פסח – בקעת הירדן - ריבונות

בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לתומכיה בארץ ובעולם על רקע קמפיין הקריאה לריבונות בבקעת הירדן ולכבוד חג הפסח.

מערכת ריבונות
19-04-2024

חברים יקרים,

בימים אלה יוצאת תנועתנו, תנועת הריבונות, במבצע פרסום כלל ארצי לקידום מהלך החלת הריבונות על בקעת הירדן תחילה.

כניסתם של בני ישראל לארץ ישראל הייתה ביום י' ניסן, עת חצו את הירדן, ומשם החלו את מסע כיבוש הארץ, מסע ארוך שטרם הסתיים. גם כעת, צעד ראשון לריבונות נכון צריך ויכול להיות צעד הריבונות בבקעת הירדן.

בקעת הירדן המהווה את הגבול המזרחי מאוים ע"י איראן הפועלת בדרכיה החתרניות, הטרוריסטיות והצבאיות, להפלת המשטר הירדני, לכיבוש בפועל של ירדן במגמה לשלוט על הגבול הארוך ביותר שלנו. המשמעות ברורה, כואבת ומדאיגה: תרחיש ה-7/10 עלול בהחלט להפתיע את כולנו גם ממזרח. מול איום שכזה דרושה נחישות ריבונית ישראלית מיידית.
במרוצת השנים האחרונות הפכה בקעת הירדן לציר הברחות חמור של אמצעי לחימה וכספי טרור מגורמי לוויין איראניים לגורמי טרור בקרב ערביי יהודה ושומרון, כאשר היעד והשאיפה המשותפים לאלה היא השמדתה של מדינת ישראל והקמת מדינה פלשתינית על חורבותיה. החלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן מחויבת כמענה שישים קץ לתקוות הרסניות אלה.

מומחי ביטחון ומזרחנות קובעים כי המכה הניצחת לאויב הערבי אינה במותם של אנשיו, אינה בסנקציות כלכליות ואף לא בדחיית חלומו להקמת מדינה בעוד מספר שנים, אלא באבדן אדמה שבעיניו שייכת לו. החלת הריבונות בבקעה תהווה צעד משמעותי בכיוון ההכרחי הזה, על רקע טבח שמחת תורה.

בצעד זה של החלת הריבונות הישראלית לבקעת הירדן תחזור ישראל למעמדה כיוזמת ומובילה מהלכים מדיניים והיסטוריים ותצא מנישת הנגררת הנתונה לחסדיהם של אחרים ולשיקוליהם האינטרסנטיים של מנהיגי זרים.

ומעל כל אלה ניצב ועומד הטעם העיקרי שמחייב אותנו לאחוז בבקעת הירדן כעם ריבון על אדמתו. זוהי חובת הזכות ההיסטורית של עם ישראל לשלוט על ארצו מתוקף ההבטחה התנ"כית הקדומה.

יש הטוענים שלא זו העת. לטענתם ישראל טרודה כעת בגזרות הצפון והדרום והחלת ריבונות תהווה חזית נוספת עבורה. לאלה נשיב כי גם אם דאגתם מובנת, אין לישראל ברירה לנוכח ההתפתחויות המזרח תיכוניות אלא לפעול באופן נחוש במזרח המשפיע הן על הצפון והן על הדרום.

טענה נוספת נגזרת מליל יירוט הטילים האיראניים. שיתוף הפעולה הירדני בקואליציה שבלמה את המתקפה על ישראל עלול להיפגע במהלך הריבונות, אומרים החוששים, ולהם נענה ונזכיר כי מניעת הקמתה של מדינה פלשתינית ביהודה ושומרון היא לא רק יעד ישראלי, אלא גם אינטרס ירדני קיומי. מדינה פלשתינית, יודע המלך הירדני, תהווה ערעור קריטי של כסאו יחד עם הרוב הפלשתיני שבקרב אזרחיו.

בקעת הירדן תחת ריבונות ישראל ומימושה תביא ברכה לאזור כולו.

בימים אלה, לקראת חג הפסח, חג החירות, ניזכר כולנו במגמתה של יציאת מצרים, מגמה שדורנו מצווה להמשיך ולחתור אליה, להגיע לארץ ישראל, לחיות בה כעם חופשי וריבוני על אדמתו וחוקיו, עם ריבוני בהחלטותיו.

עלינו להשתחרר מהגלות ולא רק לצאת ממנה. עלינו לזקוף קומתנו ולהביט קדימה מבלי לעטוף את זיכרונות הגלות בנוסטלגיה ממכרת ומשקרת של קישואים, שומים ואבטיחים. עלינו לצאת מקטנות הגלות לעוצמת גאולתו של העם בארצו.

בארץ ישראל יש לקיים חיים אמיתיים, נתמודד עם אתגרי הביטחון, הכלכלה, התעשיה, הרפואה, החקלאות וההתיישבות. צפויים לנו קשיים לצד ההצלחות וההתמודדות איתם תזכיר לנו שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם, לא נוטש את עמו ונחלתו.

...וצריך להמשיך ללכת וצריך להמשיך לצעוד והדרך עוד מושכת, כבר לא כ"כ ארוכה.

חג ריבונות שמח! בשורות טובות

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: דברי גלנט – ביטוי להפיכה צבאית
מערכת ריבונות
16-05-2024
תנועת הריבונות רואה את דבריו של שר הביטחון המקבל את עמדת ראשי הצבא בניגוד לעמדת ראש הממשלה כביטוי להפיכה צבאית המקדמת רעיונות ברוח אוסלו.
ריבונות - כתב עת מדיני
לקראת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל
מערכת ריבונות
13-05-2024
בפניכם מכתבה של תנועת הריבונות לפעיליה ותומכיה בפרוס יום העצמאות ה-76 לתקומתה ולהקמתה של מדינת ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
נפרדים מגרשון אלינסון ז"ל, מראשוני מתעדי ההתיישבות ביהודה ושומרון
מערכת ריבונות
12-05-2024
תנועת הריבונות נפרדת מאחד מוותיקי ידידיה, ידיד ההתיישבות שליווה את פעילות התנועה מימיה הראשונים מתוך הבנת עומק החזון והמחוייבות אליו. גרשון אלינסון ז"ל הלך לעולמו.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לימין צו 9
מערכת ריבונות
13-05-2024
פעילים מטעם תנועת הריבונות חברו לאנשי תנועת 'צו 9' בחסימת מעבר משאיות הסיוע לרצועת עזה. ריבונות ועצמאות 76.
ריבונות - כתב עת מדיני
כל יום שחולף בלי שהשגנו את הדבר הבא מחליש את ישראל
מערכת ריבונות
06-05-2024
החלת ריבונות על יהודה ושומרון וכיבוש רצועת עזה יסירו מעל צווארנו את החרב הפלסטינית, אך לשם כך צריך קודם לנפות את האחראים למחדל. מאמרו של פרופ' אריה אלדד במעריב.
ריבונות - כתב עת מדיני
​תנועת הריבונות: דברי טראמפ - רוח גבית לריבונות. הגיעה שעת המעשה
מערכת ריבונות
02-05-2024
תנועת הריבונות מברכת על דברי נשיא ארה"ב לשעבר הרואה ברעיון שתי המדינות מהלך בלתי ישים, ומביעה תקווה לקידום האלטרנטיבה המתבקשת, ריבונות ישראלית מלאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות: צעדי הרש"פ מחייבים - ריבונות
מערכת ריבונות
30-04-2024
בתנועת הריבונות מחזקים את קריאת שר האוצר לראש הממשלה להגיב בתוקף לצעדיה של הרש"פ, להביא לקריסתה ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
כך (בערך) זה נראה ללא ריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
21-04-2024
צפו בסרטון נוסף שהפיקה תנועת הריבונות, והפעם ה"ראיון" עם המבריח האיראני שגילה גבול ארוך נטול ריבונות בדרכו לחבריו ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
בקעת הירדן – מנעולה של ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
10-04-2024
פעילי תנועת הריבונות חברו לאירוע לציון יום י' בניסן, יום חציית בני ישראל את הירדן. הקריאה מתחזקת: ריבונות ישראל על בקעת הירדן היא הכרח.
ריבונות - כתב עת מדיני
הוגשה הצעת חוק הריבונות בבקעת הירדן
מערכת ריבונות
08-04-2024
יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ אילוז, מוביל יחד עם קבוצת חברי כנסת הצעת חוק להחלת ריבונות ישראל על בקעת ירדן שתיכנס לתוקפה במלאת שנה לטבח השבעה באוקטובר.