כביש הריבונות - עובדות בשטח ותודעה

צילום: מירי צחי

ברכות לשר בנט עם אישור "כביש הריבונות" המאפשר רצף בניה בין מעלה אדומים לירושלים: הגדרת הכביש ככביש ריבונות מחזקת את תודעת הריבונות לצד קביעת העובדות.

מערכת ריבונות
09-03-2020

תנועת הריבונות מברכת את שר הביטחון, נפתלי בנט, על קבלת ההחלטה לאשר את מיזם הכביש המחבר בין מעלה אדומים לירושלים, כביש המכונה בפיו כ'כביש הריבונות'.
 
בתנועה מברכים את שרי הביטחון והתחבורה על "קבלת החלטות שהשפעתם קריטית למימוש הריבונות". ראשי התנועה, יהודית קצובר ונדיה מטר, מביעות תקווה ש"גם ראש הממשלה ינצל את הימים הללו לעשיה היסטורית ויחיל את הריבונות".
 
נזכיר כי מיזם ״כביש הריבונות״ כולל ציר תנועה שיחבר את הכפר הערבי א-זעים, הסמוך למעלה אדומים, עם הכפרים הערביים שבצידו השני של האיזור (ענתא, חיזמא וא-רם). במישור המדיני, הכביש יחבר את ירושלים ומעלה אדומים ויאפשר בנייה בהתיישבות היהודית באיזור E1.
 
לכביש יתרון גם במישור התחבורתי. הכביש יקל על עומסי התנועה בציר וישפר משמעותית את איכות החיים של תושבי מעלה אדומים והסביבה. השר בנט ציין עם קבלת אישור המיזם: "אנחנו נותנים היום אור ירוק לכביש הריבונות ויוצאים לדרך במהלך שיחבר את ירושלים עם מעלה אדומים. הפרויקט ישפר את איכות החיים של התושבים באיזור, ימנע חיכוך מיותר עם אוכלוסייה פלסטינית והכי חשוב - יאפשר את המשך הבנייה בהתיישבות. החלת ריבונות - במעשים, לא במילים. אנו נמשיך בכך״.
 
בתנועת הריבונות מציינים גם את החשיבות ההסברתית שבהשארת שיח הריבונות על השולחן המדיני והמעשי של ממשלת ישראל, עיקרון עליו מקפידים השרים בנט וסמוטריץ', לבד מעצם קביעת העובדות הריבוניות בשטחי ארץ ישראל.
 
"קיים ערך מיוחד להגדרתם של מיזמים ממשלתיים כמיזמים מקדמי ריבונות. הגדרה שכזו ממשיכה להטמיע בתודעה הישראלית ובתודעה המדינית-בינלאומית את חשיבות והיתכנות הריבונות ביהודה ושומרון לטובת תושבי יהודה ושומרון כולם, יהודים וערבים, ולמען הצדק ההיסטורי המוסר והיציבות האזורית".

תגובות
תגובות בפייסבוק
אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה
לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
'הפתרון המוסרי לרצועת עזה – עידוד הגירה בתמיכה בינלאומית'
מערכת ריבונות
04-12-2023
הקיבעון המחשבתי-מדיני בו נתון העולם מונע מתושבי עזה את הפתרון המוסרי, ההכרחי, שאותו גם הם רוצים, הגירה לרחבי העולם. הסופר יואב שורק מסביר.
ריבונות - כתב עת מדיני
זורעים יחד אתכם ריבונות בעזה
מערכת ריבונות
01-12-2023
בחבילת השי שיכינו חברי נוער הריבונות לחיילי צה"ל בדרום תהיה גם הפתעה תחת הכותרת 'זורעים ריבונות בעזה', ואתם מוזמנים לקחת חלק ולהשתתף.
ריבונות - כתב עת מדיני
מוסר מעוות מנע מהמערב את אופציית הניצחון
מערכת ריבונות
26-11-2023
צה"ל נלחם בעזה והעולם מבקש להציב לו מגבלות מוסר בלתי אפשריות. הרב פרוזנסקי משוחח על המוסר המעוות שמונע ניצחון והופך כלי בידי המחבלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
'ברש"פ מגדלים נאצים ואנחנו מכילים זאת'
מערכת ריבונות
23-11-2023
איש ההסברה סניה ולדברג: הנאצים הסתירו מהעולם את תכניתם להרוג את היהודים. בעזה כותבים זאת בגלוי. נאציזם על סטרואידים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מהו ה"דבר האחר"?
מערכת ריבונות
23-11-2023
ראש הממשלה שואף לראות בעזה "דבר אחר" מכל מה שהיה. אם לא נבהיר מהו הדבר האחר הנכון, יגיע הלחץ משמאל ומהעולם לשוב אל הדבר האחר הקטלני והמסוכן לעתידה של ישראל, מדינה פלשתינית.
ריבונות - כתב עת מדיני
משה פייגלין: זו מלחמה על הזהות
מערכת ריבונות
20-11-2023
משה פייגלין מעניק למלחמה מול חמאס עומק תודעתי רחב שראשיתו בניסיון להתנתק מזהותו של העם, ובתיקון העומק הזה גם המענה ארוך הטווח למצוקה בה מצוי עם ישראל כעת.
ריבונות - כתב עת מדיני
לניצחון ישראל- עידכונים #2
מערכת ריבונות
16-11-2023
על היום שאחרי המלחמה, על משמעות הניצחון, על חיבוק הדוב האמריקאי ועל תנועת הריבונות במדיות השונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
'מזעזע לחשוב שעל דם 1400 קרבנות אבו מאזן דורש מדינה'
מערכת ריבונות
16-11-2023
עו"ד מוריס הירש: גם לנו יש דרישות הומניטריות. העולם מבליג לנוכח הניצול של חמאס את אזרחי עזה. אחרי המלחמה רק צה"ל יכול לשלוט בעזה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל אביבי משרטט קווים לדמותו של הניצחון בעזה
מערכת ריבונות
12-11-2023
איך ייראה הניצחון ברצועת עזה? האם נוכל להילחם במקביל גם בחיזבאללה? איך נתמודד עם הלחץ המדיני האמריקאי? מהם הקווים האדומים שישראל לא תוכל לוותר עליהם במערכה? תא"ל במיל' אביבי בראיון.
ריבונות - כתב עת מדיני
אל לנו להתמכר לאמריקה
יהודית קצובר ונדיה מטר
08-11-2023
לצד ההערכה על ידידותה, עלינו לוודא שהחיבוק מארה"ב אינו כובל את ידינו ופוגע באינטרסים הישראליים. יש להבהיר לביידן: עזה לא תימסר לידיים זרות. רק ישראל תדאג לביטחונה.