לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

הירשמו לאירוע 'מדליקים ריבונות על בקעת הירדן'

מתוך ההכנות לאירוע

ח"כים, שרים ואישי ציבור קוראים יחד לממשלת ישראל להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן מיידית. הצטרפו לאירוע הדלקת נר ראשון בסרטבה.

הושלמו ההכנות לאירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה במבצר הסרטבה הצופה אל בקעת הירדן.

האירוע שצולם מבעוד מועד תחת הכותרת 'מדליקים ריבונות על בקעת הירדן' ישודר היום (חמישי) בערוץ 7 ובפייסבוק החל מהשעה 15:30. לאירוע חברו שורת ארגונים, תנועת הריבונות, מועצת בקעת הירדן, תנועת רגבים, ה-ZOA, תנועת Israel is Forever, תנועת AFSI ותנועת Save the West.

באירוע יוצג סקר מיוחד שבחן את עמדת הציבור הישראלי בשאלת הריבונות על בקעת הירדן. הסקר חשף תמיכה של רוב מוצק מכלל הציבור הישראלי למהלך הריבונות בבקעה ובקרב מצביעי הימין זוכה המהלך ל-79.7 אחוזי תמיכה מול 11 אחוזי התנגדות בלבד.

בפאנל מיוחד אותו הנחתה העיתונאית אמילי עמרוסי השתתפו יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זוהר, ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני, האלוף במיל ח"כ עוזי דיין והאלוף במיל גרשון הכהן. חבר הכנסת זוהר קרא לנצל את חלון ההזדמנויות המדיני ועוד לפני חילופי השלטון בארה"ב להחיל את ריבונות ישראל בבקעה. זוהר קבע כי חובה ביטחונית והיסטורית היא להחיל ריבונות על ארץ ישראל כולה ובכללה הבקעה ויהודה ושומרון, אולם לדבריו 'כחול לבן' סיכלו כל מהלך ריבונות אותו ביקש הליכוד לקדם.

חבר הכנסת עוזי דיין קבע כי גם אם מהלך הריבונות עצמו מתעכב יש לפעול להפרחת הבקעה, לחיזוק ההתיישבות והתיירות בחבל ארץ זה. הוא אף סיפר כי יחד עם ראשי מועצות באזור הוא פועל להכנת תכנית מוסדרת לחיזוק ההתיישבות בבקעה, כך שניתן יהיה לבצע את התכנית גם בתקופת ממשלת מעבר.

האלוף במיל' גרשון הכהן פרס עמדה ביטחונית סדורה אודות חשיבותה הקריטית של בקעת הירדן לביטחונה של ישראל והדגיש כי אין חלופה לנוכחות אזרחית התיישבותית על מנת להבטיח את אחיזתנו בחבל ארץ זה. את רעיון הצבת אבטחה אמריקאית בבקעת הירדן דחה מכל וכל בהסתמך על ניסיון העבר.

באירוע יוצגו גם דבריהם של חברי כנסת ושרים בדבר מחויבותם האישית והציבורית לריבונות בבקעת הירדן. בין הדוברים היו השרה גילה גמליאל, השר אופיר אקוניס, סגן השר יואב קיש, חבר הכנסת ושר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, חברת הכנסת עודד פורר ואחרים.

ההיסטוריון ד"ר גרשון בר כוכבא הרצה על אירועי גבורה יהודית בבקעת הירדן לאורך ההיסטוריה והרב שמואל אליהו, רב תנועת הריבונות, ידליק נר ראשון של חנוכה.

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מסכמות את האירוע בסיפוק רב לנוכח נכונותם של האישים השונים לחבור לקריאה לראש הממשלה ולשרי הממשלה לבצע את מהלך הריבונות בבקעת הירדן באופן מידי. "עוד ניתן לתקן את הטעות בה נקטה ממשלת ישראל כאשר לא עמדה בהבטחות ראשיה להחלת ריבונות בבקעת הירדן. מדובר בהבטחות שנאמרו והוכרזו הן על ידי ראש הממשלה נתניהו והן על ידי ראש הממשלה החלופי בני גנץ, אך עד כה דבר לא נעשה על מנת ליישם את ההבטחות".

"הפעם לא נסתפק בהבטחות והצהרות. הפעם אנו דורשים מהלך מעשי עוד טרם הבחירות. החלת ריבונות גם על אזור מצומצם יש בה כדי להתוות את הכיוון אליו חותר עם ישראל ואליו חתר החלום הציוני לאורך הדורות, החזרת ריבונות עם ישראל לארצו", דברי קצובר ומטר.

להרשמה לאירוע לחצו כאן

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

10-12-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.