לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מבצע הסברה משולב לקידום הריבונות

חברי תנועת נוער הריבונות קיימו מבצע הסברה משולב בשורת מוקדים ברחבי הארץ לקידום חזון הריבונות והיערכות לוועידת הנוער הצפויה בקרוב.

במבצע הסברה משולב שנפרס על פני כל הארץ הציבו חברי תנועת נוער הריבונות דוכני הסברה ושיח להטמעת חזון הריבונות בציבור הישראלי הרחב. הדוכנים נפרסו במוקדים רבים ברחבי הארץ ובהם ירושלים, שדרות, עכו, נהריה, רחובות ועוד.
 
חברי וחברות התנועה חילקו במהלך המבצע חומרי הסברה לקידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון וקיימו שיחות עם עוברי אורח בעלי עמדות שונות ומגוונות על סוגיית הריבונות. בתנועה מסכמים בסיפוק רב את המבצע ומספרים על התעניינות ציבורית רבה בחזון, דרכי יישומו ובשאלת העיתוי הנכון לקידומו.


 
שירה יהונתן, מחברות התנועה, מספרת על המפגש עם אזרחים בדוכן ההסברה שהציבה במעלות תרשיחא: "אחת השאלות שעולות הרבה בשיח עם אנשים היא למה לקדם את הריבונות דווקא עכשיו? עכשיו אנחנו צריכים להתעסק בנושאים שיותר דחופים כמו כלכלה וכו'. ענינו להם שהמאבק על ארץ ישראל לא התחיל עכשיו ולא מסתיים עכשיו, הכול נובע מארץ ישראל, חינוך, תורה, חקלאות וכמובן גם כלכלה, הכול נובע מארץ ישראל".
 
הודיה וינטר, תושבת ירושלים, מספרת גם היא על התעניינות רבה בדוכן שהקימה בתחנה המרכזית בעיר. לדבריה המפגש עם עם ישראל על מגזריו ועמדותיו היה מרענן והחזיר אל השיח את הסוגיות האידיאולוגיות והעקרוניות סביב ארץ ישראל ועתידה. "הדהים אותי לראות עד כמה הפעילות שלנו משפיעה. אנשים עברו, שאלו שאלות והתעניינו בנושא", היא אומרת.
 
בני הנוער קיימו את המבצע כחלק מההכנות לוועידת הנוער הגדולה הצפויה להתקיים ביום חמישי ל' בסיוון (10.6), ועידת 'ארצי' שתתקיים בסימן 'בקעת הירדן תחילה'. לזאת מוסיף אליהו פרידמן, מראשי 'נוער הריבונות', ומדגיש כי מדובר בפעילות המשתלבת היטב בפעילות השוטפת אותה מקיימת התנועה. "הנוער עובד קשה בכל נושא השטח. אנו מוציאים דוכנים שבועיים, כנסים, אירועים, ועלוני הסברה חודשיים, אנו מנסים להנגיש את נושא הריבונות וחשיבותו".
 
בתנועה מספרים בסיפוק רב כי האווירה בה נתקלו בדוכני ההסברה הייתה חיובית מאוד. עוינות, שאולי איפיינה את השיח לפני כעשור, התחלפה בהתעניינות ונכונות להפנים את חשיבות חזון הריבונות. "המודעות הציבורית לריבונות התחזקה פלאים, וכעת נותר לנוער להמשיך בפעילות על מנת להביא גם את המנהיגות להבין את גודל השעה ואת גודל האתגרים שלפניהם, דווקא בתקופת ביידן, דווקא בתקופת הרמת הראש הטרוריסטית בחוצות ישראל, יש לתת מענה מדיני ציוני ראוי – ריבונות".
 
ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מברכות על פעילות הנוער ומבטיחות את המשכה הלאה. "הנוער מוכיח ועוד יוכיח עד כמה הוא מבין עמוקות את תפקיד הדור שלו בשרשרת השליחות הציונית. גם ובעיקר בתקופה בה נדמה שערכי ארץ ישראל, ציונות וזהות נדחקים מעט הצידה למען סוגיות כלכליות וחברתיות, הנוער מבין כי זו השעה הראויה והנכונה להנפת דגלי הציונות בגאון ולהזכיר לכולנו את הערכים שליכדו את עם ישראל לאורך כל דורותיו, ערכים שהובילו ומובילים את עם ישראל לארצו, להיות עם חופשי וריבוני בארצנו".
 
"הניסיון המאולץ לשנות את סדר היום הציבורי ולדחוק הצידה את הדיון בערכי הציונות ובשאיפת הריבונות, אינו עומד במבחן המציאות. בעוד יש מי שרוצה לעסוק בסוגיות כלכליות, חברתיות ובריאותיות ארץ ישראל נחמסת מתחת ידו של עם ישראל. הרש"פ קובעת עוד ועוד עובדות בשטח ומנצלת כל פרצה וחלון במציאות בה אין ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון. הנוער מבין היטב שללא החלת ריבונות אנו עלולים להתעורר חלילה למציאות בלתי הפיכה בה מדינת טרור קמה בפועל על ההרים החולשים על כל מרכזי האוכלוסיה בישראל, מציאות בה החזון הציוני נסוג לאחור וסופג חלילה מכה אנושה. בפעילותו ההסברתית החשובה כל כך, מחזיר הנוער לעם ישראל ולמנהיגיו את השיח הערכי אידיאולוגי ואת כולנו מחזיר את הנוער לתנופת עשייה ציונית".
 
עוד מציינות השתיים כי הוועידה הצפויה להתקיים, בה ישתתפו מאות בני נוער לצד אישי ציבור, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה, תהווה מנוף ציבורי נוסף הקורא למנהיגי ישראל ליישם את הצהרותיהם והבטחותיהם להחלת ריבונות ישראל בבקעת הירדן כצעד ראשון לקראת החלת הריבונות בכלל יהודה ושומרון. "וועידות וכנסי נוער גדולים קודמים העניקו תנופה אדירה לפעילות הנוער. קבוצות פעילות גובשו, רעיונות ויוזמות עלו ובני הנוער הבינו את הכוח האדיר שטמון בפעילותם ויצאו חדורי אמונה וביטחון להמשכה של הפעילות. כך יהיה גם בוועידה הקרובה", דברי קצובר ומטר. 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

06-05-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
הזמן פועל לרעתנו. אנחנו מאבדים את אדמות המדינה
מערכת ריבונות
23-06-2021
דו"ח המודיעין על השתלטות הרש"פ על אדמות מדינה מלמד על כרסום מסוכן, מתמיד ושיטתי בקרקעות שבידי ישראל. מחיר היעדר הריבונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
לבלום השתלטות הערבית על אדמות המדינה
מערכת ריבונות
25-06-2021
פעילי תנועת הריבונות השתתפו במשמרת מחאה וקריאה לממשלה לבלום את השתלטות הרש"פ על אדמות המדינה ביהודה ושומרון. צפו בתמונות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 61
מערכת ריבונות
18-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 61 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 60
מערכת ריבונות
11-06-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 60 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
ועידת נוער הריבונות ה-3 בתמונות
מערכת ריבונות
11-06-2021
צפו במאות בני הנוער התקבצו מכל רחבי הארץ והשתתפו בוועידת 'ארצי' והשקת מיזם 'ירושלים רבתי' עם אורחי הכבוד, יהונתן ואסתר פולארד.
ריבונות - כתב עת מדיני
להקים ישובים כי אנחנו חיים כאן ולא כי אנחנו מתים כאן
מערכת ריבונות
10-06-2021
המחנכת יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח הי"ד, מספרת על ההחלטה לקבור את בעלה בחוות גלעד, הקשר למערת המכפלה והתקווה לישובים שיקומו מתוך צו חיים ולא רק לזכר נופלים.
ריבונות - כתב עת מדיני
פולארד: איש לא יאמר לנו איפה לגור ואיפה לצעוד
מערכת ריבונות
10-06-2021
יהונתן פולארד בוועידת נוער הריבונות: לחזור אל הישובים שנעקרו בצפון השומרון. איש לא יגיד לנו היכן לגור ולבנות. ימי הגטו הסתיימו.
ריבונות - כתב עת מדיני
'העם ימני אבל המנהיגים שוכחים מי בחר בהם'
מערכת ריבונות
10-06-2021
סגן ראש עיריית ירושלים: הריבונות הישראלית לא מיושמת בירושלים בגלל כשל חמור בהנהגה. מנהיגות הימין לא עומדת במשימות שליחותה.
ריבונות - כתב עת מדיני
'חולשת האמונה בצדקתנו היא מקור חולשת הריבונות'
מערכת ריבונות
10-06-2021
פרשן חדשות 13, צבי יחזקאלי: הקשר בין הפרעות בערים המעורבות, המהומות בירושלים וההתקפות מעזה, הוא הזהות היהודית שבה מנסים לפגוע. זה לא כיבוש ולא הזנחה.
ריבונות - כתב עת מדיני
​הרב אליהו לנוער הריבונות: לכבוש את הגשרים בכל הארץ*
מערכת ריבונות
10-06-2021
הרב שמואל אליהו קורא לנוער הריבונות "להשתלט על הגשרים" עם שלטים שיוכיחו ויחזקו בעם את האמונה בצדקת דרכו ואת אהבתו לארץ ישראל.