לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 22

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 22 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

שלום וברכה חברים יקרים
 
שבוע גדוש דיווחים וצילומים מאיחוד האמירויות עבר עלינו, ובתוך השיח על ההסכם הנרקם לא נפקד מקומה של הריבונות. עיתונאים וכתבים העלו את נושא הריבונות בראיונות ובדיווחים סביב ביקור המשלחת הישראלית-אמריקאית באיחוד האמירויות, הוכחה נוספת למהפך התודעתי שהתחולל בשנים האחרונות. אם בעבר הלא רחוק הקפידו עיתונאים לשאול בכל שיח מדיני אודות הנסיגות הישראליות, הוויתורים, ההתקפלויות, העמדה הערבית ורעיון שתי המדינות, הרי שכעת התקשורת ונציגיה מעמתים את ההנהגה בישראל עם חזון הריבונות ועם ההתחייבויות וההצהרות שנשמעו עד לא מכבר אודות יישומו של החזון.
 
עם זאת ניתן בהחלט לציין באכזבה קשה את החלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להסיר מעל סדר היום, או לפחות לדחות לפרק זמן לא קבוע ולא ברור את יישומם של צעדי הריבונות הראשונים. ממנהיגות ימנית לאומית אמתית עם ישראל מצפה להתנהלות אחרת.
 
ראוי לציין את דבריו של האחראי על תכנון המדיניות במשרד החוץ באיחוד האמירויות בתדרוך לתקשורת הישראלית, ולפיהם "גם אם מהלך הריבונות יתקדם, תהליך השלום עם ישראל לא ייעצר". באיחוד האמירויות דברים אינם נאמרים ללא תיאום עם ההנהגה וכאשר דברים נאמרים מפיו של בכיר שנשלח לשוחח עם התקשורת הישראלית הדברים מלמדים על הלך רוחה של ההנהגה שם.
 
אמנם בכיר באמירויות סיפר על הבטחה אמריקאית להקפאת קידום הריבונות, וניתן לשער שהבטחה זו מתבססת על מסרים מכיוונו של ראש הממשלה, אך שוב מסתבר שהצהרות מסוג זה מקורן מישראל. שוב מתברר שבידי ראש הממשלה היכולת לפעול לקידומו של החזון הציוני המתבקש כל כך, חזון הריבונות. גם בכירי איחוד האמירויות אינם רואים בכך הפרעה למהלך המדיני הנרקם מולם. על בכירי הליכוד והמחנה הלאומי כולו, בכנסת ומחוצה לה, להמשיך וללחוץ על ראש הממשלה לקיים את הבטחתו לציבור הישראלי ולהחיל ריבונות ביהודה ושומרון. גם בצמרת הליכוד יודעים היטב כי הבטחות שמופרות פעם אחר פעם הופכות מנהיג לבלתי אמין.
 
נשוב ונזכיר גם כאן וגם הפעם, ריבונות אמתית אינה קלף מיקוח מדיני. ריבונות אמתית היא מהלך המושתת על החזון הציוני ועקרונות העם היהודי, הריבונות האמתית בה חפץ המחנה הלאומי היא ריבונות שאינה כרוכה בהקמתה חלילה של מדינה זרה בלב מולדתנו.
 
מוכיחים מנהיגות
 
כאן המקום לחזק את ידיהם של בכירי הליכוד שמבהירים כי לא יאפשרו לחזון לחמוק דרך חלון ההזדמנות המדיני שנפתח בפני ישראל. את דבריהם אומרים הבכירים על אף הסיכוי שהם יתקבלו כלעומתיים לעמדת נתניהו עצמו.
 
יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, על דבריו לפיהם דרושה "החלת ריבונות עכשיו, עוד לפני הבחירות בארה״ב. האמירות החשובות והמעודדות שמגיעות מבכירי האמירויות לכך שהחלת ריבונות ישראלית על חלק מיו״ש לא תפגע בהסכם השלום, יכולות לאפשר לנו לממש את מה שהבטחנו לציבור בשנים האחרונות".
 
שר הבריאות, יואל (יולי) אדלשטיין קבע כי "שיתוף הפעולה בין המדינות חשוב, אבל אין שום סיבה שבעולם שזה יבוא על חשבון החלת הריבונות".
 
השר לשיתוף פעולה אזורי, אופיר אקוניס, הכריז: "אמשיך לקדם, בכל כוחי, את החלת הריבונות, שהיא תהליך היסטורי בלתי נמנע".
 
מחויב לחזון
 
השבוע ביקרו נציגי נוער הריבונות בלשכתו של שר הבריאות, יואל יולי אדלשטיין, שעל אף העיסוק התמידי באתגרי הקורונה ופתיחת שנת הלימודים מצא פסק זמן לשיחה על חזון הריבונות, על מחויבותו האישית לרעיון ועל פעילותם של חברי התנועה.
 
השר אדלשטיין הביע הערכה לפעילות ולפעילים ואף תייג את התצלום המשותף שלו עם נציגי הנוער וכתב "תמיד שמח לפגוש נוער בעל ערכי התיישבות ציוניים כמו נוער הריבונות".


 
לדיווח הנרחב על המפגש לחצו כאן
 

הריבונות עבורי היא...


 
והפעם עם חבר הכנסת ניר ברקת (הליכוד):
 
"הריבונות עבורי היא מימוש הזכות ההיסטורית של עם ישראל בארץ ישראל, ביסוס שלטונה של מדינת ישראל על ההתיישבות ביהודה ושומרון, ודאגה לתשתיות ראויות ושירותים המגיעים לכל אזרחיה".

לצפייה בדברי משתתפי המדור בעבר לחצו כאן
 

המינהל האזרחי ואנחנו, מה הבעיה בדיוק?
 
קיומו של המינהל האזרחי והתנהלותו היא בעיני רבים אחד הביטויים המשמעותיים לפגיעה בזכויות האזרח של כמעט חצי מיליון אזרחי ישראל בשל היעדר ריבונות. כדי להבין מה מקור הבעייתיות בהתנהלות המינהל, איך קורה שאנשיו בולמים מהלכי היאחזות באדמות יהודה ושומרון ומדוע תחת אחריותם מתאפשרת השתלטות ערבית על עוד ועוד אדמות, קיימנו ראיון עם סגן שר הביטחון לשעבר, הרב אלי בן דהן, שבין הסמכויות שניתנו לו כסגן שר הייתה גם האחריות על המינהל.
 
הרב בן דהן מסביר את שורשי הליקויים בהתנהלות המנהל בעצם הקמתו ובאופן הקמתו, אבל מהנקודה ההיא רק מתחילה ההתדרדרות.
 
היכנסו לאתר ריבונות וקראו את הראיון

שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר
 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

03-09-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
האיחוד האירופי משקיע חצי מיליארד דולר בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C
מערכת ריבונות
19-01-2022
בוועדת החוץ והביטחון הוצג דו"ח משרד המודיעין החושף את הצעדים בהם מתבצעת מדי יום ההשתלטות הפלסטינית על שטחי יו"ש תוך עצימת עיניים ישראלית מקוממת ומדאיגה.
ריבונות - כתב עת מדיני
משבר מנהיגות משילות וריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
06-01-2022
התגרה בכנסת, חוק החשמל, השתלחות יאיר גולן, החורבן בחומש, אבדן האמון בהנהגה. חשבון נפש של עם ומנהיגיו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 77
מערכת ריבונות
30-12-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 77 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
צפו במפגשי סיור הריבונות עם אנשי הנגב
מערכת ריבונות
30-12-2021
הסיור הראשון בסדרת 'ריבונות בדרך' התקיים בנגב. עשרות מעצבי דעת קהל פגשו את המציאות ואת האנשים. צפו בסרטוני סיכום מהמפגשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
אבדן המשילות בנגב – מבט מהשטח
מערכת ריבונות
29-12-2021
תנועת הריבונות הוציאה סיור מיחד למעצבי דעת קהל לחשיפת המציאות הקשה ואבדן המשילות והריבונות בנגב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנצלים את סוף שנת המס לחיזוק ארץ ישראל!
מערכת ריבונות
21-12-2021
נצלו את ימיה האחרונים של שנת המס לתרומה להמשך הפעילות לחיזוק ארץ ישראל.
ריבונות - כתב עת מדיני
הקונסוליה – רק תחילת המאבק
יהודית קצובר ונדיה מטר
19-12-2021
ברכות לעם ישראל ומנהיגיו שבלמו את מיזם הקונסוליה האמריקאית לרש"פ, אך המאבק על בירת ישראל רחוק מקיצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
הריאיון המיוחד של הרב ולדמן ל'ריבונות'
מערכת ריבונות
19-12-2021
תנועת הריבונות אבלה על פטירתו של עמוד האש שלפני המחנה, הרב אליעזר ולדמן זצ"ל, ומתחייבת להמשיך ולמנף את מורשתו, מורשת ריבונות עם ישראל בארצו.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד של ישראל - נוער הריבונות
מערכת ריבונות
13-12-2021
לא בכל יום יש לנו הזדמנות להציץ אל העתיד. קחו מבט אל מנהיגי העתיד של מדינת ישראל - נוער הריבונות בסרטון קצר מסמינריון חנוכה תשפ"ב.
ריבונות - כתב עת מדיני
"הצהרת הכ"ט בנובמבר מנוגדת לחוק הבינלאומי"
מערכת ריבונות
09-12-2021
זאב ז'בוטינסקי, נכדו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית: הכרזת הכ"ט בנובמבר על חלוקת הארץ בין יהודים לערבים מנוגד לחוק הבינלאומי המעניק ריבונות בארץ ישראל רק לעם היהודי.