לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 41

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 41 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
בוושינגטון התחלף השלטון וצעדי ההתקדמות להגשמת חזון הריבונות צפויים להתקדם באופן איטי ומורכב יותר מכאן והלאה, אם כי כמאמר הפתגם המיוחס לדוד בן גוריון 'בארץ ישראל מי שאינו מאמין בניסים אינו ריאלי', אין לנו ספק שהתקדמות החזון יכולה להתבצע בכל רגע ובכל דרך, בדרך נס, בדרך הטבע או בדרך המשלבת בין השניים. תפקידנו אנו הוא להכשיר את הלבבות לקבלו ולעשות את כל הנדרש כדי לקדמו.
 
בהקשר זה נצטט כאן מתוך דברים שכתבנו עבור עלון אינטרנטי שנוער הריבונות מפיקים בימים אלה:
 
אנו בתקופה מורכבת של ממשל מתחלף בארה"ב ובישראל, עובדה המחייבת אותנו לחזור ולהדגיש את חובתנו וזכותנו ההיסטורית להמשיך ולפעול להגשמתו של חזון הריבונות.
 
הרכב הממשלה הבאה בישראל רחוק מלהיות ידוע וברור לנו, אך זהותו ועמדותיו של נשיא ארה"ב הנכנס ידועות וברורות לנו. ממשלת ישראל הבאה צפויה לעמוד תחת לחצים כבדים לנסיגות ויתורים והתקפלויות. רוח הסכמי אוסלו המסוכנים צפויה לחזור ולנשוב עלינו מכיוון הבית הלבן וכדי לעמוד בפרץ על ממשלת ישראל הבאה להיות חזקה ואיתנה ברוחה, אך בעיקר בעלת עמוד שדרה אידיאולוגי ברור הדוחה רעיונות שכאלה ומקדם את החזון הציוני, היהודי, המוסרי והצודק של החלת ריבונות ישראל על כל ארץ ישראל.
 
על מנת שאכן תקום ממשלה שכזו מחנה הימין צריך לעמול קשה כדי להרחיב את שורותיו, כדי למנוע פילוגים ואבדן קולות ברסיסי מפלגות, אך בעיקר כדי להציב חזון ויעד אידיאולוגי ברור. כל זאת מבלי לוותר על המאבק הנחוש לחיזוק וביצור הכלכלה והבריאות בישראל של עידן מגפת הקורונה.
 
כאן, נוער יקר, אתם נכנסים לתמונה. כאן בכוחכם לחולל את השינוי במו ידיכם. כל אחד ואחת מכם הוא והיא שגריר ושגרירה נאמנים של החזון שעם ישראל כל כך זקוק לו בימים אלה. פעילות ההסברה שלכם יוצרת רוח רעננה ברחוב הישראלי, נותנת רוח גבית לשליחי הציבור הפוליטיקאים והמדינאים ומצרפת עוד ועוד תומכים ושותפים לחזון הריבונות והדבקות בארץ ישראל.
 
בתקופה זו של מערכת בחירות מנהיגי ישראל עוקבים אחר עמדות העם באינספור סקרים וניתוחי דעת קהל שרק מיעוטם מגיע לתקשורת ולציבור. מרבית הסקרים נשארים בחדרים סגורים עם יועצי אסטרטגיה, מומחים ומובילי קמפיין. באותם חדרים הם בוחנים את רוח העם ורצונו ובהתאם מפרסמים את התחייבויותיהם, הצהרותיהם ויעדיהם לקדנציה הבאה.
 
המדינאים והפוליטיקאים יזהו את הרוח הגדולה שאותה תובילו ברחוב הישראלי דרך דוכני הסברה, שיחות, מפגשים, הפצת חומרי הסברה, פאנלים שונים ועוד ויפעלו בהתאם לפני ואחרי הבחירות. הרוח הגדולה הזו שלכם יכולה וצריכה לחולל מהפכה פוליטית של ממש, להביא למחנה לאומי ימני גדול ואיתן העומד על עמדותיו האידיאולוגיות, על ערכי הזהות היהודית והמסורת ועל ערכי ארץ ישראל וההיאחזות בה.
 
עלינו לזכור כי המחנה שמנגד פועל במרץ ואינו נח לרגע. במימון זר ובהתארגנות של עמותות שונות הוא מקדם את תפיסותיו מתוך תחושה ואמונה שלפניו הזדמנות היסטורית להחזיר אל השולחן המדיני את רעיונות חלוקת הארץ והקמת מדינת טרור בליבה. המהפך בארה"ב מפיח בהם תקווה למהפך דומה גם אצלנו. תקווה זו מהווה עבורם זריקת מרץ משמעותית השולחת אותם לפעילות והתגייסות מירבית לקראת יום הבחירות. מולם עלינו לזכור שהצדק ההיסטורי לצידנו ובשמו נפעל למען עתיד עם ישראל ומדינת ישראל.
 
ככל שקולה של ארץ ישראל יישמע דרך קולכם שלכם חזק יותר, כך תהיה השפעתכם חזקה יותר ואיתה כוחה הגובר והולך של ארץ ישראל.
 
לעיון בעלון הנוער לחצו כאן


לעומת כל המכשולים
 
מספר המתיישבים ביהודה ושומרון מתקרב לחצי מיליון ועומד כעת על 476,033 תושבים בכ-150 יישובים, כן ירבו ויתעצמו. כך פורסם מסיכום נתוני 2020.
 
הנתון המרשים מלווה בפיתוח אדיר של תעשייה, תשתיות, תעסוקה וצמיחה כלכלית ותיירותית ענפים, ועם זאת בלמעלה מיובל שנים יכולה הייתה מדינת ישראל להגיע למספרים גבוהים בהרבה לו רק השכילה להחיל את ריבונותה על יהודה ושומרון, למחוק את הקו הירוק בבנייה, בהתיישבות, בקליטת עליה, בהקמת ישובים חדשים ובהפרחת הרי טרשים.
 
הנתון העגום המסתתר מאחורי מספר המתיישבים הוא ירידה בקצב העליה בשיעור המתיישבים. על פי נתוני מועצת יש"ע הגידול באחוזים בשנת 2020 (2.6%) נמוך משנת 2019 (3.4%) והוא ממשיך את מגמת הירידה שהחלה בשנת 2012, אז עמד הגידול על 4.7% (מלבד שנה שעברה, אז באופן חד פעמי הייתה עלייה של 0.4%).
 
פגיעה זו בקצב התפתחות ההתיישבות הינה פועל יוצא של מדיניות ההקפאה והאיזוק העצמי שממשלת ישראל שמה על ידיה. במקום לראות את עתודת הקרקע האדירה שביהודה ושומרון ניתנים אישורי הבנייה במשורה, כמה עשרות כאן וכמה עשרות שם. במציאות חיים שכזו גם קצב ההתפתחות הנמוך הוא כמעט בגדר נס.
 
על ממשלת ישראל לשוב ולראות לנגד עיניה את משימת הדור, הגשמת החזון הציוני של שיבת בנים לגבולם, לערש הולדתו של העם ולריבונות על חבל ארץ נפלא וחשוב זה. היעד של מיליון תושבים ביהודה ושומרון יוכל להתגשם מהר מכפי שניתן לשער. גלי עלייה ממתינים לנו מעבר לפינה, זוגות צעירים מקווים לתחרות שתוזיל את מחירי הדיור והמוני צעירים אידיאליסטים מבקשים לקבוע את ביתם בליבה של הארץ.
 
 
 
לא איזונים ולא עסקאות
 
מחאת ההתיישבות הצעירה הסתיימה בצל התעלמותה הבוטה של התקשורת, כפי שהראה זאת גיא זוהר בתכניתו ב'כאן 11'. ראשי מועצות ופעילי התיישבות פתחו בשביתת רעב והתקשורת לא סיקרה, אחדים גם קרסו והתעלפו והתקשורת המשיכה לעצום עיניה. כל זאת בשעה בה כל איום בשביתת רעב של אסירים, בעלי עסקים או גם מחבלים כלואים זוכים לכותרות במהדורות החדשות השונות.
 
עם זאת לא נאמר נואש ונמשיך להדהד את קריאתנו הצודקת להסדרת ההתיישבות הצעירה, לחיבור בתים ומוסדות חינוך למים, חשמל וגז כחלק מזכויות האדם הבסיסיות ביותר.
 
בהקשר זה חשוב להזכיר כי מקור המחשבה לפיה את הסדרת חלק מההתיישבות הצעירה יש "לאזן" באישורי בנייה לערביי יהודה ושומרון והרשות הפלשתינית, הוא תפיסה מעוותת הרואה לנד עיניה שני עמים בעלי זכויות שוות על ארץ ישראל.
 
מתוך גישה משובשת זו יש הסבורים שכל בניה ליהודים צריכה חותמת הכשר כחלק מעסקת חבילה בה אושרו גם מיזמי בנייה ערבית. זכותו של עם ישראל על ארצו אינה תלויה באיזונים בעסקאות או בדילים. את התובנה הזו על מנהיגינו להפנים, ובימים אלה של טרום בחירות אזנם כרויה יותר לשמוע את המיית ליבו ורוחו של העם. תפקידנו להשיב את ההנהגה למסלול שליחותה הציונית וההיסטורית.
 
 
הריבונות עבורי היא...
 


והפעם איתנו שרת התפוצות עומר ינקלביץ':
 
"ריבונות עבורי היא מימוש הכרזת בעלותנו על ארץ אבותינו. אסור שיהודים חלוצים שמתיישבים בארץ נחלת אבות יחושו כאילו הם בגלות".
 
 
משוחחים ומתחזקים
 
בהזדמנות זו נספר ונעדכן על המשך המפגשים שלנו בשמורת 'עוז וגאו"ן' עם קבוצות שונות לשיח על ריבונות, חזון, יהדות וציונות.
 
המפגשים אמנם מתקיימים תחת מגבלות הקורונה ובקבוצות קטנות, אך גם במגבלות אלה חובתנו להמשיך במפעל החינוכי וההסברתי והשגרירים היוצאים מהשמורה ימשיכו ויעבירו את המסרים הלאה.
 
בין הקבוצות שפגשנו בשבוע האחרון הייתה גם קבוצת חיילי גדוד נחשון. שמחנו לפגוש צעירים חדורי מוטיבציה, בטוחים בצדקת דרכם, מחוברים לעמם ולארצם ומוכנים למסור את נפשם בעבורם. השיח הפורה היה מחזק לנו ולהם.


 
 
נפגשים לדיון בוער
 
ביום חמישי הקרוב נקיים מפגש מיוחד בין נציגי מפלגות מחנה הימין, ימינה, הציונות הדתית, הליכוד ותקווה חדשה. המשתתפים ידונו בסוגיות הבוערות על סדר יומה של מדינת ישראל ועל סדר יומה של מערכת הבחירות הנוכחית.
 
את האירוע שיתקיים בהנחייתה של העיתונאית אמילי עמרוסי נשדר בערוץ היוטיוב שלנו.


 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

22-01-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.
ריבונות - כתב עת מדיני
ארבעים שנה ללא חפירה ארכיאולוגית רצינית ביו"ש
מערכת ריבונות
10-08-2021
קראו את הפוסט המדאיג והעצוב שפרסם נתנאל אלינסון על הסיבה שבגינה אנחנו נוטשים אתרי מורשת ביהודה ושומרון, לא חופרים בהם ולא חוקרים אותם.