לכתבה הבאה לכתבה הקודמת

מידעון ריבונות מס' 55

צילום: מירי צחי (ז"ל)

בפניכם מידעון תנועת הריבונות מס' 55 כפי שנשלח לתומכי וחברי התנועה. קוראים, מתעדכנים ומצטרפים:

חברים יקרים
שלום וברכה
 
יחד עם כל בית ישראל אנו מחבקים באהבה גדולה ובניחומים את משפחת גואטה עם פטירתו של יהודה הי"ד שנורה בידי מחבל בצומת תפוח.
 
מחיר כואב וכבד משלם עם ישראל על קוממיותו בארצו, ואכן המענה שעל כולנו לתבוע מהמנהיגות בישראל למחיר הדמים הזה הוא חיזוק וביצור היאחזות וריבונות עם ישראל בארצו.
 
יהודה הי"ד חי מתוך תחושה בריאה של טבעיותם הלאומית של חיי עם ישראל בארצו. את הרוח הזו עלינו להטמיע בתוכנו, לנוע בארצנו ללא חשש ומורא, לחיות טבעיות ברוכה ולחזק את ריבונותנו שגם תביא להכרעת הטרור המרים ראש כאשר הוא מזהה רגעי חולשה זמניים בעם ישראל.
 
"בילע המוות לנצח ומחה ה' אלו-הים דמעה מעל כל פנים וחרפת עמו יסיר מעל כל הארץ" (ישעיהו כ"ה ח)
 
 
ירושלים על ראש שמחתנו
 
בשבוע הקרוב נחגוג את יום ירושלים ונציין את איחודה של עיר הנצח, בירתו של העם היהודי. האויב הערבי מבין היטב את מרכזיותה של ירושלים והוא ממקד את מאבקו בה. הארכי מחבל מוחמד דף שבר שתיקה ארוכה על מנת לעודד את ערביי ירושלים להסלים את הטרור בימים אלה וברחובות ירושלים הריבונית מתנופפים דגלי הארגון לשחרור פלשתין, חמאס וג'יהאד כשהקריאות להכחדתה של ישראל נישאות באוויר.
 
אל מול כל אלה שותקת המנהיגות הישראלית ואינה נותנת מענה ריבוני ותודעתי. אימה שקרית משתקת את גורמי האכיפה שאינם פועלים כדי למחוק את החרפה מרחובות ירושלים ומעדיפים להתבונן בה מהצד מתוך אמונה חסרת בסיס שאם רק נבליג ונכיל את הרמת הראש הזו היא תיעלם מעצמה. הבלגה ורפיון ידיים, כך הוכיחה ההיסטוריה של מאה השנים האחרונות, רק מעניקים לטרור רוח גבית. ההנהגה בישראל חייבת להתעשת ולהגיב במהירות וביעילות, להוכיח לעצמה ולעולם את ריבונות ישראל בירושלים.
 
במקביל חייבת לבוא העמקה תודעתית אודות הקשר בין עם ישראל לבירתו, וגם את זאת צריכה המנהיגות בישראל להוביל בגאון וללא התנצלות. רק ממשלה בעלת עמוד שדרה אידיאולוגי ברור ונחוש מסוגלת וצריכה לקדם את המהלכים ההכרחיים הללו. ממשלת שיתוק המורכבת מימין שמאל ומפלגות ערביות לא תעביר את המסרים ההכרחיים הללו לעתידה של ירושלים ולעתיד עם ישראל כולו.
 
 
צדיקים בשכונת הצדיק
 
הערבים ממקדים את מאבקם הטרוריסטי בשכונת שמעון הצדיק ובשכונות היהודיות האחרות במזרח העיר. מולם, לצערינו, נחשפת לא פעם אזלת ידה של המשטרה והחשש הגדול הוא שמא המקור לאזלת יד זו היא מגבלות וכבילת ידי השוטרים והקצינים על ידי גורמים מדיניים מגבוה, כאלה שחוששים להסלמה והלהטת הרוחות.
 
גישה מעוותת זו רק מגבירה את התיאבון הטרוריסטי של הפורעים ותקוותם לדחוק את רגלי היהודים מעיר הקודש רק גוברת, אך מול כל אלה ניצבים איתן תושביהן החלוצים של שכונות שמעון הצדיק, הר הזיתים, נוף ציון, קדמת ציון ועוד.
 
המשך שגרת חייהם האזרחית, המשך ההליכה של ילדיהם למוסדות חינוך, המשך היציאה והחזרה לעבודה, המשך המגורים, הבנייה והעמקת הנוכחות במזרחה של העיר, הם המענה הציוני הנחוש והנכון ביותר מול גלי הטרור. ליבנו איתם, ידינו מחזקות את ידיהם.
 
עם זאת, נזכור ולא נשכח כי ההתמקדות המאבק הערבי בשכונת שמעון הצדיק היא התמקדות זמנית הנובעת מהתקווה לסדוק סדק בעמידה הישראלית על זכותנו בירושלים, אך השאיפה הערבית הא דחיקת כל נוכחות יהודית וסממן ריבוני יהודי מבירתנו הנצחית. על ההנהגה בישראל להפנים את חשיבות המענה הראוי, הנחוש והמיידי למתקפות אלה. רק כך ייבלם הטרור ותיעצר התקווה הערבית לסילוקינו מירושלים.
 
 
ועידת 'ארצי' מתקרבת. הנוער יוצא לרחובות
 
ועידת הנוער 'ארצי' מתקרבת ולקראתה יצאו חברי וחברות נוער הריבונות השבוע למבצע הסברה משולב בשורה ארוכה של אתרים ברחבי הארץ, ובהם עכו, נהריה, ירושלים, שדרות, רחובות ועוד ועוד.

בני הנוער הציבו דוכני הסברה ופגשו אזרחים מכל הקשת הפוליטית והאזרחית בישראל לשיחות על חשיבות החלת הריבונות ביהודה ושומרון ודרכי יישום החזון.


 
בני הנוער יצאו למשימה מתוך תחושת שליחות של מי שמבינים היטב את משימת הציונות של הדרו הנוכחי, משימת הריבונות. מהמפגש עם אזרחי ישראל הם יצאו בתחושת סיפוק רבה. שאלות אמנם עלו, אך נראה שרעיון הריבונות הוטמע בחברה הישראלית היטב וההתמקדות היא לא בשאלה אם אלא כיצד, ועל כך נדון בהרחבה בוועידה המתקרבת שתתקיים תחת הכותרת 'בקעת הירדן תחילה'.
 
לחצו כאן וקראו כתבה נרחבת על מבצע ההסברה המוצלח שהובילו נוער הריבונות
 
 

 
 
מאחורי הקלעים של תכנית טראמפ
 
בהרצאה מרתקת ועגומה מאוד במסגרת הרצאות 'שישי בעוז וגאו"ן' סיפר יו"ר מועת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחיאני, את הסיבות המדיניות והאידיאולוגיות שהובילו אותו להתנגדות הפומבית לתכנית טראמפ.
 
אלחיאני לוקח אותנו בהרצאתו אל מאחורי הקלעים של מה שהתרחש בבית הלבן, אל החלטתו לצאת בהכרזה פומבית שחשפה את המטרות הנסתרות שמאחורי התכנית ואת המאבקים והביקורת שספג בעקבות כך.
 
אין לדעת מה וכיצד הייתה מתנהלת ההיסטוריה ללא צעדיו של דוד אלחיאני, אך קיים סיכוי לא מבוטל שאלמלא צעדים אלה היינו מצויים כבר כעת בעיצומם של מהלכים לבנייתה בפועל של מדינה פלשתינית, חלילה.
 
צפו בהרצאתו המלאה:


 
 
בר כוכבא בגוש עציון
 
האסון הכבד במירון דחק לדאבון הלב את תשומת הלב הראויה בל"ג בעומר למערכות שהוביל בר כוכבא.
 
במסגרת הרצאות 'שישי בעוז וגאו"ן' שמענו גם את שיחתו המאלפת של גדי חיימוב, מדריך בבית ספר שדה כפר עציון, על מלחמות בר כוכבא בגזרת גוש עציון.

צפו בהרצאתו החשובה:


 
 
שבת שלום
יהודית קצובר ונדיה מטר

תגובות
תגובות בפייסבוק
מערכת ריבונות

06-05-2021

אתר זה מנוהל ע”י מתנדבים, כל תרומה תתקבל בברכה

לתמיכה ברעיון הריבונות
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות - סיכום סמינריון נוער ריבונות
יהודית קצובר ונדיה מטר
05-08-2022
אנו שמחות להגיש לכם סיכום כתוב של כל ההרצאות המרתקות וקישורים לסרטוני היוטיוב של ההרצאות.
ריבונות - כתב עת מדיני
מנהיגי העתיד דורשים ריבונות
מערכת ריבונות
05-08-2022
בפניכם סיכום סמינריון הקיץ של נוער הריבונות כפי שהופיע בעיתון בשבע
ריבונות - כתב עת מדיני
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות בתמונות
מערכת ריבונות
01-08-2022
צפו בעשרות בני הנוער, חברי תנועת נוער הריבונות, שהשתתפו בסמינריון הקיץ שהתמקד בניהול המאבק התודעתי בזירות התקשורת.
ריבונות - כתב עת מדיני
פוסט קטן יכול להניע מהפכה גדולה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'ישראל שלי' מספרת על מאבקי התודעה בתקשורת וברשתות החברתיות. מהירות תגובה לאירוע יכולה להכריע כיצד ייצרב בתודעה ואם יזכה לתגובה או לאדישות מסוכנת.
ריבונות - כתב עת מדיני
מול מפלצת תלת ראשית במימון אירופי
מערכת ריבונות
01-08-2022
הכירו את המנגנון המשומן בו מפעיל האיחוד האירופי ארגוני שמאל למחיקת זהותה היהודית של ישראל, להרס ההתיישבות ולחיזוק הרש"פ.
ריבונות - כתב עת מדיני
'שינוי מדיניות מתחיל בהעמקת ההיכרות עם המוסר והצדק שבעמדתנו'
מערכת ריבונות
01-08-2022
מנכ"ל קרן 'תקווה': ללא וודאות בצדקת ומוסריות היותנו כאן נתקשה לאכוף משילות וריבונות. לשם כך יש ללמוד, לחקור, לקרוא ולכתוב.
ריבונות - כתב עת מדיני
מלחמת הטוב והרע – מלחמת העולם השלישית - בעיצומה
מערכת ריבונות
01-08-2022
יו"ר 'הצילו את המערב' פורס את תפיסתו הרחבה על מאבקי הכוחות בין הטוב ובין הרע בעולם ומסביר בסמינריון נוער הריבונות את מקומו של עם ישראל במאבקים אלה.
ריבונות - כתב עת מדיני
תא"ל במיל' כנפו: נתניהו רצה ריבונות על כל השטח
מערכת ריבונות
31-07-2022
בכיר תנועת 'הביטחוניסטים': 'הפיכת תושבי יו"ש לאזרחים סוג ב' ללא ריבונות היא פשע. נתניהו רצה להחיל ריבונות על השטח כולו'. הוויכוח על תכנית טראמפ לא שכך.
ריבונות - כתב עת מדיני
הנוער – מנוף חשוב במהפכת מיתוג הריבונות
מערכת ריבונות
31-07-2022
יו"ר 'בצלמו': מיתוג רעיון כנורמטיבי הוא עבודה עקשנית ומתמשכת, אך בכוחה לחולל מהפכה. שאיפת הריבונות אמורה להיות נחלת ימין ושמאל כאחד.
ריבונות - כתב עת מדיני
צעד קריטי לעתיד ירושלים – שכונת עטרות
מערכת ריבונות
31-07-2022
סמינריון הקיץ של נוער הריבונות נפתח בביקור במתחם המיועד להקמת שכונה חדשה בעטרות שבצפון ירושלים, בהיכרות עם עברו היהודי של המקום ועם התכניות לעתיד.