לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 14

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 14 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה

עוד שבוע חלף בתוככי חודש יולי, החודש בו אמורה הייתה ממשלת ישראל לפתוח בהליכי הריבונות. אנו בתנועת הריבונות לא בהכרח מצטרפים לאוחזים בסטופר ומבקרים את הממשלה על הימים שחלפו מאז ראשית החודש בהיעדר ריבונות. אנו מנסים להבין באופן רציני ומהותי את המניע האמתי לעיכוב.
 
במידה ואכן, כפי שנאמר לנו על ידי גורמים בכירים, העיכוב נובע ממאמץ ישראלי להשיג הסכמה אמריקאית למתווה ריבונות תואם האינטרסים הישראליים, כלומר כזה שאינו כולל בתוכו הסכמה למדינה פלשתינית ולהקפאת ישובים וחנק ישובים במובלעות, הרי שנברך על העיכוב ועל צעדי ריבונות ישראלית בריאים התואמים את החזון הציוני. לעומת זאת, במידה והעיכוב נובע מלחצים פוליטיים-קואליציוניים וכניעה לתכתיבי 'כחול לבן' ושרי העבודה, הרי שנבקר את אזלת היד המנהיגותית שמתגלה בכך.
 
בימים האחרונים התבטא שר החוץ, גבי אשכנזי, ודיווח על שיחות שהוא מקיים עם עשרות שרי חוץ אירופיים לקראת מהלכיה הראשונים של תכנית טראמפ, אותה הוא רואה כתכנית שיעדה הוא היפרדות משלושה מיליון פלשתינים, כלשונו. דבריו אלה של השר אשכנזי מטרידים ומדאיגים, שכן גם מהם עולה התחושה שמשמעות קבלת התכנית תהיה גם קבלה חלילה של מתווה שתכליתו הקמת מדינה פלשתינית. למתווה שכזה נתנגד בכל תוקף ובכל דרך, נגייס יחד אתכם את הכוחות הפוליטיים מהקואליציה ומהאופוזיציה למאבק איתן למען עתידה ושלמותה של הארץ.
 
שש שנים למהפך
 
 (צילום: גרשון אלינסון)

ביום שישי שעבר ציינו מלאת שש שנים לעלייתנו לקרקע בשמורת 'עוז וגאו"ן', השמורה שהוקמה לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו, גיל-עד, אייל ונפתלי הי"ד. באירוע השתתפו עשרות ובהם גם רחלי פרנקל, אמו של נפתלי, שנשא דברים נרגשים אותם תוכלו לראות ולקרוא באתר 'ריבונות'.

אנו רואים בהיאחזות היהודית ב'עוז וגאו"ן' סמל רב עוצמה לא רק לתקומה ופריחה מתוך העצב והשכול, אלא גם למהותה של הריבונות. עד שהגענו לשמורה בעזרתם של עשרות פעילים ומתנדבים היה המקום מוקד לעזובה ולהזנחה, מרכז פשע לצעירי הערבים מכפרי הסביבה, מקום ללא חוק וללא סדר. מאז הגענו לשמורה והתחלנו בפעילות החינוכית והמעשית בה הפך המקום לנקודת אור המפיצה ביטחון ושלווה על הסביבה כולה, מוקד לצמיחה ופריחה, היאחזות ובנייה, חינוך ועשייה.

כזו היא גם ריבונות ישראל בארצו. ככל שהריבונות הישראלית איתנה ותקיפה יותר המקום פורח ומשגשג יותר. ככל שישראל נסוגה חלילה לאחור, נוטשת ונמנעת מלהוכיח את ריבונותה במקום כלשהו, הוא הופך למרכז פריעת חוק, טרור, הזנחה ופשע.

את התמורה המדהימה שהתחוללה ב'עוז וגאו"ן' במשך שש השנים האחרונות ביצענו בזכותכם, תומכים ותורמים יקרים שנרתמו למשימה וסייעו ברעיון ובתרומה לשיקום המקום, להפעלתו, לשכלולו ולהוספת עוד ועוד מתקנים ויוזמות ההופכות את המקום למה שהוא. המעוניינים לזכות ולהצטרף למעגל העשייה בשמורה ולתרום לה מוזמנים ליצור איתנו קשר ישיר.

לצפייה וקריאת דבריה של רחלי פרנקל ביום השנה השישי לשמורה לחצו כאן:

 
ריבונות עבורי היא...
 


והפעם, עם שובו השבוע לפעילות בכנסת, אנו מארחים את חבר הכנסת אריאל קלנר (הליכוד):
 
"הריבונות עבורי היא הגשמת חלום הדורות של העם היהודי והשבת הארץ שנגזלה מהעם היהודי לבעליה החוקיים. דווקא בימים אלו, ימי בין המיצרים, בהם אנו מתאבלים על אובדן הריבונות היהודית בארץ ישראל, החלת ריבונות היא התיקון הגדול. אסור להחמיץ את השעה".
 
ריבונות זה מדליק
 
ומסתבר שריבונות זה גם סוחף. במבצע החתמה מיוחד שהתפרס על פני הארץ כולה, עלה בידי נוער הריבונות להחתים למעלה מאלף בני נוער על עצומת קריאה לראש הממשלה להחיל ריבונות ללא הכרה במדינה פלשתינית.
 
מבצע ההחתמה זכה להתעניינות תקשורתית רבה ולסיקור אוהד רב. בני הנוער שהיו שותפים למבצע מספרים על מפגשים מרתקים עם בני נוער ומבוגרים בדוכני ההחתמה. ההתעניינות סביב התגייסותו של הדור הצעיר למען החזון צוברת תאוצה עניין והערכה רבה. אין לנו ספק שאכן, כאן צומח דור המנהיגים הבא של ישראל.
 
קיראו בהרחבה על מבצע ההחתמה וצפו בתמונות:

 
מתחברים להיסטוריה היהודית
 
שימו לב, אנו בימיה האחרונים של ההרשמה למחנה הארכיאולוגי ב'עוז וגאו"ן'.
 
רק 25 בני הנוער הראשונים שיירשמו ייכללו במחזור הראשון של המחנה הארכיאולוגי שיתקיים במשך שלושה ימים מיום י"ג באב עד ט"ז באב (3-6.8.20) בהדרכתו של ארכיאולוג מקצועי.
 
צועדים אל ההר

 (צילום: גרשון אלינסון)


ימי בין המיצרים החלו השבוע ואנו נערכים כבר כעת לחתימתם בצעדת ליל תשעה באב המסורתית, שהפעם, בשל מגבלות הקורונה, תתקיים במתכונת מצומצמת של לא יותר מחמישים איש.
 
קיומה של הצעדה מתאפשר אך ורק משום שמדובר באירוע המתקיים באופן קבוע ורציף מדי שנה. אירועים שאינם כאלה בוטלו על ידי המשטרה. גם משום כך חשוב להשאיר את גחלת הצעדה בוערת, גם אם בהיקפים מצומצמים, ובלבד שלא תנותק שרשרת המסורת גם עבור השנים הבאות, במידה והגאולה והמשיח לא יגיעו עד אז.
 
מאחר והשתתפות כולכם חשובה מאוד גם לנו וגם לכם, נקיים שידור חי של הצעדה המצומצמת באתר ערוץ 7 ובעמוד הפייסבוק שלנו. כך תוכלו להיות חלק בלתי נפרד מהצועדים, לשמוע את קריאת איכה, לעקוב אחר התקדמות הצעדה ולשמוע את הסבריו ותיאוריו של ההיסטוריון אריה קליין שכמדי שנה יוביל את הצעדה ויחשוף בפנינו פרטים היסטוריים על נקודות שונות לאורכה.
 
מאחר והיקפה המצומצם של הצעדה אינו מצמצם באופן מהותי את עלויות הפקתה של הצעדה (הגברה, שידור חי, גידור, אמבולנס, רכב מלווה ועוד), חמישים משתתפי הצעדה יהיו הראשונים שיגייסו\יתרמו אלף שקלים לסיוע בכיסוי ההוצאות.
 
למעוניינים נציע גם להעניק חסות לצועד. תרומה של אלף שקלים תהפוך נער או נערה מתנועת נוער הריבונות לנציגים האישיים שלכם בצעדה. גם כאן, כמובן, הסכום כולו ייועד להפקת אירוע הצעדה וההוצאות הנלוות לה.
 
מאבל לתקומה וריבונות
 
מיד אחרי תשעה באב, ביום י"ב באב, נקיים את סמינריון הקיץ לנוער הריבונות, וגם הוא יתקיים במתכונת מוגבלת. רק חמישים בני הנוער הראשונים שיירשמו יוכלו להשתתף בו.
 
בסמינריון נשמע בין השאר את ח"כ בצלאל סמוטריץ', ד"ר חגי בן ארצי, יואל זילברמן מנכ"ל 'השומר החדש' ועוד. הפעם מדובר בסמינריון המשך המיועד למי שכבר השתתפו באחד מסמינריוני העבר. מהרו להירשם דרכנו.


שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

09-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.