לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

תנועת הריבונות פועלת גם ב'כחול לבן'

בעקבות פגישה שקיימו עם השרה ינקלביץ' מבהירות ראשי תנועת הריבונות: פונות לכל מפלגה ציונית. גנץ הכריז כי הבקעה היא הגבול המזרחי.

שרת התפוצות, עומר ינקלביץ', נועדה אתמול (שני 3.8.20) עם ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, ועם יו"ר תנועת 'הביטחוניסטים', תא"ל במיל אביב אביבי, לשיחה בה עלתה סוגיית הריבונות ביהודה שומרון ובקעת הירדן.

קצובר, מטר ואביבי פרסו את משנתם בסוגיה זו בפני השרה וביקשו את תמיכתה ברעיון החלת הריבונות. עוד דנו משתתפי הפגישה בעידוד יוזמות ציוניות כעליה, התיישבות וביטחון. בתנועת הריבונות רואים ערך מוסף בעיסוק מוגבר בסוגיות אלה בתקופה זו על מנת למנוע מציאות בה העיסוק בקורונה ידחוק מסדר היום סוגיות ערכיות שבלב מטרות הציונות.

הצדדים סיכמו את השיחה וציינו כי היא "התנהלה באווירה טובה מאוד, השרה גילתה יחס אוהד מאוד לנושא והביעה נכונות וכוונה להגיע לביקור נוסף בגוש עציון ובחברון".

האם הפנייה לשרה מ'כחול לבן' מבקשת לרמוז לניסיון לעקוף את נתניהו דרך שותפתו לקואליציה? קצובר ומטר משיבות: "כידוע, תנועת הריבונות היא תנועה א-פוליטית ולכן אנו פונות לכל המפלגות הציוניות. מפלגת 'כחול לבן' מדברת על בקעת הירדן כגבולה המזרחי של המדינה, נושא הריבונות בבקעת הירדן נמצא בקונצנזוס, אך טבעי שנפנה גם אל 'כחול לבן' בקריאה שיפעלו להחלת הריבונות בבקעה תחילה".

השתיים מדגישות כי הפגישה עם השרה אינה מבטאת ייאוש מהתקדמות המהלכים דרך תנועת הליכוד, אלא חלק מהמאמצים לגבש סביב חזון הריבונות קואליציה רחבה ככל הניתן. "ברור שלא התייאשנו מהליכוד. הליכוד רובו ככולו רוצה ריבונות. צריך פשוט שראש הממשלה יעמוד מאחורי הבטחותיו בשלוש מערכות הבחירות האחרונות".

קצובר ומטר ומתייחסות גם לדיווחים לפיהן בחלקה הסגור של ישיבת סיעת הליכוד אמר ראש הממשלה שמהלכי הריבונות ממתינים להתקדמות בבית הלבן. "לטעון בישיבת הסיעה שמחכים לאור ירוק מהאמריקאים זה מגוחך", הן קובעות. "האמריקאים אומרים שזו החלטה של ישראל, וזה אכן הסדר הנכון והפעולה הנכונה. ישראל צריכה לפעול למען האינטרסים שלה".

"מדובר במהלך מהפכני וככזה דרש עבורו אומץ מדיני ומנהיגותי כפי שהוכיחו בן גוריון, מנחם בגין ולוי אשכול. ארצות הברית בסופו של דבר תעריך את הצעד הזה".

האם יתכן ותגלו שגנץ ימני יותר מנתניהו? "איננו יודעות, אין לנו "ימנומטר", אך אין ספק שהוא אמיץ כפי שהוכח כאשר בחר להיכנס לממשלת אחדות ביודעו את כל הקשיים הצפויים לו מבית ומחוץ. רק אדם אמיץ שטובת המדינה באמת חשובה לו עושה צעד גורלי כזה. נתניהו ניהל ומנהל מאבק אדיר נגד איראן ובוודאי יכול לנהל גם את החלת הריבונות ללא הקמתה חלילה של מדינה פלשתינית בלב הארץ".

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

04-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.