​תנועת הריבונות לנתניהו: "השהייה לעוד ארבע שנים של החלת הריבונות היא אסון"

עמוס בן גרשום לע"מ

בעקבות הדיווחים על הסכם עם סעודיה שיכלול את השהייתה של החלת הריבונות פנו יהודית קצובר ונדיה מטר מתנועת הריבונות לראש הממשלה ודרשו ממנו לא להפוך את המהלך לקלף מיקוח במשא ומתן.

מערכת ריבונות
02-08-2023

בתנועת הריבונות רואים בחומרה את הדיווחים בתקשורת לפיהם הסכם עם סעודיה יבוא בתמורה להשהיית החלת הריבונות לעוד ארבע שנים. במכתב ששלחו הבוקר (רביעי) ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, לראש הממשלה בנימין נתניהו הן כותבות לו כי ריבונות לא יכולה להיות קלף מיקוח מדיני מכיוון שמדובר בנשמת האומה. לטענתן, הפיכת הריבונות לקלף מדיני עוקרת מליבו של עם ישראל את נשמתו, את כוחו ואת צדקת דרכו.

במכתב לראש הממשלה הן כותבות כי, "ריבונות ישראל על ארץ ישראל אינה קלף מדיני אלא נשמתו, חזונו ותקוותו של העם היהודי בדורות הגלות ובדור הגאולה. חזון זה, להיות עם חופשי וריבוני בארצו, הוא שהניע רבבות מכל קצוות תבל אל ארץ ישראל. בשם חזון זה מסרו גיבורי ישראל לאורך הדורות את נפשם ולמען חזון זה הקדישו מאות אלפים את חייהם תוך הקרבה יום יומית שמעליה תקוה גדולה. יתכן שהסכם עם סעודיה חשוב על מכלול היבטיו הכלכליים, האזוריים, הביטחוניים והאחרים, ואולי גם ביצירת הקואליציה המזרח תיכונית מול האיום האיראני, ועם זאת אסור שמהלך מדיני שכזה יגבה מחיר הנוגע לחזון הריבונות ויישומו על ליבה של ארץ ישראל".

עוד נטען במכתב כי "הפיכת הריבונות לקלף מדיני עוקרת מליבו של עם ישראל את נשמתו, את כוחו ואת צדקת דרכו. 'באין חזון ייפרע עם', נכתב במשלי, ואכן ללא החזון ההולך ומתגשם צעד אחר צעד יאבד חלילה עם ישראל את מקור תעצומותיו וכוחו. מי שחי ביהודה ושומרון ובקעת הירדן רואה מדי יום ביומו בעיניו איך הערבים משתלטים על כל שטחי C כשכוונתם ברורה - הקמת מדינה פלשתינית דה פקטו. לכן, השהייה לעוד ארבע שנים של החלת הריבונות היא אסון".

"לאורך שנותיה של מדינת ישראל, ואף עוד קודם לכן, הוכח כי במזרח התיכון יזכה להערכה, לכבוד ולחיי שלווה רק העומד על עקרונותיו ואינו נסוג מחפירות חייו. העולם הערבי שסביבנו, ובתוכו סעודיה, יכבדו ויעריכו מנהיגות ישראלית שלא תפגע בכהו זה בחזונו של עם ישראל ובשאיפת חייו על ארצו. יתכן ומשמעות הדבר תהיה עיכוב בחתימה על הסכם מדיני, אך איתנות מדינית וערכית של מדינת ישראל תניב את אותו הסכם ורבים כמותו מאוחר יותר, ומתוך עצמה וגאווה לאומית. אנו קוראות לך ולממשלתך - אל תפגעו בריבונות, החילו וישמו אותה", קוראות יהודית קצובר ונדיה מטר בסיום מכתבן לנתניהו.

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"
מערכת ריבונות
16-01-2024
חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
רוב דרמטי קורא לעידוד הגירת ערביי עזה
מערכת ריבונות
12-01-2024
מאות השתתפו בכנס לקחי המלחמה בעזה 'קץ לרעיון שתי המדינות' ועשרות אלפים נוספים צפו בו בשידור חי. מדינאים, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה הציגו תובנות ולקחים סביר חזון הריבונות ועידוד הגירת ערביי הרצועה.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלילת הדם על "אלימות המתנחלים" – השקרים, התעמולה, המניפולציות, הנתונים המנופחים
מערכת ריבונות
31-12-2023
וגם, ההיטפלות ל"אירועי חיכוך", כשפלסטינים מוציאים להורג יהודים # האופן המכוער שבו מודבקת למתיישבים אחריות לאירועים שהם קורבנותיהם # ולמה צה"ל מסרב לפרסם את פירוט האירועים ולא מאפשר לנו לשפוט בעצמנו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות מציגה: תכנית עבודה - ינואר 2023-2024
מערכת ריבונות
26-12-2023
לא לשתי מדינות! רק שליטה וריבונות ישראל על ארץ ישראל כי זה שלנו! אסון המדינה הפלשתינית עומדת לפתחנו
ריבונות - כתב עת מדיני
​תפיסת ביטחון חדשה לישראל
מערכת ריבונות
26-12-2023
ישראל כולה התעוררה למציאות אחרת בשבת ההיא. קונצנזוס רחב מאוד סבור שחייבת להיות תשובת משקל משמעותית שמשדרת ניצחון. בפניכם מאמרו של קובי אלירז.
ריבונות - כתב עת מדיני
​פרופ' אלדד: לחיבוק האמריקאי תג מחיר יקר ומסוכן מאוד
מערכת ריבונות
18-12-2023
פרופ' אריה אלדד: נרדמנו בשמירה כי האמנו ששוחד לחמאס ישכיח ממנו את הרצון להרוג אותנו. שליטה צבאית ישראל בעזה היא הכרח.