לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

'בואו'

הדרך לאיחוד המחנה לא תבוא מתוך גידופים, הפגנות והכפשות, אלא מתוך כבוד הדדי ואידיאולוגיה מאחדת. קריאתנו למנהיגי המחנה היא: בואו!

ימי המרכבה הקואליציונית הכמעט בלתי אפשרית שעוברים עלינו נפגשים בימי הזיכרון והעצמאות, החל מחג חירותו, עצמאותו ולידתו של העם, חג הפסח, ועד יום עצמאותו המתחדשת של העם, כאשר בתווך ימי הזיכרון לנרצחי השואה וחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

ימים מיוחדים אלה הם ימי התכנסות וחשבון נפש ליחיד ולאומה. אלו ימים בהם אנו נדרשים לזכור את המאחד ומלכד שבנו, את הדרך הארוכה שעבר עם ישראל עד כה, את המחיר ששילם לאורכה של דרך זו, ואת היעד אליו הוא צועד קדימה, וביחד.

בימים המיוחדים הללו אנו חוזים במנהיגי ישראל עמלים על מלאכת הרכבת הקואליציה והממשלה. מצביעי מחנה הימין מבינים היטב את חשיבות הקמתה של ממשלת ימין מלוכדת רחבה ויציבה. ברוח זו הם מצפים משליחיהם בכנסת לפעול, אך ציפייה זו חשוב שתיעשה ברוח חשבון הנפש המיוחד של הימים המיוחדים הללו, חשבון נפש של אחדות מלכדת ולא של התחשבנות מפלגת.

לצד הקריאה הצודקת והמכובדת למפלגת 'תקווה חדשה' לשוב ולפעול מתוך קואליציית ימין רחבה למען ארץ ישראל ועתיד עם ישראל, עולים בשולי המחנה גם קולות צורמים, תוקפניים, מפלגים ובנוסף לכל גם מרחיקים את הסיכוי להגיע לתוצאות האחדות לה כולנו מייחלים.

אין מי שיוכל לערער על כך שגדעון סער, זאב אלקין, שרן השכל ודני דיין הם אנשי ימין נאמנים ושותפים לדרך. זאב אלקין היה מראשוני הנאבקים על הגשמת חזון הריבונות עוד בעידן בו נחשב חזון זה להזוי. אלקין לחם ועודו לוחם למען הבניה בעטרות ולמען ההתיישבות הצעירה.

יכול כל ראש מועצה ביהודה ושומרון להעיד על האוזן הקשבת והיד המסייעת שהעניק לו אלקין בכל עת. אלקין לחם למען חזון הימין ונגד הקמת מדינה פלשתינית. אלקין, הפוליטיקאי המנוסה, חולל גם במשרד ההשכלה הגבוהה מהלכים חשובים. הימין זקוק לכשרונו ליכולותיו ולהמשך עשייתו הברוכה.

האם זהו הפוליטיקאי שראוי ונכון להתייצב מול ביתו בקריאות גנאי וגידוף? לא ולא. הפגיעה בבתו בת החמש על ידי מפגיני השוליים של מחנה הימין היא מעשה הראוי לכל גינוי, ולא רק כלפיו, אלא כלפי כל פוליטיקאי ואדם באשר הם.

ראשי מפלגת 'תקווה חדשה' תומכים בערכי הימין, מתנגדים לחלוקת הארץ, מחזקים את ההתיישבות, שואפים לתיקון מערכת המשפט ולחיזוק זהותה היהודית של מדינת ישראל. את התנגדותם העקרונית והחשובה לשותפות פוליטית עם מפלגה ערבית הביעו זה מכבר, ואמירתם זו ניצבת ועומדת איתן. מחנה הימין זקוק לאישים הללו ולפועלם.

קריאת המחנה לאנשי 'תקווה חדשה' צריכה להישמע בכבוד ובהדר. על המחנה לקרוא אליהם 'בואו' במקום ה'לך' בו מתהדרים מפגיני בלפור. אחים ושותפים אנחנו ואת הקריאה 'בואו' עלינו לשוב ולהשמיע ברמה.

בהכירנו את זאב אלקין וחבריו נוכל להאמין כי בכוחם לבודד ולנטרל את רעשי הרקע האלימים ולמנוע ממחאת השוליים התוקפנית להרחיקם מהמחנה. בכוחם כמדינאים ופולייקאים עתירי ניסיון לשקול בשנית את טובת העם, לסמן את יעדיהם הערכיים ולצאת לדרך מחודשת ליישומם של ערכים אלה מתוך המחנה כולו וביחד.

תגובות
תגובות בפייסבוק
יהודית קצובר ונדיה מטר
ראשי 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

יהודית קצובר ונדיה מטר הן ראשי תנועת 'נשים בירוק' ומקימות תנועת הריבונות

14-04-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.