לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 53

צילום: מירי צחי (ז"ל)

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 53 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
תקיפות אלימות של יהודים הפכו בימים האחרונים לבדיחה אינטרנטית. ימי הרמאדן הנוכחיים מתאפיינים באלימות גוברת של ערבים בירושלים, לוד, יפו וערים אחרות ברחבי ישראל.
 
הפורעים הערבים מזהים את אבדן השליטה והמשילות ואת מערכת המשפט הסלחנית שמשחררת אותם בתואנות שונות ומשונות ללא ענישה ראויה, אם בכלל. הציבור הערבי מזהה בין השאר גם את המבוכה השלטונית-פוליטית ובוחר להרים ראש ולהתגרות במדינה ובסמכויותיה.
 
כך לא נראית ריבונות. קריאתנו להחלת ריבונות ביהודה ושומרון לא צריכה להשכיח מאיתנו את הקריאה והדרישה לאכיפת ריבונות ישראל בכלל רחבי הארץ.
 
גם בסוגיה זו צפה ועולה האמת הפשוטה: אכיפת ריבונות ישראל ברחבי הארץ כולה לא תוכל להתבצע בממשלה נטולת עמוד שדרה אידאולוגי משותף. ממשלת ימין-שמאל או ממשלה התלויה בהרמת אצבעו של מנסור עבאס לא תוכל לייצר את ההרתעה והאכיפה הריבונית הנדרשת לנו כל כך בעת הזו.
 
נשוב וגם כעת נחזור על קריאתנו לראשי ומנהיגי המחנה להבין ולהפנים את גודל השעה ולמצוא את הנתיב המהיר להקמת ממשלת ימין רחבה ומוצקה. ציבור מצביעי הימין כולו רואה זאת ורוצה זאת, לציבור המצביעים ברורה הדרך המובילה לקואליציה איתנה שכזו. כעת כל שנותר הוא שגם המנהיגים יגיעו לאותה מסקנה ויפעלו ליישומה.
 
 
ההצבעה שחשפה את קצה הקרחון
 
ועוד באותו עניין. הצבעתו השבוע של מנסור עבאס נגד הצעת הליכוד בנושא השולי יחסית של ועדות הכנסת, מראה לכולנו עד כמה תהיה ממשלה הנסמכת על אצבעותיו חסרת יכולת לקדם דבר מהאג'נדה בשמה ולשמה היא נבחרה.
 
אם בסוגיה פשוטה כל כך מצא את עצמו ראש הממשלה מובך ומובס בשל גחמתו של עבאס, אין ספק שבממשלה הזקוקה ומשוועת לתמיכתו תקרוס כל הצעה לאומית, ימנית ויהודית. להערכתנו המצב יהיה אף חמור מכך, על מנת שלא להיות מובכים בהפסדים בהצבעות תימנע ממשלה שכזו מלכתחילה מלהעלות הצעות ולבצע מהלכים לאומיים. כדי שלא לחשוף עד כמה תלויה הממשלה באצבעותיו של מנסור עבאס איש לא ידבר על ריבונות, איש לא יחזק את ההתיישבות, איש לא יחשוב על הקמת ישובים חדשים, איש לא ייאבק על הזהות היהודית של ישראל ואיש לא ינקוף אצבע לשינוי מערכת המשפט.
 
לא לכך פיללנו בהליכתנו לקלפיות. המסקנה המתבקשת היא כאמור, הפנמת דברו של הבוחר השואף לממשלת ימין והקמת ממשלה שכזו ללא חרמות וללא חשבונות אישיים. טובת המדינה ועתידה חשובים מכל אלה.
 
 
לנטרל רעשי רקע
 
בעקבות האירועים בשבוע האחרון סביב ביתו של חבר הכנסת זאב אלקין, נשוב על דברינו: לא אלקין, לא סער ולא כל אדם אחר מ'תקווה חדשה' ראויים להכפשות ומתקפות מסוג זה.
 
מעבר לכך שסוג מחאות כזה לא יקרב את הסיכוי לקואליציה משותפת, מדובר בהכפשות שקריות וטולות בסיס. אלקין, סער, לחיאני, דיין ואחרים הם אנשי ארץ ישראל החדורים באמונה שלמה באהבת הארץ והמסירות אליה. איש לא יוכל להטיף להם על כך. הקריאה אליהם לשוב לקואליציית ימין היא קריאה חשובה ונדרשת, אך עליה להיעשות מתוך כבוד, ידידות ובעיקר מתוך אמירת אמת ציבורית.
 
ניתן ונכון  לקוות ולהאמין שביכולתם של סער ואלקין לבודד את רעשי הרקע האלימים שעולים מאותם מחאות שוליים ולשקול את שיקוליה של ארץ ישראל ואת טובתה של מדינת ישראל באופן ענייני ואמתי. מתוך כך גם הם יגיעו למסקנת האיחוד המתבקש לצד הדרישות הלגיטימיות לאגף את הליכוד מימין ולתבוע יישום אג'נדה ברורה התואמת את רצון המצביעים.
 
 
לקראת הוועידה
 
יחד עם נוער הריבונות אנו נערכים בימים אלה לוועידה הגדולה שתתקיים בע"ה בראשית חודש תמוז.
 
פעילותו הברוכה של הנוער זוכה לדחיפה אדירה בעקבות כנסים וועידות אלה. רעיונות עולים, מפגשים מתרחשים, אנשי ציבור מעודדים את הנוער, הנוער מתארגן יחד, מתאם פעילויות יחד ויוצא לדרך רעננה ומחודשת.
 
בימים הקרובים נמשיך ונעדכן אתכם בצפוי בוועידה ולקראתה. 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

23-04-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 71
מערכת ריבונות
27-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 71 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
האמצע האמתי הוא ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
26-08-2021
ראש הממשלה מחפש את האמצע המדיני בין ימין ושמאל. המציאות מוכיחה שהוא לא ימצא אותו בגניזת ערכים ובקיפול דגלים אידיאולוגיים.
ריבונות - כתב עת מדיני
תנועת הריבונות לבנט: שמור על שלמות הארץ
מערכת ריבונות
24-08-2021
במכתב לראש הממשלה ימים טרם צאתו לארה"ב קוראת לו תנועת הריבונות לעמוד איתן מול הלחצים המדיניים הצפויים ולקדם את החזון המדיני בו האמין, חזון הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 70
מערכת ריבונות
20-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 70 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 69
מערכת ריבונות
13-08-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 69 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
אמת אחת ולא שתיים, אין שתי ירושלים (אצ"ג)
יהודית קצובר ונדיה מטר
10-08-2021
כשמדובר בצדק ההיסטורי של העם היהודי אין מקום לנרטיבים זרים. ירושלים אחת והיא שייכת רק לעם היהודי. עלינו להיאבק בתכנית האמריקאית לחלוקה בפועל של העיר.