לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 17

גרשון אלינסון

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 17 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום לכם חברים יקרים
 
בימים אלה מצוין בכאב גדול מלאת 15 שנים לעקירה ולגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. יחד עם העקורים אנו מעלים זיכרונות של דמע ומחשבות על רצף האירועים הטראגי (והבלתי ברור) שהוביל את ישראל לאותו שבר נורא של קריעת חלק ממולדתנו ומסירתו לידי האויב.
 
בחשבון הנפש הציבורי עולה כמובן גם המחיר הביטחוני הכבד ששילמנו על המעשה הנורא. את המחיר חשנו ואנו עדיין חשים עם התרחבות טווח הטילים מרצועת עזה אל עומק העורף הישראלי. במו ידינו יצרנו מדינת רוע המפיצה שנאה, הסתה וטרור לעברנו.
 
הלקח המיידי שאותו קיבלנו על עצמנו בעקבות אותה טראומה הרסנית הייתה שינוי דפוס הפעולה של המחנה הלאומי. לא נסתפק עוד בבניית ישובים, סלילת כבישים והקמת מאחזים אלא נעביר את משקל הכובד אל הזירה המדינית. נוביל צעד אחר צעד את הקריאה להחלת ריבונות ישראל על יהודה ושומרון ובכך נביא למענה מדיני אמתי שיבלום בעוד מועד כל סיכוי להרס, עקירה ופינוי. החלטנו להקים את תנועת הריבונות ויצאנו לדרך. לא נטשנו את דרך ההיאחזות בקרקע, בניית הישובים וההתרחבות בשטח, אך בנינו קומה נוספת.
 
יחד איתכם במשך כעשור טיפטפנו טיפה ועוד טיפה, כנס ועוד כנס, מבצע הסברה אחד ועוד אחד, חוג בית ועוד הרצאה, מפגש ועוד חשיפה תקשורתית, עד שהרעיון הפך לשטף גובר שכעת נותר לנתב אותו ולהבטיח שאכן יוביל למטרה הציונית האמתית, ריבונות ללא מחירים מדיניים הרסניים בדמות הקמתה של מדינה זרה בלב ארצנו.
 
צועדים קדימה
 
בליל תשעה באב קיימנו כמדי שנה בחצי היובל האחרון את הצעדה המסורתית סביב חומות ירושלים. הפעם, בשל אילוצי ומבלות הקורונה, רובכם לא יכולתם להיות עימנו ורק חמישים צועדים וצועדות השתתפו כנציגים של כל האלפים הרבים שרצו מאוד להיות איתנו אך הדבר נבצר מהם.

  (גרשון אלינסון)
 
הצעדה צולמה על ידי חברת ShareLive והועברה בשידור חי בעמוד הפייסבוק של תנועת הריבונות ובאתר ערוץ 7 כשהיא נושאת את הקריאה: ריבונות היא המענה לחורבן, ואכן הדוברים הרבים ששלחו ברכות מצולמות ואלה שהשתתפו בפועל בצעדה נשאו דברים ברוח זו. אבלו של עם ישראל ביום תשעה באב הוא על חורבן ריבונותו על ארצו וגירושו לגלות. זכינו לחיות בדור בו הגאולה הולכת ונרקמת, מדינת ישראל קמה, החקלאות ואיתה הקשר לארץ ישראל מתחזקת, התעשייה הישראלית היא מופת בעולם, עולם התורה והרוח פורח בארצנו כפי שלא היה מעולם, צבא ישראל מצוי בצמרת העולמית וארץ ישראל משיבה לנו בפנים שוחקות. יחד אתכם אנו צועדים אל השלב הבא במסע הציוני יהודי, שלב הריבונות.
 
בין המברכים לקראת הצעדה היו ראש עיריית ירושלים משה לאון, השר זאב אלקין, השרה מירי רגב, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג, חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק, לוחם הלח"י עזרא יכין, הרבנית רבקה שמעון, חבר מועצת ירושלים יהונתן יוסף.
 
השנה חילקנו למשתתפי הצעדה גם קופסה קטנה אך מרגשת מאוד ובה עפר מהר הבית. הקשר אל הר הבית הוא הקשר אל ליבה הפועם של ארץ ישראל ולהידוק הקשר הזה נמשיך ונחתור עד בניין המקדש.
 
למי שלא היה בצעדה ולמי שהיה ורוצה להיזכר:
 
לשידור הצעדה לחצו כאן

אל סיקור הצעדה ודברי הדוברים בה לחצו כאן

ללקט צילומים מתוך הצעדה והעצרת שבסיומה לחצו כאן
 
הריבונות עבורי היא...


 
והפעם עם שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי:
 
"הריבונות עבורי היא חזרה לצדק ההסטורי של שיבת ציון. להתחבר לשורשים שלנו בארץ ישראל והכרה בנס הגדול שקרה לנו עם קום המדינה ומלחמת ששת הימים".
 
יהללך זר או ביקשו לקלל ונמצאו...
 
בימים האחרונים נחשפנו לדו"ח אותו הפיק מכון 'זולת' אותו הקימה יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון יחד עם פעילי שמאל מרכזיים נוספים כפרופ' נעמי חזן, עו"ד מיכאל ספרד ופרופ' יוסי יונה.
 
הדו"ח מתייחס בדאגה לפעילותנו הציבורית להטמעת חזון הריבונות בחברה הישראלית ובהנהגה. בדו"ח אמנם לא מוזכרת תנועת הריבונות בשמה, אך טווח הזמן, עשר שנים, שאליו הדו"ח מתייחס מלמד כי אכן פעילותנו המשותפת היא שמטרידה מאוד את גורמי השמאל הקיצוני. "הפיכה שלטונית מתמשכת", הם מכנים שם את פעילותינו.
 
מספר ציטוטים מתוך תקציר הדו"ח:
 
"בתוך פחות מעשור הפך סיפוח השטחים מרעיון עוועים השמור לשוליה הסהרוריים של החברה הישראלית למדיניות המוצהרת של ממשלת ישראל".
 
"דוח ״המכבסה״ חושף את מכבסת השיח, שמשחקת תפקיד מרכזי בתהליך מתן הלגיטימציה והנירמול של רעיון הסיפוח בציבוריות הישראלית, שהאחראים לו גורמים בעלי עניין בתקשורת ובפוליטיקה".
 
לאורך כ-30 עמודיו של הדו"ח מנסים מנסחיו להבהיל את הציבור בישראל מרעיון החלת הריבונות ולתאר אותו ככזה שמסבך את ישראל ומסכן אותה. אנחנו רואות במסמך זה עדות משמאל להשפעתה האדירה של תנועתנו על השיח הישראלי. אכן, רעיון שלפני כעשור איש לא עסק בו ולא דיבר עליו הפך לרעיון המרכזי המוצב על סדר היום המדיני.
 
זוכרים וממשיכים
 
נברך כאן את עיריית ירושלים על החלטתה לקרוא רחוב על שמו של הרב בני אלון ז"ל. הרב אלון היה מראשוני המנהיגים שהבינו את החבה להציב תכנית מדינית סדורה מטעמו של המחנה הלאומי. תכנית הריבונות שניסח זכתה להתעניינות ראשונה בארה"ב ובפרלמנטים שונים ברחבי העולם. הזרעים שהרב אלון ז"ל זרע נבטו וכיום הם צומחים עץ שבקרוב גם יניב את פירות הריבונות.

  (עמוס בן גרשון. לע"מ)
 
מכתב הרבנים
 
נחזק כאן את ידיהם של הרבנים ששיגרו מכתב לראש הממשלה ובו קריאה להיאזר בגבורה מדינית ולהחיל את ריבונות ישראל על שטחי יהודה שומרון ובקעת הירדן.
 
"אנו נמצאים בזמן קריטי לעתידה של ארץ ישראל וההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון", כתבו הרבנים לראש הממשלה, "ארץ ישראל הינה קניין רוחני וגשמי לעם ישראל. היא ירושה לנו מאבותינו וניתנה לנו על-ידי הקב"ה. בעת הזו אנו קוראים לכבודו לנצל את שעת הכושר ההיסטורית ולהחיל ריבונות מלאה על מרחבי ארצנו ביהודה ושומרון ערש הולדתו של העם היהודי, וזאת ללא כל התניות או מחויבויות אחרות".
 
זו הרוח שתמשיך ותעלה מהעם אל ההנהגה: דרישה לריבונות מלאה ללא התניות, מחויבויות ועסקאות. ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל, ולו לבדו.
 
חינוך בעוז וגאו”ן
 
בשבוע הקרוב אנו מארגנים 2 ארועים לנוער. סמנריון נוער ריבונות ביום א' הקרוב, עם הרצאות וסדנאות מרתקות. ומחנה ארכיאולוגי של 4 ימים. בע”ה דיווחים במידעון הבא.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

31-07-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.