוער שהגיעו מעכו, מגדל העמק ומקומות נוספים ברחבי הארץ הרימו יד. נאמן קבע בפניהם שדווקא הם אלה שחיים מעבר לקו הירוק, ובכך עורר נקודה למחשבה על משמעותו של הקו שזה מכבר אינו עוד רלוונטי.

קן אברמוביץ מתנועת 'להציל את המערב' הציג בפני המשתתפים את חוסר ההיגיון בהשתלטות מערכת המשפט על הממשלה. בניסוח בהיר הסביר אברמוביץ' את ההבדל המהותי בין דמוקרטיות לדיקטטורות והתייחס לרקע היהודי של הדמוקרטיה שהחלה לדבריו עוד בסיפור משה רבנו ויתרו חותנו. בדיקטטורה הממשלה שולטת וכופה את עצמה על העם, לעומת זאת בדמוקרטיה העם הוא הריבון והוא שמנחה את הממשלה בצעדיה. אברמוביץ' התייחס למציאות בישראל וקבע כי היא "גם וגם", כהגדרתו, וזאת בשל מעורבות בג"ץ. לטעמו כל עוד בג"ץ שולט הרי שזו דיקטטורה, ומשום כך חשובה הרפורמה המשפטית שתביא לביטול דיקטטורת בגץ ותאפשר לישראל להפוך לדמוקרטיה אמיתית. מאחר והדמוקרטיה נעוצה בסיפור המקראי הרי שתומכי הרפורמה נמצאים בצד הנכון של הדמוקרטיה ובצידה של התורה.

אורי בנק, מזכיר סיעת הציונות הדתית בכנסת, הרצה בפני בני ובנות הנוער על חשיבות הריבונות ומשמעותה. עו"ד מוריס הירש, בכיר הפרקליטות הצבאית ביהודה ושומרון לשעבר וכיום חוקר במרכז הירושלמי, פרס בפני בני הנוער את נתונים אודות הפן המשפטי של זכות העם היהודי על ארץ ישראל. הרב אברהם וסרמן הציג תובנות תורניות תחת הכותרת 'הריבונות מן התורה'. הגברת שרה נחשון העלתה בפני משתתפי הסמינריון את סיפורה האישי הנטוע עמוק בראשית ההתיישבות היהודית המתחדשת בחברון והמאבק שחוללה והביא לפתיחת בית העלמין היהודי הישן בעיר האבות שם נקבר בנה הפעוט שנפטר, אברהם ידידיה ז"ל.

בתנועת הריבונות מציינים כי השיחות בסמינריון לא התנקזו רק לשאלת ובירור מהות הריבונות, אלא גם נסובו לשאלת האיך. מנהל תיאטרון אספקלריה, השחקן חגי לובר הציג בפני בני הנוער כללים הכרחיים לעמידה נכונה בפני קהל וטיפים מיוחדים לשכנוע והדגיש כי הדברים כרוכים בעמידה נכונה, לבוש נאות ואופן הדיבור עצמו. רועי פייל סגן יו"ר נוער הריבונות, הרצה בפני המשתתפים אודות השימוש הנכון היעיל ואפקטיבי במדיה החברתית להעברת מסרים ותכנים.

בשעות הערב התקיימו מעגלי שיח, מעגלי גיבוש ומעגלי מחוזות התקיימו בניצוחם הנמרץ של הוד פישרמן, יו"ר נוער הריבונות וסגנה היוצא, חגי טנא.

כפי שאירע בסמינריונים קודמים, הגיעו גם הפעם בשעות הערב בוגרי נוער הריבונות למפגש עם חברי התנועה העכשוויים, סיפרו על עצמם ושמעו על התקדמות הפעילות בתנועה עצמה. המפגש המרגש היה מעין גשר בין דורות בתוך הדור הצעיר.

בתנועת הריבונות מציינים תודה מיוחדת לאיתמר יום טוב ואליה קורן שהעניקו לסמינריון מעטפת לוגיסטית שאיפשרה את התנהלותו על הצד הטוב ביותר.

הסמינריון בן היומיים נחתם בהשקתו של שביל 'סובב עוז וגאו"ן' שאותו יזמו וסללו חברי נוער ריבונות כאשר על המלאכה ניצח יו"ר נוער הריבונות שלעבר, אליהו פרידמן. לאחר טקס מרגש של חילופי סגני היו"ר ודברי תודה לסגן היוצא, חגי טנא, על פעילותו נפרדו המשתתפים בשעת ערב טעונים במידע, תכנים, ובעיקר חדורים במוטיבציה לקראת המשך פעילותה ההסברתית של התנועה ברחבי הארץ כולה.

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מסכמות עוד סמינריון נוער בסיפוק רב ומציינות בהתפעלות את הבחירה של בני נוער להקדיש יומיים מחופשת הקיץ לטובת ערכים, אידיאולוגיה, יהדות וציונות. "הנערים והנערות משתתפי הסמינריון מחזקים את הרוח הרעננה המאפיינת את פעילות נוער הריבונות, מחזקים את הביטחון שלנו, דור המבוגרים, בדור העתיד שבקרוב מאוד יישא על כתפיו את אתגר החלוציות בת דורנו, אתגר יישומה של ריבונות עם ישראל על ארצו. כאן, בקבוצה זו, מסתתרים מנהיגי דור העתיד של עם ישראל והם נחושים להתמלא בתעצומות הנדרשות להגשמת חלום וחזון הדורות".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הצלחה מרשימה לוועידת 'ניצחון = ריבונות'
מערכת ריבונות
05-07-2024
תחת הכותרת 'ניצחון = ריבונות' התקיימה בגוש עציון ועידת נוער הריבונות ה-6. דור המנהיגות הבא עסק במשמעות הניצחון, ריבונות ורוח העם.
ריבונות - כתב עת מדיני
הזורעים בדמעה ברינה יקצורו. גם באדוריים
מערכת ריבונות
30-06-2024
בתנועת הריבונות מברכים את מאות הפעילים שלאורך תקופה ארוכה הקדישו מזמנם לקביעת עובדות בשטח אדוריים שבגוש עציון, ובימים אלה מתבשרים על הסדרת המקום לישוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
ניצחון = ריבונות
מערכת ריבונות
27-06-2024
נערכים לכנס הקיץ של נוער ריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
ריבונות. מהצהרות למעשים ולחקיקה
יהודית קצובר ונדיה מטר
27-06-2024
במהלכי החלת הריבונות, באופן מעשי ובאופן חוקתי, יש לא רק צדק היסטורי והגשמת חזון, אלא גם מענה נכון ויעיל לטרור.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות לסמוטריץ': מחזקים את ידיך בדרך העולה לריבונות
מערכת ריבונות
24-06-2024
תנועת הריבונות מקבלת בברכה את דבריו של השר בצלאל סמוטריץ בדבר קידום החלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
ראשי תנועת הריבונות מול השאלות הקשות
מערכת ריבונות
12-06-2024
צפו בראיון שהעניקו יהודית קצובר ונדיה מטר לערוץ TOV. דינה דיין לא מוותרת על השאלות הקשות של חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכינות וקבוצות מכל הארץ מדברות ריבונות
מערכת ריבונות
04-06-2024
חזון הריבונות מעורר עניין בקרב קבוצות מכל רחבי הארץ ומכל גוון ותפיסת עולם. קבלו הצצה לכמה מהמפגשים האחרונים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהמחתרת לריבונות ישראל. סיור ליום ירושלים
מערכת ריבונות
04-06-2024
פעילים מתנועת הריבונות קיימו סיור מיוחד ליום ירושלים, פגשו ושמעו את סיפורו של עזרא יכין, סיפורה של המחתרת וסיפור ההיאחזות היהודית בצפון הבירה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.