לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 18

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 18 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
לצד המאבק בקורונה וההתמודדות עם המשבר הכלכלי אל לנו לזנוח את הדרישה להתקדמות בחזון הריבונות. עם ישראל חפץ בכך כפי שהבין זאת היטב ראש הממשלה כשהפך את הריבונות להבטחת בחירות, וחלון ההזדמנויות המדיני חייב להיות מנוצל לקידום החלום הציוני של ריבונות עם ישראל בארצו.
 
ברוח זו אנו מחזקים את ידיהם של השרים, חברי הכנסת ואישי הציבור שממשיכים להזכיר לראש הממשלה את הבטחתו ודורשים את יישומה.
 
השבוע, כך דווח בתקשורת, אמר ראש הממשלה בחלקה הסגור של ישיבת סיעת הליכוד כי נושא הריבונות עודו על שולחן הדיונים, אך הדברים תלויים בקבלת אור ירוק מהבית הלבן. דברים אלו מדאיגים ממספר היבטים מרכזיים והראשון שבהם הוא עצם התפיסה, הבאה לידי ביטוי בדברים אלה, כאילו תכנית טראמפ היא תכנית הריבונות שיש לקדם.
 
נזכיר שוב, תכנית טראמפ אינה אלא בסיס להקמתה חלילה של מדינה פלשתינית בלב מולדתנו תמורת תשלום לימין בדמות ריבונות על בקעת הירדן ועוד 10% מיהודה ושומרון. לא זו בשורת הריבונות לה ציפה עם ישראל. נמשיך ונתנגד לכל מתווה המוכן עקרונית (ובוודאי מעשית) לשסע את ארצנו, לקרוע ממנה נתחים ולהקים בה מדינה זרה, בין אם עוינת ובין אם לאו. ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל והתלות המוחלטת של ראש הממשלה באור ירוק שיגיע מהבית הלבן יותר מרומזת שאין בכוונתו לקדם ריבונות המבוססת על האינטרס הישראלי אלא על המתווה האמריקאי.
 
מטרידה גם עצם המחשבה המדינית כאילו ישראל היא רפובליקת בננות התלויה בהנהון ראשו של נשיא אמריקאי כזה או אחר. על ההנהגה בישראל לזכור כי היא ורק היא שליחת הציבור בישראל וכי מדינת ישראל היא מדינה ריבונית עצמאית שאינה זקוקה לאישור מהעולם לצעדיה. אם ישנה הסכמה בינלאומית לצעדיה, מה טוב, אך אם העולם טרם הפנים את נחיצותו של צעד מדיני ישראלי אין בכך כדי לגרום לגמגום או השתהות מצידה של ממשלת ישראל. כך נהגו בן גוריון, לוי אשכול ומנחם בגין, וכך יכול וצריך לנהוג גם בנימין נתניהו.
 
קואליציית הריבונות
 
השבוע נועדנו עם שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) לשיחה משותפת עם יו"ר תנועת 'הביטחוניסטים', תא"ל במיל' אמיר אביבי.


 
שוחחנו עם השרה על חזון הריבונות ועל האתגרים הציוניים שלפנינו בדמות עידוד עלייה, חיזוק ההתיישבות וביצור הביטחון. אתגרים אלה מרוממים את העם אל מעל למחלוקות שמתגלעות סביב משבר הקורונה. אתגרים אלה מגבשים את העם לתלכיד לאומי אחד.
 
השרה ינקלביץ' צידדה ברעיון הריבונות וככל הנראה בקרוב נקיים מפגש נוסף עימה בגוש עציון ובחברון.
 
נשאלנו על ידי התקשורת אם המפגש עם השרה מ'כחול לבן' מבטא רמזים לאי נחת מהתנהלות הליכוד בסוגיית הריבונות ואולי אפילו איום פוליטי. השבנו והזכרנו שתנועתינו אינה פוליטית וככזו היא פונה לכל פניה הציוניים של הפוליטיקה הישראלית במאמץ לגבש את קואליציית הריבונות, ובקואליציה זו יש מקום של כבוד גם לאישים ב'כחול לבן'.
 
כזכור, יו"ר המפלגה, השר בני גנץ, עצמו הכריז במעמד משותף עם חברי מפלגתו כי בקעת הירדן היא גבולה המזרחי של מדינת ישראל. אמירה זו ואמירות נוספות ממפלגתו הן הבסיס להתרחבות מעגל התומכים בשלבי הריבונות.
 
קיראו על פגישתנו עם השרה

 
הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין:
 
"הריבונות עבורי היא המשך טבעי לתהליך הציוני והקמת מדינת היהודים בארץ ישראל בעידן המודרני. יהודה ושומרון הם ערש ההיסטוריה של העם היהודי, כאן הכל קרה, כל אבן כאן נושאת בתוכה את הזיכרון של ימי הבית הראשון והבית השני, של דוד המלך והמכבים, ולכן מדינת היהודים ללא יהודה ושומרון זה גוף בלי נשמה. הגיע הזמן לחבר מחדש את הנשמה לגוף באופן גלוי ורשמי מול כל העולם".
 
הנוער מתמקד
 
שבוע גדוש פעילות היה השבוע האחרון עבור הנוער החלוצי והמקסים שעוטף את תנועת הריבונות בפעילות מעשית ותודעתית.


 
התחלנו את השבוע בסמינריון נוסף, החמישי במספר, לנוער הריבונות. את הסמינריון קיימנו תחת הכותרת 'מתמקדים' כאשר המטרה ששמנו לעצמנו הייתה למקד את תשומת הלב חזרה אל משמעות הריבונות ודרכי יישומה בפועל.
 
ראשון הדוברים היה ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, שהסביר לבני הנוער את הפגיעה החמורה בזכויות האזרח של יהודים תושבי יהודה ושומרון. בהמשך פרס השר לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' את מתווה הריבונות שלו תחת הכותרת 'תכנית ההכרעה'. יו"ר 'השומר החדש', יואל זילברמן, סיפר על חשיבות השמירה על קרקעות המדינה ועל הדרך להפוך חזון למציאות. ד"ר חגי בן ארצי נשא הרצאה גדושת הפתעות גיאוגרפיות והיסטוריות סביב גבולות הארץ המבוטחת. בנוסף השתתפו בני הנוער בסדנאות על הצעדים המעשיים להגשמת חזון ולניהול נכון של דיון, בניצוחם של ערן טובול ואלדד הראל.
 
ההשתתפות וההתעניינות של בני הנוער ממשיכה להותיר בנו תחושה שאכן, קם כאן דור חדש של מנהיגים שדרכם האידיאולוגית ברורה, שמודעים היטב לתפקידם בשרשרת הגשמת חלומו של העם היהודי והם נחושים גם לשאת בעול ההיסטורי של הגשמת תפקידם זה. עלו והצליחו נוער יקר!
 
קראו על הסמינריון וצפו בתמונות

 
מתחברים לשורשים

בהמשך השבוע התכנסו בני נוער מכל רחבי הארץ למחנה ארכיאולוגי מיוחד שהתקיים תחת מגבלות הקורונה בשמורת 'עוז וגאו"ן'. תחת ניצוחם של ראש קמ"ט ארכיאולוגיה וארכיאולוג מטעמו חשפו בני הנוער ממצאים ארכיאולוגיים מתקופת בית שני.
 

 
חרסים וממצאים נוספים נמצאו בשטח השמורה לצד חשיפתו של בית מגורים עתיק. הממצאים מצטרפים לגת העתיקה ולבאר המים שנחשפו בשמורה זה מכבר. בני הנוער עמלו גם על ניכוש וניקויים של אלה.
 
בסיכומם של ימי המחנה תיארו הנערים והנערות את תחושת הסיפוק מהעבודה הקשה לחשיפת שורשיה ההיסטוריים של ארץ ישראל. זהו החיבור המעשי אל הטבע, החקלאות, ההיסטוריה והנופים של ארץ ישראל, חיבור שככל שהוא עמוק יותר הוא משמעותי יותר והמאמץ ברגליים ובידיים רק מחזק אותו.
 
תודתנו העמוקה לארגון AFSI על תרומתו הנדיבה שאיפשרה את קיומו של המחנה ועל שיתוף הפעולה הפורה מתוך הבנה שהקשר לארץ ישראל נבנה גם בחזון וגם במעשה.
 
קיראו על המחנה וצפו בתמונות

 
תנו לצה"ל לנצח!
 
בשבוע זה קיבלנו חיזוק לטענה אותה אנו מעלים שוב ושוב בשנים האחרונות נגד הכפפתה של ההתיישבות ביהודה ושומרון למינהל האזרחי, קרי הממשל הצבאי. מבקר המדינה קבע בדו"ח שפורסם השבוע כי התנהלותו הלקויה של המינהל האזרחי איפשרה לאורך השנים את ההשתלטות הערבית על שטחי C תוך שימוש בזיופי מסמכים ונתונים משובשים.
 
התנהלות חמורה זו לא הייתה מתרחשת ולא היינו מגיעים למצב בו אנו מצויים כעת לו היתה מוחלת הריבונות הישראלית ואיתה החוק הישראלי המלא על יהודה ושומרון. המציאות בה משפטנים צבאיים מתבססים עדיין על חוקים עותומאניים ומנדטוריים ומתוך כך מנסים לגבש מדיניות משפטית היא מתכון לעוול מתמשך הפוגע קשות בזכויותיהם של מאות אלפי המתיישבים ביהודה ושומרון.
 
את המינהל האזרחי יש לפרק, להכפיף את ההתיישבות למשרדי הממשלה ככל ישוב ברחבי הארץ ולהפנות את משאבי הצבא למשימתו האמתית: ניצחון במערכה על ביטחון ישראל.
 
קיראו בהרחבה על דברי המבקר
  
 שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

06-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.
ריבונות - כתב עת מדיני
ארבעים שנה ללא חפירה ארכיאולוגית רצינית ביו"ש
מערכת ריבונות
10-08-2021
קראו את הפוסט המדאיג והעצוב שפרסם נתנאל אלינסון על הסיבה שבגינה אנחנו נוטשים אתרי מורשת ביהודה ושומרון, לא חופרים בהם ולא חוקרים אותם.