לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 18

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 18 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
לצד המאבק בקורונה וההתמודדות עם המשבר הכלכלי אל לנו לזנוח את הדרישה להתקדמות בחזון הריבונות. עם ישראל חפץ בכך כפי שהבין זאת היטב ראש הממשלה כשהפך את הריבונות להבטחת בחירות, וחלון ההזדמנויות המדיני חייב להיות מנוצל לקידום החלום הציוני של ריבונות עם ישראל בארצו.
 
ברוח זו אנו מחזקים את ידיהם של השרים, חברי הכנסת ואישי הציבור שממשיכים להזכיר לראש הממשלה את הבטחתו ודורשים את יישומה.
 
השבוע, כך דווח בתקשורת, אמר ראש הממשלה בחלקה הסגור של ישיבת סיעת הליכוד כי נושא הריבונות עודו על שולחן הדיונים, אך הדברים תלויים בקבלת אור ירוק מהבית הלבן. דברים אלו מדאיגים ממספר היבטים מרכזיים והראשון שבהם הוא עצם התפיסה, הבאה לידי ביטוי בדברים אלה, כאילו תכנית טראמפ היא תכנית הריבונות שיש לקדם.
 
נזכיר שוב, תכנית טראמפ אינה אלא בסיס להקמתה חלילה של מדינה פלשתינית בלב מולדתנו תמורת תשלום לימין בדמות ריבונות על בקעת הירדן ועוד 10% מיהודה ושומרון. לא זו בשורת הריבונות לה ציפה עם ישראל. נמשיך ונתנגד לכל מתווה המוכן עקרונית (ובוודאי מעשית) לשסע את ארצנו, לקרוע ממנה נתחים ולהקים בה מדינה זרה, בין אם עוינת ובין אם לאו. ארץ ישראל כולה שייכת לעם ישראל והתלות המוחלטת של ראש הממשלה באור ירוק שיגיע מהבית הלבן יותר מרומזת שאין בכוונתו לקדם ריבונות המבוססת על האינטרס הישראלי אלא על המתווה האמריקאי.
 
מטרידה גם עצם המחשבה המדינית כאילו ישראל היא רפובליקת בננות התלויה בהנהון ראשו של נשיא אמריקאי כזה או אחר. על ההנהגה בישראל לזכור כי היא ורק היא שליחת הציבור בישראל וכי מדינת ישראל היא מדינה ריבונית עצמאית שאינה זקוקה לאישור מהעולם לצעדיה. אם ישנה הסכמה בינלאומית לצעדיה, מה טוב, אך אם העולם טרם הפנים את נחיצותו של צעד מדיני ישראלי אין בכך כדי לגרום לגמגום או השתהות מצידה של ממשלת ישראל. כך נהגו בן גוריון, לוי אשכול ומנחם בגין, וכך יכול וצריך לנהוג גם בנימין נתניהו.
 
קואליציית הריבונות
 
השבוע נועדנו עם שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) לשיחה משותפת עם יו"ר תנועת 'הביטחוניסטים', תא"ל במיל' אמיר אביבי.


 
שוחחנו עם השרה על חזון הריבונות ועל האתגרים הציוניים שלפנינו בדמות עידוד עלייה, חיזוק ההתיישבות וביצור הביטחון. אתגרים אלה מרוממים את העם אל מעל למחלוקות שמתגלעות סביב משבר הקורונה. אתגרים אלה מגבשים את העם לתלכיד לאומי אחד.
 
השרה ינקלביץ' צידדה ברעיון הריבונות וככל הנראה בקרוב נקיים מפגש נוסף עימה בגוש עציון ובחברון.
 
נשאלנו על ידי התקשורת אם המפגש עם השרה מ'כחול לבן' מבטא רמזים לאי נחת מהתנהלות הליכוד בסוגיית הריבונות ואולי אפילו איום פוליטי. השבנו והזכרנו שתנועתינו אינה פוליטית וככזו היא פונה לכל פניה הציוניים של הפוליטיקה הישראלית במאמץ לגבש את קואליציית הריבונות, ובקואליציה זו יש מקום של כבוד גם לאישים ב'כחול לבן'.
 
כזכור, יו"ר המפלגה, השר בני גנץ, עצמו הכריז במעמד משותף עם חברי מפלגתו כי בקעת הירדן היא גבולה המזרחי של מדינת ישראל. אמירה זו ואמירות נוספות ממפלגתו הן הבסיס להתרחבות מעגל התומכים בשלבי הריבונות.
 
קיראו על פגישתנו עם השרה

 
הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו שר ההשכלה הגבוהה והמים זאב אלקין:
 
"הריבונות עבורי היא המשך טבעי לתהליך הציוני והקמת מדינת היהודים בארץ ישראל בעידן המודרני. יהודה ושומרון הם ערש ההיסטוריה של העם היהודי, כאן הכל קרה, כל אבן כאן נושאת בתוכה את הזיכרון של ימי הבית הראשון והבית השני, של דוד המלך והמכבים, ולכן מדינת היהודים ללא יהודה ושומרון זה גוף בלי נשמה. הגיע הזמן לחבר מחדש את הנשמה לגוף באופן גלוי ורשמי מול כל העולם".
 
הנוער מתמקד
 
שבוע גדוש פעילות היה השבוע האחרון עבור הנוער החלוצי והמקסים שעוטף את תנועת הריבונות בפעילות מעשית ותודעתית.


 
התחלנו את השבוע בסמינריון נוסף, החמישי במספר, לנוער הריבונות. את הסמינריון קיימנו תחת הכותרת 'מתמקדים' כאשר המטרה ששמנו לעצמנו הייתה למקד את תשומת הלב חזרה אל משמעות הריבונות ודרכי יישומה בפועל.
 
ראשון הדוברים היה ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן, שהסביר לבני הנוער את הפגיעה החמורה בזכויות האזרח של יהודים תושבי יהודה ושומרון. בהמשך פרס השר לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' את מתווה הריבונות שלו תחת הכותרת 'תכנית ההכרעה'. יו"ר 'השומר החדש', יואל זילברמן, סיפר על חשיבות השמירה על קרקעות המדינה ועל הדרך להפוך חזון למציאות. ד"ר חגי בן ארצי נשא הרצאה גדושת הפתעות גיאוגרפיות והיסטוריות סביב גבולות הארץ המבוטחת. בנוסף השתתפו בני הנוער בסדנאות על הצעדים המעשיים להגשמת חזון ולניהול נכון של דיון, בניצוחם של ערן טובול ואלדד הראל.
 
ההשתתפות וההתעניינות של בני הנוער ממשיכה להותיר בנו תחושה שאכן, קם כאן דור חדש של מנהיגים שדרכם האידיאולוגית ברורה, שמודעים היטב לתפקידם בשרשרת הגשמת חלומו של העם היהודי והם נחושים גם לשאת בעול ההיסטורי של הגשמת תפקידם זה. עלו והצליחו נוער יקר!
 
קראו על הסמינריון וצפו בתמונות

 
מתחברים לשורשים

בהמשך השבוע התכנסו בני נוער מכל רחבי הארץ למחנה ארכיאולוגי מיוחד שהתקיים תחת מגבלות הקורונה בשמורת 'עוז וגאו"ן'. תחת ניצוחם של ראש קמ"ט ארכיאולוגיה וארכיאולוג מטעמו חשפו בני הנוער ממצאים ארכיאולוגיים מתקופת בית שני.
 

 
חרסים וממצאים נוספים נמצאו בשטח השמורה לצד חשיפתו של בית מגורים עתיק. הממצאים מצטרפים לגת העתיקה ולבאר המים שנחשפו בשמורה זה מכבר. בני הנוער עמלו גם על ניכוש וניקויים של אלה.
 
בסיכומם של ימי המחנה תיארו הנערים והנערות את תחושת הסיפוק מהעבודה הקשה לחשיפת שורשיה ההיסטוריים של ארץ ישראל. זהו החיבור המעשי אל הטבע, החקלאות, ההיסטוריה והנופים של ארץ ישראל, חיבור שככל שהוא עמוק יותר הוא משמעותי יותר והמאמץ ברגליים ובידיים רק מחזק אותו.
 
תודתנו העמוקה לארגון AFSI על תרומתו הנדיבה שאיפשרה את קיומו של המחנה ועל שיתוף הפעולה הפורה מתוך הבנה שהקשר לארץ ישראל נבנה גם בחזון וגם במעשה.
 
קיראו על המחנה וצפו בתמונות

 
תנו לצה"ל לנצח!
 
בשבוע זה קיבלנו חיזוק לטענה אותה אנו מעלים שוב ושוב בשנים האחרונות נגד הכפפתה של ההתיישבות ביהודה ושומרון למינהל האזרחי, קרי הממשל הצבאי. מבקר המדינה קבע בדו"ח שפורסם השבוע כי התנהלותו הלקויה של המינהל האזרחי איפשרה לאורך השנים את ההשתלטות הערבית על שטחי C תוך שימוש בזיופי מסמכים ונתונים משובשים.
 
התנהלות חמורה זו לא הייתה מתרחשת ולא היינו מגיעים למצב בו אנו מצויים כעת לו היתה מוחלת הריבונות הישראלית ואיתה החוק הישראלי המלא על יהודה ושומרון. המציאות בה משפטנים צבאיים מתבססים עדיין על חוקים עותומאניים ומנדטוריים ומתוך כך מנסים לגבש מדיניות משפטית היא מתכון לעוול מתמשך הפוגע קשות בזכויותיהם של מאות אלפי המתיישבים ביהודה ושומרון.
 
את המינהל האזרחי יש לפרק, להכפיף את ההתיישבות למשרדי הממשלה ככל ישוב ברחבי הארץ ולהפנות את משאבי הצבא למשימתו האמתית: ניצחון במערכה על ביטחון ישראל.
 
קיראו בהרחבה על דברי המבקר
  
 שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

06-08-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.