שרת המודיעין וחברת הקבינט בקריאה לעידוד הגירה מעזה: " פתחו את הדלת!"

מאיר אליפור

חברת הקבינט הביטחוני גילה גמליאל מצטרפת לקריאה לעידוד הגירה מרצון. "במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש - הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות"*

מערכת ריבונות
16-01-2024

מתוך הטלגרם של העיתונאי אריאל כהנא, 'ישראל היום' 15/1/24תמיכה נוספת מתוך הממשלה לקריאה לעידוד הגירה מרצון של תושבי עזה. חברת הקבינט המדיני ביטחוני, השרה גילה גמליאל, מצטרפת לתומכים בעידוד הגירה מרצון של תושבי עזה. במהלך כנס שקיימה תנועת הריבנות בסוף השבוע שעבר יחד עם מועצת יש"ע, אמרה השרה גמליאל כי את הכסף הרב שמועבר לעזה יש להשקיע בלעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות אחרות. בנוסף, מתחה השרה ביקורת על אנור"א על כך שלא פעלה לעזור לאוכלוסייה בעזה.

גמליאל תיארה את המצב ברצועת עזה "עזה היא חממה לקיצוניות. אזור קטן וצפוף שבמשך שנים רבות מידי מנהיגיו העדיפו רצח יהודים על פני שיפור חיי האזרחים. הקהילה הבינלאומית עומדת מהצד ולא עושה מאומה. זו הזדמנות עבור אלה שאומרים שהם תומכים בעם הפלסטיני להוכיח הלכה למעשה. לצערנו במשך 75 השנים האחרונות אונר"א מונתה להיות אחראית על הפליטים הפלסטינים ולא עשתה מאומה לעזור להם, על אף תקציב של יותר ממיליארד דולר בשנה. במקום לנתב את הכסף כדי לבנות את עזה מחדש, הקהילה הבינלאומית יכולה לממן ישוב מחדש של תושבי עזה ולעזור להם לבנות חיים חדשים במדינות המארחות החדשות".

"אעשה את זה פשוט – פתחו את הדלת! איש לא כופה על מישהו לצאת", קראה גמליאל לקהילה הבינלאומית. "אתם לא יכולים להתעלם מהסבל של העזתים. רק תפתחו את הדלת ותתנו למי שרוצה להצטרף לאלפי העזתים שהגירו מרצון בשנים האחרונות. זה פתרון לעזתים שרוצים חיים טובים יותר. זה הזמן שלנו לדבר ולהשמיע את קולנו. היום יקשיבו לנו ולכן חובה עלינו לומר זאת מעל כל במה. אני אמשיך להדהד את המילים האלו בקבינט הביטחוני, זהו תפקידי".

נזכיר כי כנס תנועת הריבונות נערך במוזיאון ארצות המקרא בירושלים תחת הכותרת "לקחי עזה - קץ לרעיון שתי המדינות". הכנס נערך בשיתוף מועצת יש"ע וכלל מושבים בעברית ובאנגלית אותם הנחו מוריה קור וישי פליישר. בין הנואמים בכנס היו: שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שרת המודיעין גילה גמליאל, חברי כנסת שמחה רוטמן, דן אילוז ואוהד טל, וכן מומחי צבא ומשפט, אישי ציבור ועוד.

כמו כן, כנס נחשף סקר של מכון הסקרים דיירקט פולס. על פי נתוני הסקר, 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון, לעומת 20% בלבד שתומכים בכך. בנוגע לשאלת עידוד ההגירה מרצון של תושבי עזה, 76% מהנשאלים השיבו כי הם בעד עידוד הגירה לעומת 16% שהביעו את התנגדותם. נתון מעניין שנחשף הוא כי בקרב מצביעי המחנה הממלכתי 71% בעד עידוד הגירה מרצון של תושבי עזה וכי 69% נגד הקמת מדינה פלסטינית בשטחי יו"ש. גם בקרב מצבעי יש עתיד הנתונים מפתיעים - 61% בעד עידוד הגירה ורק 24% נגד, וכן 50% נגד מדינה פלסטינית בשטחי יו"ש ורק 38% בלבד בעד.

ראשי תנועת הריבונות יהודית קצובר ונדיה מטר אמרו בכנס "צריך לגייס את דעת הקהל ולתת רוח גבית לראש הממשלה – עזה היא ארץ ישראל. אומרים לא לשליטה זרה בעזה, לא עם הרש"פ ולא עם רשות מחודשת. לא למדינה פלסטינית. ארץ ישראל כולה שלנו, ויש להחיל ריבונות על בקעת הירדן תחילה. בעזה התגלתה תודעת ריבונות עזה. הרוח תנצח ותעמוד מול כל רוח פרוגרסיבית. צריך לעבור לפסים מדיניים ומעשיים. נצח ישראל לא ישקר!".


תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.
ריבונות - כתב עת מדיני
מקדימים תרופה למכה - ריבונות בבקעה
מערכת ריבונות
05-04-2024
מול תכניותיה של איראן לשלוח זרוע מאיימת ואכזרית לישראל ממזרח, על ממשלת ישראל לנקוט בצעד ההכרחי של החלת ריבונותה בבקעת הירדן.
ריבונות - כתב עת מדיני
במקום ריבונות אזלת יד ואדישות מול השתלטות ערבית על אדמותינו
מערכת ריבונות
15-03-2024
ראש מועצת בקעת הירדן מבקר את מדיניות האדישות השלטונית והריבונית של ישראל מול השתלטות ערבית על אדמות מדינה במימון וסיוע אירופי: דרושות אכיפה וריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
זה כן העיתוי הנכון
יהודית קצובר ונדיה מטר
13-03-2024
ההכרה באסון המדינה הפלשתינית ברורה כיום גם בשמאל, אך שאלת העיתוי להחלת הריבונות עדיין מרתיעה רבים. האמת הפוכה. כעת הזדמנות ליזום שינוי כללי משחק.
ריבונות - כתב עת מדיני
תכניתו המדינית של השגריר פרידמן: ריבונות ישראלית על יהודה שומרון ובקעת הירדן
מערכת ריבונות
03-03-2024
בראיון שהעניק ל-JNS פורס שריר ארה"ב לשעבר, דיויד פרידמן, את פרטי תכניתו המדינית ליציבת אזורית וביטחון כאשר גולת הכותרת שבה היא החלת ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
אם לא נכניס יד לביוב העזתי נטבע בו
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-02-2024
שליטה ישראלית ביטחונית ואזרחית ברצועת עזה היא הכרח להבטחת ביטחונה של ישראל ולהגשמת מטרות המלחמה ארוכות הטווח. ניתן לעשות זאת גם בשלבים.
ריבונות - כתב עת מדיני
זהירות! מדינה פלשתינית בדרך
יהודית קצובר ונדיה מטר
09-02-2024
כאילו דבר לא קרה ממשיכים הלחצים הבינלאומיים להקמתה של מדינה פלשתינית בלב ישראל, בניגוד לעמדת הרוב המוחלט של אזרחי ישראל. לממשלת ישראל צריכה להיות תשובה ברורה ומעשית.
ריבונות - כתב עת מדיני
​עיתון הארץ מסרב לפרסם מודעה של תנועת הריבונות נגד מדינה פלשתינית
מערכת ריבונות
25-01-2024
מודעה של תנועת ריבונות עם נתונים מסקר שערכו לפיו 74% מאזרחי ישראל מתנגדים להקמת מדינה פלשתינית - נפסלה לפרסום בעיתון הארץ. ריבונות: "עיתון הארץ מנסה להסתיר בכוח מקוראיו את ההתפקחות של אזרחי ישראל"
ריבונות - כתב עת מדיני
תמיכה גורפת בעידוד הגירה ונגד מדינה פלשתינית - הסקר
מערכת ריבונות
12-01-2024
בפניכם תוצאות הסקר שהציגה תנועת הריבונות בכנס לקחי המלחמה בעזה. דברו של העם ברור וחד משמעי: לא למדינה פלשתינית, כן לעידוד הגירה מרצועת עזה.