לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 34

צילום: מירי צחי

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 34 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
אם לא תהיינה הפתעות ואם לא יישלפו מהלכים לא צפויים, נראה ששוב נמצא את עצמנו בקרוב בקלפיות.
 
בסבבי הבחירות הקודמות הקפיד ראש הממשלה להבטיח כי יחיל את ריבונות ישראל ביהודה ושומרון. ספק אם יש בפוליטיקה הישראלית "ברומטר" המזהה טוב יותר את הלכי רוחו של העם מאשר הבטחותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.
 
נתניהו מודע היטב לרצונו הגובר של העם להחלת ריבונות ונטילת אחריות על המתרחש ביהודה ושומרון, ובהתאם הוא בונה את קמפיין הבחירות של תנועתו, הליכוד.
 
ניתן לשער כי במערכת הבחירות הבאה, הרביעית במספר, תשומת הלב העיקרית תהיה על סוגיית ההתמודדות עם נגיף הקורונה, אולם אל לנו להותיר מאחור חלילה את הדרישה למימוש חזון הריבונות כפי שהובטח וכפי שאזרחי ישראל מבקשים ורוצים. בריאותו הגופנית של עם ישראל אינה סותרת את בריאותו הנפשית והלאומית הדורשת ריבונות על כל מרחבי ארצו. את הדרישה הזו נצטרך להדגיש בתקופה הקרובה בפני נבחרי הציבור הנמנים על מחנה אוהבי ארץ ישראל ונאמניה. נפעיל לחץ ציבורי, תקשורתי והסברתי על מנת שלא יידחק חזון הריבונות אל שולי הזירה הפוליטית.
 
בנוסף, נקפיד הפעם לוודא שכאשר שליחי המחנה הלאומי מבטיחים מצהירים ומתחייבים לריבונות לא מסתתרת מאחורי דבריהם עסקה מדינית הרואה בריבונות מטבע עובר לסוחר וקלף בעסקה להקמת מדינה זרה בלב ארצנו. הריבונות שאותה מבקש עם ישראל היא ריבונות טהורה שאינה כוללת כל הסכמה לוויתור כלשהו על חלק ממולדתו היחידה של העם היהודי.
 
ריבונות בלי להתנצל
 
בימים אלה מצויים חברי תנועת נוער הריבונות בעיצומו של קמפיין הסברתי המתפרס לכל אורכה ורוחבה של הארץ. בעידודכם ובתרומתכם יזמו והובילו בני הנוער את מסע ההסברה המבקש לחדד את מסרי חזון הריבונות וחשיבותו בקרב הדור הצעיר.
 
קבלו הצצה ללוח הזמנים והמשימות שהערים והנערות הציבו לעצמם, וכצפוי הם עומדים ביעדים. הנוער יוצר דור חדש שמתוודע וגדל אל דרישת הריבונות כחלק בלתי נפרד מתפישת עולמם. עבורם הריבונות אינה רק מענה לרעיונות מופרכים של חלוקת הארץ, אלא החזון הצודק, המוסרי, היהודי והציוני שאליו שאף עם ישראל מאז הולדתו. הנוער חף מ"תסביכים" ורואה בריבונות תכנית סדורה ואיתנה שתניב בעקבותיה גם ביטחון ויציבות אזורית.
 

 

הריבונות עבורי היא...
 


והפעם עם השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל:
 
״הריבונות עבורי היא עשיית צדק. כשרה להגנת הסביבה התוודעתי גם לחוסר הצדק הסביבתי ששורר ביהודה ושומרון עקב אי תחולתם של דיני סביבה רבים, מה שפוגע באיכות חייהם של המתיישבים היקרים ללבי. לתושבי יהודה ושומרון קיימת זכות לאוויר נקי בדיוק כמו בשאר חלקי המדינה, והריבונות תאפשר זאת״.
 
מדליקים ריבונות בבקעת הירדן
 
אנו מתקרבים לימי חג החנוכה, חג הריבונות היהודית על ארץ ישראל. את יומו הראשון של החג נציין בשידור מיוחד שנעביר אליכם ולעוד אלפים רבים מתומכי החזון בכל רחבי הארץ ומחוצה לה.
 
השידור יתקיים בסרטבה הצופה אל בקעת הירדן כאשר גולת הכותרת היא הקריאה להחלת ריבונות מיידית בבקעת הירדן, מהלך הזוכה לתמיכה רחבה ביותר בכנסת ישראל. ניתן לבצע את המהלך גם בתקופה מפולגת של טרום בחירות. ניתן ונכון לראות במהלך הריבונות בבקעה מהלך מאחד אליו יוכלו להתכנס חברי קואליציה ואופוזיציה מסיעות ומפלגות שונות בכנסת ישראל.
 
השידור יכלול דיון פוליטי-מדיני על עתיד הבקעה. את הדיון תוביל העיתונאית אמילי עמרוסי וישתתפו בו חברי כנסת שונים. נביא בפניכם גם את דבריהם המצולמים של כמה וכמה חברי כנסת ושרים המחזקים בדבריהם את מהלך הריבונות בבקעת הירדן. עם ד"ר גרשון בר כוכבא נפליג לאחור בזמן אל ההיסטוריה היהודית של הבקעה ונקיים טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה עם הרב שמואל אליהו.
 
בפניכם תכניית האירוע. מצפים לצפות בכם צופים.


 

מקורות הסכסוך
 
הרצאות 'עוז וגאו"ן' ממשיכות במלוא העוז ורבים מצטרפים, משתתפים ומזמינים חברים מכרים וקרובים להצטרף.
 
בשבוע האחרון קיימנו שיחה עם פרופ' אריה אלדד על ראשית ובסיס הסכסוך היהודי-ערבי ובו בין השאר הציג פרופ' אלדד את המענה שלו לאחת השאלות המרכזיות הניצבות בפני מקדמי חזון הריבונות: מה יהיה מעמדם של ערביי ישראל ביום שלאחר החלת הריבונות.


 
לחצו כאן וקראו כתבה מסכמת של האירוע
 
בהזדמנות זו נשוב ונקרא למי שעדיין לא נרשם, להירשם לסדרת ההרצאות המרתקות שלנו.
 
ההרשמה כרוכה בתרומה של 100 ₪ לכל עונת ההרצאות, לכיסוי ההוצאות. מי שיירשם יקבל בלינק גם את 2 ההרצאות בעברית שכבר היו.
 
להרשמה: https://secure.cardcom.solutions/e/x0Dm   (נא לוודא לבחור בסעיף של הרצאות). פרטים אודות ההרשמה: ribonut@gmail.com.
 
או ליצור קשר עם רנה מרגוליס 054-7103240 או שירה שרייר.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

04-12-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.