לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 11

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 11 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים

ככל שאנו מקרבים אל הימים המכריעים בהם צפויה ממשלת ישראל להניח אל מול הציבור הישראלי את תשובתה והתייחסותה לתכנית טראמפ, גובר המתח הציבורי ואתו מתחזקת הקריאה הברורה שלנו לנבחרי הציבור אוהבי ארץ ישראל לעמוד איתן על שלמותה של ארץ ישראל ולהתנגד במלוא התוקף לכל מהלך הכולל בתוכו הסכמה עקרונית להכרה חלילה בהיתכנותה של יישות זרה בלב מולדתנו.
 
זו השעה לברך ולחזק את חברי הכנסת והשרים של הליכוד המבהירים גם בימים אלה (ויתכן שעל אף לחצים פוליטיים ותקשורתיים לא מבוטלים) כי לא ירימו יד בעד חלוקת הארץ ויתנגדו לכל מהלך הכרוך במו"מ על הקמתה של מדינה פלשתינית. בהקשר זה נחזק את ידיהם של השרה ציפי חוטובלי, השר בעתיד אופיר אקוניס, יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר, חבר הכנסת שלמה קרעי, חברת הכנסת מיכל שיר, חבר הכנסת יואב קיש ואחרים כאשר לימינם חברי הכנסת של 'ימינה'.
 
שעת חירום - מתנדבים למילואים
 
ביום ראשון הקרוב נתייצב יחד אתכם ועם אוהבי ונאמני ארץ ישראל רבים נוספים מול משרד ראש הממשלה במאהל מיוחד לאורך שלושה ימים תחת הקריאה: 'כן לריבונות על ארץ ישראל, לא לפלסטין'.
 
חברי תנועת נוער הריבונות יקיימו פעילויות הסברתיות שונות סביב קריאתנו המשותפת ואלינו יחברו אישי ציבור, אנשי רוח ומעשה, חברי כנסת ותומכים רבים שיישאו דברים ויביעו את מחויבותם המוחלטת לארץ ישראל כולה.
 
בפניכם תכניית ימי ההתכנסות. הצטרפו וצרפו תומכים נוספים. ההנהגה בישראל יודעת שהעם קורא לריבונות ומתנגד להקמת מדינה זרה בלב הארץ, אולם הם צריכים גם לראות את העם העומד מאחורי הקריאה הזו, ואנו אכן נראה וניראה.


 
עיתון הבר-מצווה של ריבונות
 
לקראת ימי ההכרעה הוציאה תנועת לאור גיליון נוסף, ה-13 במספר, של העיתון 'ריבונות' וגם הוא נושא את הכותרת 'כן לריבונות על ארץ ישראל, לא לפלסטין'.
 
בין דפי העיתון מאמרים וראיונות של אישי ציבור, חברי כנסת ומובילי מהפכת ההתיישבות ביהודה ושומרון מימי ראשית המהפכה ועד ימינו אלה. כל אלה מתריעים ומזהירים מסכנותיה המיידיות של תכנית טראמפ, הן בהיבט העקרוני ערכי של הדבקות בחזון הציוני והשאיפה היהודית לריבונות על ארצנו והן בהיבטים מעשיים כביטחון, התיישבת ועוד.
 
חפשו את העיתון החדש, קיראו והתחזקו גם מתוצאותיו של סקר נוסף המוכיח את תמיכת הציבור הישראלי במהלכי הריבונות על יהודה ושומרון.

לקריאת הגיליון החדש לחצו כאן
 
ריבונות עבורי היא...
 


והפעם עם חבר הכנסת מתן כהנא (ימינה):
 
"ריבונות עבורי היא קומה נוספת בתהליך הגאולה של עם ישראל. שלב נוסף של שיבת עם ישראל לארצו. ריבונות, אם תעשה באופן הנכון, תקרב אותנו גם לשלום וגם לביטחון".
 
ודוד יפה עיניים
 
לשבח מיוחד ראוי ראש מועצת יש"ע, דוד אלחיאני, על עמידתו האיתנה והתקיפה נגד הכללת רעיון המדינה הפלשתינית בכל תכנית מדינית.
 
אלחיאני, ידיד נאמן של תנועת הריבונות, מתייצב בכל פורום תקשורתי, ציבורי ופוליטי על מנת לעמת את מקבלי ההחלטות עם ההשלכות הטראגיות של רעיון המדינה הפלשתינית לחזון הציוני ולביטחונה הקיומי של ישראל.
 
את דבריו אלה אומר דוד אלחיאני על אף שתכנית טראמפ מכלילה את בקעת הירדן, המועצה שבראשותו, תחת ריבונות ישראלית. אלחיאני נאבק בסכנותיה של התכנית ואינו מסתנוור מביצור מעמדה של הבקעה על חשבון אזורים אחרים בארץ ישראל. מבטו האידאולוגי מפוכח בהיר וברור ועל כך ראוי אלחיאני לשבח ציבורי רב.
 
גם את דוד אלחיאני, כמו אישים נוספים, נפגוש במאהל שלושת ימי המילואים למען ארץ ישראל שיוקם ביום ראשון. הגיעו גם אתם, הביעו הוקרה והערכה לאלחיאני ולשכמותו ויחד איתנו קיראו את קריאתה של ארץ ישראל.
 
המפקדים מבהילים
 
תנועת השמאל 'מפקדים למען ביטחון ישראל' פרסמה בקול תרועה רמה אומדן לפיו עלות הריבונות תהיה 52 מיליארד שקלים שיהוו נטל על המשק הישראלי. ראיון שהתקיים בערוץ 7 עם ראש צוות המחקר שהוביל למסקנה זו חשף את הדרך המשונה שבה הגיעו כלכלני 'המפקדים' לתוצאה.
 
מסתבר שצוות הכלכלנים כימת את עלות הזכויות הסוציאליות של 2.5 מיליון ערביי יהודה ושומרון על אף שאיש אינו מדבר על איזרוחם של אותם ערבים אלא בסך הכול מדובר בשינוי סטטוס המתיישבים היהודים שיעברו מאחריות הממשל הצבאי לאחריות משרדי הממשלה. מסתבר שאיש מכלכלני הצוות לא בחן את עלויותיה של הקמת מדינה פלשתינית וההיערכות הביטחונית מול ירי רקטות ומנהרות מגבעות השומרון אל גוש דן, כי איש לא ביקש מהצוות לתת אומדן לכך. כשנשאל ראש צוות המחקר על כך השיב שהוא מעריך שהעלות תהיה דומה לעלות הביטחונית של הריבונות, אבל כאמור איש לא שאל ולכן איש לא חקר. מסתבר שאיש מהכלכלנים לא בחן את עלויות העקירה והשיכון מחדש של כמעט חצי מיליון מתיישבים (כזכור, עלות העקירה מגוש קטיף, שם היו אלפים בודדים של מתיישבים, הייתה למעלה מעשרה מיליארד שקלים). מסתבר שאיש גם לא ביקש מהצוות לבחון את יתרונותיה הכלכליים של הריבונות, לדוגמא, הפשרת קרקעות לבנייה. איש לא ביקש ולכן כאמור גם איש לא חקר. כך טיפס לו האומדן לממדים שבהם מבקשים 'המפקדים' להבהיל את עם ישראל מחזון הריבונות.
 
נראה שמישהו שם ירה את חץ ה-52 מיליארד ולאחר מכן סימן סביבו את עיגול הסיבות והנסיבות.
 
לקריאת ושמיעת הריאיון המלא לחצו כאן
 
תנחומים לידיד אמת מעבר לים
 
תנועת הריבונות משתתפת באבלו של ידיד התנועה, חבר הקונגרס האמריקאי אנדי באר מקנטוקי, עם פטירתה של רעייתו קרול.
 
אנדי ביקר באחרונה בשמורת עוז וגאו"ן בביקור שאורגן על ידי רותי ליברמן ושרה פיילי מפרויקט Yes!Israel. בביקור הביע תמיכה חד משמעית בהיאחזות העם היהודי בארץ ישראל, בשלמותה ובהתנגדות גורפת ומוחלטת למסירת חלקים ממנה לריבונות זרה. אנדי הוא אחד ממובילי דעת הקהל האמריקאי שהובילו לתמורות האחרונות בתפיסת הבית הלבן אודות עתיד ארץ ישראל.
 
התנועה כולה מבקשת לחזק אותו בשעתו הקשה ולאחל לו אריכות ימים והמשך ידידות אמיצה עם עם הנצח.
 
 
צילום: פרויקט Yes!Israel של רותי ליברמן ושרה פיילי

שבת שלום,
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

18-06-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.