​תנועת הריבונות לנתניהו: "השהייה לעוד ארבע שנים של החלת הריבונות היא אסון"

עמוס בן גרשום לע"מ

בעקבות הדיווחים על הסכם עם סעודיה שיכלול את השהייתה של החלת הריבונות פנו יהודית קצובר ונדיה מטר מתנועת הריבונות לראש הממשלה ודרשו ממנו לא להפוך את המהלך לקלף מיקוח במשא ומתן.

מערכת ריבונות
02-08-2023

בתנועת הריבונות רואים בחומרה את הדיווחים בתקשורת לפיהם הסכם עם סעודיה יבוא בתמורה להשהיית החלת הריבונות לעוד ארבע שנים. במכתב ששלחו הבוקר (רביעי) ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, לראש הממשלה בנימין נתניהו הן כותבות לו כי ריבונות לא יכולה להיות קלף מיקוח מדיני מכיוון שמדובר בנשמת האומה. לטענתן, הפיכת הריבונות לקלף מדיני עוקרת מליבו של עם ישראל את נשמתו, את כוחו ואת צדקת דרכו.

במכתב לראש הממשלה הן כותבות כי, "ריבונות ישראל על ארץ ישראל אינה קלף מדיני אלא נשמתו, חזונו ותקוותו של העם היהודי בדורות הגלות ובדור הגאולה. חזון זה, להיות עם חופשי וריבוני בארצו, הוא שהניע רבבות מכל קצוות תבל אל ארץ ישראל. בשם חזון זה מסרו גיבורי ישראל לאורך הדורות את נפשם ולמען חזון זה הקדישו מאות אלפים את חייהם תוך הקרבה יום יומית שמעליה תקוה גדולה. יתכן שהסכם עם סעודיה חשוב על מכלול היבטיו הכלכליים, האזוריים, הביטחוניים והאחרים, ואולי גם ביצירת הקואליציה המזרח תיכונית מול האיום האיראני, ועם זאת אסור שמהלך מדיני שכזה יגבה מחיר הנוגע לחזון הריבונות ויישומו על ליבה של ארץ ישראל".

עוד נטען במכתב כי "הפיכת הריבונות לקלף מדיני עוקרת מליבו של עם ישראל את נשמתו, את כוחו ואת צדקת דרכו. 'באין חזון ייפרע עם', נכתב במשלי, ואכן ללא החזון ההולך ומתגשם צעד אחר צעד יאבד חלילה עם ישראל את מקור תעצומותיו וכוחו. מי שחי ביהודה ושומרון ובקעת הירדן רואה מדי יום ביומו בעיניו איך הערבים משתלטים על כל שטחי C כשכוונתם ברורה - הקמת מדינה פלשתינית דה פקטו. לכן, השהייה לעוד ארבע שנים של החלת הריבונות היא אסון".

"לאורך שנותיה של מדינת ישראל, ואף עוד קודם לכן, הוכח כי במזרח התיכון יזכה להערכה, לכבוד ולחיי שלווה רק העומד על עקרונותיו ואינו נסוג מחפירות חייו. העולם הערבי שסביבנו, ובתוכו סעודיה, יכבדו ויעריכו מנהיגות ישראלית שלא תפגע בכהו זה בחזונו של עם ישראל ובשאיפת חייו על ארצו. יתכן ומשמעות הדבר תהיה עיכוב בחתימה על הסכם מדיני, אך איתנות מדינית וערכית של מדינת ישראל תניב את אותו הסכם ורבים כמותו מאוחר יותר, ומתוך עצמה וגאווה לאומית. אנו קוראות לך ולממשלתך - אל תפגעו בריבונות, החילו וישמו אותה", קוראות יהודית קצובר ונדיה מטר בסיום מכתבן לנתניהו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
ראשי תנועת הריבונות מול השאלות הקשות
מערכת ריבונות
12-06-2024
צפו בראיון שהעניקו יהודית קצובר ונדיה מטר לערוץ TOV. דינה דיין לא מוותרת על השאלות הקשות של חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מכינות וקבוצות מכל הארץ מדברות ריבונות
מערכת ריבונות
04-06-2024
חזון הריבונות מעורר עניין בקרב קבוצות מכל רחבי הארץ ומכל גוון ותפיסת עולם. קבלו הצצה לכמה מהמפגשים האחרונים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהמחתרת לריבונות ישראל. סיור ליום ירושלים
מערכת ריבונות
04-06-2024
פעילים מתנועת הריבונות קיימו סיור מיוחד ליום ירושלים, פגשו ושמעו את סיפורו של עזרא יכין, סיפורה של המחתרת וסיפור ההיאחזות היהודית בצפון הבירה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לימין צו 9
מערכת ריבונות
13-05-2024
פעילים מטעם תנועת הריבונות חברו לאנשי תנועת 'צו 9' בחסימת מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה. ריבונות ועצמאות 76.
ריבונות - כתב עת מדיני
כל יום שחולף בלי שהשגנו את הדבר הבא מחליש את ישראל
מערכת ריבונות
06-05-2024
החלת ריבונות על יהודה ושומרון וכיבוש רצועת עזה יסירו מעל צווארנו את החרב הפלסטינית, אך לשם כך צריך קודם לנפות את האחראים למחדל. מאמרו של פרופ' אריה אלדד במעריב.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות: דברי טראמפ - רוח גבית לריבונות. הגיעה שעת המעשה
מערכת ריבונות
02-05-2024
תנועת הריבונות מברכת על דברי נשיא ארה"ב לשעבר הרואה ברעיון שתי המדינות מהלך בלתי ישים, ומביעה תקווה לקידום האלטרנטיבה המתבקשת, ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: צעדי הרש"פ מחייבים - ריבונות
מערכת ריבונות
30-04-2024
בתנועת הריבונות מחזקים את קריאת שר האוצר לראש הממשלה להגיב בתוקף לצעדיה של הרש"פ, להביא לקריסתה ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון.