לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 41

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 41 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
בוושינגטון התחלף השלטון וצעדי ההתקדמות להגשמת חזון הריבונות צפויים להתקדם באופן איטי ומורכב יותר מכאן והלאה, אם כי כמאמר הפתגם המיוחס לדוד בן גוריון 'בארץ ישראל מי שאינו מאמין בניסים אינו ריאלי', אין לנו ספק שהתקדמות החזון יכולה להתבצע בכל רגע ובכל דרך, בדרך נס, בדרך הטבע או בדרך המשלבת בין השניים. תפקידנו אנו הוא להכשיר את הלבבות לקבלו ולעשות את כל הנדרש כדי לקדמו.
 
בהקשר זה נצטט כאן מתוך דברים שכתבנו עבור עלון אינטרנטי שנוער הריבונות מפיקים בימים אלה:
 
אנו בתקופה מורכבת של ממשל מתחלף בארה"ב ובישראל, עובדה המחייבת אותנו לחזור ולהדגיש את חובתנו וזכותנו ההיסטורית להמשיך ולפעול להגשמתו של חזון הריבונות.
 
הרכב הממשלה הבאה בישראל רחוק מלהיות ידוע וברור לנו, אך זהותו ועמדותיו של נשיא ארה"ב הנכנס ידועות וברורות לנו. ממשלת ישראל הבאה צפויה לעמוד תחת לחצים כבדים לנסיגות ויתורים והתקפלויות. רוח הסכמי אוסלו המסוכנים צפויה לחזור ולנשוב עלינו מכיוון הבית הלבן וכדי לעמוד בפרץ על ממשלת ישראל הבאה להיות חזקה ואיתנה ברוחה, אך בעיקר בעלת עמוד שדרה אידיאולוגי ברור הדוחה רעיונות שכאלה ומקדם את החזון הציוני, היהודי, המוסרי והצודק של החלת ריבונות ישראל על כל ארץ ישראל.
 
על מנת שאכן תקום ממשלה שכזו מחנה הימין צריך לעמול קשה כדי להרחיב את שורותיו, כדי למנוע פילוגים ואבדן קולות ברסיסי מפלגות, אך בעיקר כדי להציב חזון ויעד אידיאולוגי ברור. כל זאת מבלי לוותר על המאבק הנחוש לחיזוק וביצור הכלכלה והבריאות בישראל של עידן מגפת הקורונה.
 
כאן, נוער יקר, אתם נכנסים לתמונה. כאן בכוחכם לחולל את השינוי במו ידיכם. כל אחד ואחת מכם הוא והיא שגריר ושגרירה נאמנים של החזון שעם ישראל כל כך זקוק לו בימים אלה. פעילות ההסברה שלכם יוצרת רוח רעננה ברחוב הישראלי, נותנת רוח גבית לשליחי הציבור הפוליטיקאים והמדינאים ומצרפת עוד ועוד תומכים ושותפים לחזון הריבונות והדבקות בארץ ישראל.
 
בתקופה זו של מערכת בחירות מנהיגי ישראל עוקבים אחר עמדות העם באינספור סקרים וניתוחי דעת קהל שרק מיעוטם מגיע לתקשורת ולציבור. מרבית הסקרים נשארים בחדרים סגורים עם יועצי אסטרטגיה, מומחים ומובילי קמפיין. באותם חדרים הם בוחנים את רוח העם ורצונו ובהתאם מפרסמים את התחייבויותיהם, הצהרותיהם ויעדיהם לקדנציה הבאה.
 
המדינאים והפוליטיקאים יזהו את הרוח הגדולה שאותה תובילו ברחוב הישראלי דרך דוכני הסברה, שיחות, מפגשים, הפצת חומרי הסברה, פאנלים שונים ועוד ויפעלו בהתאם לפני ואחרי הבחירות. הרוח הגדולה הזו שלכם יכולה וצריכה לחולל מהפכה פוליטית של ממש, להביא למחנה לאומי ימני גדול ואיתן העומד על עמדותיו האידיאולוגיות, על ערכי הזהות היהודית והמסורת ועל ערכי ארץ ישראל וההיאחזות בה.
 
עלינו לזכור כי המחנה שמנגד פועל במרץ ואינו נח לרגע. במימון זר ובהתארגנות של עמותות שונות הוא מקדם את תפיסותיו מתוך תחושה ואמונה שלפניו הזדמנות היסטורית להחזיר אל השולחן המדיני את רעיונות חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה. המהפך בארה"ב מפיח בהם תקווה למהפך דומה גם אצלנו. תקווה זו מהווה עבורם זריקת מרץ משמעותית השולחת אותם לפעילות והתגייסות מירבית לקראת יום הבחירות. מולם עלינו לזכור שהצדק ההיסטורי לצידנו ובשמו נפעל למען עתיד עם ישראל ומדינת ישראל.
 
ככל שקולה של ארץ ישראל יישמע דרך קולכם שלכם חזק יותר, כך תהיה השפעתכם חזקה יותר ואיתה כוחה הגובר והולך של ארץ ישראל.
 
לעיון בעלון הנוער לחצו כאן


לעומת כל המכשולים
 
מספר המתיישבים ביהודה ושומרון מתקרב לחצי מיליון ועומד כעת על 476,033 תושבים בכ-150 יישובים, כן ירבו ויתעצמו. כך פורסם מסיכום נתוני 2020.
 
הנתון המרשים מלווה בפיתוח אדיר של תעשייה, תשתיות, תעסוקה וצמיחה כלכלית ותיירותית ענפים, ועם זאת בלמעלה מיובל שנים יכולה הייתה מדינת ישראל להגיע למספרים גבוהים בהרבה לו רק השכילה להחיל את ריבונותה על יהודה ושומרון, למחוק את הקו הירוק בבנייה, בהתיישבות, בקליטת עליה, בהקמת ישובים חדשים ובהפרחת הרי טרשים.
 
הנתון העגום המסתתר מאחורי מספר המתיישבים הוא ירידה בקצב העליה בשיעור המתיישבים. על פי נתוני מועצת יש"ע הגידול באחוזים בשנת 2020 (2.6%) נמוך משנת 2019 (3.4%) והוא ממשיך את מגמת הירידה שהחלה בשנת 2012, אז עמד הגידול על 4.7% (מלבד שנה שעברה, אז באופן חד פעמי הייתה עלייה של 0.4%).
 
פגיעה זו בקצב התפתחות ההתיישבות הינה פועל יוצא של מדיניות ההקפאה והאיזוק העצמי שממשלת ישראל שמה על ידיה. במקום לראות את עתודת הקרקע האדירה שביהודה ושומרון ניתנים אישורי הבנייה במשורה, כמה עשרות כאן וכמה עשרות שם. במציאות חיים שכזו גם קצב ההתפתחות הנמוך הוא כמעט בגדר נס.
 
על ממשלת ישראל לשוב ולראות לנגד עיניה את משימת הדור, הגשמת החזון הציוני של שיבת בנים לגבולם, לערש הולדתו של העם ולריבונות על חבל ארץ נפלא וחשוב זה. היעד של מיליון תושבים ביהודה ושומרון יוכל להתגשם מהר מכפי שניתן לשער. גלי עלייה ממתינים לנו מעבר לפינה, זוגות צעירים מקווים לתחרות שתוזיל את מחירי הדיור והמוני צעירים אידיאליסטים מבקשים לקבוע את ביתם בליבה של הארץ.
 
 
 
לא איזונים ולא עסקאות
 
מחאת ההתיישבות הצעירה הסתיימה בצל התעלמותה הבוטה של התקשורת, כפי שהראה זאת גיא זוהר בתכניתו ב'כאן 11'. ראשי מועצות ופעילי התיישבות פתחו בשביתת רעב והתקשורת לא סיקרה, אחדים גם קרסו והתעלפו והתקשורת המשיכה לעצום עיניה. כל זאת בשעה בה כל איום בשביתת רעב של אסירים, בעלי עסקים או גם מחבלים כלואים זוכים לכותרות במהדורות החדשות השונות.
 
עם זאת לא נאמר נואש ונמשיך להדהד את קריאתנו הצודקת להסדרת ההתיישבות הצעירה, לחיבור בתים ומוסדות חינוך למים, חשמל וגז כחלק מזכויות האדם הבסיסיות ביותר.
 
בהקשר זה חשוב להזכיר כי מקור המחשבה לפיה את הסדרת חלק מההתיישבות הצעירה יש "לאזן" באישורי בנייה לערביי יהודה ושומרון והרשות הפלשתינית, הוא תפיסה מעוותת הרואה לנד עיניה שני עמים בעלי זכויות שוות על ארץ ישראל.
 
מתוך גישה משובשת זו יש הסבורים שכל בניה ליהודים צריכה חותמת הכשר כחלק מעסקת חבילה בה אושרו גם מיזמי בנייה ערבית. זכותו של עם ישראל על ארצו אינה תלויה באיזונים בעסקאות או בדילים. את התובנה הזו על מנהיגינו להפנים, ובימים אלה של טרום בחירות אזנם כרויה יותר לשמוע את המיית ליבו ורוחו של העם. תפקידנו להשיב את ההנהגה למסלול שליחותה הציונית וההיסטורית.
 
 
הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו שרת התפוצות עומר ינקלביץ':
 
"ריבונות עבורי היא מימוש הכרזת בעלותנו על ארץ אבותינו. אסור שיהודים חלוצים שמתיישבים בארץ נחלת אבות יחושו כאילו הם בגלות".
 
 
משוחחים ומתחזקים
 
בהזדמנות זו נספר ונעדכן על המשך המפגשים שלנו בשמורת 'עוז וגאו"ן' עם קבוצות שונות לשיח על ריבונות, חזון, יהדות וציונות.
 
המפגשים אמנם מתקיימים תחת מגבלות הקורונה ובקבוצות קטנות, אך גם במגבלות אלה חובתנו להמשיך במפעל החינוכי וההסברתי והשגרירים היוצאים מהשמורה ימשיכו ויעבירו את המסרים הלאה.
 
בין הקבוצות שפגשנו בשבוע האחרון הייתה גם קבוצת חיילי גדוד נחשון. שמחנו לפגוש צעירים חדורי מוטיבציה, בטוחים בצדקת דרכם, מחוברים לעמם ולארצם ומוכנים למסור את נפשם בעבורם. השיח הפורה היה מחזק לנו ולהם.


 
 
נפגשים לדיון בוער
 
ביום חמישי הקרוב נקיים מפגש מיוחד בין נציגי מפלגות מחנה הימין, ימינה, הציונות הדתית, הליכוד ותקווה חדשה. המשתתפים ידונו בסוגיות הבוערות על סדר יומה של מדינת ישראל ועל סדר יומה של מערכת הבחירות הנוכחית.
 
את האירוע שיתקיים בהנחייתה של העיתונאית אמילי עמרוסי נשדר בערוץ היוטיוב שלנו.


 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

22-01-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הריבונות - קונצנזוס שיתגשם. בכירי 'תקווה חדשה' בעוז וגאו"ן
מערכת ריבונות
01-03-2021
זאב אלקין, צבי האוזר ודני דיין ביקרו בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון. אלקין: הריבונות הופכת לקונצנזוס שיתגשם. האוזר: למה עדיין רק חצי מיליון מתיישבים ביו"ש? דיין: מרגיש ב'תקווה חדשה' את רוח מפלגת התחיה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 46
מערכת ריבונות
25-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 46 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
שר המורשת ב'עוז וגאו"ן': זהו הסיפור של כולנו
מערכת ריבונות
24-02-2021
בביקורו בשמורת 'עוז וגאו"ן' הביע שר המורשת וירושלים תמיכה ברעיון הקמתו של מרכז המספר ומתעד את סיפור ההתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 45
מערכת ריבונות
19-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 45 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
​אין ריבונות, אין אכיפה והמחיר: הרס הנוף והבריאות
מערכת ריבונות
17-02-2021
עשרות מחצבות פיראטיות פזורות ברחבי יהודה ושומרון ללא פיקוח בקרה ואכיפה. כדי להימנע מעימות עם בכירי הרש"פ ישראל ממשיכה לעצום עין. הנוף ואתרי המורשת נהרסים ואיתם הבריאות של מאות אלפים.
ריבונות - כתב עת מדיני
80 מנדטים מצביעים ימין
יהודית קצובר ונדיה מטר
12-02-2021
הסקרים השונים מובילים למסקנה אחת ברורה: כשמונים מנדטים מצביע למפלגות ימין. כדי ליישם את רצונו הדמוקרטי של העם על מנהיגי הימין לפעול בכל דרך להקמת ממשלת ימין משותפת ורחבה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 44
מערכת ריבונות
11-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 44 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
'הסכמי אוסלו הובילו אותנו להחלטה בהאג'
מערכת ריבונות
10-02-2021
בפאנל מיוחד שהפגיש נשים מנהיגות לשיח על ריבונות ועתידה המדיני של ישראל קבעה פרופ' איינהורן: אוסלו הביא עלינו את בית הדין בהאג. יש לסגת ממנו כמו מי שמגלה שנקלע לשדה מוקשים.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 43
מערכת ריבונות
05-02-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 43 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ההיסטוריה היהודית נבזזת ונרמסת
מערכת ריבונות
04-02-2021
הפקרת הריבונות ביהודה ושומרון גוררת רמיסה של אתרים ארכיאולוגיים המלמדים על מורשת ישראל באזור. בתל ארומה עלול מבצר חשמונאי להפוך למסגד לזכר מחבלים.