לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 35

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 35 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
חג חנוכה שמח
 
חג החנוכה הוא חג הריבונות, החג בו עם ישראל זוכר את מאבקו הצודק והמנצח על זכותו הריבונית על ארצו. לנגד עינינו ניצבת דמותם של המכבים, העומדים איתן וקוראים תיגר בעודם מעטים מול רבים וכשהם אוחזים בידיהם בחרב ובליבם האמונה בצדק ההיסטורי הקובע את שייכותם הנצחית לארץ ישראל.
 
האימפריה היוונית, זו שהנחילה לעולם כולו את תפיסותיה, ניסתה לקעקע בכוח הזרוע את זכותו של העם היהודי על ארצו, וגם היום ניצב עם ישראל מול רבים וחזקים המבקשים לנתק בין עם ישראל לארץ ישראל, אך כאז כך גם היום נתייצב בתוקף על זכותנו ההיסטורית, נזכור ונדע שסוף האמת לנצח. מי מעמי העולם שירצה להכיר בכך ולהתייצב לצידנו ימצא את עצמו זוכה לעמוד לצד האמת, הצדק והמוסר, ואילו אותם עמים שעדיין לא הפנימו זאת יבינו במוקדם ובמאוחר שבחרו בצד האפל, השקרי והברוטאלי של דפי ההיסטוריה.
 
עם זאת עלינו לזכור את המשימה הגדולה של דורנו, דור הגאולה. מלכות בית חשמונאי קצרת ימים הייתה. כעבור כשמונים שנה תם פרק זה בקורות ההיסטוריה היהודית משום הכפפת הראש בפני התרבות הזרה שחלחלה לעם ישראל ולמנהיגיו, אבדן הזהות היהודית והתמוססות ריבונותנו על ארצנו. עלינו לעמוד על המשמר לבן נחזור חלילה על טעויות העבר. עלינו לאחוז בגאון בתרבותנו ובמורשתנו, עלינו להיאחז בראש מורם באדמת המולדת ולחזק בעוצמה את ריבונותנו בה. עם הנצח יוכיח ויקבע בתודעתו ובתודעת העמים כולם את נצחיות הקשר החי והפועם בינו ובין ארץ ישראל.

 
נבחרי הציבור קוראים: ריבונות עכשיו!
 
השבוע קיימנו אירוע מרגש ובעל משמעות רבה שזכה לשותפים רבים שחברו אלינו. תחת הכותרת 'מדליקים ריבונות על בקעת הירדן' קיימנו את אירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה על מבצר הסרטבה הצופה אל בקעת הירדן ויחד עם שורה ארוכה של אישים, חברי כנסת ושרים קראנו לראש הממשלה להחיל את ריבונות ישראל על בקעת הירדן תחילה כבר כעת, עוד בטרם בחירות, עוד בטרם חילופי השלטון בארה"ב.
 
את האירוע ששודר לאלפי תומכים בארץ ובחו"ל הובלנו יחד עם מועצת בקעת הירדן, תנועת רגבים, ה-ZOA, תנועת Israel is Forever, תנועת AFSI ותנועת Save the West. מרבית חברי הכנסת, השרים ואישי הציבור שהשתתפו באירוע הקפידו להכריז ולהבהיר כי צעד זה של ריבונות בבקעת הירדן צריך להיות צעד ראשון לקראת המשך מהלכי החלת הריבונות.
 
בתיעוד המוסרט של האירוע החשוב תוכלו לצפות כאן, אך חשוב לציין כי היעתרותם של ח"כים מסיעות שונות לדרישת הריבונות בבקעת הירדן מעודדת ביותר. נראה שבהחלט ניתן לומר לראש הממשלה כי מהלך זה יגרוף תמיכה נרחבת ביותר בקרב מקבלי ההחלטות במשכן הכנסת. באירוע השתתפו אישים שונים מסיעות שונות. קואליציית הריבונות רוקמת עור וגידים ובתקופה הקרובה נמשיך ונפעל יחד איתם בשיתוף פעולה עד ליישום חזון הריבונות במלואו. 
לא עמים זרים הם שיקבעו את ריבונותנו
 
כמה נקודות חשובות שנאמרו במהלך אירוע 'מדליקים ריבונות על בקעת הירדן':
 
חבר הכנסת מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה, קבע כי יש להחיל את הריבונות בבקעת הירדן עוד טרם הבחירות, סיפר כי שוחח עם ראש הממשלה על כך ועוד ימשיך לפעול בכיוון זה. לזאת הוסיף חבר הכנסת זוהר והדגיש כי ריבונות בבקעת הירדן אינה אלא תחילת המהלך וכי יש להחיל ריבונות על הארץ כולה שכן "אין לנו זכות לוותר על פיסה מארץ ישראל שניתנה לנו מהקב"ה".
 
חבר הכנסת עוזי דיין סיפר על הקשר האישי שלו כמפקד בצה"ל עם בקעת הירדן ועם אתר הסטרבה בפרט. הוא הדגיש בדבריו את הצורך בפיתוח בקעת הירדן בהיבט החקלאי, ההתיישבותי ובעיקר התיירותי וסיפר כי יחד עם ראשי מועצות האזור הוא מכין תכנית סדורה לפיתוח משמעותי ומיידי של בקעת הירדן גם במסגרת ממשלת מעבר.
 
יו"ר מועצת בקעת הירדן, ידידנו ושותפנו דוד אלחיאני, הציג את היקף החקלאות בבקעת הירדן וציין כי כאשר הגיעו לבקעה ראשוני המתיישבים מצאו אדמה חרבה וחבל ארץ שומם שאיש לא האמין שניתן יהיה לחיות בו, אך בעמל הובילו למהפכה אדירה ובלתי נתפסת.
 
אלחיאני נשאל אם לביצוע מהלך הריבונות בבקעת הירדן צריכה ישראל להמתין להסכמה אמריקאית או ערבית, והשיב נחרצות: "דעתי הייתה איתנה ונחושה שרק מדינת ישראל היא שצריכה לקבל את החלטת הריבונות בבקעת הירדן ולא ארה"ב בריטניה צרפת או גרמניה. אנחנו צריכים לעשות את זה ולא להמתין לגויים שיגידו לנו מה הזכות שלנו על הארץ הזו".

לכתבה נרחבת על האירוע לחצו כאן

 
גם העם אומר: קדימה!
 
באירוע המיוחד הצגנו גם את תוצאותיו של סקר שבחן את עמדות הציבור הישראלי כולו, משמאל ומימין, באשר להחלת הריבונות בבקעת הירדן. גם כאן התוצאות מלמדות על תמיכה ציבורית נרחבת.
 
רק שליש מהציבור היהודי בישראל מתנגד למהלך הריבונות בבקעת הירדן. התמיכה במהלך זוכה ל-56 אחוזים מכלל הציבור הישראלי, 10 אחוזים השיבו שאינם יודעים ורק 33.5 אחוזים התנגדו. בקרב מצביעי הימין זוכה המהלך לתמיכה גורפת של כ-81 אחוזים, מספר המתנגדים עומד על 9.6 % בעוד 9.4 אחוזים השיבו שאינם יודעים.
 
גם מתוצאות אלה צריכה לנשב רוח גבית מהעם אל נבחרי הציבור ובעיר לעבר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקריאה לבצע את הצעד המתבקש דווקא בתקופה זו שלפני כניסת ממשל חדש לבית הלבן ובעיקר לאור הבטחותיהם הפומביות של נתניהו ובני גנץ, איש איש בדרכו, להחיל את הריבונות על הבקעה.
 

המאבק המשפטי נגד הטרור נושא פירות
 
ביום ראשון הקרוב תתקיים הרצאה נוספת במסגרת הרצאות 'עוז וגאו"'ן' והפעם עם עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר, יו"ר ארגון 'שורת הדין' הנאבק מאבקים משפטיים בינלאומיים למען נפגעי הטרור, נגד ארגוני טרור ונגד הלגיטימציה הבינלאומית לארגונים אלה.
 


אם אתם עדיין לא נמנים על קהל המתחברים להרצאות עדיין ניתן לעשות זאת בפניה אלינו במייל ribonut@gmail.com או בטלפון.
 

מסבירים (ומרצים) ריבונות
 
פרויקט נוער הריבונות, 'מסבירים ריבונות', ייחתם ביום ראשון הקרוב בסמינריון זום גדול בו ישתתפו שרת המשפטים לשעבר, חברת הכנסת איילת שקד, ד"ר מוטי קידר, הכלכלן ד"ר ערן בר טל, ראש מועצת גוש עציון ואחרים.
 
בין השאר יתנסו בני הנוער במהלך הסמינריון ולראשונה בהרצאות קצרות בנוסח הרצאות טד. בני הנוער יחוו הכנה של נושא ממוקד סביב חזון הריבונות, הצגתו והרצאתו בפני חבריהם לתנועה. דור המנהיגות הבא של ישראל מודע היטב לחשיבות יכולת הסברה רהוטה וברורה. את היכולת הזו הם יתרגלו בנוסף ליכולת ההסברה שגילו לאורך קמפיין 'מסבירים ריבונות' במפגשים שקיימו ברחבי הארץ.
 
נוער יקר, אנחנו גאים בכל צעד ובכל פעולה שאתם מבצעים למען ארץ ישראל! 
התמורות בארה"ב וההשלכות עלינו
 
לאתר 'ריבונות' העלינו השבוע את עיקרי הרצאתו של ציר ישראל בוושינגטון לשעבר, הדמוגרף יורם אטינגר, ובה תובנות סביב תוצאות הבחירות בארה"ב וההשלכות לקשר העתידי בין ממשלת ישראל לבית הלבן בשנים הקרובות.
 
את ההרצאה נשא אטינגר במסגרת העונה החדשה של הרצאות 'עוז וגאו"ן'. קהל הנרשמים להרצאות הולך ומתרחב ושוב, אם עדיין לא הצטרפתם אתם מוזמנים לעשות זאת.
 
לחצו כאן וקראו את הכתבה על דברי אטינגר
 

שבת שלום וחג חנוכה שמח
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

11-12-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.