לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 36

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 36 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
חנוכה שמח!
 
במה שנראה כמו ימיה האחרונים של הכנסת הנוכחית מצליחה שדולת ארץ ישראל לקדם את הסדרת ההתיישבות הצעירה צעד אחד נוסף לקראת נורמאליות. זו נקודת אור פוליטית, מדינית והתיישבותית עליה נברך את ראשי השדולה, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' וחיים כץ, ואת מנהלת השדולה, חברתנו, חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, על הצלחתם. נאחל להם הצלחות נוספות בשלבי ההמשך של חקיקת החוק ובחקיקת חוקים דומים המחזקים את ריבונות עם ישראל בארצו.


ירושלים וארץ ישראל לא לחלוקה
 
בתגובה לדבריו המקוממים של ראש הממשלה החליפי, שר הביטחון בני גנץ, על אפשרות חלוקתה של ירושלים והפיכתה לבירה פלשתינית פרסמנו בתקשורת קריאה לראש הממשלה ולשרי מחנה הימין לקדם בהקדם את החלת הריבונות במעלה אדומים, גוש עציון וכלל מרחב עוטף ירושלים על מנת לקבוע עובדה מדינית שלא תהיה נתונה לגחמות מדיניות של גורמי שמאל.
 
אם נדמה היה לנו שמנהיגי ישראל והציבור בישראל הפנימו את האיוולת שברעיון חלוקת הארץ, חלוקת ירושלים והקמת מדינת אויב בלב הארץ, הגיעו דבריו של השר גנץ והוכיחו שבפנינו עוד עבודה רבה להבהיר את המובן מאליו. החלת ריבונות על ירושלים רבתי תקבע על פי חוק את האיסור לקדם כל מהלך מדיני לחלוקת הארץ. על ראש הממשלה, כמנהיג מחנה הימין, להביא באופן מיידי להחלטת ממשלה ברוח זו. בכך ישיב נתניהו את אמינותו המנהיגותית והציורית לאחר שלא קיים עד כה את הבטחת הריבונות בבקעת הירדן, בכך יוביל לחיזוק אחיזתנו בעיר הנצח, בכך יחזק את הרוב היהודי בבירת ישראל ובכך יבלום תכניות מדיניות המסוכנות לעתידה הקיומי של ישראל והפוגעות אנושות בחזון הציוני.

 
עם המאבק בקורונה לא זונחים את הריבונות
 
השבוע קיימנו, כמדי שנה בחנוכה, את סמינריון נוער הריבונות בשמורת 'עוז וגאו"ן' והפעם תחת הכותרת 'מסבירים ריבונות'. נפעמנו והתרגשנו לראות את הנוער משתתף, שואל, לומד ומעמיק בסוגיות הריבונות, ובנוסף מציג ומסביר חומרים באופן רהוט, ברור ומרשים.
 
את הסמינריון השנה קיימנו לזכרה של הלן פרידמן ז"ל מ-Afsi ובמהלכו נפגשו בני הנוער בין השאר גם עם שרת המשפטים לשעבר, חברת הכנסת איילת שקד, וביקשו לשמוע ממנה על צעדי מפלגתה לקידום הריבונות. שקד סיפרה על המהפך שהתחולל בעם בעשור האחרון, מאז התחלנו את פעילות תנועת הריבונות, אז נחשב חזון הריבונות להזוי ומנותק מהמציאות, ועד לימינו אלה, בהם תכנית הריבונות היא התכנית העיקרית המונחת על השולחן המדיני.
 
בני הנוער ביקשה משקד הבהרות באשר לאמירות הנשמעות מכיוונה של 'ימינה' בדבר הצורך להתמקד במאבק בקורונה, ושאלו אם משמעות הדברים היא זניחתו של חזון הריבונות. על תשובתה של שקד ועל המפגש בכלל בינה לבין בני הנוער תוכלו לקרוא כאן. 
"אין פתרון ריאלי לבד מריבונות"
 
הרצאה מרתקת ומיוחדת שמעו בני הנוער במהלך הסמינריון אודות יתרונותיה הכלכליים של הריבונות.
 
הכלכלן ערן בר טל סיפר על המחקר אותו הוביל יחד עם סטודנטים מהטכניון ובו התבררו יתרונות הריבונות בהיבט ערך הקרקעות, מחירי הדיור, כוח אדם, שליטה על ההון, בלימת הטרור ועוד.
 
לחצו כאן וקראו בהרחבה על דבריו של בר טל
לחצו כאן לאוסף תמונות מהסמינריון

 
 
הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חבר הכנסת צבי האוזר (דרך ארץ):
 
"ריבונות עבורי היא חידוש ימינו כקדם. מימוש זכות וחלום של אלפיים שנים של העם היהודי".
 
 
עוד דונם ועוד עז, ערביים
 
השבוע קיבלנו עדות נוספת לאופן בו נראית אזלת היד שנובעת מהיעדר ריבונות ביהודה ושומרון. בעוד כל סלילת שביל ובוודאי כביש ישראלי מצריך מסכת אינסופי של אישורים, ועדות, דיונים, הצבעות, תיאומים, בדיקות, מדידות ועוד ועוד, ערביי הרש"פ קובעים עובדות בשטח. השבוע זה קרה בין הכפר דומא שבגוש שילה לציר אלון. הרש"פ החלה בסלילת כביש באין מפריע על אף שמדובר בשטח C שאמור להיות בשליטה אזרחית וצבאית ישראלית.
 
בראיון שפורסם בערוץ 7 דווח על הכשרה ערבית של שטחים לבנייה בשטחי C, על נטיעת מאות רבות של עצים באופן מאורגן בצמוד לישובים על מנת למנוע את אפשרות התרחבותם, וכל זאת ללא תגובה ישראלית מינימאלית.
 
לקריאת הכתבה לחצו כאן
 

בדרכי גאולה
 
ביום חמישי הקרוב נקיים אירוע מיוחד לזכרה של מורת הדרך, המנהיגה והמחנכת גאולה כהן ז"ל. את האירוע נקיים בשמורת 'עוז וגאו"ן' בהשתתפות בנה, שר ההתיישבות צחי הנגבי, האלוף במיל' יוסי בן חנן, יו"ר מרכז מורשת בגין הרצל מקוב ורבים אחרים.


 
באירוע נניח אבן פינה למבנה המוזיאוני 'הצריף של גאולה' בו נקים חדר מבקרים, תערוכה לזכרה, ספרייה ציונית מיוחדת, אולם לצפייה בסרטי מורשת תיעודיים ועוד לכבודה ולהנצחת פועלה למען העם והארץ.

המעוניינים לקבל קישור לצפייה בארוע נא שלחו שם, מספר טלפון ומייל לכתובת: ribonut@gmail.com

האירוע ישודר בערוץ 7. היו איתנו. בפניכם פרטי האירוע: 
הזירה השקטה של המאבק בטרור
 
המאבק בטרור לא מתחיל ומסתיים דרך כוונת הרובה. לא פעם הזירה עוברת לשדה המשפטי בארץ ובחו"ל. אחת ממובילות המאבקים הקשים הללו ומי שהצליחה להביא לניצחונות חשובים למען נפגעי הטרור, לבלימת כספי טרור, לעיקול נכסי טרור ועוד היא עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר העומדת בראש ארגון 'שורת הדין'.
 
את עו"ד דרשן לייטנר פגשנו לשיחה מיוחדת במסגרת הרצאות בית המדרש ב'עוז וגאו"ן'. לכבוד חג החנוכה הפצנו את סרטון שיחתה המרתקת. אם לא צפיתם עד כה בדבריה אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולצפות.
 
 
האם אנחנו חיים בדמוקרטיה?
 
והשבוע במסגרת הרצאות בית המדרש נפגוש את עורך הדין שמחה רוטמן מהתנועה למשילות ודמוקרטיה, לשיחה מרתקת (הפעם באנגלית) על משפט ודמוקרטיה תחת הכותרת 'כיצד כבשו משפטנים את השלטון בישראל'
 


אם אתם עדיין לא נמנים על קהל המתחברים להרצאות עדיין ניתן לעשות זאת בפניה אלינו במייל ribonut@gmail.com או בטלפון.
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

16-12-2020

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.