לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מבצע הסברה משולב לקידום הריבונות

חברי תנועת נוער הריבונות קיימו מבצע הסברה משולב בשורת מוקדים ברחבי הארץ לקידום חזון הריבונות והיערכות לוועידת הנוער הצפויה בקרוב.

במבצע הסברה משולב שנפרס על פני כל הארץ הציבו חברי תנועת נוער הריבונות דוכני הסברה ושיח להטמעת חזון הריבונות בציבור הישראלי הרחב. הדוכנים נפרסו במוקדים רבים ברחבי הארץ ובהם ירושלים, שדרות, עכו, נהריה, רחובות ועוד.
 
חברי וחברות התנועה חילקו במהלך המבצע חומרי הסברה לקידום החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון וקיימו שיחות עם עוברי אורח בעלי עמדות שונות ומגוונות על סוגיית הריבונות. בתנועה מסכמים בסיפוק רב את המבצע ומספרים על התעניינות ציבורית רבה בחזון, דרכי יישומו ובשאלת העיתוי הנכון לקידומו.


 
שירה יהונתן, מחברות התנועה, מספרת על המפגש עם אזרחים בדוכן ההסברה שהציבה במעלות תרשיחא: "אחת השאלות שעולות הרבה בשיח עם אנשים היא למה לקדם את הריבונות דווקא עכשיו? עכשיו אנחנו צריכים להתעסק בנושאים שיותר דחופים כמו כלכלה וכו'. ענינו להם שהמאבק על ארץ ישראל לא התחיל עכשיו ולא מסתיים עכשיו, הכול נובע מארץ ישראל, חינוך, תורה, חקלאות וכמובן גם כלכלה, הכול נובע מארץ ישראל".
 
הודיה וינטר, תושבת ירושלים, מספרת גם היא על התעניינות רבה בדוכן שהקימה בתחנה המרכזית בעיר. לדבריה המפגש עם עם ישראל על מגזריו ועמדותיו היה מרענן והחזיר אל השיח את הסוגיות האידיאולוגיות והעקרוניות סביב ארץ ישראל ועתידה. "הדהים אותי לראות עד כמה הפעילות שלנו משפיעה. אנשים עברו, שאלו שאלות והתעניינו בנושא", היא אומרת.
 
בני הנוער קיימו את המבצע כחלק מההכנות לוועידת הנוער הגדולה הצפויה להתקיים ביום חמישי ל' בסיוון (10.6), ועידת 'ארצי' שתתקיים בסימן 'בקעת הירדן תחילה'. לזאת מוסיף אליהו פרידמן, מראשי 'נוער הריבונות', ומדגיש כי מדובר בפעילות המשתלבת היטב בפעילות השוטפת אותה מקיימת התנועה. "הנוער עובד קשה בכל נושא השטח. אנו מוציאים דוכנים שבועיים, כנסים, אירועים, ועלוני הסברה חודשיים, אנו מנסים להנגיש את נושא הריבונות וחשיבותו".
 
בתנועה מספרים בסיפוק רב כי האווירה בה נתקלו בדוכני ההסברה הייתה חיובית מאוד. עוינות, שאולי איפיינה את השיח לפני כעשור, התחלפה בהתעניינות ונכונות להפנים את חשיבות חזון הריבונות. "המודעות הציבורית לריבונות התחזקה פלאים, וכעת נותר לנוער להמשיך בפעילות על מנת להביא גם את המנהיגות להבין את גודל השעה ואת גודל האתגרים שלפניהם, דווקא בתקופת ביידן, דווקא בתקופת הרמת הראש הטרוריסטית בחוצות ישראל, יש לתת מענה מדיני ציוני ראוי – ריבונות".
 
ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מברכות על פעילות הנוער ומבטיחות את המשכה הלאה. "הנוער מוכיח ועוד יוכיח עד כמה הוא מבין עמוקות את תפקיד הדור שלו בשרשרת השליחות הציונית. גם ובעיקר בתקופה בה נדמה שערכי ארץ ישראל, ציונות וזהות נדחקים מעט הצידה למען סוגיות כלכליות וחברתיות, הנוער מבין כי זו השעה הראויה והנכונה להנפת דגלי הציונות בגאון ולהזכיר לכולנו את הערכים שליכדו את עם ישראל לאורך כל דורותיו, ערכים שהובילו ומובילים את עם ישראל לארצו, להיות עם חופשי וריבוני בארצנו".
 
"הניסיון המאולץ לשנות את סדר היום הציבורי ולדחוק הצידה את הדיון בערכי הציונות ובשאיפת הריבונות, אינו עומד במבחן המציאות. בעוד יש מי שרוצה לעסוק בסוגיות כלכליות, חברתיות ובריאותיות ארץ ישראל נחמסת מתחת ידו של עם ישראל. הרש"פ קובעת עוד ועוד עובדות בשטח ומנצלת כל פרצה וחלון במציאות בה אין ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון. הנוער מבין היטב שללא החלת ריבונות אנו עלולים להתעורר חלילה למציאות בלתי הפיכה בה מדינת טרור קמה בפועל על ההרים החולשים על כל מרכזי האוכלוסיה בישראל, מציאות בה החזון הציוני נסוג לאחור וסופג חלילה מכה אנושה. בפעילותו ההסברתית החשובה כל כך, מחזיר הנוער לעם ישראל ולמנהיגיו את השיח הערכי אידיאולוגי ואת כולנו מחזיר את הנוער לתנופת עשייה ציונית".
 
עוד מציינות השתיים כי הוועידה הצפויה להתקיים, בה ישתתפו מאות בני נוער לצד אישי ציבור, פוליטיקאים, אנשי רוח ומעשה, תהווה מנוף ציבורי נוסף הקורא למנהיגי ישראל ליישם את הצהרותיהם והבטחותיהם להחלת ריבונות ישראל בבקעת הירדן כצעד ראשון לקראת החלת הריבונות בכלל יהודה ושומרון. "וועידות וכנסי נוער גדולים קודמים העניקו תנופה אדירה לפעילות הנוער. קבוצות פעילות גובשו, רעיונות ויוזמות עלו ובני הנוער הבינו את הכוח האדיר שטמון בפעילותם ויצאו חדורי אמונה וביטחון להמשכה של הפעילות. כך יהיה גם בוועידה הקרובה", דברי קצובר ומטר. 

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

06-05-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מתכנסים ביחד ומכריזים: ירושלים לא תחולק!
מערכת ריבונות
22-10-2021
שורת ארגונים אוהבי ארץ ישראל וירושלים תקים משמרת שתקרא לעמוד בלחצי ארה"ב להקים קונסוליה לרש"פ בבירה, צעד ראשון בדרך לחלוקת הארץ וירושלים, חלילה.
ריבונות - כתב עת מדיני
מתחם להנצחת זכר אוהבת הארץ ומחזקת מתיישביה
מערכת ריבונות
15-10-2021
בשמורת 'עוז וגאו"ן' הושק מתחם להנצחת זכרה של יו"ר AFSI, הלן פרידמן ז"ל, שהובילה תנועה חיה של תמיכה בהתיישבות ביהודה ושומרון.
ריבונות - כתב עת מדיני
האם בנט יקים מדינה פלשתינית ויחלק את ירושלים?
יהודית קצובר ונדיה מטר
14-10-2021
התשובה לשאלה שבכותרת היא: "לא יעלה על הדעת" ועם זאת, כהרגלנו פתחנו את כלי התקשורת וחשכו עינינו.
ריבונות - כתב עת מדיני
דברי בנט חשובים, אך הגיעה העת למעשים
מערכת ריבונות
11-10-2021
לצד הברכות על דברי ראש הממשלה לקנצלרית גרמניה שבה ועולה הדרישה למהלך מדיני שיבלום את סכנת המדינה הפלשתינית: זמן ריבונות!
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 74
מערכת ריבונות
08-10-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 74 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 73
מערכת ריבונות
30-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 73 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
כשאין ריבונות אין ואקום. הרש"פ מעצימה את ההשתלטות בשטח
מערכת ריבונות
17-09-2021
גרמניה תעביר 100 מיליון אירו לפרויקטים של הרש"פ גם בשטחי C. שוב מתברר שאין וואקום מדיני. בהיעדר ריבונות מתחזקים הכרסום וההשתלטות הערבית על השטח.
ריבונות - כתב עת מדיני
עלון הנוער - ראש השנה תשפ"ב
מערכת ריבונות
09-09-2021
לקראת ראש השנה תשפ"ב הפיקו חברי נוער הריבונות עלון מיוחד. צפו, קיראו ודפדפו. שירה הנוער.
ריבונות - כתב עת מדיני
מידעון ריבונות מס' 72
מערכת ריבונות
05-09-2021
בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 72 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:
ריבונות - כתב עת מדיני
סיכום אירועי תשפ"א בתמונות
מערכת ריבונות
05-09-2021
קבלו הצצה מצולמת לכמה מהאירועים שליוו את תנועת הריבונות בשנת תשפ"א. בתנועה כבר נערכים לאירועי השנה הבאה.