הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן

מאיר אליפור

יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.

מערכת ריבונות
08-04-2024

יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ דן אילוז, הגיש הצעת חוק יחד עם קבוצת חברי כנסת מהימין הקוראת להחיל ריבונות באופן מלא על כל שטחי הבקעה. על פי הצעת החוק, החלת הריבונות תיכנס לתוקף באופן סמלי בתאריך ה-7 באוקטובר 2024, שנה לאחר הטבח. כך פורסם לראשונה באתר ערוץ 7.

חבר הכנסת אילוז אמר כי "ניצחון אמיתי יגיע רק כשהאויב ירגיש שה-7 באוקטובר היה טעות והפך עבורו ליום אבל. על מנת לממש זאת, עלינו לנקוט בשני צעדים מרכזיים, לכתוש את הטרור ולהעמיק את השורשים שלנו בארצנו".

עוד אמר ח"כ אילוז כי " את כתישת הטרור עושים חיילנו האמיצים בגבורה בשדה הקרב יום-יום כשהם מנצחים את החמאס ומפרקים את היכולות שלו. כעת, עלינו להשלים את המשימה על ידי העמקת השורשים שלנו בארצנו והחלת הריבונות על חלקים רחבים של הארץ. כך ידע כל אויב הרוצה לגרש אותנו מארצנו שהתוצאה של פעולה נוראית שכזאת תהיה מצד אחד סוף הקיום שלו - וגם תוביל להעמקת השורשים שלנו בארצנו".

מתנועת הריבונות שהייתה חלק מתהליך הצעת החוק נמסר כי "ישראל מותקפת לא רק מצפון ודרום, יש איום קיומי על ישראל גם מהגבול המזרחי. רוב האמל"ח לרשות הפלסטינית מועבר דרך בקעת הירדן, איראן פועלת למיטוט השלטון הירדני והשתלטות על עבר הירדן המזרחי, כדי לתקוף את ישראל מטווח אפס. כמו כן, החלת הריבונות על בקעת הירדן תסגור את האופציה להקמת מדינה פלסטינית. מדינת ישראל חייבת לחזור למהלכים יזומים ולא להיגרר אחרי התקפות אויבינו. החלת הריבונות על בקעת הירדן תהווה צעד הרתעתי וגם צעד אל הניצחון המיוחל".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לימין צו 9
מערכת ריבונות
13-05-2024
פעילים מטעם תנועת הריבונות חברו לאנשי תנועת 'צו 9' בחסימת מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה. ריבונות ועצמאות 76.
ריבונות - כתב עת מדיני
כל יום שחולף בלי שהשגנו את הדבר הבא מחליש את ישראל
מערכת ריבונות
06-05-2024
החלת ריבונות על יהודה ושומרון וכיבוש רצועת עזה יסירו מעל צווארנו את החרב הפלסטינית, אך לשם כך צריך קודם לנפות את האחראים למחדל. מאמרו של פרופ' אריה אלדד במעריב.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות: דברי טראמפ - רוח גבית לריבונות. הגיעה שעת המעשה
מערכת ריבונות
02-05-2024
תנועת הריבונות מברכת על דברי נשיא ארה"ב לשעבר הרואה ברעיון שתי המדינות מהלך בלתי ישים, ומביעה תקווה לקידום האלטרנטיבה המתבקשת, ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: צעדי הרש"פ מחייבים - ריבונות
מערכת ריבונות
30-04-2024
בתנועת הריבונות מחזקים את קריאת שר האוצר לראש הממשלה להגיב בתוקף לצעדיה של הרש"פ, להביא לקריסתה ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
כך (בערך) זה נראה ללא ריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
21-04-2024
צפו בסרטון נוסף שהפיקה תנועת הריבונות, והפעם ה"ראיון" עם המבריח האיראני שגילה גבול ארוך נטול ריבונות בדרכו לחבריו ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
פסח – בקעת הירדן - ריבונות
מערכת ריבונות
19-04-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לתומכיה בארץ ובעולם על רקע קמפיין הקריאה לריבונות בבקעת הירדן ולכבוד חג הפסח.
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.